PDA

View Full Version : Как най-лесно научавате думите...



Mimka_sweet
03-15-2007, 10:17
..........по езиците,които учите ? :-k

`Death`Whore`
03-15-2007, 10:21
Преди ги учех с писане и едновременно с това казване на глас. Пиша 10 пъти думата на езика, след това срещу нея 10 пъти значението.

Green_Moon
03-15-2007, 10:30
По английски-писане и говорене едновременно, а по немски писане 10 пъти и после няколко изречения си пиша да се упражня и така.

RoyTheReaper
03-15-2007, 10:40
По принцип не уча думите специално. Просто ги запомням чрез употреба. Примерно като чета някакъв текст и вида непозната дума просто и поглеждам значението и като я срещна втори път вече съм я запомнил.

Когато учех за SAT това беше невъзможно, защото трябваше да науча голям брой думи за малко време. Тогава използвах флаш карти: от едната страна пиша думата, от другата - значението. После гледам картата и се опитвам да се сетя какво пише от другата страна. Правех по 30-40 карти на ден и си ги разнасях навсякъде и си ги преглеждах. Но пак елемента на употребата се намеси, защото запомних повечето от тези думи едва когато ги бях срещнал в примерен тест.

Това е по английски. По немски и испански никога не съм учил думи.

ThePainIsReaL
03-15-2007, 11:16
И аз в осми клас обикалях с бележки .. едната страна думата , отзад значението и така докато пътувах към даскало и вкъщи си ги учих . Във всеки джоб имах листчета .
Сега вече не ми се налага .. усвоила съм си начин като ги погледна думите , да си ги разделям на категории и автоматично ми остават в паметта . Примерно взимам глагола gehen и като го уча , го уча със значенията му в различни изрази , с колкото се може делими и неделими представки и ала - бала ..
Или например , ако видя непознато за мен същ.име , поглеждам му превода - и после производните му прил , глаголи и наречия ..
и ала бала .
Но думи се запомнят най-вече употребявайки се .