PDA

View Full Version : Хемороиди?



brambara222
03-15-2007, 19:41
здр алл днес докато се къпах усетих че имам некфо топче на ануса и като го стисна или натисна ме боли леко,четох ф нета за хемороидите че треало ме боли като сера а мен не ме болеше.. я някой ако е имал нещо такова.. то е като издута вена на ануса нз точно само го напипах несъм го гледал :| :| :| :?

Your~girllllll
03-15-2007, 20:02
Ami hemoroid e spored men.Ujas super gadno e ako ti se vazpali pove4e.Moia savet e da spazvash higiena i da idesh na lekar,zashtoto e mnogo vazmojno da se vazpali oshte poveche i togava stava mn kofti.Ot opit ti kazvam

222..
03-15-2007, 20:27
ами аз спазвам хигиена ама четох че и от натоварване искачала тая вена... аз ходя на фитнес и от това може да е... баща ми също има. несъм казвал все още ама скоро май и това ще стане #-o :| :| :|

batkodoki
03-15-2007, 20:39
възраст?


почти няма човек без сходен проблем. въпросът е да той да не се усложнява и да не създава истински клиничен проблем.

да физическото натоварване има значение, както /най-вече/ обездвижването или натоварването на определени мускулни групи. генетичната предпоставка дава 50% зависимост, другите 50% зависят от начина на живот - двигателна и хранителна култура и т.н.....

засега никой (освен китайците може би) не е намерил радикално решение на проблема хемороиди.

222..
03-16-2007, 19:16
1 фр каза че е имал и мноо го боляло и намазал се с некъф крем и за 2 дена му минало

222.
03-16-2007, 19:17
17 years old :wink:

03-18-2007, 18:35
1 фр каза че е имал и мноо го боляло и намазал се с некъф крем и за 2 дена му минало

TOЧНО !

14год момче съм . Точно преди 1 седмица говорих с наще и те ми казаха че имам хемороиди.
ПП. Няма нищо срамно. Обикновенно хората не говорят за това.

Че така... НЯМА НУЖДА ДА ХОДИШ НА ЛЕКАР. Знам какъв срам е.!
При мен ме болеше и корема. Най-доло където е..

Лечение: Има хапове има и мазила. Аз взех 1 хап и се намазах малко и точно за 2 ДЕНА съм 6 точки!

Ако не искаш ваще да разберът отиди в някоя аптека и си закупи нужните средства. След което се мажеш малко, зимаш некои хап ( ако не искаш да казваш на ваще просто ги скрии някъде :wink: ) и си готов.

Айде жив здрав.. :smt006

05-09-2007, 19:39
сестра ми ходи на лекар и й махнаха хемероидите за 3 минути без операция (лазер май), казва че ходила при д-р Желязков имало го в интернет. Потърси го

05-09-2007, 19:53
az sum avtora na temata :D izlekuvah se ve4e :))) mazah se 1 sedmica s 1 krem ama to mi mina o6te na 2 riq den ama za seki slu4ai si se mazah s nekuf krem deto i ba6ta mi polzva :P samo 4e pri nego sa vutre6ni 6oto gledam 4e ima6e nekfa prestavka za anus... ta q razvurtah i si curkah na prusta i se mazah :P

DrSmurph
05-10-2007, 13:13
ЕТО ТАКИВА МАЛКИ УБИЙЦИ НЕ ТРЯБВА ДА ПИШАТ В ТОЗИ ФОРУМ!!!!!



TOЧНО !

14год момче съм . Точно преди 1 седмица говорих с наще и те ми казаха че имам хемороиди.
ПП. Няма нищо срамно. Обикновенно хората не говорят за това.

Че така... НЯМА НУЖДА ДА ХОДИШ НА ЛЕКАР. Знам какъв срам е.!
При мен ме болеше и корема. Най-доло където е..

Лечение: Има хапове има и мазила. Аз взех 1 хап и се намазах малко и точно за 2 ДЕНА съм 6 точки!

Ако не искаш ваще да разберът отиди в някоя аптека и си закупи нужните средства. След което се мажеш малко, зимаш некои хап ( ако не искаш да казваш на ваще просто ги скрии някъде :wink: ) и си готов.

Айде жив здрав.. :smt006

05-10-2007, 13:47
kak se fa6tat teq hemoroidi,kak izglejdat i ima li nqkfi posledstviq?!?

Др.
05-12-2007, 12:02
Хващат се от неправилен начин на живот (хранене, стойка на тялото, двигателна активност). Пример:
Хората работещи на компютри често страдат от хемороиди.
Хората хранещи се предимно с месо и неконсумиращи зеленчуци.
Хората чиято работа е свързана с вдигане на тежки предмети.
Почти всички хора ;)

Не се предат по полов път или пък някакви такива peer-to-peer механизми понеже не се образуват под въздействието на даден вирус :)

Последствията може да са няколко:
1) Нужда от ново бельо поради зацапване с кръв на старото (само при прекалено напреднал стадии на хемороидите, поради кръвотечението, но повярвайте ми, много малко хора могат да изтраят тази болка без да отидат на лекар преди да настъпи този стадий)
2) Малко кофти чувство от това, че си си показал дупето на хирурга, но това не трябва да притеснява никого... Все пак човека се е нагледал и на дупета и на 1000 други работи, а и едва ли ще ви помни повече от 2-3 дена ;) Да не говорим, че за 1 херург, пациентите с хемороиди са страшно често срещано явление.
3) Научаваш как трябва да се храниш, движиш, изхождаш, стоиш (живееш) /по-горе имаше доста подробни съвети/
4) Научаваш как да се лекуваш.

Понеже много хора питат, а никой не казва как се е излекувал ще ви кажа аз какво съм пил:
1) Detralax - това са едни хапченца, които ги дават в аптеката и без лекарско предписание. ПИЯТ СЕ ПО ПРОГРАМА. Не ги използвайте без да сте прочели опътването или не сте се посъветвали с лекар.
2) Mastu - има го на крем и на свещички. Кремчето е много добро и значително по-евтино от хапчетата но на мен лично хапчетата ми помогнаха повече, а и са по-лесни за приемане ;)


Понеже прочетох по-горе препоръка за лидокайн. Лидокаина е болкоуспокояващо. Има го на крем и на спрей и може да се използва от пациенти с хемороиди, но САМО ЗА УСПОКОЯВАНЕ НА БОЛКАТА. ЛИДОКАЙН НЕ ЛЕКУВА.

И за край искам само да ви кажа, че хемороиди като цяло се лекуват само ако промениш начина си на живот към по-добро. Иначе ще се озовете в един кръг на аналния дискомфорт. Затова хапвайте повече зеленчуци, научете се как да акате, не стойте предимно седнали - разхождайте се и не вдигайте прекалено тежки предмети.

05-21-2007, 20:47
Да попитам,ако след всяко изхождане,когато се бърша с тоалетната хартия имам кръвотечение,дали са хемероиди или е сходно заболяване или е от това,че тоалетната хартия е мн грапава :?

bniggaz
05-21-2007, 21:23
земи ножа и го изрежи , ма използвай огледалото да знаеш кво режеш

Котарана
05-22-2007, 09:05
Ау аз съм имала хемороиди и наистина болката е нетърпима.Един месец ми трябваше да се оправя и то след като хиляда пъти ходих на хирург.

06-04-2007, 19:01
казваите как се казва бързо :x