PDA

View Full Version : Цел и смисъл



Muse_of_Madness
03-14-2007, 12:16
В други топици прочетох интересни мнения по тази тема. Ето го въпросът- какви са смисълът и крайната цел в живота ви? Може би някои тук сме млади да си задаваме този въпрос, но ми е интересно да науча как си е отговорил всеки от вас...

positive
03-14-2007, 13:02
celta mi e da si pojiveq,a smisula - jivota mi da e osmislen 8-[

rosskata
03-14-2007, 13:05
Аз си мисля, че няма човек който със сигурност да може да отговори на този въпрос.
За смисълът- смисълът е в това, че живея и че не съм мъртва... Какво по- хубаво от това. Смисълът е да дишаш, да се бориш, да страдаш и да се радваш. Не вярвам в Бог, нито в това, че след смъртта съществува нещо друго. Самият факт, че живея осмисля всичко.

КОлкото до цел- нямам си никаква. Живея за да видя какво ще стане утре...

sherry
03-14-2007, 14:49
Смисълът на човешкият живот се крие в израстването. Духовното. Учим се от грешките си, падаме и ставаме, изпитваше щастие и мъка.

Моите цели...Да бъда добър човек, да имам хубаво семейство, здрави деца и със съпруга ми много да се обичаме, да сме си опора един на друг, да няма интриги и злоба...Да имам истински приятели и да уча и работя това, което искам. Просто да постигна целите си. Смисълът виждам във всеки слънчев лъч, който ми дава нова надежда...въпреки трудностите, които съм изпитвала. Всеки изпитва. Не трябва да губим светлината в себе си.

quench
03-14-2007, 18:32
Да се боря с инстинктите си за смаосъхранение ми е почти невъзможно,иначе отдавна д асъм си теглил ножа. Ха,сега някои ще кажата,че това е депресарско - но не е така! В действителност живота няма смисъл,а целите са мотивирани от първичните инстинкти на индивида. На практика обач няма значение дали ще умреш утре или след 50 години.
И така,аз се водя от приципа на удоволствието - стремя се да съм финансово осигурен - затова се мъча сега - после да си харча парите и да се отдам на саморазрушителен гуляй :)
Принципа е да си добре,за да не ти се обажда подсъзнателната незадовлоеност - иначе става лошо за теб самия! :lol:

IlLuSi0nS`
03-14-2007, 18:43
нямам никава идея чесно казано хаха :-D какво по-хубаво от това - просто си живееш безсмислено и се наслаждаваш на всеки един миг от жалкия си животец.. усещането е прекрасно само по себе си :wink:

Muse_of_Madness
03-14-2007, 18:48
Да се боря с инстинктите си за смаосъхранение ми е почти невъзможно,иначе отдавна д асъм си теглил ножа. Ха,сега някои ще кажата,че това е депресарско - но не е така! В действителност живота няма смисъл,а целите са мотивирани от първичните инстинкти на индивида. На практика обач няма значение дали ще умреш утре или след 50 години.
И така,аз се водя от приципа на удоволствието - стремя се да съм финансово осигурен - затова се мъча сега - после да си харча парите и да се отдам на саморазрушителен гуляй :)
Принципа е да си добре,за да не ти се обажда подсъзнателната незадовлоеност - иначе става лошо за теб самия! :lol:
Добре го каза, Куенч, кефиш ме, човече... It is true that we are made just to wrinkle and to fade and the only thing we leave are some memories and grief.... Но замисляйки се над откъс от трактата Хуа Ху Дзин, стигнах до извод, че най-смисления смисъл на живота е развитието и благото на цивилизацията...

ThePainIsReaL
03-14-2007, 19:18
Смисъл и цел .. сега съм затънала до гуша в собствената си простотия и се влача от ден на ден .. така че .. нямам днес и вероятно утре пак няма да имам отговор на този въпрос .

LunaTriCk
03-14-2007, 20:42
Няма един основен смисъл засягащ всички хора. Всеки трябва да си има негови си виждания за живота и е нагло да насаждаш в другите, твоите разбирания. Ако някой цели световен мир, щастие и любов - аз не. Съжалявам. :roll:

nencuHka
03-14-2007, 20:50
Аз си мисля, че няма човек който със сигурност да може да отговори на този въпрос.
За смисълът- смисълът е в това, че живея и че не съм мъртва... Какво по- хубаво от това. Смисълът е да дишаш, да се бориш, да страдаш и да се радваш. Не вярвам в Бог, нито в това, че след смъртта съществува нещо друго. Самият факт, че живея осмисля всичко.

КОлкото до цел- нямам си никаква. Живея за да видя какво ще стане утре...

LunaTriCk
03-14-2007, 20:53
да не пуши коз ,но да е тревоманка...
Да е пияница, но да не пие алкохол. :-D Ще си ги записвам вече тези бисери някъде...

LunaTriCk
03-14-2007, 20:57
Винаги има време да се докажеш в обратното :-D

Muse_of_Madness
03-14-2007, 21:11
Няма един основен смисъл засягащ всички хора. Всеки трябва да си има негови си виждания за живота и е нагло да насаждаш в другите
Веднъж да съм съгласна с теб...

rosskata
03-14-2007, 22:01
Няма един основен смисъл засягащ всички хора. Всеки трябва да си има негови си виждания за живота и е нагло да насаждаш в другите
Веднъж да съм съгласна с теб...

Да де, но по принцип оцеляването е цел ако не на всички, поне на голямата част от хората... Инстинкт е.
всеобщ е също стремежът към щастие...

teenkopele
03-15-2007, 05:49
нямам никава идея чесно казано хаха :-D какво по-хубаво от това - просто си живееш безсмислено и се наслаждаваш на всеки един миг...от животеца си.. усещането е прекрасно само по себе си :wink:

Това ми хареса. :)

BastardOfChrist
03-15-2007, 06:31
Целта ми е власта. Целта ми е да умра , но да имам колкото се може повече власт , над нещата около мен. Целта ми е да бъда запомнен , целта ми е живота ми да не се ограничи само до "учене-работа-жена-деца". Целта ми е името ми да не остане забравено , след като умрат внуците ми , искам то да се помни. Желая непрехдоност.

quench
03-15-2007, 07:18
Да се боря с инстинктите си за смаосъхранение ми е почти невъзможно,иначе отдавна д асъм си теглил ножа. Ха,сега някои ще кажата,че това е депресарско - но не е така! В действителност живота няма смисъл,а целите са мотивирани от първичните инстинкти на индивида. На практика обач няма значение дали ще умреш утре или след 50 години.
И така,аз се водя от приципа на удоволствието - стремя се да съм финансово осигурен - затова се мъча сега - после да си харча парите и да се отдам на саморазрушителен гуляй :)
Принципа е да си добре,за да не ти се обажда подсъзнателната незадовлоеност - иначе става лошо за теб самия! :lol:
Добре го каза, Куенч, кефиш ме, човече... It is true that we are made just to wrinkle and to fade and the only thing we leave are some memories and grief.... Но замисляйки се над откъс от трактата Хуа Ху Дзин, стигнах до извод, че най-смисления смисъл на живота е развитието и благото на цивилизацията...

Развитието на обществото води до създване на нов живот,който е все така безсмислен. Истината е,че всичко се свежда до физическото оцеляване - стремежа на клетките ти да се хранят,растат и делят.

03-15-2007, 07:20
Да се боря с инстинктите си за смаосъхранение ми е почти невъзможно,иначе отдавна д асъм си теглил ножа. Ха,сега някои ще кажата,че това е депресарско - но не е така! В действителност живота няма смисъл,а целите са мотивирани от първичните инстинкти на индивида. На практика обач няма значение дали ще умреш утре или след 50 години.
И така,аз се водя от приципа на удоволствието - стремя се да съм финансово осигурен - затова се мъча сега - после да си харча парите и да се отдам на саморазрушителен гуляй :)
Принципа е да си добре,за да не ти се обажда подсъзнателната незадовлоеност - иначе става лошо за теб самия! :lol:
Добре го каза, Куенч, кефиш ме, човече... It is true that we are made just to wrinkle and to fade and the only thing we leave are some memories and grief.... Но замисляйки се над откъс от трактата Хуа Ху Дзин, стигнах до извод, че най-смисления смисъл на живота е развитието и благото на цивилизацията...

Развитието на обществото води до създване на нов живот,който е все така безсмислен. Истината е,че всичко се свежда до физическото оцеляване - стремежа на клетките ти да се хранят,растат и делят.
Ааааа!Ето това е типична черта на един комунист :smt005
Цтцттцтцт интернационалност :evil:

quench
03-15-2007, 07:22
Другари!
Биологичното е смисъла на живота - всяка друга цел или отив,който човек си поставя,е по своята същност илюзия - производно на вродените инстинкти,чието създаване е опосредено от разума - който също е приспособителен механизъм!

03-15-2007, 07:23
Другари!
Биологичното е смисъла на живота - всяка друга цел или отив,който човек си поставя,е по своята същност илюзия - производно на вродените инстинкти,чието създаване е опосредено от разума - който също е приспособителен механизъм!
Механизъм на комунизма :twisted:

quench
03-15-2007, 07:25
Добре,а според теб какъв е смисъл на живота - или си типично славянски мърморко?

03-15-2007, 07:26
Добре,а според теб какъв е смисъл на живота - или си типично славянски мърморко?
Азсъм арийски дърдорка :!:

quench
03-15-2007, 07:31
Yeah,I forgot - the flood thing,eh? :P

03-15-2007, 07:33
Yeah,I forgot - the flood thing,eh? :P
ХАХА Поне си по-умен от Сталин или ТАТО :twisted:
Смисъла на живота е да умреш в името на България

LunaTriCk
03-15-2007, 09:42
Да де, но по принцип оцеляването е цел ако не на всички, поне на голямата част от хората... Инстинкт е.
всеобщ е също стремежът към щастие...

Е, то съмнявам се някой да има за цел да е нещастен :roll:

BastardOfChrist
03-15-2007, 09:44
Да де, но по принцип оцеляването е цел ако не на всички, поне на голямата част от хората... Инстинкт е.
всеобщ е също стремежът към щастие...

Е, то съмнявам се някой да има за цел да е нещастен :roll:
Emo do ! :smt005

LunaTriCk
03-15-2007, 09:47
Е то при тях нещастието е тяхното щастие.

quench
03-15-2007, 10:16
Самото наличие на възможност за абстрактно мислене у човека е ключа към неговото нещастие.

Muse_of_Madness
03-15-2007, 12:05
Целта ми е власта. Целта ми е да умра , но да имам колкото се може повече власт , над нещата около мен. Целта ми е да бъда запомнен , целта ми е живота ми да не се ограничи само до "учене-работа-жена-деца". Целта ми е името ми да не остане забравено , след като умрат внуците ми , искам то да се помни. Желая непрехдоност.
Джизъс, и твоето мнение ми харесва, ех, и аз го мечтаех тва и може би още го мечтая... Както съм писала... И страх ме е живота да не разбера, забравила да ме е съдбата, да се родя и ако ще след цял век да умра, но на историята да съм непозната... Само внимавай кои искаш да те запомнят и с какво- бъди идеал, но не за някой заспал...

quench
03-15-2007, 12:08
Мамка му,забравих името на копелето,което е запалилоалександрийската библиотека! :(

bungle
03-15-2007, 12:26
Както една героиня в един филм каза : " ..да обичам, да имам деца. "

Това е.

Muse_of_Madness
03-15-2007, 12:32
Мамка му,забравих името на копелето,което е запалилоалександрийската библиотека! :(
Не беше Александрийската библиотека, а един храм в Атина. Името му почваше с Хиро или Херо... и аз не го понмя... Мда, готина кауза е имал човечецът...

quench
03-15-2007, 12:43
Сигурна ли си? :smt017 Почти съм сигурен,че беше библиотеката,но,какво да се прави,склероза....

Muse_of_Madness
03-15-2007, 12:51
Сигурна ли си? :smt017 Почти съм сигурен,че беше библиотеката,но,какво да се прави,склероза....
Да! Сега си спомних, че човекът се е казвал Херострат. Чичко Гуугъл ще ти покаже останалото...

quench
03-15-2007, 14:35
Права си,признавам! Наистина беше Херострат! Ей,умни младежи бре! :)

ani_miss
03-15-2007, 20:38
Според индивидуалните си разбирания за нещата човек сам избира какво има смисъл за него и какво не чак толкова.За един едно нещо може да е от много голямо значение,докато за този седящ срещу него същото нещо да е напълно маловажно.
Човек сам определя начина и смисъла си на живот.За някои това е натрупването на капитали и материални блага.За други създаването на семейство,кариера,място в обществото и т.н.
От биологична гледна точка живота е съвсем прост - създаването на поколение и продължаването на човешкия род.
В зависимост от науката (биология,философия,психол гия и т.н.)смисъла на живота може да се разглежда под много аспекти.

RAWRRR
03-15-2007, 22:03
Творчество и импровизация.

rosskata
03-15-2007, 22:19
Е, то съмнявам се някой да има за цел да е нещастен :roll:

Именно... Това е една цел, обща за всички... Както и оцеляването.

LunaTriCk
03-16-2007, 13:33
Е, то по същата логика и дишането ни е една обща цел. :roll:

rosskata
03-16-2007, 13:36
Е, то по същата логика и дишането ни е една обща цел. :roll:
Toва е част от оцеляването... Което пък е цьел, обща за всички хора ( освен самоубийците) 8)

LunaTriCk
03-16-2007, 16:42
Аз не мисля, че ни е осъзната цел. Мисля, че ни е вродено да оцеляваме. Както е инстикта за самосъхранение, който имат всички живи същества. В целите и смисъла на живота на хората би трябвало да преобладават семейството, личните облаги и тук-там някои загубени каузи като световен мир и глад. :-D