PDA

View Full Version : Съчинение на тема "Ръцете на мама"



03-11-2007, 17:29
много Ви моля ужастно спешно е моля Виииииииииииии

03-11-2007, 17:38
xaxax thenightrider radva6 :smt043

n1ght_shadow
03-11-2007, 17:38
е то хубу съчинение ама не поесняваш какъв вид съчинение
и темата не е за тука

03-11-2007, 17:41
моля Ви хора много спешно ви трябва ако може без бъзици

03-11-2007, 17:42
Много е лесно.Трябва да вложиш нещо от себе си.Напиши колко са нежни те,колко сигурна/ен се чувстваш в тях,колко нежност и грижа излачват,когато те галят!И не само в пряк смисъл ще пишеш за тях.Изобщо каквото се сетиш за майка си,всичко прекрасно,го напиши.Темата е лесна,напиши го от сърце.Опитай сам/а!

сепхи
03-11-2007, 17:44
Ръцете на мама :lol: pervert !?!

sherry
03-11-2007, 18:12
Лесно е, помисли малко!
Ей ти някъв пример от мене!


Ръцете на мама
(есе)


Не помня момента на раждането си. Не помня първия си вик, нито първата глътка въздух, която съм поел. Помня само това, че имаше един човек, който е с мен откакто се помня. Един човек, който ми дава цялата топлина от сърцето си, който ми дава опората, от която се нуждая. Две очи, които ме гледат искрено и които са винаги загрижени! Един човек, готов да жертва себе си за мен, един човек, който никога не би ме наранил. Майка ми! Най - святото за един човек и най - близкият приятел, който някога съм имал. Ръцете й - винаги готови да ме хванат, ако залитна, винаги готови да ме прегърнат, когато имам тази нужда...Най - обичаните ръце...
Едва ли има човек, който може да живее без любов. Всички ние имаме нужда да знаем, че има някой, който винаги ще мисли за нас, който ще е вечно близо до сърцето ни, дори когато се чувстваме неописуемо самотни. Аз знам, че този човек е майка ми. Ръцете й свързвам с майчината обич. С тях ме е поела за първи път, с тях ме е държала, докато правя първите си, неуверени крачки! Колко пъти е бърсала сълзите ми, колко пъти ме е галила нежно с тях! Те са също толкова мили и гальовни, колкото е сърцето й.
За съжаление, много от нас дори не осъзнават колко е важно семейството за нас. Често пъти пренебрегваме най - скъпите си хора, дразним се от прекалената им загриженост, чакаме с нетърпение деня, в който ще напуснем родния дом. А това е най - голямата ни грешка. Майчината любов е като Христовата - безкористна и безкрайна. Нима трябва да я загърбваме? Нима трябва да отговаряме на топлината с пренебрежение и неблагодарност? Не. Майката е тази, която винаги може да помогне, когато се нуждаем от това, която винаги може да ни даде полезен съвет, който е най - добрият за ситуацията. Нима тази, която ни е дарила живот, може да пожелае нашето зло? Нима тази, която ни е носила в себе си, може да излезе от сърцето ни? Ние сме едно цяло!
Ръцете й винаги ще бъдат широко отворени, за да ни прегърнат, винаги ще бъдат широко отворени, за да избършат сълзите ни, за да снемат товара на живота от плещите ни, доколкото това е по силите им...Ръцете на майката са ранени, има забити тръни оп тях - нашите грехове и лошо отношение към нея. Въпреки тази болка, те са все така топли, все така всеотдайни! Нека да се сгушваме по - често в тях, защото само те могат да ни снабдят с обичта, която дава сили на един човек. Ако отново и отново раняваме тези ръце, ако отново и отново раняваме това сърце, рискуваме да загубим най - топлия човек на света!
Майчините ръце винаги ще живеят в душата ни...Ще я отрупват с целувки и грижи, с помощ и подкрепа. Ще поемат тежестта на нашите грешки и пак и пак ще ни обичат. Докрая! Отвори и ти сърцето си за тех! Преди да е станало твърде късно...

03-12-2007, 12:31
Sherry мила благодаря ти ужастно много безкрайно съм ти благодарна

Бунтар
03-12-2007, 20:59
Ръцете щи отрупват душата с целувки... Таратанци... Всеки даскал, който кара учениците си да пишат подобно нещо, трябва да бъде обесен на клада, а с трупа му да се гаврят 101 гарвана.

rosskata
03-12-2007, 21:05
Ръцете щи отрупват душата с целувки... Таратанци... Всеки даскал, който кара учениците си да пишат подобно нещо, трябва да бъде обесен на клада, а с трупа му да се гаврят 101 гарвана.

:-k :shock: Що?

Бунтар
03-12-2007, 21:07
Щот съм ПИЧ! :-D

nencuHka
03-12-2007, 21:37
Бунтар,кефиш :-D

sherry
03-12-2007, 21:40
Много хубава тема съм й дали даже, по - добре от някакви сухи анализи на литературни прозиведения.

Бунтар
03-13-2007, 06:00
Въпреки че произведенията, които са в учебната програма, в една голяма част са простотии (мне... силно казано... просто нямат нищо общо с днешния свят и днешните проблеми), не мога да се съглася. Е на, есето, което си написала, е хубаво, но темата просто е зададена по максимално глупав начин. Всъщност, и тя няма много общо с реалността, де.

sexy_anji_
03-13-2007, 06:13
Темата си е хубава. Авторката сигурно е 3, 4 клас какво искате вие.

Бунтар
03-13-2007, 08:52
Коя авторка, тази, която е измислила темата? Най-вероятно си права... :roll: :lol: