PDA

View Full Version : Въпрос за абортите ?



acer
03-11-2007, 19:06
значи искам да знам, има ли някакви странични ефетки или последствия от аборта,.... например да неможе да има повече деца, или каквото и да е,... да речеме момиче на 18г. разбира, че е бременна 2 седмици след гафа, и веднага търси начин да абортира,...
ще има ли някакви последствия и какви пари ще струва в най-лошия случай и до какво време може да се абортира ?

FrantiK
03-11-2007, 19:20
mislq 4e nema da ima posledstviq 4ak da nqmash deca posle, mnogo rqdko se slu4va, a i v dne6no vreme medicinata e mnogo naprednala i edva li 6te ima takyv proiblem, 4ak sled 2-riq abort e opasno!
mislq 4e ne e mnogo skypo okolo 80-100 lv e!Tva e! I se pazete be hora!

Djiogara
03-11-2007, 19:23
Винаги може да има някакви последици от аборта. Били те физически или психически, понякога и двете. Ако не се извърши от компетентно лице може да се получи инфекция, която да доведе до безплодие. Също така има и смъртни случаи, ако човека извършващ аборта не е квалифициран. Абортът може да се извърши не по-късно от 3 лунарен месец, защото след това е опасно за жената. Най-добре е да се извърши в болница от специализиран персонал. За парите не мога да ти дам информация, най-добре е да питаш в самата болница.

acer
03-11-2007, 19:32
за такова нещо разбира се, че се извършва от компетентни лица (доктори) и в клинични условия, ..... въпросите ми бяха: има ли последствия и до какво време може да се абортира.....
значи доколкото разбрах може да се абортира най-късно до 3ят месец от бременността, последици няма (в редки случай може и да има) и за цената около 100лв,

Някой по-запознат с цените да сподели.... сигурна цена не предположения, и в какво се сътой самата манипулация

И още нещо много важно,..... като последица,.... да речеме, че момичето е по-болнаво и със слаба имунна система,... какъв е риска да не може да има повече деца ????

03-11-2007, 20:00
imunnata sistema nqma ni6to ob6to, bremennostta da ne e virus?
ina4e za sravnenie aborta v thorax e 185 lv
vijte site thorax.bg
ima go v listata s manipulaciite pri AG kabinet

03-11-2007, 20:10
Тъй като май си доста на зор потърсих повече информация. Значи има два метода за аборт - чрез вакуум аспирация и медицински аборт. Медицински е абортът, при който се използват единствено медикаменти за прекъсване на бременност. Медицинските изследвания сочат, че такъв аборт трябва да се прави само до 56-ия ден след първия ден от последния менструален цикъл.
Какво точно представлява?
Абортът се извършва в три стъпки. Първата се състои в инжекция, която спира бременността в матката чрез подтискане образуването на прогестерон. Без него матката е неспособна да задържи плода.
При втората стъпка се прилага лекарство, което кара матката да се съкращава, /причитняват се контракции/ и по този начин се изхвърля плода.
При третата стъпка лекарят ще провери чрез ултразвук дали бременността е премахната окончателно.
Колко време отнема?
Процесът на аборт започва веднага, след като ви е приложена инжекцията. Наблюдава се кървене, което понякога може да достигне 14 дни.
Ефикасен ли е този метод?
Процентът на успеваемост е около 92-96. Ако не се получи необходимият резултат се налага да се използва вакуум.Аспирацията с вакуум действа като се изсмуква съдържимото в матката.
За цената на този аборт не мога да ти кажа. Но цената на аборта чрез вакуум аспирация е около 200 лв, но би било добре да имаш някой заделен лев за медикаментите, които изписват за дните след аборта. С цел да не се получат инфекции.
Една инфекция, ако не се лекува на време може да доведе до безплодие, тъй като се запушват маточните тръби. За съжаление има и смъртни случаи. Не искам да те плаша, но колкото по-рано се извърши е по-безопасно.
А относно имунната система (надявам се, че госта преди мен ще ме извини) те за това се изписват след това медикаменти, за да не се получат инфекции. Вярно, че бременността не е вирус, но все пак нали става въпрос за здравето и за справянето в евентуална инфекция. При вакуумната аспирация може да се образуват малки ранички по лигавицата, причинени от извършването на самата процедура. А относно риска за безплодие, има го, но ако аборта се прави от специализиран персонал и след това момичето спазва всичко, което й е казано риска е минимален. Дори бих казала нищожен.

acer
03-18-2007, 08:26
може ли да коментира и някой който е минал през това,... не, че не вярвам на предишните постове, но за всеки случай да се изкаже и някой минал през това...

malka_sladuranka
03-18-2007, 14:05
може ли да коментира и някой който е минал през това,... не, че не вярвам на предишните постове, но за всеки случай да се изкаже и някой минал през това... Аз бих те посъветвала да отидеш във форум, който не е за тийн, защото тук средната възраст е 15-16 и е малка вероятността някой да ти помогне. :-k

martyivanova
03-18-2007, 23:07
Moje da ima lo6i posledstviq ! cenata varira do 150 lv nqkade u nas,no zavisi ot le4ebnoto zavedenie.Ina4e dano ne ni se nalaga na nikoq ot nas tuk da stiga do tam :) [-o<

acer
03-19-2007, 17:34
кажете тогава е кой форум да пиша, някой да ми обясни много точно и конкретно,.... трябва ми някой минал през това,... да ми каже със много голяма точност: къде се извършва, колко точно струва, и колко време трае манипулацията,..... искам информация дори и от..... кой доктор ги върши тия работи, до как се казват лекарствата....
спешно ми е!
моля насочете ме, към място където да получа отговори,... за интернет говориме(засега)

acer
03-19-2007, 18:38
още един въпрос имам,.... тестовете за бременност който рекламират Shurecheck или нещо такова, колко са точни и колко време след гафа могат да се пробват,.... да речеме гафа е преди 2 седмици,... дали ще отчете нещо?
отново искам мнение от хора който са пробвали такова нещо..

alkobalko
03-19-2007, 18:40
още един въпрос имам,.... тестовете за бременност който рекламират Shurecheck или нещо такова, колко са точни и колко време след гафа могат да се пробват,.... да речеме гафа е преди 2 седмици,... дали ще отчете нещо?
отново искам мнение от хора който са пробвали такова нещо..

Тестът трябва да отчете правилно след 2 седмици. Обясни по-точно какъв е проблемът, за да можем да ти помогнем по-добре.

helen4ee
03-19-2007, 18:51
ami az sum si pravila kum 5 puti test ne surecheck po evtin, no za po sigurno si vzemi surechekck mislq 4e e okolo 5 lv to si ima instrukcii moq test trqbva6e da go pravq rano sutrinta na 1vo pikane, za surechecka neznam no mislq 4e za vsi4ki testove vaji tova pravilo za da e 100% to4no ot4itaneto.M po princip vseki test za bremennost se pravi 1 sedmica sled poloviq akt, sledovatelno 2 sedmici nqma da ima problem nikakuv. Hodi do mestnata apteka pitai za nai to4niq test, ako te e sram si vzemi po tvoi izbor primerno surecheck i go napravi na drugiq den na 1roto pikane sutrinta :) kusmet

acer
03-19-2007, 19:19
кажете тогава е кой форум да пиша, някой да ми обясни много точно и конкретно,.... трябва ми някой минал през това,... да ми каже със много голяма точност: къде се извършва, колко точно струва, и колко време трае манипулацията,..... искам информация дори и от..... кой доктор ги върши тия работи, до как се казват лекарствата....
спешно ми е!
моля насочете ме, към място където да получа отговори,... за интернет говориме(засега)

slan4evo_momi4e
03-19-2007, 20:01
още в началото на раздела "секс" има тема точно за абортът, в която се обяснява пълно и ясно как стоят нещата ... но явно ти не си чела или може би си ... не знам ....
Това, което аз анм за аборта е, че ако отидеш да си вземеш направление от личния лекар и така отидеш при генеколог може да ти струва около 20-тина лева ... Естествено на частно цената достига 300 лв. Но зависи къде попаднеш. Проблема идва от годините ...ако имаш 18 и не ти трябва разрешение от родител няма страшно .... просто се консултирай с генеколог ... той най-добре ще ти обясни .... пък и ще ти каже какво да правиш ...
Не знам доколко си наясно, но абортът е болезнен ... защото май не ти слагат опойка ... не съм сигурна .... просто ти остъргвали стенитена матката за да отделят намиращата се там яйцеклетка. Знам обаче че абортът не се препоръчва изобщо за момичета, които не са раждали досега. Не съм сигурна за причината де .... но това знам общо взето ...Дано съм ти била поне малко полезна :)

Eternal_flame
03-19-2007, 20:38
6to se otnasq za Surechck- varira mejdu 3 i 3.50 lv i moje da go izpolzva6 po vsqko vreme na denq,ne e zadaljitelno da e sutrin,no trqbva da e minala 1 sedmica sled poloviq akt

acer
03-20-2007, 13:57
значи.... 1во Аз съм момче,... 2ро Днеска пробвахме с Shurecheck който струва 2.99лв.... пише да се пробва най-рано на първия ден след закъснение на цикъла,.... гафа стана преди 1 седмица точно, а цикъла трябва да е тия дни,... веднага пробвахме теста,.... и пишеше след като се попика там където трябва да се изчакат 5мин.,.... а тези 5мин бяха като по филмите,... едни нерви едно чудо....... за щастие отчете само 1 чертичка,... но това хич не ме успокоява,....
ако до ден два не и дойде ще пробваме пак,...... а приятелката ми ми каза, че ако до 25-ти не и дойде ](*,) отиваме към секция аборт,....

Колкото до темата в началото на раздела там пише, че манипулацията в болница струва 80-100лв и е за 5-10мин,... а тук всеки ми разправя "мноого боли и струва 300лв" ... ](*,) :-k =; :-# :smt009 :smt010 :smt014 и на кое по-напред да вярвам,... затова искам мнение от някой минал през това....!!!

alkobalko
03-20-2007, 19:13
значи.... 1во Аз съм момче,... 2ро Днеска пробвахме с Shurecheck който струва 2.99лв.... пише да се пробва най-рано на първия ден след закъснение на цикъла,.... гафа стана преди 1 седмица точно, а цикъла трябва да е тия дни,... веднага пробвахме теста,.... и пишеше след като се попика там където трябва да се изчакат 5мин.,.... а тези 5мин бяха като по филмите,... едни нерви едно чудо....... за щастие отчете само 1 чертичка,... но това хич не ме успокоява,....
ако до ден два не и дойде ще пробваме пак,...... а приятелката ми ми каза, че ако до 25-ти не и дойде ](*,) отиваме към секция аборт,....

Колкото до темата в началото на раздела там пише, че манипулацията в болница струва 80-100лв и е за 5-10мин,... а тук всеки ми разправя "мноого боли и струва 300лв" ... ](*,) :-k =; :-# :smt009 :smt010 :smt014 и на кое по-напред да вярвам,... затова искам мнение от някой минал през това....!!!

Не се притеснявай толкова много. Момичето може въобще да не е бременно. Тестът е бил отрицателен. Изчакайте 2 дни и го направете пак. Все пак не при всеки гаф се забременява. Не се панирайте щом още не е сигурно дали е бременна. На момичето може нищо да и няма, а ти вече за аборт мислиш. Хайде успех и по- спокойно!

acer
03-21-2007, 04:28
това е защото нещо и позакъснява цикъла, а и като знаеме, че е имало гаф и двамата се панираме,.... а тя не си води календар кога и идва и кога не, и ми казва, е цикъла и по принцип бил нередовен,,....
Момичета водете си календар с тия работи - по-лесно ще ви е,..
утре пак ще пробваме с тест, ако и той е отрицателен ще ми падне камък,... ако не, не ми се мисли :smt009

03-21-2007, 05:10
Vij sega, mn se radvam, 4e si tolkova zagrijen za priqtelkata si. Tova e pohvalno. Poneje znam mn dobre, kakvo e da si pod takyv stres, shte ti kaja samo edno- ne si vnushavaite, 4e e bremenna! Ot tova samo oshte pove4e shte i zakysnee... Ne kazvate kakyv e bil gafa vi- skysan prezervativ li? Svyrshi li v momi4eto? Na koi den ot cikylyt i se slu4i tova, s kolko dena i zakysnqva zasega? Makar 4e pri neredoven cikyl polovinata ot tazi informaciq e po4ti izlishna. Sega moqt syvet e: otidi v aptekata i popitai za test za bremennost Presto. na principa na Chure Check e.Tova e test za ranna diagnostika, s dvoino testvane. Spored men e dobyr! Napravete ediniq test utre sutrin s pyrvata urina,predi da e qla i pila kakvoto i da bilo. Pri eventualno po natatyshno zakysnenie, napravete i vtoriq. Otnosno Shure Chek- pravi se 14 dena sled gafa, ili na pyrvi den ot zakysnenieto! Kolkoto i da vi uverqvat,4e davat rezultat testovete po vs vreme na denonoshtieto, pravete go struin s pyrvata urina! Vseki moje da vi kaje,4e na 7-miq den e veren rezultata. Dano vyv vashiq slu4ai e bilo taka, no mai tr da se iz4aka pone 14 dena, za da ste syvsem sigurni! Zakysnenieto na cikylyt moje da se dylji na kup dr neshta- tova promenlivo vreme, neredovniq i cikyl po princip, stres, dieta, natovarvane i t.n. Ne se trevojete izlishno! Uspokoqvai momi4eto si i bydi do neq! Jelaq vi mn kysmet :)

krem4et0
03-21-2007, 10:44
Не е бременна приятелката ти, но ако е в началото може да се пробва с медикаменти, които предизвикват аборта-май медицински аборт се казваше.

ninsy
03-21-2007, 10:55
още един въпрос имам,.... тестовете за бременност който рекламират Shurecheck или нещо такова, колко са точни и колко време след гафа могат да се пробват,.... да речеме гафа е преди 2 седмици,... дали ще отчете нещо?
отново искам мнение от хора който са пробвали такова нещо..

точно тия тестове са..пълен боклук само рекламата им е яка ;)

acer
03-22-2007, 18:51
незнам дали да се радвам или да се оплаквам,.... днес взехме още 1 тест на шуърчек и отново беше отрицателен, но и цикъл няма....
от последната седмица, толкова нерви и толкова ядове, че незнам вече,..... изключително ми е притеснено.

krem4et0
03-22-2007, 19:15
Вземи друг тест и пробвайте него. След 2 отрицателни теста едва ли е бременна, но за по-сигурно вземи и 3-ти, но от друга марка. а сега е смяна на сезоните и е нормално. Всичките ми познати се оплакват от обилен или пък закъснял цикъл, включително и аз.

bibonka
03-22-2007, 23:31
Миличък...аборта на черно струва 350лв ... с малко дискретност и намекче го правят ...
В болници като Шейново аборта е между 50-80лв ...
Имаше още една болница,не се сещам името,където ти излиза с изследванията по-малко от 20лв ... но за тази цел ти трябва направление ...
Да поясня лекарят не може да се обади на родителите на момичето,защото тя е на 18 години,пълнолетна и сама носи отговорност за действията си ...
Плюс това хипократовата клетва я задължава да мълчи ...

Сега за аборта .. прочетих една простотия за без упойка ...
Упойката си я плащаш ... има упойка от 30-35 лв ( при коята като излезнеш и след 10 минути се чувстваш все едно нищо няма и нищо не е ставало ) а другата упойка е по-евтина,но не знам точно колко е,при коята два дена след аборта момичето е като бито ... и главата я цепи,и не може да прави нищо...
Предписват се антибиотици .. Които задълвително се пият !!!
Друго не се сещам сега,ако се досетя ще пиша,а и е късно и ми се спи ...
И междудругото ... каквото и да си говорите,че си проваляте живота ако не направите аборт ... не е така ... защото мога да ви гарантирам,че после ще съжалявате през целия си живот ... Но все пак избора си е ваш и аз нямам право да давам акъл на никой ...Просто се дразня,от тъпи мнения и теми понякога ...
Нищо не пречи да отделяте на 2-3 дена по 1.5лв за едни Виталис ... но просто "гаджето ми иска без"... и когато гаджето ти иска каже ,че иска без ... ми е ясно просто колко много ви обича,защото любов е да чакаш любимия човек над година и може и повече,докато се почувстваш готов,защото когато обичаш не ти е първи приоритет да го "ебнеш",а ти е на първо място как да го накараш да те обича ...
П.С. За мене не е мъж,мъжът който слуша чалга,играе кючеци в дискотеката ,има прическа тип "аз съм обратен" и ходи с изтъркани дънки и маратонки рънърс или булдозер ... И най-вече за мене не е МЪЖ ,ТОЗИ КОЙТО ТИ КАЗВА "Мило кога ще го направим" ...
П.П.С.Аборта трае между 10 и 15 минути и не съм правила аборт ако някой си го помисли !

acer
03-23-2007, 04:07
САМО ДА СЕ ПОХВАЛЯ, ПРИЯТЕЛКАТА МИ ЗВЪНКА СУТРИНТА В 5:30 ДА МИ КАЖЕ, ЧЕ И Е ДОШЛО И ЦЯЛАТА СЕ Е ОМАЗАЛА,.... НЯМА ПО-ГОЛЯМ КЕФ, КАМЪК МИ ПАДНА,.... ВСИЧКИ ИЗКАЗАЛИ МНЕНИЕ ПО ТЕМАТА МИ ИМАТ ЕДНО ЧЕРПЕНЕ ОТ МЕН...... АЙДЕ СЪС ЗДРАВЕ, А НИЕ МИНАВАМЕ НА ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ,..... =D> =D> \:D/ \:D/ :smt005 :smt005 :smt005

alkobalko
03-23-2007, 04:19
САМО ДА СЕ ПОХВАЛЯ, ПРИЯТЕЛКАТА МИ ЗВЪНКА СУТРИНТА В 5:30 ДА МИ КАЖЕ, ЧЕ И Е ДОШЛО И ЦЯЛАТА СЕ Е ОМАЗАЛА,.... НЯМА ПО-ГОЛЯМ КЕФ, КАМЪК МИ ПАДНА,.... ВСИЧКИ ИЗКАЗАЛИ МНЕНИЕ ПО ТЕМАТА МИ ИМАТ ЕДНО ЧЕРПЕНЕ ОТ МЕН...... АЙДЕ СЪС ЗДРАВЕ, А НИЕ МИНАВАМЕ НА ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ,..... =D> =D> \:D/ \:D/ :smt005 :smt005 :smt005

Ами честито. Радвам се за вас. С това считам темата за приключена.