PDA

View Full Version : UK студенти



FaNaTiK
03-11-2007, 16:17
Има ли студенти из Обединеното кралство?Нека пишат къде са и какво учат. :)

cutie pie
03-13-2007, 18:24
mi az ucha v newcastle....hubavo gradche e xxx

03-14-2007, 19:47
Лондон...не чак толкова хубаво градче, но става

SliPknoT_girl
03-21-2007, 16:54
лондон..голяма помия е.. :?

03-24-2007, 22:56
Е, не е по-голяма помия от София... 8)

03-25-2007, 01:01
Е, не е по-голяма помия от София... 8)
Така е София не обича слабите.

Ziezi
03-25-2007, 01:32
Е, не е по-голяма помия от София... 8)
е,ми как иначе...Нещо българско ще е по-хубаво от английското...

09-19-2007, 23:55
Е, не е по-голяма помия от София... 8)

е, вервай ми че е!живяла съм в София 12 години и всяка година се прибирам по няколко пъти.по-голяма помия от лондон няма да намериш никъде по света.най-депресиращия,сив и смотан град в света :smt011

10-19-2007, 21:21
Здравейте :)

Лондон не е никак зле, по-ми хареса във всеки случай от Манчестър, където уча в момента. Баси, един българин няма....или поне не съм намирала :/

Ако сте някъде наблизо, пишете ;;)

Пийс.

kun4o
11-10-2007, 11:15
Здравейте :)

Лондон не е никак зле, по-ми хареса във всеки случай от Манчестър, където уча в момента. Баси, един българин няма....или поне не съм намирала :/

Ако сте някъде наблизо, пишете ;;)

Пийс.


На тебе не ти харева Гънчестър, защото няма булгари или поради други причини?

d3chu
11-19-2007, 22:58
az sam v Harrogate nqkoi ako e tyka da sa obajda :)

smindux
12-27-2008, 17:27
Хорца, моля ви разкажете малко за живота там. Най-много ме интересува има ли работа, горе-долу как плащат, мога ли сам да се издържам, вие успявате ли сами да се издържате. Главно ме интересува финансовия фактор... Благодаря предварително ;)

SomeGirl
12-29-2008, 18:48
Az sa6to sam v London, s roditelite mi, te me izdarjat. Imaiki se v predvid 4e v momenta sme vav finansova kriza tyk zapo4va da se nabludava poka4vane na bezraboticata. Za balgari i rymanci vse o6te ima ograni4eniq do rabotniq pazar 6te gi ima i za ba6te, imaiki se v predvid i tova 4e y4enici/studenti imame pravo na 20 4asa rabota na sedmica i 40 prez vakanciite mislq 4e e po4ti nevazmojno da se izdarja 4ovek sam tyk i da y4i, za pove4e informaciq vij bghelp.co.uk

smindux
01-01-2009, 21:08
Има ли някакво минимално заплащане за студенти? Бях подочул от приятелка за 5 лири на час, ама ..
Великобритания със сигурност е в криза, щом лирата да падне на 2 лева ... Според теб колко са нужни за 1 месец на един студент да живее нормално там?

SoAfraid
01-01-2009, 22:45
Аз съм в Maidstone. Не уча но ако има някой българин наблизо може да се обади.

П.С. Прибирам се след 2 месеца :) :) :)

SomeGirl
01-02-2009, 10:05
Има ли някакво минимално заплащане за студенти? Бях подочул от приятелка за 5 лири на час, ама ..
Великобритания със сигурност е в криза, щом лирата да падне на 2 лева ... Според теб колко са нужни за 1 месец на един студент да живее нормално там?

Trydno moje da se opredeli kolko pari sa nyjni na stydent za da jivee tyk. 1. zavisi kakvo ima6 v predvid pod normalno
2. zavisi dali si v London ili ne
3. zavisi kak se moje6 da se spravi6 s finansite si, za6toto mn xora ne yspqvat v interes na istinata
4. vij bghelp.co.uk ima dostata4no informaciq tam
5. http://www.hmrc.gov.uk/nmw/ vij tozi link za kolko e minimalnoto zapla6tane

dhjb
01-03-2009, 21:36
prieta sam v london da u4a i nqmam tarpenie :grin:

Baco_Gacov
01-15-2009, 19:17
И аз съм в Лондон..някой,ако има желание,нека пише,умирам за хора,с които мога да си говоря на български. :D

traka
01-16-2009, 09:31
Аз бях за кратко 3 месеца, не ми издържаха нервите, може би защото нищо не правих. Отидох при майка си уж с презумцията да работя и да уча езика, но по цял ден се разхождах, минах през всички музеи и с това се изчерпа всичко. Не твърдя, че Лондон е сив и скучен, но определено не е моя град. Като си спомня с кацането на Гатуик изпаднах в ужас, деня беше отвратителен, но такова ми беше и настроението (мрачно и студено), беше октомври, но много студен(в София тогава беше около 16градуса, а изведнъж се озовах на 4). За два часа живота ми се преобърна. Когато се качихме в таксито, квартирата ни беше в Майдавейл(2-ра зона) и пътувахме с него близо 2 часа, аз откачих погледнех ли през прозореца виждах едно и също, еднообразно и скучно. Улица дълга 3 км с еднакви къщички залепени една за друга.... Думи нямам, бях направо смазана. Абе Лондон си е само за работа и нищо друго. Хората бързат, цепят секундата на 2, да не говорим, че в градския им транспорт е по претъпкано и от маршрутка по време на предколедните празници, абе ужас... за да живееш и учиш там трябва да си с ясната цел за какво си отишъл, а не като мен объркан тинейджър само на 16 и изправен пред големия хаос. Успех на всички които са там, не е чак толкова зле колкото го описах, но и до днес помня миризмата на индийски подправки....

BAD_KID
02-22-2009, 22:06
И аз съм в Лондон кат гледам сме бая народ. :-D

alexdalion
04-09-2009, 20:03
Здравейте, аз съм горе в Шотландия (Единбург). Честно да ви кажа града е супер.

Тука уча уеб дизайн и работя като уеб дизайнер в същото време.

Живота тука нагоре е много по-евтин от Англия.

Ходих до лондон за 1 ден и не искам да повторя.
В лондон беше пълно с негри и почти не видях англичани, докато тука Единбург е със стотици пъти по-малко емигранти.

Отне ми 5 часа да изляза от Лондон с кола, защото затвориха 3 магистрали и трафика беше със скороста на мравка!

В Единбург почти не се случват такива неща.

Ако има някой в Единбург или околията, да ми пише на alex @ ivaylov.co.uk може да пием кафе някои път.

StillLovingYou
04-10-2009, 11:59
KУP за всички, които учат или искат да учат извън България!

Krischeto
04-10-2009, 20:54
Zdraveite,
Az v momenta u4a AS v London no zapo4nax da se interesuvam po zadalbo4eno za universiteti za6oto 6te podavam drygiqt qnuary. 6te pomolq tezi koito u4at v Angliq da mi dadat pove4e informaciq za dobri universiteti, za predpo4itane ot li4en opit ili ot mnenie na blizak 4ovek. Za momenta sam xodila na nqkolko open day's i mislq 4e tova e edin mnogo dobar na4in da preceni6 universiteta ili pone do edna stepen.
Blagodarq na vsi4ki i uspex na tezi koito sa re6ili da kandidatstvat tyk.

Hysteric_Bitch
04-11-2009, 13:29
prieta sam v london da u4a i nqmam tarpenie :grin:

В университет? Кажи как става.

GVG2BG4eva
04-12-2009, 23:38
Zdraveite,
Az v momenta u4a AS v London no zapo4nax da se interesuvam po zadalbo4eno za universiteti za6oto 6te podavam drygiqt qnuary. 6te pomolq tezi koito u4at v Angliq da mi dadat pove4e informaciq za dobri universiteti, za predpo4itane ot li4en opit ili ot mnenie na blizak 4ovek. Za momenta sam xodila na nqkolko open day's i mislq 4e tova e edin mnogo dobar na4in da preceni6 universiteta ili pone do edna stepen.
Blagodarq na vsi4ki i uspex na tezi koito sa re6ili da kandidatstvat tyk.

hybavo e 4e se interesyva6 ot sega... taka i trqbva a ne kato mene da igrae6 na slqpo makar 4e kasmeta be6e s men i se padnah v mn dobar universitet. savetvam te da opita6 www.ucas.com (sigurno si go 4uvala no tam ima vsi4ko dori edin test mai stanford test se kazva6e za da re6i6 kakvo da specializira6 ako o6te ne si re6ila) drug dobar sait e www.unistats.com mai be6e nz proveri v Google.

no edno ne6to naistina go vzemi naseriozno..... London naistina ne stava.. pone NE za vis6e ! provinciqta izob6to ne e tolkova stra6na kolkoto izglejda, vse edno hodi6 na selo pri baba i dqdo v BG. v pove4eto slu4ai, unitata sa i mn po-spokoini i predlagat naistina ne6ta koito ne se vijdat s prosto oko. s vlakovete puk si na 3 4asa razstoqnie do London (v pove4eto slu4ai).

sega ako tarsi6 BGta v Unitata sigurno 6te stigne6 do zaklu4enieto 4e v Aston, Kingston, Birmingham, etc si e nai-dobre, NO vnimavai 6toto da si s BGta si e noj s 2 nostrieta !



za svedenie, u4a Geophysics v University of East Anglia...

dhjb
04-16-2009, 11:20
te iskat i treta matura nali?

Hysteric_Bitch
04-16-2009, 14:13
Чакай малко студент не означава ли ученик в университет?? Какви са тия гимназисти тука!

Кажете моля как се влиза и до кога са сроковете за записване?!

Krischeto
04-16-2009, 21:48
hybavo e 4e se interesyva6 ot sega... taka i trqbva a ne kato mene da igrae6 na slqpo makar 4e kasmeta be6e s men i se padnah v mn dobar universitet. savetvam te da opita6 www.ucas.com (sigurno si go 4uvala no tam ima vsi4ko dori edin test mai stanford test se kazva6e za da re6i6 kakvo da specializira6 ako o6te ne si re6ila) drug dobar sait e www.unistats.com mai be6e nz proveri v Google.

no edno ne6to naistina go vzemi naseriozno..... London naistina ne stava.. pone NE za vis6e ! provinciqta izob6to ne e tolkova stra6na kolkoto izglejda, vse edno hodi6 na selo pri baba i dqdo v BG. v pove4eto slu4ai, unitata sa i mn po-spokoini i predlagat naistina ne6ta koito ne se vijdat s prosto oko. s vlakovete puk si na 3 4asa razstoqnie do London (v pove4eto slu4ai).

sega ako tarsi6 BGta v Unitata sigurno 6te stigne6 do zaklu4enieto 4e v Aston, Kingston, Birmingham, etc si e nai-dobre, NO vnimavai 6toto da si s BGta si e noj s 2 nostrieta !



za svedenie, u4a Geophysics v University of East Anglia...


Blagodarq ti za otgovora. Proverix ucas saita i napravix testa za koito govore6e i resultatite ne bqxa u4udva6ti. Zamislix se varxy tova koeto kaza za uni's v London, moje bi si prava. Za sega mi xaresa City University London i po to4no Cass Business School za6oto imat dobri kursove v sferata koqto az iskam kakto i se slavqt s mn dobro nivo na obu4enie na business i sa6to taka e predimstvo 4e sa blizo do citito i ysigorqvat dosta work placements koeto e dosta vajno za mene. Neznam imam o6te okolo godina da re6a no mersi za infoto.
M/d ti ot kolko vreme si v Uk?

ProDiG
05-03-2009, 18:12
Здравейте,
уча втора година в Англия- миналата година бях в Брайтън до морето, с психология и социология. Брайтън беше прекрасен с хубаво време, но се преместих- смених специалност, сега в Бирмингам уча медии с теология (и повече няма да сменям) ;)
Както навсякъде, има и кусури, и предимства- очевидно, всяка диплома от ВБ е добре дошла на много места, за разлика от българската, и това може би, е най-голямото предимство. Че англичаните са свине, няма никакво съмнение, не ги понасям вече. Но бирата не е лоша.
Пари трябват, уви, но има стипендии, които да помагат да се издържа човек. Работа в момента по-трудно се намира, не е невъзможно, особено ако човек има някакъв предишен опит. И зависи къде искате да работите. Но мисля, че Англия не е оптималното място- Холандия все пак е по-евтино, всички, (да, всички) говорят английски, и не са такива свине :)
Поздрави от слънчев (!) Бирмингам.

П.П. Не е вярно, че навсякъде в Англия вали дъжд постоянно. Но в Лондон е така, от всичкия ми опит там.