PDA

View Full Version : Само за компетентни! Може ли вече да си задочник без КАЗАРМА



03-14-2007, 21:07
Следващата учебна година в университетите ще може ли мъж да води задочно обучение БЕЗ ДА Е МИНАЛ КАЗАРМАТА...
Защото до тази година не можеше, трябваше първо да си бил войник, а нали вече спират казармата...???
Моля ви, нека пише само този, който наистина знае. Важно е.
Благодаря :)

quench
03-15-2007, 07:15
Виж,аз не съм компетентен,но искам да ти дам съвет - не ходи в Сищов!

03-15-2007, 07:18
Да направо в ГУЛАГ :lol: :lol:

air_J
03-15-2007, 10:26
Виж,аз не съм компетентен,но искам да ти дам съвет - не ходи в Сищов!
Кое не ти харесва в университета ни? Не че няма доста кусури, но пък ми е интересно да комуникирам с възпитаник на нашия ВУЗ от друг град и да чуя неговите критики и забележки. :-({|=

quench
03-15-2007, 11:39
Виж,това е една ужасна гавра със студентите. На всяка крачка се оказва,че СА-то все още е в Ориента,макар да е доста на север. Корупцията и връкарството се явяват най-важните методики,чрез които студента успява в университета.
Ето какво съм забелязал досега:
1. Учиш като луд,назубряш материала и получаваш 2-ка - защото доц. Саздов е станал с гъза нагоре или защото не са му се проверявали работите на студентите.
2. Ходиш по купони,караш лайфа и изкарваш примерно 5,като дори не знаеш какво е това учебник - защото доцент Върбанов е решил,че трябва да има пуснати на изпита.
3. Идва професор Каменов,казва: "Имате два избора: давате 60 лева за мои учебници,за да изкарате 3-ки,или си спестявате парите и изкарвате 2-ка". Простата математика сочи,че копелето,колкото и малък процент да взема от учебниците си,пак се нагушва,защото нашия2 поток е 200 души. :)
4. Главен асистент кака ви Нонка Георгиева - отивам на изпит със служебна заверка - тя едва не ме изгони,тъй като не си бях купил нейния оригинален учебник.
5. Любимия на всички доц. Трайков - извинявайте,ама аз съм изкарал хиляда сертификата и съм работил година и половина в хардуерна фирма,даже го има в CV-то ми. Написа ми 2-ка от раз,каза ми да си купя учебника му и да дойда - направих това и той ми написа 3-ка.
6. Ендрююююююююю - всенародния любимец Андрей Захариев,копеленцето изпонакъса всички МИО - даде ни 45 мин,при положение,че изпита е 90 за всички други стуенти.
7. Доц. Кръстевич,заради когото половината университет не може да завърши семестриално - и аз съм имал преподаватели с високи изисквания,но да скъсаш някого 10 пъти е глупаво - дори и имбецил би научил материала за 10 явявания (200 страници учебник и 100 страници лекции - това са по 30 страници за учене на явяване,което е около 2 астрономически часа) - това е реален случай.
8. Имам редица колеги,които на "здрасти" или с по едно пликче досега не са разбрали,че са студенти.
9. Опитите за оплаквания се секвестират чрез брутални мерки,заплахи и прочее.
10. Преподавателите чукат стуентки в собствените им стаи в Студентски град.
11. На държавните изпити има скъсани 1 от 1000 - това са най-тъпите,които д аже нямат и пищови.. На държавен изпит се подсказва от страна на комисията и се пишат оценки с 1 единица отгоре.
12. Магистратурите - там не се учи - само по собствено желание. Всички имат минимум диплома 5-ца. Странно как ли става - ааа,да - университета си пази имиджа.

И накрая - честно ли е колега,който е пълен отличник (говорим за 6,00 по всички предмети - той е гений) да има на маркетинг 3-ка,при положение,че човека е роден за икономист?


И прочее - в Свщовската академия е "Зоната на Здраа" - новите серии. :)

03-15-2007, 15:01
ше ти еба майката

quench
03-15-2007, 17:35
really? c'mon,go for it! :P