PDA

View Full Version : ЕСЕ плс



03-12-2007, 15:24
трябва ми есе на тема Добрият човек или какво ме прави щастлив моля ви !!!!

`Death`Whore`
03-12-2007, 15:25
КАК НЕ ТЕ Е СРАМ ДА ФЛУУДИШ В ЕДИНСТВЕНИЯ СМИСЛЕН РАЗДЕЛ НА ФОРУМА! РАЗМЪРДАЙ СЕ И МИСЛИ!

03-12-2007, 15:27
не мога имам много работа пак за утре ми трябва спешно

`Death`Whore`
03-12-2007, 15:27
Нас не ни интересува това. Отиваш при частен учител, даваш пари и получаваш.

03-12-2007, 15:30
е ти ква си че говориш от лицето на всички ? няква шефка а ?

`Death`Whore`
03-12-2007, 15:31
О, да!

03-12-2007, 15:32
и на мен не ми е интересно да гледам как пишеш колко пъти са ти го ръгали отзад !! затуи не ти чета тъпите мнения .. щом смяташ моита тема за тъпа просто не пиши !

`Death`Whore`
03-12-2007, 15:34
ОО...ставаме злобни. :lol: Май имаш нещо да кажеш за морала ми...кажи го, де, не използвай намеци.

sherry
03-12-2007, 16:20
Ето ти някакво есе, но не защото го заслужаваш, а за да спреш да флуудиш! Недей да се държиш толкова лошо с `Death`Whore`, тя беше напълно права, за да ти се скара! Това не е раздел, в който се искат есета, това е раздел за лично творчество :evil: Ето ти и имай малко повече уважение...



Вярно е, че човек трябва да бъде само човек. Но също така е вярно, че днес много хора забравят това. В забързаното си ежедневие те не забелязват красивите неща в живота, забравят какво е доброта и любов, и по този начин унищожават човешкото в себе си.
Животът на обикновените хора е еднообразен. Те стават рано, отиват на работа и се прибират късно уморени. Това се повтаря всеки ден отново и отново. Постепенно те започват да вършат всичко автоматично, вече не забелязват красивите неща около тях и не се радват на живота. Така те се превръщат в роботи. Не изпитват никакви чувства, неспособни са да обичат, и тях никой не ги обича. Те са унищожили човека в себе си, а той много трудно може да се върне.
Има и друг вид хора – тези, които се събуждат, примерно в десет часа, и лежат по цял ден, без да се помръднат. Те живеят само, за да ядат и спят. Те просто си съществуват. За тях животът няма смисъл и цел, и те не изпитват радост от него. Такива хора не изпитват нищо и не мислят за нищо. За тях всичко е твърде сложно и единственото, което има значение е оцеляването. По този начин те се връщат към първичните си инстинкти. Пробуждат животинското в себе си, но изгубват човешкото.
Истинските, добрите хора се срещат по – рядко, но никога няма да изчезнат. Понякога те приличат на останалите и сякаш се сливат с тях, но когато се вгледаш по - внимателно, забелязваш тяхната усмивка, блясъка в очите им, и разбираш, че са по – различни. Те са изпълнени с енергия, радват се на живота, и дори нещо съвсем дребно може да ги направи безкрайно щастливи. Истинските хора са изпълнени с чувства и никога не остават безразлични Те раздават своята обич на околните и затова всички ги обичат . Те винаги мислят за другите, а не само за себе си и са готови да помогнат на всеки. Те просто са хора и остават такива да края на живота си.
Във всеки един от нас съществува частица от тези три вида и само от нас зависи какви ще изберем да бъдем. А може би човек няма избор, защото нима човек, който сам е унищожил човешкото в себе си може да бъде наречен човек?

Автор: Светослав Стоянов

03-12-2007, 16:38
благодаря ти sherry