PDA

View Full Version : Как се спасявате от...?



KiLLeR_InSTiNkT
03-13-2007, 21:09
...глутница освирепели песове, които просто така ви погват? Някакви методи от сорта на храна, бързо бягане или друго?
Веднъж на село едно куче ме подгони и се качих на една черешка, хаха... :smt005 Иначе кварталните кучета не са ме закачали досега.

Aileen
03-13-2007, 21:12
Лютив спрей или се навеждам все едно ще взема камък. Лютивият спрей е много гаден и ефективен - за 5лв в оръжейните магазини. :wink:

OtherDimension
03-13-2007, 21:13
ем веднъж ме погнаха едни помяри .. и аз тъкмо се чудех какво да правя .. и дойде друга глутница и те се сбиха помежду си !
бахти лудия късмет :)

HopeLesss
03-13-2007, 21:14
Бягането не е най-добрият вариант :roll: Честно казано такова нещо не ми се е случвало до сега. Предполагам, че ще се изплаша, но не вярвам да тръгна да бягам. Може би ще се опитам да го успокоя... Знам ли, пък и не си нося постоянно храна с мен, та да го залъжа с нея :lol:

RiseGirl
03-13-2007, 21:16
Ами как бягам :mrgreen:

magesniko
03-13-2007, 21:16
eпа ше ги заритам с кубинките сигурно,де да знам. :lol:

Aileen
03-13-2007, 21:16
Бягането е най-лошото, което може да се направи. В такъв случай със сигурност ще те ухапе (е ако не му избягаш по някаква случайност).

03-13-2007, 21:20
emi pri men efekta sas miloto govorene dosta dobre minava,a ponqkoga si zabarzvam tempoto na bqgane i se molq da ima nqkva hrana na patq 4e da se razsee

Briseis
03-13-2007, 21:24
Веднъж ми се случи...Беше си доста страшничко и въобще не се замислих какво трябва да правя и какво не.А всъщност се скрих в един магазин, ако не беше отворен, щяха да ме нахапят :( ](*,)

Bodom_child
03-13-2007, 21:25
Пробвайте с праче наденица, в което има 1 хапченце концентриран Цианид...
Последния път ми свърши работа... :::

Baby_b
03-13-2007, 21:28
Мене са ме гонили няколко пъти и то се 1 кучета по големи от мечка #-o Винаги кат ме подгонат бягам :wink: Тва е :smt012

teenkopele
03-14-2007, 06:43
Когато бях втори клас, едно куче ме подгони точно при паметника Левски. Нямаше такова търчане, нямаше такова нещо. Не помня как съм се измъкнал.
Другия случай...бях на една вила и тъкмо тръгвам да излизам и кучето ме захапа за ръката (добре, че бях с дълъг ръкав). Няколко тупаника и намесата на един от собствениците оправиха проблема.

brain_stew
03-14-2007, 07:30
Пхах!Мене до ся улични кучета не са ме закачали, но немската овчарка на съседката над нас веднъж ми се беше хвърлила пред входа....некво си слизам аз и песа посяга да ме хапе за задника, деба!Седмица по-късно кучето умря от инсулт! :? 8-[

koalka
03-14-2007, 08:35
Ами, камъка действа и вдъхва респект! :lol: Иначе бягането не е хич добър вариант.

ThePainIsReaL
03-14-2007, 08:56
Блаа .. кучетата и клоуните са ми най-големият ужас .

n1ght_shadow
03-14-2007, 10:05
ku4eto tragne kam mene...as tragna kam nego.... i 1 krak v glavata pa posle da vidim
pa ako sa poe4ko palq maratonkite i na nai blizkoto durvo ograta ili kot e tam da moa da se ka4a :D

Blab
03-14-2007, 10:40
Ааааа, мразя ги тия псета...Тъкмо си бях взела най-сладурските ботушки :cry: и ми захапа единия крак и не пуска, "майка му стара"...Помня само как пищях(от мисълта за хилядите инжекции, които ще последват, ако ме ухапе...и още мнооогото дни на лутане по магазините :smt013)Бойко да си ги прибере всичките, не сме във Виетнам, все пак...

Swinkenhoffer
03-14-2007, 11:53
Ааааа, мразя ги тия псета...Тъкмо си бях взела най-сладурските ботушки :cry: и ми захапа единия крак и не пуска, "майка му стара"...Помня само как пищях(от мисълта за хилядите инжекции, които ще последват, ако ме ухапе...и още мнооогото дни на лутане по магазините :smt013)Бойко да си ги прибере всичките, не сме във Виетнам, все пак...

ПХААХХАХ!!!
мен улични кучета никога не са ме нападали и не ме е страх, но, ако се случи, де да знам... не бих ударила животно, ама щом се налага. деба, нямам идея кво ще правя. :lol:

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-14-2007, 13:07
bqgane drugo ne znam :lol: :smt005

positive
03-14-2007, 14:01
i mene nikoga ne sa me napadali,no obiknoveno te use6tat kato nqkoi go e strah i go napadat gadovete

brain_stew
03-14-2007, 16:03
i mene nikoga ne sa me napadali,no obiknoveno te use6tat kato nqkoi go e strah i go napadat gadovete

кучетата, колкото и да са безхарактерни, си имат много интересна психика...когато усетят, че те е страх, идват към теб, за да ти докажат, че няма от кво да се стархуваш толкова!Когато някое куче ти ръмжи, не му обръщай гръб, а го гледай в очите продължително...ако то сведе поглед първо значи се признава за по-слабо от теб, а когато бягаш, или правиш резки движения при присъствието на непознато куче, то се озлобява (не винаги де), защото се чувства застрашено, дори да не е така, а когато тръгне да хапе, ако имате чанта, яке...абе като цяло некъф излишен парцал, който да не е свързан с анатомията ви, му го подайте...!Инстинкт!Гледайт малко animal planet и се образовайте. :wink:

machoka
03-14-2007, 16:10
Тия по улиците не ме притесняват. Те са мижави и .. нека ме нападнат - еле пък ако има клон или някаква пръчка наоколо - ще ги посиня ако ме нападнат.
Виж, домашните кучета са друга история - добермани, овчарки, ротвайлери и питбули - охранени като прасета или нарочно тренирани от собствениците да бъдат злобни и агресивни - те такива машини да не са ти на пътя.

Blab
03-14-2007, 16:11
чанта, яке...абе като цяло некъф излишен парцал[/b], който да не е свързан с анатомията ви, му го подайте...
то оставаше и чантата да си съсипя :smt005
Сигурно си прав, но не с всяко от тези прекрасни животни, със силно интригуваща психика, се "срещаш" очи в очи.Ръмжащите не са опасни, "тихите води са най-дълбоки".:P

brain_stew
03-14-2007, 16:16
чанта, яке...абе като цяло некъф излишен парцал[/b], който да не е свързан с анатомията ви, му го подайте...
то оставаше и чантата да си съсипя :smt005
Сигурно си прав, но не с всяко от тези прекрасни животни, със силно интригуваща психика, се "срещаш" очи в очи.Ръмжащите не са опасни, "тихите води са най-дълбоки".:P


Ми пък щом искаш да ти бият некви инжекции, да ходиш по болници, да ти тече кръв....хубу!То сие за тебе!Но болката от една инжекция против жбяс например е много по-голяма, от тази да ти оръва леко чантата!
а очния контакт... не зависимо дали едно куче е с проявен характер и се зъби, или е едно мило и кротко, всички си пазят територията!И ти трябва да покажеш, че си по-силен (като човекоподобно) от тях!

мачок...напълно прав си!Уличните псета, са по-скоро плашливи...мен именно домашна немска овчарка ме сръфа!Да му се невиди песа беше огромен!Главата му беше колкото дупиту ми!(а то е голямо :lol: )...раздра ми малко дънките, но именно тва направих аз, което обяснявах, обърнах се, гледах го...и в псоледствие му подадох раницата с която бях!

drawers
03-14-2007, 17:30
Най-вероятно ще се покатеря на нещо :roll: ако има какво

FeelTheBeat
03-14-2007, 17:37
Ам, преди време мен и братовчедка ми ни погна едно кученце, колкото котка... Яко търчане му ударихме. Упищяхме цялата махала, излезнаха някакви хора и ни "спасиха". 8-[
От тогава, като видя някое подозрително песче, се правя че се навеждам и взимам камък и го "замерям"... То тъпото наистина ми вярва. Ако е по-големичко така, наистина взимам :lol:

HardcorE_AFA
03-14-2007, 17:47
Бягането не е най-добрият вариант :roll: Честно казано такова нещо не ми се е случвало до сега. Предполагам, че ще се изплаша, но не вярвам да тръгна да бягам. Може би ще се опитам да го успокоя... Знам ли, пък и не си нося постоянно храна с мен, та да го залъжа с нея :lol: верно е по опасно да бягаш ама то като стане не му мислиш много,а при мене още не сее случвало акова нещо ама и дано да не се случи...тва е страшно опасно.лютия спрей е страшно тъпа идея,никога няма да стане то едвам се ползва на някой човек камоли на куче!Храна да си носиш-невъзможно защото ти като имаш храна ще я изядеш...и ще си казваш ее няма да се случи нищо айде ще я хапна и такам!Или и да носиш храна..къде?В раницата-чантата няма да имаш време да я извадиш и метнеш!А надали ще ходиш по улиците-трамвайте-автобусите с плик с кренвирши в ръката всеки ден,затова идеите са тъпи и невъзможни да помогнат!има само един вариант евентуално да се предпазиш от такава злополука-като внимаваш каде ходиш и сае пазиш ако чуеш някъв лай се обръшащ и оглеждаш.А нощем когато е най опасно и няма кой да ти помогне,късмет.Кубинката му е майката...ама ако на мене ми се случи нещо такова с кучета аз никога не бих ги наранила...затова неискам да си представям за такива случаи

malka_sladuranka
03-14-2007, 18:07
Пробвайте с праче наденица, в което има 1 хапченце концентриран Цианид...
Последния път ми свърши работа... ::: Винаги имам такова в мен. :smt066
Иначе ми се е случвало да ме обградят 10 пумяра и се опитвам да запазя спокойствие. :shock: Измъквам се бавно... Абе гадна работа са тея животни. #-o

evil_lady_in_black
03-14-2007, 18:14
Незнам защо но до сега никога не ме е нападало куче ... винаги като минавам покрай тях им се усмихвам ,защото много обичам кучета , и те ми махат с опашка :wink:

brain_stew
03-14-2007, 18:37
Както каза магесника - наритвам ги с кубинките. :lol:

Тиии добре, че си купи нови кубинки, че ако се беше случило преди и да си със старите...нямаше да има на кво да си носиш новите кубинки сега! :lol:

`1mm0r7able`
03-14-2007, 19:06
ами то в такъв момент те обзема паника и първото нещо което правиш е да бягаш и ако са повече от 2 кучета спрейове и кубинки няма да помогнат.. :-D

psycho_girl
03-14-2007, 19:21
моля сеее да не ме подгонят
гледам да не им привличам вниманието O:)

Exothermic
03-14-2007, 21:13
Ми аз по доста първобитен на4ин-ЦелЯ Ги с КамЪни!
Ма не по главата да не си помислите нещо,аз по принцип обичам животните!Веднъж така с камък счупих крачето на злобният квартален
пес,не че се хваля ,ама.......

O.B.I_
04-07-2007, 20:08
do moq blok ima gludnica ku4eta , mn sa gadni. Vinagi kato minavam okolo tqh se zati4vat kum men i po4vat da laqt. Az si stoq na edno mqsto i ne murdam dokato ne se mahnat, za6toto ako se opitam da pobqgna ili da gi ritna mogat da me napadnat.Nai-vajnoto e da ne im pokazva6 4e te e strAh ot tqh.Pravi tova i sama 6te vidi6 4e 6te podjavkat malko i 6te si trugnat.

Rock & Roll Queen
04-07-2007, 21:48
Ами удрям ги по главата с крак или с каквото там намеря.

`Death`Whore`
04-08-2007, 23:41
ООО...едни кучета ме гониха лятото...и оттогава имам голям страх от улични кучета...оправих се с бягане...

rosskata
04-08-2007, 23:58
:roll: Не знам защо, но в моя квартал има само котки бездомни :roll: С тях много се обичам и са много мили.
Не съм имала проблеми с улични кучета. Тук по някое време ги бяха изтрепали... Сега са повече от преди, но рядко виждам глутници... И в повечето случаи са напълно миролюбиви.

молец
04-09-2007, 00:04
Нападали са ме улични псета...като цяло много ме е страх от всякакъв вид кучета,от много малка.
Слизах от кола,псенцата я наобиколиха и без да им правя нищо почнаха да ми ръфат краката...аз,естествено много се бях стреснала и без да мисля за друга опция го ударих на бяг и не спрях докато не бях сигурна,че вече не ме гонят.

Ако пак ми се случи - сигурно пак така ще направя...идея си нямам

Briseis
04-09-2007, 00:30
i mene nikoga ne sa me napadali,no obiknoveno te use6tat kato nqkoi go e strah i go napadat gadovete

кучетата, колкото и да са безхарактерни, си имат много интересна психика...когато усетят, че те е страх, идват към теб, за да ти докажат, че няма от кво да се стархуваш толкова!Когато някое куче ти ръмжи, не му обръщай гръб, а го гледай в очите продължително...ако то сведе поглед първо значи се признава за по-слабо от теб, а когато бягаш, или правиш резки движения при присъствието на непознато куче, то се озлобява (не винаги де), защото се чувства застрашено, дори да не е така, а когато тръгне да хапе, ако имате чанта, яке...абе като цяло некъф излишен парцал, който да не е свързан с анатомията ви, му го подайте...!Инстинкт!Гледайт малко animal planet и се образовайте. :wink:

Точно така си е.Особено като ме наобиколиха около 10 злобни песа неделя рано сутрин.Даже отивах на олимпиада.Нищо не им бях направила те дойдоха и щяха да ме нахапят.За мое щастие наръфаха ми само панталона и добре, че оня магазин беше отворен, както не мога да бягам.А аз даже защитавах улични кучета...

<black soul>
04-09-2007, 11:27
ем веднъж ме погнаха едни помяри .. и аз тъкмо се чудех какво да правя .. и дойде друга глутница и те се сбиха помежду си !
бахти лудия късмет :)
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 наистина си късметлия. :-D :wink: :wink:
по темата : мен не са ме нападали, но наистина най-ефективните начини са спрей или навеждане се едно взимаш камък...може и един ритник в муцуната ако кучето е само и е някво хилаво такова... :-D

punisher
04-09-2007, 12:10
emi pri men efekta sas miloto govorene dosta dobre minava,a ponqkoga si zabarzvam tempoto na bqgane i se molq da ima nqkva hrana na patq 4e da se razsee
тебе как не са те изяли до сега с тия методи... :smt005

strange_soul
04-14-2007, 12:20
vednuj minah pokrai edno mnogo sladko ku4e ta re6ih da mu se usmihna, a to jivotnoto kato ze da me lae napravo iztrupnah .6mugnah se mejdu nqkakvi koli i bej da me nqma
na drugiq den pak go vidqh i re6ih da si progulja bez da go pogejdam.tva kato ze da lae pak.pfu.pove4e ot tam ne minavam

KoRn
04-14-2007, 16:52
edin put 6 ku4eta me gonqt spiram....takiva 6utove 4e napraooo

I'm crazy
04-14-2007, 18:02
Еми ще си плуя на петите и бегам :lol: Ако не ще тарса некоя тухла 6-ца :D

Cartman
04-14-2007, 19:23
http://daobg.com/forum/index.php?act=articles&CODE=03&id=54

diXon
04-14-2007, 19:28
НЕ ТРЯБВА :smt018 :smt018 :smt018 да се бяга от куче!!То усешта адреналина в теб и ако започнеш да бягаш то ще те гони.Затова опитай се да скриеш страха си.Ако не стане.............СПАСЯВАЙ СЕ! :smt100 .А ако имаш пръчка или нешто подобно бой :smt075 , бой :smt075 ,бой :smt075 ....

KiLLeR_InSTiNkT
06-07-2007, 10:40
Понеже съм идиотче реших да върна тая тема, защото наскоро едно псе в квартала ме лаеше без причина и ми се зъбеше. Що годе запазих самообладание и си продължих без да го гледам. Тц, поне не се наложи да правя друго...

titin4eto
06-08-2007, 19:47
такам... значи аз съм чела, че ако има опастност куче да те нападне, то тогава се прозяваш и си облизваш устните - това те го приемат за приятелски жест... а от магазините за лов и риболов продават уред за кучета... ако не са глухи, те ще избягат, когато натиснеш копчето, понеже излъчва еди нви си вълни, кои кучетата чуват и не са особено приятни за тях...

Aileen
06-09-2007, 07:50
Ама тези "свирки" не са особено препоръчителни, защото съм чувала от колежки на майка ми, че понякога кучетата нападат заради тях, а не бягат от тях. Спрей е най-добре.

†`AnGeL`oF`tHe`DeAd`†
06-09-2007, 08:47
До сега не са ме гонили кучета...но ако ме подгонят... RUUUUUUUN :-D

Blacklisted
06-09-2007, 09:44
Цяла глутница до сега не ми се е случвало, само по единици ме нападат :lol: ритам много, обикновенно след един шут се отказват.

Disrespect
06-09-2007, 10:41
кец в гъзъ! макя им кучИшкЪ! мразя улични кучета! ритници, ритници, РИТНИЦИ!

Swinkenhoffer
06-09-2007, 10:59
кец в гъзъ! макя им кучИшкЪ! мразя улични кучета! ритници, ритници, РИТНИЦИ!

и кво, и без повод ли ги биеш? :shock:
уличните песове са големи сладури... мен никога не са ме нападали... за разлика от домашни.

Disrespect
06-09-2007, 11:03
не бе :lol: само ако са някви злобни и надъхани да скачат...иначе има и готини кучета де...

gabrielka@a
06-09-2007, 13:41
Вземаш камък и го целиш с него-някои кучета,само като видят,че се навеждаш да го вземеш-бягат!

bloodybaby
06-09-2007, 13:43
Имам спрей.Люта чушка.За щастие досега не ми се е налагало да го използвам :-D

rakiQ
06-09-2007, 14:53
викаш "чиба ,чиба лошо куче!"
:mrgreen:

в никъф случай не бягай ...направил ли си 1 крачка назад ше те изяде.....зъбиш му се ако тряя го риташ и тфа е......

Sexapilna_kukla
06-09-2007, 15:02
Да, в никакъв случай не трябва да се бяга, защото побегнеш ли- тежко ти и горко ти... :roll: В случай, че няма къде да се скриеш, навеждаш се, уж, че ще взмеш нещо да удариш кучето, и то би трябвало да избяга :-D

malka_sladuranka
06-09-2007, 15:02
викаш "чиба ,чиба лошо куче!"
:mrgreen:

в никъф случай не бягай ...направил ли си 1 крачка назад ше те изяде.....зъбиш му се ако тряя го риташ и тфа е...... Мале.. Мене и приятеля ми като ни нападнаха около 10-15 една вечер не мисля, че с "чиба лошо куче" щяхме да се отървеме. Измъкнахме се бавно и спокойно(уж), добре че не ни изядоха гадините. :shock:

bloodybaby
06-09-2007, 15:20
Да, в никакъв случай не трябва да се бяга, защото побегнеш ли- тежко ти и горко ти... :roll: В случай, че няма къде да се скриеш, навеждаш се, уж, че ще взмеш нещо да удариш кучето, и то би трябвало да избяга :-D
Да - варианта, който предлагаш, също върши добра работа :D Те наистина бягат!Повечето...

iNl0Ve_wItX_liFe
06-09-2007, 16:44
При работата на баща ми има около 10 - 15 кучета(те ги ги гледат в някаква ограда, ама преди я нямаше и си бродеха свободно) и с мама отиваме да го видиме кво прави и изведнъж некфо ни заобиколиха всиките!
Ама те некви ОГРОМНИ! Имаше 2 самбернара! :shock: А те ръмжат!!
И нали съм била малка и съм отишла и съм погалила единияс амбернар!
Майка ми казва, че се поболяла от страх! :lol:
Та от тогава нямам никакви проблеми с нито едно куче :P
Иначе,ако някое тръгне да ме хапе - с камъни, ритници, квото дойде :smt005