PDA

View Full Version : Bassist - имам въпрос



CandyKiller
03-16-2007, 15:03
Ако тука има басист нека ми пише на лс да го питам нещо :roll:

brain_stew
03-16-2007, 18:06
хъм...доста глупава тема!Имам предвид може направо да си зададеш въпроса...има хора, които разбират, но не са басисти! :wink:

CandyKiller
03-16-2007, 18:35
хъм...доста глупава тема!Имам предвид може направо да си зададеш въпроса...има хора, които разбират, но не са басисти! :wink:


Какво им пречи и те да ми дразнат по 1 лс , просто искам само аз да знам :-D ...

Бунтар
03-16-2007, 19:34
Какво им пречи и те да ми дразнат по 1 лс , просто искам само аз да знам :-D ...

Ей, ама си лош... :smt005

CandyKiller
03-16-2007, 20:42
Аре кажи де кво ше питаш :D

Има ли голяма разлика от китара , ноти настройка , струни и т.н....

Dissenter
03-16-2007, 20:42
Кажи си бре човече.Не сме прости я :-D

CandyKiller
03-16-2007, 20:45
Май струните на баса са по-дебели


Туй ок , ма нотите отговарят ли на някой от нотите на китарата ? По грифа щото май не са съвсем еднакви с на китарата

Dr. Kazimbutt
03-16-2007, 21:01
Струните на четиристурнния бас отговарят на четирите най-дебели на китарата (ми, ла, ре, сол). Петструнният бас има една по-ниска жица (си), а пък шестструнният има и една по-висока (до).

CandyKiller
03-16-2007, 21:03
Струните на четиристурнния бас отговарят на четирите най-дебели на китарата (ми, ла, ре, сол). Петструнният бас има една по-ниска жица (си), а пък шестструният дава и една по-висока (до).

Това свободните , а отговарят ли на примерно ми (4 та струна 2 прагче ) на баса 2*-та струна 2-ро прагче ? Ако е така значи не трябва допълнителен курс по басс ?

Dr. Kazimbutt
03-16-2007, 21:09
Струните на четиристурнния бас отговарят на четирите най-дебели на китарата (ми, ла, ре, сол). Петструнният бас има една по-ниска жица (си), а пък шестструният дава и една по-висока (до).

Това свободните , а отговарят ли на примерно ми (4 та струна 2 прагче ) на баса 2*-та струна 2-ро прагче ? Ако е така значи не трябва допълнителен курс по басс ?
Разбира се, че отговарят.

Аз не мога да ти кажа дали трябва да ходиш на уроци по бас - сам трябва да прецениш.

CandyKiller
03-16-2007, 21:13
Струните на четиристурнния бас отговарят на четирите най-дебели на китарата (ми, ла, ре, сол). Петструнният бас има една по-ниска жица (си), а пък шестструният дава и една по-висока (до).

Това свободните , а отговарят ли на примерно ми (4 та струна 2 прагче ) на баса 2*-та струна 2-ро прагче ? Ако е така значи не трябва допълнителен курс по басс ?
Разбира се, че отговарят.

Аз не мога да ти кажа дали трябва да ходиш на уроци по бас - сам трябва да прецениш.

Много благодаря :D

brain_stew
03-17-2007, 08:17
Струните на четиристурнния бас отговарят на четирите най-дебели на китарата (ми, ла, ре, сол). Петструнният бас има една по-ниска жица (си), а пък шестструният дава и една по-висока (до).

Това свободните , а отговарят ли на примерно ми (4 та струна 2 прагче ) на баса 2*-та струна 2-ро прагче ? Ако е така значи не трябва допълнителен курс по басс ?
Разбира се, че отговарят.

Аз не мога да ти кажа дали трябва да ходиш на уроци по бас - сам трябва да прецениш.

Много благодаря :D

Кхъм...казах ли ти, че има хора, които могат да ти помогнат и без да са басисти?! :smt019 :lol: