PDA

View Full Version : november rain



{}{}{}{}{}
03-16-2007, 15:18
molq razkajete mi istoriqta okolo pesenta i po specialno ot kakvo e umrqla jenata na vokalista na guns'n'roses 6oto znam 4e e po istinski slu4ai pesenta

MauMyHkaTa
03-16-2007, 15:25
Защо си играеш да пускаш нова тема, след като никой не ти отговори на предната такава?!?!?!?! :evil: [-X
:arrow: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=1416834&highlight=november+rain#1416834

{}{}{}{}{}
03-16-2007, 17:58
za6toto iskam da nau4a otgovora eto za6to! i moje prosto da ne q e poglednal 4oveka koito znae otgovora! i ne mislq 4e e tvoq rabota po kolko pyti puskam tema!

MauMyHkaTa
03-16-2007, 19:12
za6toto iskam da nau4a otgovora eto za6to! i moje prosto da ne q e poglednal 4oveka koito znae otgovora! i ne mislq 4e e tvoq rabota po kolko pyti puskam tema!
Не писането на една и съща тема е начинът за това, мила! Тя темичката си стои там, където си я пуснала обикновено и всеки, който влезе там като я види и ако си прецени, че иска да я прочете и да пише по нея, ще го направи! Сама можеш да видиш колко души са я преглждали и след като нямаш отговори, значи вероятно не знаят отговора на въпроса ти и затова не пишат. Окей, не ми влиза в работата тфа, но и ти се съгласи в крайна сметка, че едва ли модераторите биха оставили еДнАкВиТе теми, които пишеш примерно през час-два, нали така? Представи си на какво би заприличал форума, ако непрекъснато пишехме по още една или повече от същите теми, защото "не сме били получили отговор"! :-k Не знам, това си е мое мнение, но предполагам че имам право. Ако не получа отговор на някоя тема досега никога не съм пускала втора или трета и на никого не съм се ядосвала, ако не ми е отговорил (не е задължен!)... Успех с намирането на твоя така желан отговор! (Да не говорим, че е възможно и човекът, който знае отговора на този въпрос изобщо да не посещава форума! :wink: )

MusicIsTheKey
03-16-2007, 19:14
Виж тук:

http://en.wikipedia.org/wiki/November_Rain

ErinEverly
03-16-2007, 21:25
molq razkajete mi istoriqta okolo pesenta i po specialno ot kakvo e umrqla jenata na vokalista na guns'n'roses 6oto znam 4e e po istinski slu4ai pesenta

Е, след като само аз от знаещите съм на линия, аз ще ти разкажа.

Песента е писана по едно разказче на Дел Джаймс "Without you". В нея се разказва за наркоманизираан рок изпълнител, който има връзка с едно момиче, което се самоубива. Естествено, става въпрос за голяма любов. Което обяснява "смъртта" на Стефани Сиймор в клипа. Текстът е писан в "силните" години на групата, не е писан в самото начало, кото "Don't Cry". Говори се, че клипът е базиран и на едно американско суеверие, според което, ако кумът се влюби в булката, то или тя или младоженецът ще умре. Ясно никъде не се вижда това, но така казват хората. За "любовта" на Слаш във видеото може да се съди само по 2 неща - солото и кахърната му физиономия по време на цялата сватба. В клипа се вижда и клуба "Rainbow", който е много модерен през 80те, защото е един от "новите" в LA, демек там са пускали по-модерен рок. Той се превръща в символичен за групата (и в частност Аксел), защото той е един от първите, в които са свирили. Можеш да видиш входа му и в клипа на Estranged.
Така... За текста аз и досега смятам, че е писан за Стефани. Песента със сигурност не е била любима на другите членове и затова аз смятам, че текста поне е писан изцяло от Аксел. Въпреки че Гънс първо измислят мелодията и после текста.

Еми тва е общо взето. Естествено, тва не е дори половината информация, която знам за песента, а съответно и за клипа й. Можеш да го прочетеш в страницата, която ти дадоха. Ако все пак предпочиташ смелена информация - питай, на такива въпроси отговарям с удоволствие.

Edit: Забравих да кажа, че роклята на Стефани е за 100 000 долара

tinno
03-17-2007, 10:42
Доколкото слаш е давал интервюта цялата идея е тръгнала от самия него и момента на солото пред църквата. после се ражда и самото соло а накрая мелодията и текстът.

Тий найстине е писан от/по идейте от "без теб"/ AXL но дори и той самия признава 4е много от моментите са взимани от песни на Бийтълс :-({|= въпреки 4е самият той не ги харесва особенно. И найстина самата група не харесвала песента защото "Той пак се разлигави и отново се опитва да покаже колко е надрусан"
но това е което съм 4ел по статий и игледал интервюта за групата и филми

{}{}{}{}
03-18-2007, 08:49
ErinEverly

predi6nata tema q pusnah predi dosta vreme i poneje li4no na men mi izlizat samo po novite temi (4udno za6to :roll: ) kato vlezna v razdela ta si pomislih ima hora koito ne gledat nazad da vidqt stara tema ili kato vidqt 4e e predi mn vreme ne pi6at v neq. i eto vidq li 4e plu4ih otg

P.S. mersi mnogo za otgovrite:))))))))))))))))))))

MauMyHkaTa
03-18-2007, 13:53
... i poneje li4no na men mi izlizat samo po novite temi (4udno za6to :roll: )...
Мисля, че е понеже най-новите (актуални) теми се нареждат след важните. Стоят си там, докато следващите нови не ги изместят, или пък ако дълго време, както и ти каза, не е писано в тях. Възможно е да "изостанат" и ако изобщо не е писано там, както пък се случи с предишната ти. Така че, споки, не е само с тебе така ;) Ако не беше гост, при влизане във форума щеше да ти излиза една опцийка "Вижте своите мнения", от където да проверяваш темите или мненията си за евентуални отговори след твоя.

03-24-2007, 11:04
А как се превежда на български GNR, питам защото съм чувала много импровизации относно превода?

ErinEverly
03-24-2007, 12:33
А как се превежда на български GNR, питам защото съм чувала много импровизации относно превода?

Хаххаха
Ми...
Guns'n'Roses :arrow: Оръжия и Рози (буквално) :roll: