PDA

View Full Version : моля за съвет



яницааа
03-15-2007, 18:56
Здравейте.На 15 години съм момиче.Близо от половин година използдам ежедневно пудра.Знам че е вредна но имим ужасно акне което се опитвам да преборя па какъвто начин се сетитие.Та идиеята ми беше много ли е опасно за кожата като използвам от толкова рано подобен вид козметика и то всеки ден.Сега сигурно ще започнете да ме нападате за глупостта която върша но просто не съм открила друга алтернатива поне до този момент. :cry: :cry: :cry:

`Death`Whore`
03-15-2007, 18:58
Акнето само става по-зле с пудрата, нали?

яницааа
03-15-2007, 19:02
олей хора защо ми се е пуснала два паъти тематата странна работа моля да ме извините но явно нещо от компа се е получило така

03-15-2007, 19:14
иам една наистина страшно добра ..мм да го нарека рецепта за акне на спиртна основа е и се приготвя в аптеките и струва около 4лв мисля че беше.Малко по-късно тази вечер ще я намеря и ще ти я напиша

batkodoki
03-15-2007, 21:14
иам една наистина страшно добра ..мм да го нарека рецепта за акне на спиртна основа е и се приготвя в аптеките и струва около 4лв мисля че беше.Малко по-късно тази вечер ще я намеря и ще ти я напиша

ще ти бъда благодарен ако споделеш с всички въпросната "рецепта" :)

сега две думи за акне-то.
има много средства днес. скъпи.
лошото е, че ако някой се повлиява от нещо струващо 800лв за опаковка - на втори не действува. трети получава приемлив ефект от неща за 4лв, четвърти......всичко е много индивидуално при този проблем.

има само едно общо нещо: той отминава с израстването
така, че не се фиксирайте върху това - просто приемете, че със и без интервенция е само въпрос на време. и ще отмине!

03-16-2007, 18:20
леле много се извинявам,но направо изключих снощи таа
Норсулфазол-2g
Резорцин-2g
Силицил. к-на-2g
Ziuc oxyd-3g
Chlornitzomicin-2g(8капсули)
Спирт(лавандулов)-80ml
Розова вода-40ml

Извинявам се ако имат някъде правописни грешки но моята рецепта ми я е писала аптекарката и малко трудно и разчитам.Наистина го препоръчвам на тези които имат такъв проблем и ако решите да го ползвате пишете :)

SwEeT_pAiN_F
03-17-2007, 20:23
леле много се извинявам,но направо изключих снощи таа
Норсулфазол-2g
Резорцин-2g
Силицил. к-на-2g
Ziuc oxyd-3g
Chlornitzomicin-2g(8капсули)
Спирт(лавандулов)-80ml
Розова вода-40ml

Извинявам се ако имат някъде правописни грешки но моята рецепта ми я е писала аптекарката и малко трудно и разчитам.Наистина го препоръчвам на тези които имат такъв проблем и ако решите да го ползвате пишете :)
Здравей , аз се интересувам от рецептата. В кои аптеки могат да я направят? Всъщност от кои град си?

03-17-2007, 20:28
аз сам от Стара Загора,но предполагам че в повечето аптеки в които приготвят някакви(каквито и да било рецепти) ще ти я приготвят

03-17-2007, 20:31
Виж сега, лесно е . Отиваш при личния лекар и искаш направление за кожен лекар / или отиваш направо на кожен лекар. Та този специалист-кожен лекар ще те прегледа и ще ти каже какво да правиш и т.н. :D

iLoveChocolate
03-18-2007, 10:25
ами според моите наблюдения пудрата запушва още повече порите и то е нормално като ги наклефаш с нея и те не моган да дишат.тва предполага и образуване на повече пъпки.аз също имам акне и то е нормално за възрастта, ала почти никога не съм си слагала фондютен, камо ли пудра, точно заради това.като ти мине акнето после си слагай квото искаш.ако ли не си купи някъв скъп фондютен или пудра, които да не запушват така порите.но ме съмнява пак,че няма да ги запушва.тва са моите съвети :smt004