PDA

View Full Version : Sprawedliwi li sa...?



03-11-2007, 17:20
Sprawedliwi li sa roditelite sprqmo decata si?

XePouH`
03-11-2007, 17:22
и да и не според настроението :D

koalka
03-11-2007, 19:41
Не винаги.И те са хора, и те допускат грешки.

nencuHka
03-11-2007, 19:45
Еми да...ние не го осъзнаваме ,но ще съм банална и ще кажа,че ни мислят само доброто :wink:

`ImpeNeTraBle_DarKnesS`
03-11-2007, 19:47
Понякога да, понякога не.
Всеки родител сам си преценява как да гледа собственото си дете, едни неща за един родител са справедливи - а на друг му се виждат несправедливи.
Зависи от човека.

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-11-2007, 19:58
ponqkoga da .. drug put ne :)

evil_lady_in_black
03-11-2007, 20:14
Родителите винаги са строги , но справедливи :wink:

Бунтар
03-12-2007, 06:00
Родителите винаги са строги , но справедливи :wink:

И как става тва? След като са създали поколение, започват некви хормони да отделят, кво ли? Ако тва, което казваш, е вярно, как баща ми е строг, но тъп, а майка ми - либерална, но справедлива?

maldini
03-12-2007, 08:25
Еми да...ние не го осъзнаваме ,но ще съм банална и ще кажа,че ни мислят само доброто :wink:

Това е много относително,не всички родители обичат децата си и не всички им мислят доброто,някои изобщо не се интересуват от тях.

miss_fatty
03-12-2007, 08:43
Еми да...ние не го осъзнаваме ,но ще съм банална и ще кажа,че ни мислят само доброто :wink:

Това е много относително,не всички родители обичат децата си и не всички им мислят доброто,някои изобщо не се интересуват от тях.


е кви са тея родители???Всеки родител обича децата си и им мисли най-доброто!Нащте по принцип сигурно са справедливи обаче мнението им е винаги обратно на моето и сме в лоши отношения напоследак! :-s

malka_sladuranka
03-12-2007, 12:50
Зависи от родителите, разбира се. Не може всичко хора, намиращи се в дадена ситуация, да се слагат под общ знаменател.

rosskata
03-12-2007, 14:35
Няма такъв биологичен вид "родител".
Родителите са ХОРА. Хоратъа са различни.
Все едно да питаш " Обичат ли хората кола" или нещо подобно. Всеки е различен. Има справедливи и несправедливи родители, такива които се опитват да разбереат децата си и такива които не...

sherry
03-12-2007, 15:28
Някои си мислят, че когато не ни пускат да се скитосваме цяла нощ навън или да се напиваме като говеда, родителите ни са несправедливи. Те просто са загрижени за нас. Често прекаляват с притеснението си, но повечето са справедливи.

Бунтар
03-12-2007, 20:57
Родителите са ХОРА.

Мда-а. А самите те най-често го забравят.

rosskata
03-12-2007, 21:04
Родителите са ХОРА.

Мда-а. А самите те най-често го забравят.

Убедена съм, че децата го забравят по-често.
КОгато сме малки ги мислим за всемогъщи, свръхестествени създания...
Като сме тийнейджъри, ги мислим за предпазливи досадници или за чудовища- терористи, чиято единствена цел е да ни развалят кефа.
Истината е, че те са първо хора, имат своите характери, убеждения, притеснения...

Понякога си мисля, че искаме прекалено много от тях- да са най- готините, най- либералните, най-общителните, най- разбраните...
Пък те са си просто хора. На каквито сме попаднали, такива са...
Все пак и те нямат избор какви деца ще им се пръкнат...

Бунтар
03-12-2007, 21:12
Имат характери, мнения и убеждения. Тва хубаво. Ако ги имат, де.

Ама когато се опитват да ни накарат да живеем вместо тях, да ни превърнат в свои копия, за да изживеем всичко това, което те са пропуснали, нещата стават неприятни, хмм?

Аз искам от нашите само едно нещо - да мислят. Дори и да не са "най-разумните". На майка ми й се удава, на баща ми напоследък - не.

И да, имат избор. Всичко опира до възпитанието и средата, върху които родителите, няма да отречеш, имат пряко влияние.