PDA

View Full Version : Комунизма, Нато, ЕС



Patriot
03-14-2007, 18:26
Какво мислите за комунизма?
А за НАТО и ЕС?Има ли България място там?

03-14-2007, 19:33
Ами, мисля че всички бивши комунистически държави в момента са членки на НАТО. А за мястото на България е ЕС, не мисля че има какво да се коментира по този въпрос, ние сме просто една малка въшка за "големите играчи" като Великобритания, Франция и Германия...

quench
03-15-2007, 06:30
Комунизма е една чудесна идея в принципно отношение,която обаче за жалост е била прилагана по неправилен начин от неправилни хора.
ЕС и НАТО като формации не са много отдалечени от идеята за СССР,целта е същатата. Лошото е,че както историята доказва - големите общества ързо изпитват кризата на цивилизационния залез,както и често сами го предизвикват.
България,дори да е извън тези съюзи,не би могла да се отдели от процесите,които протичат в света - поради вияния от страна на именно тези обединения. Единственото,което можем да спечелим,е един ден историците да мгат да ни обвинят единствено в пасивност.

03-15-2007, 06:37
Комунизма е една чудесна идея в принципно отношение,която обаче за жалост е била прилагана по неправилен начин от неправилни хора.
ЕС и НАТО като формации не са много отдалечени от идеята за СССР,целта е същатата. Лошото е,че както историята доказва - големите общества ързо изпитват кризата на цивилизационния залез,както и често сами го предизвикват.
България,дори да е извън тези съюзи,не би могла да се отдели от процесите,които протичат в света - поради вияния от страна на именно тези обединения. Единственото,което можем да спечелим,е един ден историците да мгат да ни обвинят единствено в пасивност.
Гхагагхаххахахахахахахха не е лошо да се прегледаш :lol:
Комунизма няма цел,на него му е нужен само контрол над обществото :x

IYI. Heaven's A Lie
03-15-2007, 07:22
Европейският съюз има своите плюсове и минуси. Очаква се, общ пазар, свободно движение на стоки, по-малко безработица и едно хубаво бъдеще за младите тинейджъри. Но, дали наистина ще стане така? Не. Докато имаме такива продажни политици в системата, алчни за повече и повече, България няма да се подобри.

Колкото до НАТО, аз не виждам бъдеще на България там. Излишни финанси и българи, умиращи за чужда кауза. Не, мерси! Не казвам, че съм много навътре с нещата, но знам достатъчно, за да бъда настроена скептично.

Няма да скрия и че съм твърдо против комунизма, комунистите и техните наследници. Това е система, която лишава човека от неговите граждански права, система, която краде идеите и мечтите на хората. Може би България е една от най-потърпевшите страни от източно-европейските държави, защото "без бой" прие комунизма, наложен от Съветския съюз.

---

Напълно съм съгласна с @Fieldmarshal Metoman.