PDA

View Full Version : Вашите дават ли да не ходите на училище?



cherinka
03-16-2007, 09:02
Кой ви прави повече проблеми от това, че сте решили да се чупите от някой час? Или въобще казвате ли на вашите или ги лъжите.
На мен, лично, баща ми казва "И осми клас няма да минеш, аз пари за кафета, по време на даскало, няма да ти давам, майка ти да те издържа". Пък аз си казвам сичко на мама и на тати (хахах как звучи), и мама е пич и, мисля, че разбира понякога колко е тъпо в еди си кой час и няма нищо против да бягам от време на време за едното кафе, макар, че време за кафета колкот щеш.
Ама хора, чесно ви казвам, ходете на даскало! Щот изпити-мизпити.. кофти тръпка са. Пък на който не му се ходи.. да гледа поне тройки да връзва !

nana90
03-16-2007, 10:03
Ti t1pa li si ma...3ki da vr1zva! Za men tiq,koito ne sa otli4nici,ne znaqt kakvo iskat ot jivota si! Nare4ete me zub1r4e,nare4ete me kvoto si 6tete,ama fakt1t e,4e az se interesuvam ot sebe si i ot tova kakvo 6te stane s men zavb1de6te! Ne e nujno da u4i6 prez cqloto vreme,za da izkarva6 snosni ocenki,oba4e moje6 taka da si razpredelq6 vremeto,4e da uspqva6 i da si ako ne s 6.00,to pone s 5.50! Tova vaji nai-ve4e za nas,momi4etata-adski e vajno tova!

SaSeTo
03-16-2007, 11:43
Аз ходя редовно на училище,там съм всеки ден [разбира се учебен].Е от време на време се случва да избягам от някой час,но това е защото целият клас се разбираме да не ходим.Винаги когато това се случи и избягам,казвам на мама и тя не ми е правила проблеми,е разбира се не ми е казвала и "Браво",но винаги е била готова да ми напише бележка без да ми мърмори.

HopeLesss
03-16-2007, 12:10
Сутрин майка ми влиза и пита: "Ще ходиш ли на училище", а като и кажа, че няма, тя си заминава... Предполагам, че не ми прави проблем, защото съм 12 клас и всеки си ходи, когато си поиска. Миналите години съм си ходила редовно, но никога не ми е било проблем да й кажа, ако искам да не карам някой друг ден. Даже тя ми взема бележки :-D

kukli4ka__
03-16-2007, 13:15
ми ходя рядко на училище имам горе долу свестни оценки,абе 4-ки повече ама какво да се прави.Дават ми да не ходя на училище естествено 12клас съм

malkoto^f
03-16-2007, 15:21
az redovno si hodq na uchilishte .. moje da ne sam ot otlichnichkite,no ne sam i dvoikadjiite :lol: abe imam sqkfi ocenki.. a pyk sega edva li roditelite mi biha pozvolili da bqgam .. moga da izbqgam ako celiq klas se navie :-D mejdudrugoto imam 3 otsastviq i to ne ot bqgane ot chasove,a ot zakasneniq :smt005 mnogo glupavo ot moq strana #-o :smt006

titin4eto
03-16-2007, 16:20
По принцип не бягам, защото според мен е тъпо примерно да бягам, шото ще правим контролно или нещо подобно-нали все някога трябва да го направиш!!! за това не обичам да отлагам. по-добре сега и да ми се маха от главата... а иначе ако е тъп часа си правя нещо за да ми стане интересно... е естествено бягам понякога, но не казвам на нашите... а и не нося бележки, шото даскалите знаят, че аз не бягам, а аз им казвам, че ми е зле и бай-бай... а и едно неизвинено не вреди много :wink: а наще да ми дават да бягам-не е за предпочитане да разбират :wink:

cherinka
03-16-2007, 16:23
Боже, много сте примерни, бе..

nana90
03-16-2007, 16:27
Ok priemam da sam primerna,predpo4itam go pred tova da sam nqkava tapa 6matka!

Swinkenhoffer
03-16-2007, 16:44
Ok priemam da sam primerna,predpo4itam go pred tova da sam nqkava tapa 6matka!

може да си завреш шестиците сещаш се къде.

на училище ходя редовно, защото иначе няма какво да правя, а все може и да запомниш нещо... но имаше период, в който почти не стъпвах. сега смятам, че това е най-благото време.
а когато не ми се ходи - не ходя и никой не ми казва нищо.

magesniko
03-16-2007, 16:52
аз си ходя редовно,ама сега почват топлите дни,което означава бира и като ме напече и слънцето,и ме хваща един голям мързел. :lol:

nana90
03-16-2007, 17:08
Ok priemam da sam primerna,predpo4itam go pred tova da sam nqkava tapa 6matka!

може да си завреш шестиците сещаш се къде.

на училище ходя редовно, защото иначе няма какво да правя, а все може и да запомниш нещо... но имаше период, в който почти не стъпвах. сега смятам, че това е най-благото време.
а когато не ми се ходи - не ходя и никой не ми казва нищо.
Hahaha dobre az sega 6e si gi navra,ama sled vreme 6e vidim koi na kogo 6e zavira ne6to nqkade...na teb jivota taka hubavo 6te ti go zavre,4e i 4udo nqma da ti pomogne :lol:

Swinkenhoffer
03-16-2007, 17:23
Ok priemam da sam primerna,predpo4itam go pred tova da sam nqkava tapa 6matka!

може да си завреш шестиците сещаш се къде.

на училище ходя редовно, защото иначе няма какво да правя, а все може и да запомниш нещо... но имаше период, в който почти не стъпвах. сега смятам, че това е най-благото време.
а когато не ми се ходи - не ходя и никой не ми казва нищо.
Hahaha dobre az sega 6e si gi navra,ama sled vreme 6e vidim koi na kogo 6e zavira ne6to nqkade...na teb jivota taka hubavo 6te ti go zavre,4e i 4udo nqma da ti pomogne :lol:

ти пък що реши, че точно на мен ще ми го завре? :lol:
парадирането с оценки е невероятно тъпо нещо. ;)

nana90
03-16-2007, 17:27
Ok priemam da sam primerna,predpo4itam go pred tova da sam nqkava tapa 6matka!

може да си завреш шестиците сещаш се къде.

на училище ходя редовно, защото иначе няма какво да правя, а все може и да запомниш нещо... но имаше период, в който почти не стъпвах. сега смятам, че това е най-благото време.
а когато не ми се ходи - не ходя и никой не ми казва нищо.
Hahaha dobre az sega 6e si gi navra,ama sled vreme 6e vidim koi na kogo 6e zavira ne6to nqkade...na teb jivota taka hubavo 6te ti go zavre,4e i 4udo nqma da ti pomogne :lol:

ти пък що реши, че точно на мен ще ми го завре? :lol:
Ne govorim za paradirane,a za diploma,milo moe dete neprosveteno!
парадирането с оценки е невероятно тъпо нещо. ;)

Boot
03-16-2007, 17:35
И за кфо ти е тая диплома? Да си обършеш задника с нея. Ти ако си професионалист тия неща нямат значение.

nana90
03-16-2007, 17:37
И за кфо ти е тая диплома? Да си обършеш задника с нея. Ти ако си професионалист тия неща нямат значение.
Lele vie verno li ste tolkova zle ili se pravite!? A kak ina4e 6te vlezne6 v ka4estven universitet,6te mi obqsni6 li,a?! #-o :twisted:

Swinkenhoffer
03-16-2007, 17:41
И за кфо ти е тая диплома? Да си обършеш задника с нея. Ти ако си професионалист тия неща нямат значение.
Lele vie verno li ste tolkova zle ili se pravite!? A kak ina4e 6te vlezne6 v ka4estven universitet,6te mi obqsni6 li,a?! #-o :twisted:

ти пък, ако си мислиш, че всички оценки в училище отговарят на знанията на ученика... хахах! и като се оакаш на изпита кво правиш?

cherinka
03-16-2007, 17:42
И за кфо ти е тая диплома? Да си обършеш задника с нея. Ти ако си професионалист тия неща нямат значение.
Lele vie verno li ste tolkova zle ili se pravite!? A kak ina4e 6te vlezne6 v ka4estven universitet,6te mi obqsni6 li,a?! #-o :twisted:

Има хора, които от 7 до 10-11 клас го раздават айляк, а след това наблягат на учението и пак влизат еди си къде.
А направило ли ви е впечатление, че в момента все 4-ти,5-ти човек повтаря някой клас?!?!?

Boot
03-16-2007, 17:42
Ти си мноо тъпа, ма.
Там където ми се учи на мен (и където в България е най-доброто образование по тази специланост) диплома не се иска. Отделни предмети. Точка и толкова.
Ей така ще вляза в свестен университет - с добри оценки по предметите, които са ми интересни и ми трябват + перфектно изкаран изпит.
Зацепи ли ти чутурата?

nana90
03-16-2007, 17:52
Miloto smotano sa6testvo :lol: I ti 6te se opravi6,ama ne znam koga. Pxaxaxa 6tqla da vliza v nqkav tap universitet v Bg...haha mi ok,ama az iskam da sledvam v 4ujbina i navsqkade se iska diploma! Pfff kuho sa6testvo,qvno si tolkova ograni4ena,sled kato se zadovolqva6 s tvoite ograni4eni universitet4eta. Ama tvoi si problem. Boli me g*za kakvo iska6 ti za sebe si,vajnoto e,4e az sam naqsno s moite jelaniq!

Boot
03-16-2007, 17:58
Мда, Софийският университет винаги е бил "ограничен", мда мда.

miSs_sIxtY
03-16-2007, 18:42
ХхХхХАххХАххахХАхах!Да зНаеТе,наште щЕ ми даДат дрУг пъТт да не ХодЯ на дАскаЛоо!

malone
03-16-2007, 19:00
Мм редовен съм-понякога обаче се скатавам за по два три часа за предпочитане последните. :-D

iiirish
03-16-2007, 19:44
баси простата тема! кой глупак ще каже на детето си "не ходи на училище" че то даже и мангалите пращат циганчетата на даскало за да вземат някви там пари (или поне беше така преди, сега не съм сигурна).
аз нямам такива проблеми, защото съм последна година и така или иначе всеки втори час ни е свободен, тъй че не съм се уморила ;)

kukli4ka__
03-18-2007, 07:31
Напълно съм съгласна с Boot-оценките и дипломите може да си ги заврете в г... ,за пример мога да дам че и в 7-ми клас се искаше диплома-мойта беше най-слабата,а си влезнах там където исках.Сега е същото,баси и тъпите зубъри-не разбирате ли,че тези дипломи са формалност просто и може да те приемат където си искаш с добри оценки по 2-3 предмета,а да не забравяме че има специалности,за които не е нужна оценка от дипломата :!:

koalka
03-18-2007, 07:53
Еми понякога й казвам например, че сме избягали от някой час.Тя естествено не го одобрява, нали е майка?Но все пак и тя го е правила.

Ellie
03-18-2007, 08:25
Щом си доволна на тройка, единствено кенефи ще миеш. :smt019
Вче се чудите как да измислите по тъпа тема.Естествено, че никой родител няма да каже на детето си:"Няма значение, не ходи на училище!"-освен ако не е някой, който не знае кой клас даже е детето му.

Th3WildAng3l
03-18-2007, 10:01
Сутрин майка ми влиза и пита: "Ще ходиш ли на училище", а като и кажа, че няма, тя си заминава... Предполагам, че не ми прави проблем, защото съм 12 клас и всеки си ходи, когато си поиска. Миналите години съм си ходила редовно, но никога не ми е било проблем да й кажа, ако искам да не карам някой друг ден. Даже тя ми взема бележки :-D

И аз съм така.
А междудругото цялата диплома се иска само за чужбина и някои други специалности в България. Това е положението СЕГА .. След години не се знае какво ще бъде.
Тези които са доволни на тройка - не ги осъждам, но никога не съм ги разбирала, тъй като съм максималистка и една тройка за мен е .. обида. Но всеки си знае сам за себе си, така че не се меся на никой.

iNsaNE`giRL
03-18-2007, 13:35
Ми аз не бягам от часовете.
Или ако избягам то ще е най - много 5 пъти в годината.
Даскалите ни са ужасни и много строги.
Наще също. :smt012

kati_0513
03-18-2007, 13:42
Аз не бягам никога, просто не искам да бягам от часовете, обичам училището и ми е приятно.
Когато не ми се ходи, главно заради контролно за което не съм успяла да науча всичко просто казвам съвсем спокоъно: " Мамо, утре няма да ходя на училище заради контролното" и тя винаги ми отговаря: " Добре, няма проблеми ".
Така, че ходя и не ходя когато си поискам, нашите ми разрешават дори да бягам от часовете ако имам причина, обичам си родителите... :D

03-19-2007, 06:13
Ако кажа на наще , че съм избягал ще ме побаркат...

juSTkiddy
03-19-2007, 07:13
[b]NE...jalko za koeto

Upgrade_U
03-19-2007, 08:27
отивам но по-голяма част съм в кафето,оцеките са ми много добри за това никои неми прави проблем

DeSiTo0o
03-19-2007, 13:24
Аз си ходя редовно на даскало,но винаги съм навита да избягам,стига да има с кой :lol: Кой където каже съм там... друг е въпроса,че тия от класа ми бягат само на приказки :-s
Естествено,че не казвам на наще че съм избягала от един кой си час...ще почнат да ми мрънкат и за тва :roll:

sherry
03-19-2007, 13:49
Много ясно, че не. Отсъствам само по някакви истински причини. Да, на моменти и аз съм искала да бягам, правила съм го, но майка ми и баща ми не биха го подкрепили, радвам се за което. Малко или много научавам нещо от това училище, ако ми даваха да ходя когато си искам, щях да загубя времето си по задимените кафенета...А на даскало далеч не е толкова скучно! Стават постоянно някакви глупости, било то с даскалите или с някой от класа, все има смях :D

Li77Le^aN{G}eL
03-19-2007, 17:05
Хах наще ако ме сгащят става лошо..Засега гледам да не отсъствам много-много,пък после нз^^

siXt_senSe
03-19-2007, 17:27
Спомням си миналото лято(юни месец) реших да не отида следобед на даскало,а да отида на басейн.Беше края на годината и по всичко ме бяха оформили,нямах какво да правя на училище.Обаче тати разбра и ми се навика да заминавам бързо на училище и да не се излагам.Представам си ако разбере че сега бягам :-k

tequila
03-20-2007, 15:03
:smt005 :smt005 :smt005 мама даже бележки ми пише :smt005 еххх \:D/

CrazyWitch
03-20-2007, 15:24
Ti t1pa li si ma...3ki da vr1zva! Za men tiq,koito ne sa otli4nici,ne znaqt kakvo iskat ot jivota si! Nare4ete me zub1r4e,nare4ete me kvoto si 6tete,ama fakt1t e,4e az se interesuvam ot sebe si i ot tova kakvo 6te stane s men zavb1de6te! Ne e nujno da u4i6 prez cqloto vreme,za da izkarva6 snosni ocenki,oba4e moje6 taka da si razpredelq6 vremeto,4e da uspqva6 i da si ako ne s 6.00,to pone s 5.50! Tova vaji nai-ve4e za nas,momi4etata-adski e vajno tova!

Е не!
Ем аз изкарвам близо 4 за годината!
И к`во? Никой не е усигурен с добро бъдеще щом е тръгнал да учи за висше. Никога не ми се е учило. Винаги съм си казвала :"На където ме дъхне вятъра". Искам да изпълня една моя мечта, но тя не е свързано с училище.
За мен не всичко се върти около ученето... Дори никак.
Дано да се окажа права и да постигна нещо в тоя живот и без висше и учене и учене.

TORBALAN
03-20-2007, 15:39
ходя редовно , но вече почвам да се отек4авам .. :wink:

FiRe_LaDy
03-20-2007, 16:05
ami az sym se chupila taq godina nqkolko pyti s edna priqtelka i vinagi sym kazvlaa na maika mi i na bashta mi.Te obache ne mi se karat izobshto.Daje vednyj trqashe da ma izpitvat,ama nqmah vreme da si naucha i nashte mi vikat ` mi po dobre bqgai ot kolkoto da imash 2-ka ` i az sa chupih est.Pyk te daskalite daje ne sa mi pisali otsystviq.Tai,che iamm baq oshte da bqgam do kraq na uchebnata godina. :smt016

Butterfly^
03-21-2007, 08:32
Амии понякога и казвам, ако реша целия ден да не ходя, за да ми напише бележка по семейни причини, пък и нали ме вижда че съм си в нас :-D А ако съм се чупила от някой час не и казвам обикновено, защото си намирам бележка ама на родителската се разбира всичко :lol: Кво да се прави...чакам да стана 12 клас и да си ходя, когато ми кефне :-)

GossipGirl89
03-21-2007, 10:39
Гледам редовно да ходя, но винаги има дни, в които адски ми мързи и не ходя. Първия срок по-не ходех щото бях 2-ра смяна пък всичките френдчета 1-ва ииии те да си ходат по кафенца, аз да си уча-дразнех се :-D Но са 2-рия срок като съм 1-ва смяна си ходя редовно. Чат-пат да не ходя. Майка ми ми прави големи проблеми и почти всеки път (с изключение ако не съм супер болна или самата тя не види, че примерно ми е много лошо) имаме разправии.

KaL1StRa^^
03-21-2007, 13:35
Ti t1pa li si ma...3ki da vr1zva! Za men tiq,koito ne sa otli4nici,ne znaqt kakvo iskat ot jivota si! Nare4ete me zub1r4e,nare4ete me kvoto si 6tete,ama fakt1t e,4e az se interesuvam ot sebe si i ot tova kakvo 6te stane s men zavb1de6te! Ne e nujno da u4i6 prez cqloto vreme,za da izkarva6 snosni ocenki,oba4e moje6 taka da si razpredelq6 vremeto,4e da uspqva6 i da si ako ne s 6.00,to pone s 5.50! Tova vaji nai-ve4e za nas,momi4etata-adski e vajno tova!

vijdam te sled dve tri desitiletiq na buroto da prepodava6 na nqkakvi pikluvci ako do togava ima u4ili6te i 6te se pita6 za6to izbra tazi profesiq. :smt011

KaL1StRa^^
03-21-2007, 13:37
Ti t1pa li si ma...3ki da vr1zva! Za men tiq,koito ne sa otli4nici,ne znaqt kakvo iskat ot jivota si! Nare4ete me zub1r4e,nare4ete me kvoto si 6tete,ama fakt1t e,4e az se interesuvam ot sebe si i ot tova kakvo 6te stane s men zavb1de6te! Ne e nujno da u4i6 prez cqloto vreme,za da izkarva6 snosni ocenki,oba4e moje6 taka da si razpredelq6 vremeto,4e da uspqva6 i da si ako ne s 6.00,to pone s 5.50! Tova vaji nai-ve4e za nas,momi4etata-adski e vajno tova!

Е не!
Ем аз изкарвам близо 4 за годината!
И к`во? Никой не е усигурен с добро бъдеще щом е тръгнал да учи за висше. Никога не ми се е учило. Винаги съм си казвала :"На където ме дъхне вятъра". Искам да изпълня една моя мечта, но тя не е свързано с училище.
За мен не всичко се върти около ученето... Дори никак.
Дано да се окажа права и да постигна нещо в тоя живот и без висше и учене и учене.


Ami da prava si nqma cql jivot da sam pred u4ebnika i da zubrq kato nqkva hlebarka da se bra4kam da zapomnq ne6to :!: :wink: 8)

KaL1StRa^^
03-21-2007, 13:41
Много ясно, че не. Отсъствам само по някакви истински причини. Да, на моменти и аз съм искала да бягам, правила съм го, но майка ми и баща ми не биха го подкрепили, радвам се за което. Малко или много научавам нещо от това училище, ако ми даваха да ходя когато си искам, щях да загубя времето си по задимените кафенета...А на даскало далеч не е толкова скучно! Стават постоянно някакви глупости, било то с даскалите или с някой от класа, все има смях :D

Saglasen 8) :wink:

Briseis
03-21-2007, 23:08
Сутрин ако не ми се ходи, отивам при наще, будя ги и им казвам: "много ми е зле/пак ми падна кръвното може ли да не ходя на училище?".Странно е, че татко не ми дава много много да стоя до късно по пътищата, но ми дава да не ходя на училище :-D Има и по-бърза процедура - не съм си чула будилника.Обикновено майка ми ми вика отначало, после ми прави закуска и ме праща при личния за бележка.Понякога и тя ми пише :mrgreen: Вземам си за цяла седмица и нашите просто няма какво да ми кажат.Щото и да "тръгна" към училище, при положение, че имам бележка няма да стане.А понякога се наспивам и отивам за последните часове да ги видя какво правят мойте мърши :twisted: За моите родители е важно какво висше ще взема, а не как ще изкарам средното.
От часове по-рядко бягам.Обиконовено първия час ям и се вясвам за по 15 минути.Случвало се е да бягам ако имам свободни..

П.С. Имам отличен успех :smt004

Undying
03-22-2007, 07:38
Баща ми живее в Испания от 3-4 години,така че като цяло няма право на глас :-D А майка ми е директорка на друго училище,та простоооооо много ни дава да бягаме. :smt005 Ама кой ли я слуша,когато искам си бягам,се пак отсъствията са си мои,сама ще си се оправям.