PDA

View Full Version : Ne znam kakvo zna4i diagnozata mi - anaerobna infekciq!!!



kotara4ka
03-16-2007, 15:05
Ot godini imam nqkakvo bqlo te4enie. Ot 6 meseca na vseki 1-2 sedmici zapo4va da mi se pi6ka non-stop, da me boli pri pi6kane, smudi me, ne moga nito xodq na rabota, nito na y-6te. Lekarite misleha 4e pravq bubre4ni krizi, posle 4e imam hroni4en cistit i se bqh ot4aqla. Posle mi goriha rani4ka na 6iikata na matkata i sega, 3 meseca po-kusno, 3 antibiotika po-kusno, nai-nakraq lekar mi postavi sigyrna diagnoza, sled kato mi vze vaginalen sekret - anaerobna infekciq! Kakvo e tova? Nikade v internet nqma materiali! Molq vi obesnete mi i mi kajete dali e vvuzmojno vsi4ki oplakvaniq da sa mi ot tova?

MauMyHkaTa
03-16-2007, 15:31
Мисля, че материалът, който открих ще ти помогне да си отговориш на някои въпроси, изчети го! :arrow: http://www.teenproblem.net/index.php?m=s&id=1034

DrSmurph
03-17-2007, 22:26
Nai-chesto prichiniteli na podobni infekcii sa kakto samoto im ime govori anaerobni mikroorganizmi (ako si vnimavala po biologia shteshe da znaesh che tova sa takiva gadinki koito niamat nujda ot kislorod za da sashtestvuvat). Tova che sa ti kazali che imash anaerobna infekcia oznachava che izsledvaneto sekret e pokazalo "gadove"i respektivno imash napravena antibiograma - t.e. triabva da e iasno za lekuvashtia ti lekar kakvo te mori i kak da go ubie! Tvarde vazmojno e pri narushena flora na vlagalishteto ili osobeno pri infekcii da imash problemi i vazpalenia kakto na piko4oprovoda taka i na mehur i drugi ... neshtica koito se namirat tam dolu. Podai oshte malko podrobnosti za da ima diskusia!
Lichno moia savet e da se doverish na edin lekar koito da te lekuva zashtoto inache ima opastnost vseki da si zapo4va novo lechenie i da ne se poluchi jelania efekt. Mnogo veroiatno e ako deistvitelno si pravila dalgogodishni opiti da se izlekuvash pri razlichni lekari ... problema da e hronificiral. Pak kazvam nameri si EDIN lekar i neka toi bude tvoia lekar. Vsi4ki predi poslednia e triabvalo da ti vzemat sekret i da tursiat prichinata v mikroorganizmi... ochevidno obache samo toi go e napravil. Izsledvai i sterilna urina... i moje da mi pishesh L.S!