PDA

View Full Version : Военна комисия (поредната тема)



Наборника
03-14-2007, 11:00
Та значи сега съм на 17, и миналата година вече получих повиквателна за военен отчет и там си попълних каквото трябва.

Тая година обаче наново почнаха да викат и доста от съучениците ми си минаха по пореда. Обаче доста се оплакаха че бая опипвали там долу, и то с един и същ чифт ръкавици на всички, бъркали им дето им бъркали и т.н.
Та аз бая "омацах", че напрвао ми текна по крачолите , и взех че не се явих.

След време ми се обади някаква жена и ми казва да съм идел еди къде си на военна комисия. Аз и казвам че имам работа и тя ми са развика и ми затвори.

Днеска злизам да си проверя пощата и виждам 3 повиквателни, пръснати на произвола в някака отворена кутия. Отивам аз да ги разгледам, да видя кой ще гаврят и гледам моито си име. Едната е за 31.01.07 написана с много неграмотен почерк.
Другата е за 07.03.07г и вече написана с приличен червен почерк, а на третата пише "Веднага".
На първите две пише отпред "СПЕШНО-СЛЕДВА ГЛОВА" , а на третата "3-то известие. За неявяване следва акт по чл.307, от ЗОВС".


Та въпроса ми е, те въобще имат ли каквото и да е било право да ми налагат каквито и да е глоби и т.н. ?

До колкото съм запознат , по закон повиквателната трябва да се връчи лично на наборника спещу подпис.В противен случай неможе да се докаже че е получена.

Също така, взех че се поразрових за този "Чл.307" и намерих следното -
Чл. 307. (1) Пълнолетен младеж, който не е бил повикан на наборна комисия и без уважителни причини не се яви в тримесечен срок във военното окръжие по местожителството си, се наказва с глоба от 375 до 750 лв." - Това че съм на 17 означава ли че нямат право да ме глобяват...?

Благодаря предварително :)

03-14-2007, 11:03
И простете ме за достата правописни грешки, не съм свикнал да пиша на кирилица :)

n1ght_shadow
03-14-2007, 11:41
ae bace ti tap li si da ne otide6 e ..... nqma takova ne6to iskam ne iskam otiva se
viknat li ta prosto e ZADALJITELNO ina4e 6e ovehne6 s nqkoi lef
i tfa det si go pro4el ot4asti e vqrno no ko kat si na 17.. pak mogat da ti lepnat 1 globa za 500 lv za tfa det ta marzi da otide6 za polovin 4as raota
a tfa s baraneto otdolu ve4e e na 3to povikvane zatfa ako samo 1 put sa te vikali nqma ko da sa pritesnqq6

03-14-2007, 12:06
a ve i az polu4ix takava xartika xvarlena v po6tata mi. I se 4udq da hodq li? razpitax tam poznati i mi kazaha,4e mom4etata koito navar6at 17 se qvqvat tam na voeno okrajie.nqmam si predstava kav 6te e 6ibaniqt pregled.A i nemoga da razbera za kvo ni vikat kato sled nqkolko godini kazarmata 6te otpadne i 6te stane platena.iI koito iska moje da hodi v kazarma.

n1ght_shadow
03-14-2007, 12:10
ae 4oek 6tom si polu4il povikvatelno zna4i TRQBVA da otide6
tfa 4e sa te viknali ne zna4i 4e 6te hodi6 v kazarma
a otnoso pregleda edva li e koi znai ko tolkos edva li 6e ti burkat otzad
pak i moje6 da si spe4eli6 1 svoboden den ot daskalo zaredi tas komisiq :)

03-14-2007, 12:11
pi4 otivai si plashtai globata i sa qvqvai zashtoo ste ima voenen sud i otivasash v zatvora , puk tam znaesh kakvo te 4aka

n1ght_shadow
03-14-2007, 12:13
pi4 otivai si plashtai globata i sa qvqvai zashtoo ste ima voenen sud i otivasash v zatvora , puk tam znaesh kakvo te 4aka

saglasen

03-14-2007, 12:15
dori i kazarmata da otpadne tezi komisii ste ostanat zashtoto tam te naceslqvat kum armiqta..... i po vreme na voina ste budesh povikan da se biesh za rodinata i tn :)

03-14-2007, 12:23
Никога не съм чувал да пращят някои в затвора заради неявяване на военна комисия , а военния съд си е само за военните.

А N1ight_Shadow, ти си бил по-омацан и от мене :?

03-14-2007, 14:10
ami qvno ti maluk krugozora :) ama nedei otivai i ste se ubedish v domite mi mnogo burzo :)

katttto3
03-14-2007, 15:54
mom4eta 4estno vi kazvam po-dobre e da hodite kato vi povikat na komisiq,za6toto ako ne otide6 tam 6e doidat da te zemat s voenna policiq(taka pribraha priqtelq mi)

brain_stew
03-14-2007, 15:58
Бе...трябва да си много тъп за да не идеш на военна комисия!Кво толкова ти праят?!Всички приятели дет са били са казвали, че само си събуват гащите понавеждат се леко и туй то!Няма да ти праят неква клизма!Не им тряа!Просто проверяват дали си с всички екстри там долу и за хемороиди (доколкото съм информирана), плюс тва ти дават бележка да си отсъстваш цял ден от даскало....абе зле си за да не се явяваш!Тва ти е задължение, а не концерт по желание ебаси!

03-14-2007, 16:40
brain_stew - Проблема ми е че е безсмислено. От какъв зор някакъв дърт комунист ще ма бара и то по един ужасно нехигиеничен начин? Нито аз нито никой от моя набор ще ходи в казармата. Целта на цялата тази система се върти около наборната военна служба която вече я нама. Просто от тази промяна на воените им е прецакана документацията и единственият начин да е оправят е като хората просто си минат по реда на система.

Аз питам как да заобиколя тази бюрократична издънка, пък вие даже ми се "карате" дето не ходя да оправям оклепаното на военнте. Ми много благодаря за support-а.

Amayo
03-14-2007, 16:47
Следват ти няколко административни наказания, и накрая те съдят по члена за дезертьорство и те вкарват в затвора :( .

brain_stew
03-14-2007, 16:53
brain_stew - Проблема ми е че е безсмислено. От какъв зор някакъв дърт комунист ще ма бара и то по един ужасно нехигиеничен начин? Нито аз нито никой от моя набор ще ходи в казармата. Целта на цялата тази система се върти около наборната военна служба която вече я нама. Просто от тази промяна на воените им е прецакана документацията и единственият начин да е оправят е като хората просто си минат по реда на система.

Аз питам как да заобиколя тази бюрократична издънка, пък вие даже ми се "карате" дето не ходя да оправям оклепаното на военнте. Ми много благодаря за support-а.

епа искаш съпорт, коагто не си изпълнил задълженията си!Тва за дъртия комунист беше адски кухо, да отбележа!А за хигиената...чувала съм митовете, че бъркат в задника ама едно 10 човека казаха, че не е имало такова нещо!
Не те питат дали е смислено или не...викат те, отиваш, работа за час-два-три и готоу!Проверяват ти ЕКГ, уши-нос-гърло и всеки други неща!Приеми го като вид преглед!Както споменах вече, ти си длъжен да идеш на комисията, независимо дали ще ходиш в казармата!

(А за съпорта...много ми е чудно, ква подкрепа очакваш, когато си направил нещо нередно?!)

Amayo
03-14-2007, 17:00
Първата боленена среща на невръстен граждадин със суровата административна уредба на Р България. :-D Блягодарим ви че избрахте нашата страна. :-)

03-14-2007, 17:12
Ъм...Amayo какво дезартиорство те гони , какъв затвор, какви са тия филми?

Само аз ли съм запознат със закона в тая държава? :shock:
Единствения вид "наказание" е чисто и просто една глоба.

Пък айде ако толкова им са бара ше отида да ма барат, ама само при условие че дойдат да ми връчат поканата на вратата ми, срещу подпис както е по същия закон според който трябва да се явя.

Ама това няква лелка да ми звъни по обяд да ми вдига скандали по телефона после да ми пращят поканите 1 ден преди да изтекат, така няма да стане.

Пък ако лелката ми се прави на интересна аз нея мога да я съдя по същия този закон, че не си изпълнява административните задължение а именно лично известие а по пощенската лелка.

Amayo
03-14-2007, 17:17
КАкто ти знаят телефона така и утре ше ти се вяснат двама отредени от закона да ти бръкнат на същото място ама по милиционерски.

03-14-2007, 17:22
Ами нека да дойдат. Тъкмо ще ме закарат и ще ми спестят транспортните.

03-14-2007, 17:30
Първо на първо има разлика между срам и погнуса :)

Второ, може ли да ми дадете само един линк или извадка където пише че при неявяване на военна комисия пращат 17-годишния младеж на военен съд с обвинение в дезартиорство.
Само да видя нещо такова и добре ще склоня и ще отида веднага.

Но докато цялата "заплаха" е центрирана около една подивляла леличка дето заради мен неможе да си оправи документацията , мисля че е доста комично.

brain_stew
03-14-2007, 17:50
Първо на първо има разлика между срам и погнуса :)

Второ, може ли да ми дадете само един линк или извадка където пише че при неявяване на военна комисия пращат 17-годишния младеж на военен съд с обвинение в дезартиорство.
Само да видя нещо такова и добре ще склоня и ще отида веднага.

Но докато цялата "заплаха" е центрирана около една подивляла леличка дето заради мен неможе да си оправи документацията , мисля че е доста комично.


ъх...все някога ше станеш на 18 и тогава ше ти ебат майката анално!

А подивялата леличка не го прави от собствено удоволствие, или щот на нея си й спешен, тя го прави по заповед на МО (министерство на отбраната)!От тва й зависи работата!Ех,че си зле бееее....

03-14-2007, 18:01
Покажете ми само къде го пише това за военния съд , затвора и за майка ми е ще прегъна коляно. Просто искам някакво доказателство а не бабини сплашвания.

Psycho Realm
03-14-2007, 19:59
Такива като автора на темата трябва да служат по 2-3 години, аман от мамини синчета, които за едната комисия вдигат врява до царството небесно.
Тези "повиквателни" (всъщност не са повиквателни, а известия, повиквателната се дава, когато трябва да влизаш в казарма, нея трябва да подпишеш) не се дават току-така, просто трябва да отидеш и това е. Няма пенсионери, комунисти и пр, отиваш без да мрънкаш. Сложно става, ако не си се явил след тази с червения печат "ВЕДНАГА", обикновено резултата е шефа на военното окръжие + кварталния + сержант Иванов в 9 часа сутринта на вратата.

03-14-2007, 20:08
aareeee stiga ste govorili gluosti be.....kvo pla6ite 4oveka....
Kato ne ide6 6te te hvanat za kura..hahhahhahhha
AZ SUM NA 21 I SUM HODIL SAMO VEDNAJ.IMAM OKOLO 20 POVIKVATENI SAS VSQKAKVI ZALAHI I KAKVO OT TOVA.6TE DOIDAT DA ME VZEMA DRUG PAT.A KO STANE VOINA SATO 6TE ME HVANAT ZA KURA...NQMA DA SE BIQ KATO IDIOT SAMO ZA6TOTO NA NQKOI NA6 POLITIK MU E HRUMNA DA PRAVI VOINA....NIKOI NE MOJE DA ME ZADALJI

03-14-2007, 23:08
aareeee stiga ste govorili gluosti be.....kvo pla6ite 4oveka....
Kato ne ide6 6te te hvanat za "мъжкия полов орган"..hahhahhahhha
AZ SUM NA 21 I SUM HODIL SAMO VEDNAJ.IMAM OKOLO 20 POVIKVATENI SAS VSQKAKVI ZALAHI I KAKVO OT TOVA.6TE DOIDAT DA ME VZEMA DRUG PAT.A KO STANE VOINA SATO 6TE ME HVANAT ZA "мъжкия полов орган"...NQMA DA SE BIQ KATO IDIOT SAMO ZA6TOTO NA NQKOI NA6 POLITIK MU E HRUMNA DA PRAVI VOINA....NIKOI NE MOJE DA ME ZADALJI

Ти вече си мои човек! ^^


Такива като автора на темата трябва да служат по 2-3 години, аман от мамини синчета, които за едната комисия вдигат врява до царството небесно.
И ти ся за много мъж ли се имаш?


Сложно става, ако не си се явил след тази с червения печат "ВЕДНАГА", обикновено резултата е шефа на военното окръжие + кварталния + сержант Иванов в 9 часа сутринта на вратата.
Ти май много филми гледаш. Живеем в българия все пак. Никои не дава и един чеп за другия, камо ли "Сержант Иванов" да трябва да си прекъсне закуската с баничка и боза и да се дотътри да накара някво си пишлеме да ходи там дет не иска, все едно е детска градина.

03-14-2007, 23:57
aareeee stiga ste govorili gluosti be.....kvo pla6ite 4oveka....
Kato ne ide6 6te te hvanat za "мъжкия полов орган"..hahhahhahhha
AZ SUM NA 21 I SUM HODIL SAMO VEDNAJ.IMAM OKOLO 20 POVIKVATENI SAS VSQKAKVI ZALAHI I KAKVO OT TOVA.6TE DOIDAT DA ME VZEMA DRUG PAT.A KO STANE VOINA SATO 6TE ME HVANAT ZA "мъжкия полов орган"...NQMA DA SE BIQ KATO IDIOT SAMO ZA6TOTO NA NQKOI NA6 POLITIK MU E HRUMNA DA PRAVI VOINA....NIKOI NE MOJE DA ME ZADALJI

Ти вече си мои човек! ^^


Такива като автора на темата трябва да служат по 2-3 години, аман от мамини синчета, които за едната комисия вдигат врява до царството небесно.
И ти ся за много мъж ли се имаш?


Сложно става, ако не си се явил след тази с червения печат "ВЕДНАГА", обикновено резултата е шефа на военното окръжие + кварталния + сержант Иванов в 9 часа сутринта на вратата.
Ти май много филми гледаш. Живеем в българия все пак. Никои не дава и един чеп за другия, камо ли "Сержант Иванов" да трябва да си прекъсне закуската с баничка и боза и да се дотътри да накара някво си пишлеме да ходи там дет не иска, все едно е детска градина.
Neeee ti si moi 4ovek :smt023
a tiq lapeta deto sa se nasrali 4e 6te gi vzemat voinici sa mi mnogo sme6ni.Abe momci hodili li ste na svijdane na nqkoi va6 poznat v kazarma.Az sum hodil i znaete li kolko ot voinicite tam sa beli balgari ima nqma 10% vsi4ko ostanalo sa ciganiiiii.....i vinagi 6te e taka.....6to li za6toto samo na ciganite im e po dobre tam...imat leglo,pokriv qdene i 10% balgarski kele6i deto da iztezavat....E nqma da otida na komisiq.....
Kakto se zrazi pi4a po gore ......Serjant Ivanov nqma da se habi za nqkakuv pup4ivec deto ne mu se e qvil.......A tiq belejki gi pra6tat edni babi zad biura deto tova im e rabotata....da pra6tat i da pi6at s 4erveno......edva li nqkoi 6te razbere daje 4e ne ste se qvili....A globata....ahahahhahaahahh kak 6te te nakarat da q plati6......kakto me karat da platq za arkirane ili za fi6ove za nqkakvo naru6enie iliiiii kakto me nakaraha da se qvq po rizovka v KAT da mi napi6at akt predi 2 god ahahah imam mnogo primeri pi4ove.Tazi v darjava nqma kontrol.Tuk e raqt hora.....Za tova ima mutri i neznam si kakvi.....E mutrite pravqt golemite ne6ta i nikoi ne im tarsi smetka a nie po obiknovenite nehodim na komisii i ne se kupuvame bilet kato se vozim v tramvai nomer edikoi si.......Ebete gi v guza tiq voenni....A koito se mine da otide na komisiq da nabliudava dali doktora kato mu pipa kura si mie racete predi tova ](*,)

darkdevil
03-15-2007, 02:13
лелелеле на коя планета живеете военен съд по тая логика за 6 неявявания до сега да сам в пандиза от доста време !!!! няма такова нещо а това за прегледите никъде няма да ти бъркат само те оглеждат зимът ти кръв и урина минаваш няколко кавинета за прегледи наи яко е да се правиш на малумен при психолога а за глоба още не съм получил а ставам на 21 само 1 не ми стана ясно след като съм минавал 1 пат сички комисии за кво ме викат пак за прегледи тия глупаци ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

04-19-2007, 18:57
hahh az do sq sam si naprail kolekciq ot prizovki o6te na pyrvata ne sam otishyl (daje neska pak polu4ih)

nito globa nito nishto 6te imate :smt006

Forslor
04-19-2007, 20:00
Военна комисия ...хахаха каква ти военна комисия това си е чиста пародия на такава. Никъде другаде го няма това отношение към хората както при нас.
Отиваме в някакви порутени военни болници да ни преглеждат с апаратури и методи от на Бай ти Киро времето.
Нямам нищо против да се явявам на тези комисии ,но поне нещата да си са както трябва, а не хирурга да е пребарал "тестисите" на половината град с най-обикновенна торбичка от тези по 2 ст. в които ви слагат продуктите които сте купили от магазина до вас и да опипва и мойте.
Колкото и смешно да звучи това нито е хигиенично , нито е и законно.
Ако ми лепне нещо което е много вероятно ... после МО ли ще ми плаща лечението? :-s
Сега във някои градове не стигат до там , но само в някои.

Не са малко делата печелени (за да не си уронват авторитета на МО не се разгласят) от обикновенни граждани към МО.
По-евтино излиза да ги осъдиш от колкото да плащаш глоба. От 5-10 лева е и една консултация с адвокат .
Много ме радват някакви мизерни чиновници като се разпалят и почнат да заплашват пуберите като им се явят отпред или протестират за нещо.
Досега винаги съм се явявал и винаги съм на контра с всички освен с психоложката , защото тя ми определи психическото състояние без дори и да сме се виждали или говорили. (Нищо ,че може да съм потенциална заплаха и утре да изпозастрелям целия звод).

Казармата свърши !
Може да има някакво нейно бегло подобие за период от 1 месец където ще ни обучават ( да орем нивата, строим къщЯта и т.н на старшина Петров) ,но като цяло я няма.
Последните наборници вече ги взеха.
Сега е платена и циганите/ромите където се вика куцо и сакато пак отива да го зимат ,че да не има къде да спи , ама вече не става толкова лесно, защото държавата не дава пари за обучение на негодни наборници.
Пък затова ако станело война и др. ,не случайно сме в НАТО , а вече и в ЕС. Нищо ,че военните ни съоражения изглеждат като водни пистолетчета от по 1 левче в стравнение с тези на останалите страни от ЕС.

Alex_89
04-20-2007, 07:58
До автора на темата:отивай на комисията. Няма нищо страшно. Докторите те държат най-много 2-3 мин. в кабинета. Оня хирурга пък само те кара да си свалиш боксерките и за 2-3 сек. те пипва и толкоз. Никой не се интересува от теб, те си имат редовни пациенти, които за разлика от теб ще си платят консултацията и всички доктори бързат да свършат с теб. Най беше интересно при УНГ-то. Докторката изправя 5-6 момчета:"Младежи, някви проблеми с ушите, носовете или гърлата..? Свободни сте тогава."

Skullbreaker
04-20-2007, 08:38
Мен би трябвало да ме викнат до година , ама дотогава казармата ше е отпаднала :P . Братовчед ми отиде със сутиен и прашки и си епилира гърдите...Върнаха си го вкъщи на момента :> .

04-23-2007, 12:37
Та значи сега съм на 17, и миналата година вече получих повиквателна за военен отчет и там си попълних каквото трябва.

Тая година обаче наново почнаха да викат и доста от съучениците ми си минаха по пореда. Обаче доста се оплакаха че бая опипвали там долу, и то с един и същ чифт ръкавици на всички, бъркали им дето им бъркали и т.н.
Та аз бая "омацах", че напрвао ми текна по крачолите , и взех че не се явих.

След време ми се обади някаква жена и ми казва да съм идел еди къде си на военна комисия. Аз и казвам че имам работа и тя ми са развика и ми затвори.

Днеска злизам да си проверя пощата и виждам 3 повиквателни, пръснати на произвола в някака отворена кутия. Отивам аз да ги разгледам, да видя кой ще гаврят и гледам моито си име. Едната е за 31.01.07 написана с много неграмотен почерк.
Другата е за 07.03.07г и вече написана с приличен червен почерк, а на третата пише "Веднага".
На първите две пише отпред "СПЕШНО-СЛЕДВА ГЛОВА" , а на третата "3-то известие. За неявяване следва акт по чл.307, от ЗОВС".


Та въпроса ми е, те въобще имат ли каквото и да е било право да ми налагат каквито и да е глоби и т.н. ?

До колкото съм запознат , по закон повиквателната трябва да се връчи лично на наборника спещу подпис.В противен случай неможе да се докаже че е получена.

Също така, взех че се поразрових за този "Чл.307" и намерих следното -
Чл. 307. (1) Пълнолетен младеж, който не е бил повикан на наборна комисия и без уважителни причини не се яви в тримесечен срок във военното окръжие по местожителството си, се наказва с глоба от 375 до 750 лв." - Това че съм на 17 означава ли че нямат право да ме глобяват...?

Благодаря предварително :) значи на 1 комисия ре викат за да попълниш нужните документи че си запознат с наборника на 2 снимат ти гърдите с един апарат наречен флуорограф а на трета вече са комплексни иследвания взимат ти кръв проверяват ти зрението кардиограма на сарцето,преглед при психолог уши нос и гърло,минаваш очен преглед съболекар и ако в твоето тяло има нещо нередно или някоя болест които не позволява да влезеш в казармата чак тогава не те одобряват но тези иследвания бая се бавят защото на прегледите се редите по 30 човека