PDA

View Full Version : Фобия от буболечки



sexy_anji_
03-12-2007, 15:47
Мисля, че не е нормално. Като видя буболечка и направо се паникьосвам и забравям за всичко. А ако е хвърчаща пък направо полудявам. Вас страх ли ви е от буболечки и как да преодолея това, защото виждам, че в очите на някой хора изглеждам смешна, но на тях им е добре, не ги е страх #-o

`Death`Whore`
03-12-2007, 15:54
Фобии има всеки, даже от насекоми е доста нормална фобия според мен. И аз имам, предимно от паяци и хлебарки.

nata6ka
03-12-2007, 15:56
e i men me e strah ama ne 4ak tolkova. ooooo i az mn mrazq kogato po4nat da mi se smeqt male mn e gadno

s0m3on3
03-12-2007, 16:08
Гледаи сега може да ми се смеете но бачка ;) Зимате 1 буба и я затвяряте в буркан нали я захлупвате ама не да я смачкате ;) стоите 10 минути с нея (без да пищите) отхупете буркана и я смачкаите бързо аз така се опраих :)

sexy_anji_
03-12-2007, 16:13
Гледаи сега може да ми се смеете но бачка ;) Зимате 1 буба и я затвяряте в буркан нали я захлупвате ама не да я смачкате ;) стоите 10 минути с нея (без да пищите) отхупете буркана и я смачкаите бързо аз така се опраих :)

Идеята ти е много тъпа и безсмилена.

s0m3on3
03-12-2007, 16:18
Тогава вземи 1 буба и я изяж може да ти мине :-k

sexy_anji_
03-12-2007, 16:22
Тогава вземи 1 буба и я изяж може да ти мине :-k

Ти наистина ли си тъп/а или само се правиш??? Смятам, че идеята ти е безполезна и лишена от вякакъв смисъл. Какъв е смисъла да ПЪХАШ в буркан буболечка, да я ГЛЕДАШ 10 минути и после да я УБИЕШ??? Малко се губи смисъла не мислиш ли? Не съм казала, че искам да се науча как да изтезавам животните, а просто да не се паникьосвам като ги видя или, недай си Боже, докосна :shock:

03-12-2007, 17:09
ami toi/tq tikazva da q gleda6 taq buba 10min za da moje6 da svikne6 s neq i ve4e kato gi vidi6 bubite da ne se pla6i6 ot tqh

sexy_anji_
03-12-2007, 17:13
Немога да гледам 10 минути как някаква буболечка мърда близо до мен и да я гледам как се разхожда с гнусните си крака или крила и гнусното и тяло и цялата к'вато е отвратителна.

Forslor
03-12-2007, 17:14
Взимаш си един гумен паяк или хлебарка ама по правдободбна.
Слагаш я на масата примерно и започваш да я оглеждаш, удряш (с обувка, дистанционно, телефон, тухла 4 -ка) и така
всеки ден по няколко пъти (ще я малтретираш (горкото изкуствено насекомо) като се стараеш да не припаднеш от уплаха http://alamak.com.sg/i/SG/cockroaches.gif

Иначе си има специалисти които се занимават с всякакви видове фобии и помагат на хората да преодолеят както фобията си така и купищата пари хвърлени за това .
Все пак в някои страни насекомите са голям деликатес :lol:
http://pbpl.physics.ucla.edu/About_Us/Bios/Peter_Firgol/_Images/cockroach.gif

s0m3on3
03-12-2007, 18:42
неее тя неможе да малтретира животните .. еми оставаш си с фобията и ти остава само да бяхаш от тях

Jeuelle
03-12-2007, 19:48
Ох и аз имам фобия от всички насекоми и влечуги . Така съм от както се помня. Голям страх бера като видя паяк или бръмбар или пък стоножка........ [-o< [-o< [-o< [-o< моля се един ден тези страхове да ги няма

Barbie
03-12-2007, 20:00
Колко добре те разбирам!!!
Изпадам в паника като видя насекомо. Особено крилато. Особено нощни пеперуди. Блъскат се в лампата. Звукът ме влудява. Но не мога да ги убия...мисълта да ги убивам ме ужасява. Като имам вечер буболечка в стаята в повечето случаи отивам да спя в друга стая. Или викам някой да ме спаси. Всички знаят за паниката, която насекомите ми причиняват и са достатъчно мили да ми съдействат. Идея си нямам как да запазя самообладание в присъствието на насекоми...невъзможно ми е.

sexy_anji_
03-12-2007, 20:29
неее тя неможе да малтретира животните .. еми оставаш си с фобията и ти остава само да бяхаш от тях

Животните не са ми виновни с нищо, че ме е страх от тях!

Теб като те е страх от мечки, не си тръгнал да ги убиваш нали, защото са по силните. По тази логика и аз не искам да убивам насекомите, а просто не искам да ме е страх от тях.

shadow4e
03-12-2007, 20:36
Извинявай, че няма да е по темата, но се сетих за едни сънища от детските ми години/не че още не съм си дете/. Аз лично нямам фобия от насекоми и то никаква. Много са ми симпатични, с изключение на хлебарките. Като бях мъничка сънувах един сън как бях босичка, само по блузка и гащи и отидох през нощта до тоалетната. Сядам си аз на тоалетната чиния и изведнъж усещам как нещо напира от долу/ от въпрешността на тоалтната/ и започва да ме гаделичка, в този момент поглеждам как хиляди хлебарки изскачат м/у голите ми крачета. На следващата нощ сънувах същия сън, но този път с бели гълъби, които ме хапеха. Следващите 2 месеца изпитвах голяма паника, когато трябваше да тодиа до тоалетна.

koalka
03-13-2007, 07:28
Напълно нормално е.И аз имам към някои насекоми, хлебарки например....ужас.

s0m3on3
03-13-2007, 08:22
Ако те е страх от мечки неходи в гората ... това са на улицата правилата ... мен не ме е страх от мечки защото неходя в гората

ninsy
03-13-2007, 11:29
Ако те е страх от мечки неходи в гората ... това са на улицата правилата ... мен не ме е страх от мечки защото неходя в гората

оф ти май наистина си много тъп/а!

И аз имам фобия от тия гадини.. :?

s0m3on3
03-13-2007, 12:50
абе може и тъп да съм .. ама вие сте по тъпи от мен вместо да пищите много ли е трудно да я прибиете тая буболечка и да се свърши ? бах за 1 убита буболечка го изкарахте че ще влезете в затвора ..

sexy_anji_
03-13-2007, 15:40
абе може и тъп да съм .. ама вие сте по тъпи от мен вместо да пищите много ли е трудно да я прибиете тая буболечка и да се свърши ? бах за 1 убита буболечка го изкарахте че ще влезете в затвора ..

Бре ще кажеш, че ако един кон те прегази и те убие нарочно, после няма да го разстрел, тъпак/тъпачка.

deem
03-13-2007, 16:08
Фобиите спадат към Синдрома на Емоционалния Срив (СЕС) от първо ниво. Характерният му белег е червено петно на тила, може да е в окосмената част. Ако го имате и искате да узнаете повече можете да погледнете тук:

http://esotherica.freecom-int.com

Телевизионното предаване- телевизия М-САТ, петък 21.00-22.00;
сряда, 13.30-14.30 (повторение).

batkodoki
03-13-2007, 16:19
лечението си е много просто.

купуват ви голяма и хубава тарантула.

отначало ще се потрисате като я виждате всяка сутрин в нейната "къщичка". след ден два ще свикнете. ще започнете да храните паяка, да се грижите за него и много скоро ще прозрете, че както всяко живо същество е безобиден, съвършен, достоен за възхищение и като всяко живо същество отговаря на любовта с любов.

VortexSuperV
03-13-2007, 16:53
Колко добре те разбирам!!!
Изпадам в паника като видя насекомо. Особено крилато. Особено нощни пеперуди. Блъскат се в лампата. Звукът ме влудява. Но не мога да ги убия...мисълта да ги убивам ме ужасява. Като имам вечер буболечка в стаята в повечето случаи отивам да спя в друга стая. Или викам някой да ме спаси. Всички знаят за паниката, която насекомите ми причиняват и са достатъчно мили да ми съдействат. Идея си нямам как да запазя самообладание в присъствието на насекоми...невъзможно ми е.
'кво не може да спиш,защото има муха например,така ли.И кво ще ти стане?Тея насекоми нищо не могат да направят(освен да ти влезат в устата или в ушите както правят хлебарките).Заради няква буболечка сигурно и сайт ще направите.

Barbie
03-13-2007, 22:20
'кво не може да спиш,защото има муха например,така ли.И кво ще ти стане?Тея насекоми нищо не могат да направят(освен да ти влезат в устата или в ушите както правят хлебарките).Заради няква буболечка сигурно и сайт ще направите.

Не казвам, че не е нелепо. Напротив, и аз смятам, че е глупаво, но просто е така. И мен не ме е...точно страх. Знам, че една нощна пеперуда, примерно, нищо няма да ми направи...но присъствието й близо да мен ме ужасява и влудява...и определено не мога да го обясня. Айде, мухите са толкоз навсякъде, че явно вече съм свикнала...въпреки че звукът от муха, която се блъска в прозореца, също ме побърква.


"отначало ще се потрисате като я виждате всяка сутрин в нейната "къщичка". след ден два ще свикнете. ще започнете да храните паяка, да се грижите за него и много скоро ще прозрете, че както всяко живо същество е безобиден, съвършен, достоен за възхищение и като всяко живо същество отговаря на любовта с любов."

Аз вече съм прозряла, че бубите са безобидни, съвършени и достойни за възхищение (без осите - към тях съм алергична; и комарите - излизат ми огромни петна...направо рани стават)...но аз не ги мразя. Не желая да ги нараня. Не ги смятам за гадни. Просто...просто...като видя хвърката буболечка, или най-вече като я чуя да се блъска я в стъклото, я в лампата...мозъкът ми спира, не мога да мисля, обзема ме паника и просто се затварям в друга стая...докато някой не се увери, че фъркатото вече го няма.