PDA

View Full Version : Кофти ситуация



fulldelight
03-15-2007, 14:12
Преди около седмица правих секс без презерватив с едно момиче от моето училище и мисля, че съм хванал някаква венерическа болест, защото някои типични симптоми са на лице. Как мога да се свържа с оролог? Или трябва при личния лекар да отида? Въобще...кво трябва да направя :) Ще бъда мн благодарен ако ми дадете някой умен съвет...мерси предварително

sladoled
03-15-2007, 16:08
Венерическите болести /изобщо полово предаваните болести / се лекуват не от уролог /въпреки, че и това е възможно/, а от дермато-венеролог. Но най-добре е да идеш при личния първо. Той най- правилно ще прецени. И не отлагай! Времето има значение в случая. Ако не си говорил с момичето - говори! Може да получиш повече информация, като: тя има ли оплаквания, правила ли е секс с друг партньор без презерватив.
И друг път да ти е обица на ухото! Айде, дано да ти няма нищо сериозно :smt006

fulldelight
03-15-2007, 16:30
Оф, ами знам, че беше тъпо, ама алкохола и емоцията не прощават :)Ами честно да си кажа, малко ме е срам да отида при личния, щото той познава и майка ми и може да земе да и каже нещо и тогава... ](*,)

sladoled
03-15-2007, 17:14
Тогава отиди на дермато-венеролог като частен пациент. Няма как да се оправиш само със съвети и рискуваш да си навлечеш множество усложнения.
Колкото до личния лекар, винаги можеш да кажеш, че не желаеш това, което си споделил да стига до родителите ти. Заявяваш го твърдо и категорично! Длъжен е да пази в тайна здравословните проблеми на пациентите си и носи за това съдебна отговорност.

batkodoki
03-15-2007, 21:32
Преди около седмица правих секс без презерватив с едно момиче от моето училище и мисля, че съм хванал някаква венерическа болест, защото някои типични симптоми са на лице. Как мога да се свържа с оролог? Или трябва при личния лекар да отида? Въобще...кво трябва да направя :) Ще бъда мн благодарен ако ми дадете някой умен съвет...мерси предварително

ВЪЗРАСТ?

какво точно наричаш "типични симптоми" ?

да! колегата е права - в този тип проблематика най-компетентни са дератолозите.
винаги можеш да се консултираш с ОПЛ, но ако си малолетен/непълнолетен - той е задължен да информира родителите, ако се касае за нещо сериозно (в което не вярвам).

fulldelight
03-24-2007, 14:46
Преди около седмица правих секс без презерватив с едно момиче от моето училище и мисля, че съм хванал някаква венерическа болест, защото някои типични симптоми са на лице. Как мога да се свържа с оролог? Или трябва при личния лекар да отида? Въобще...кво трябва да направя :) Ще бъда мн благодарен ако ми дадете някой умен съвет...мерси предварително

ВЪЗРАСТ?

какво точно наричаш "типични симптоми" ?

да! колегата е права - в този тип проблематика най-компетентни са дератолозите.
винаги можеш да се консултираш с ОПЛ, но ако си малолетен/непълнолетен - той е задължен да информира родителите, ако се касае за нещо сериозно (в което не вярвам).

нещо сериозно т.е. СПИН и от сорта? Не, мисля, че става въпрос за нещо като гъбички ама ми е кофти да отида на лекар - срам ме е :oops:

batkodoki
03-26-2007, 19:09
Преди около седмица правих секс без презерватив с едно момиче от моето училище и мисля, че съм хванал някаква венерическа болест, защото някои типични симптоми са на лице. Как мога да се свържа с оролог? Или трябва при личния лекар да отида? Въобще...кво трябва да направя :) Ще бъда мн благодарен ако ми дадете някой умен съвет...мерси предварително

ВЪЗРАСТ?

какво точно наричаш "типични симптоми" ?

да! колегата е права - в този тип проблематика най-компетентни са дератолозите.
винаги можеш да се консултираш с ОПЛ, но ако си малолетен/непълнолетен - той е задължен да информира родителите, ако се касае за нещо сериозно (в което не вярвам).

нещо сериозно т.е. СПИН и от сорта? Не, мисля, че става въпрос за нещо като гъбички ама ми е кофти да отида на лекар - срам ме е :oops:

"СПИН и от сорта" млади момко ти няма как да диагностицираш, иначе Нобеловка ще ти дадат :) а и СПИН далеч НЕ се проявява скоро след контакта, което е и проблема при него.

щом нямаш желание да споделиш симтоматиката не можеш да очакваш адекватен отговор.
все пак винаги можеш да пишеш на лс ако има за какво

XePouH`
03-27-2007, 07:06
ем като са ебеш без гума тей ша стане