PDA

View Full Version : тя пропада!!!



кметицата:)
03-16-2007, 16:57
Значи така, аз съм на 16 години, а една от най-добрите ми приятелки е на 13. Тя беше супер сладко детенце, наистина не се занимаваше много с учене, не беше отличничка, но беше чиста, невинна и добросърдечна.
От известно време обаче не е така. Тя се промени до неузнаваемост. От сладурчето с къдравата косичка се превърна в надута (ох, как не искам да я казвам тая дума, ама как да я премълча, като е истина...) ШМАТКА! Всичко започна с първово й гадже. Момчето беше 1 година по-голямо от нея и до колкото го познавах не беше много лошо, но те бяха прекалено малки и двамата (тя не беше навършила и 12) и разбира се не се бяха научили да правят компромиси и той я заряза, но по много цивилизован начин, останаха си приятели. Само че тя не можа да го понесе (или както мисля аз, реши да се направи на интересна) си преряза вените. Със сигурност обаче не е искала да се самоубива, защото само си преряза кожичката, не показваше никакви признаци да губи интерес към живота а и разправяше наляво и надясно как се е "опитала да се самоубие". От тогава започна да се напива безпаметно и да се ИЗЛАГА КАТО КИФЛАДЖИЙКА ](*,) ](*,) ](*,) И то не се е изложила веднъж и два пъти, а почти всеки петък, когато ходим на дискотека! :smt013 :smt013 :smt013 Последния път направи такива сцени, че просто на всички ви е бедна фантазията! :smt013 :smt013 :smt013 Като за начало изпи почти половин литър водка (не забравяйте че е на 13!!!!!! :smt009 ) след това отиде при момчето което другата ни най-добра приятелка харесва и му каза за чувствата й и за това как я било срам! От тогава другата ми приятелка няма никакви шансове с момчето, защото тя не се срамуваше а просто чакаше подходящия момент 8-[ Естествено другата ни приятелка й се разсърди и не й говори от близо седмица!!!
На следващия ден сеста й, която е на 20 ми разказа какво е правила, когато се е прибрала! Ужасих се и се запитах това ли е момичето, което познавам от бебешката количка!!! :smt012 :smt012 :smt012
Но това не беше всичко-един мой съученик ми разказа, че я е бил видял същата вечер, била бяла като платно, две момичета я носели, тя повръщала, припдала! Най-лошото е, че тя изобщо не си дава сметка как си съсипва живота и дори е горда с това!
Преди два дни съваем случайно минавах покрай къщата й и я видях с цигара в ръка! :smt012 :smt012 :smt012 Разкрещях й се, а тя само се разсмя, това ме ядоса още повече и когато посегнах да я шамаросам, тя избяга! :smt009 :smt009 :smt009
Не знам как да говоря с нея! Когато подхвана разговора, тя ми казва "Дай по-весела тема!" или "Защо си толкова скучна?". Дори и да продължа те или не ме слуша или започва да се надува и да се държи все едно морето й е до колене и е хванала бога за шлифера! #-o ](*,) #-o ](*,) Не си въобразявам, че мога да я превъзпитам по какъвто и да било начин, защото дори когато родителите й я накажат да не излиза тя бяга от вкъщи, прави номера....
И сестра й не мога да разбера.... Толкова ли не може да каже "Вижте й ръцете... Изчакайте я след дискотека... Пребъркайте й якето за цигари...". Знам че целия проблем е че родителите й са заети много с бизнеса си и нямат време да й обърнат достатъчно внимание, но аз не мога да променя това! Чудя се дали да продължавам да :-# :-# :-# пред тях за това или да им кажа. Ако им кажа тя ще ми се разсърди, ако не им кажа тя ще си потроши главата!
](*,) ](*,) ](*,)
Вече не знам какво да правя за това, моля дайте идея!
П.С.:Извинявайте за дългото писане ама така ми тече мисълта!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
6 точка от правилника!

miss_fatty
03-16-2007, 17:26
кажи на родителите и ако мислиш че те могат да променят нещата!да не те интересува че ше ти се разсърди,но иначе така си проваля живота!!! :-s #-o

03-16-2007, 17:34
spored men ne trqbva da kazva6 na roditelite i ...ponqkoga vyzrastnite naistina ne razbirat i mogat da i nalojat dosta strogi nakazaniq koito sled kato minat pak da si e sy6tata taka 4e spored men e malko bezmisleno za6toto tq ako iska da py6i da se napiva i da si reje venite 6te go napravi dori tehnite da i zabranqt kakvo i da e bilo;]tq 6te go napravi prosto za6toto si go e naymila;]tova e moito mnenie nedei ;]opitai se pak s dobro da q vkara6 v praviq pyt i taka ;]kato se zamislq nqma6 mn kakvo da napravi6 no 6tom momi4eto predi tie bila priqtelka e durjala na teb tr da opita6 i da napravi6 vsi4ko za da i pomogne6 really ;] pripomni i hubavi migove zaedno kak ste se zabavlqvali kak e sega ..za gadnata promqna v neq i nai-ve4e v otno6eniqta vi :)tova e dano ti pomogna :P

03-16-2007, 17:35
spored men ne trqbva da kazva6 na roditelite i ...ponqkoga vyzrastnite naistina ne razbirat i mogat da i nalojat dosta strogi nakazaniq koito sled kato minat pak da si e sy6tata taka 4e spored men e malko bezmisleno za6toto tq ako iska da py6i da se napiva i da si reje venite 6te go napravi dori tehnite da i zabranqt kakvo i da e bilo;]tq 6te go napravi prosto za6toto si go e naymila;]tova e moito mnenie nedei ;]opitai se pak s dobro da q vkara6 v praviq pyt i taka ;]kato se zamislq nqma6 mn kakvo da napravi6 no 6tom momi4eto predi tie bila priqtelka e durjala na teb tr da opita6 i da napravi6 vsi4ko za da i pomogne6 really ;] pripomni i hubavi migove zaedno kak ste se zabavlqvali kak e sega ..za gadnata promqna v neq i nai-ve4e v otno6eniqta vi :)tova e dano ti pomogna :P

Dekameron
03-16-2007, 18:06
А може би прави всичко това само за да привлече внимание. Ако родителите й поговорят с нея насериозно (нали разговор, а не лекция), може да влезе в правия път.
А може би това е само защото човек расте, променя отношението си към света и почва да си изгражда своя философия за живота. Може би просто й се живее така.
:wink:

RoyTheReaper
03-16-2007, 18:24
Това момиче е загубено, ако не се намесят родителите й. Може да ти се разсърди, но така е най-добре за нея. И да, в случая наказанията трябва да са много, много строги. В противен случай може да се натрови, да направи някоя простотия докато е пияна и всякакви други възможни беди. Вероятно сръднята и към теб ще й мине, но ако не го направиш, последствията могат да са фатални.

miSs_sIxtY
03-16-2007, 18:35
Амс,не знам,обаче ми се струва,че тва момиченце си играе с въобще със сичко!Как може?На 13 и се излага като кифладжийка!Тряба да се намесят родителите й!

IRRIDUCIBILI
03-16-2007, 19:01
trqbva da kaje6 zadaljitelno!!!!!

iiirish
03-16-2007, 19:05
кажи на родителите й. може би отначало ще им е трудно да я превъзпитават наново и да се опитват да я вкарват в правия път, но това е единствения начин да й помогнеш. разбира се, тя през това време ще ти е сърдита, ще говори каква предателка си, но в името на една добра кауза можеш безпроблемно да преглътнеш това! някой ден със сигурност ще ти е благодарна, дори това да стане след 5 или 10 години!

IdiOtKa
03-17-2007, 09:21
стига глупости е как ше казваш народителите и .... тва са простотии ... просто някой ден те като са си в тях тя ще се прибере фиркана и те ще се разочороват много от нея :-D ..и аз си мислих че никога няма ме хванат пияна ...ама то кво стана .... тя ще се оправи ... почти всички сме минали през този път ... май :-D ...и дави кажа чесно можеда пропадне още повече ... такаче ...ня страшно сичко ще се оправи :smt004

Lorraine
03-18-2007, 14:36
Начи..първо тя трябва сама да има воля да се справи.Поговори с родителите й,а на нея й кажи да гледа Thirteen филма!Поучителен е и може малко да я стресне! :!:

siXt_senSe
03-18-2007, 14:54
Ако питаш мен,ако радителите и не се намесят навреме,а всъщност сега,просто не знам как може това да се оправи.Дори си мисля че и намесата на родителите трудно ще помогне,но трябва да се опита.Щом сестра и не иска или не може да каже на техните,направи го ти.Вярно,момичето може и да ти се разсърди,но ти си решаваш как ще постъпиш по този въпрос.Все пак успех

N0_feAR
03-19-2007, 07:24
Според мен първо трябва да опиташ ти да говориш с нея...да и обясниш как изглеждат нещата от твоя гледна точка,но ако това няма резултат можеш да опиташ с родителите и...незнам до колко ще и помогнат защото наистина ако си е наумила нещо дори и 10000 наказания няма да я спрат.Сама търябва да решиш какво да правиш но най-вече се опйтай да я вразумиш!Наистина може да ти се сърди после и да не ти говори,но това е за нейно добро и тя все някога ще го осъзнае.Стискам палци и успех!

03-19-2007, 08:27
Според мен трябва да кажеш на родителите й!Просто трябва!Доре да ти се сърди известно време,тя после ще ти е благодарна,че си я спасила от грешната посока!Ако не я кажеш може всичко да се случи!
Може да започне да пуши трева!/то е вероятно и сега да го прави ама.../
Кажи ми не си мълчи! [-X Те ще й помогнат!
Хайде чао,чао! :smt006 :smt006

03-19-2007, 08:28
Според мен трябва да кажеш на родителите й!Просто трябва!Доре да ти се сърди известно време,тя после ще ти е благодарна,че си я спасила от грешната посока!Ако не я кажеш може всичко да се случи!
Може да започне да пуши трева!/то е вероятно и сега да го прави ама.../
Кажи ми не си мълчи! [-X Те ще й помогнат!
Хайде чао,чао! :smt006 :smt006
исках да кажа им вместо ми сори

03-23-2007, 12:45
леле туй детенце явно е без родителски контрол перманентно! :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

03-23-2007, 14:52
Сега ще ти обясня на мен какво би ми подействало (и ми е действало всъщност :-D ) : едно много здраво накарване от страна на някой, на когото държа (щом сте приятелки, сигурно държи на теб). Някой да ми каже в очите какво наистина мисли, без да преувеличава лошите ми качества. После се цупя ден-два-седмица, но поне се замислям, че наистина има нещо вярно трябва да променя нещо в себе си и се сдобрявам с този, който ми го е казал.
Не знам що за хора са родителите й, но някои като разберат, че детето им пие, пуши и т. н. реагират неадекватно и неподходящо - заплахи, наказания, а това не помага ни най-малко!

crazy:P
03-24-2007, 17:20
Събери всички , на които тя държи и поговорете с нея!!! Като сте повече ще се замисли :) И моята приятелка беше започнала да пропада, но аз говорих с нея, бях упорита , казах и всичко в очите и накрая най-важното "Прави каквото искаш , но така стоят нещата , така изглеждаш от страни. Знам че немога да те накарам насила да се поправиш , ти сама трябва да го направиш, ако искаш!" Така ще я накараш да се замисли . Ако я "задължиш" с думите си тя няма и да те чуе. Остави и избор, така ще привлечеш вниманието и към въпроса и тя ще помисли върху него и ако си си изиграла добре ролята в разговора ще се усети че е в грешка!!! УСПЕХ!!!

thirteen
03-25-2007, 14:05
Начи..първо тя трябва сама да има воля да се справи.Поговори с родителите й,а на нея й кажи да гледа Thirteen филма!Поучителен е и може малко да я стресне! :!:
Тъкмо това щях да кажа...
Много го уважавам тоз' филм.. до някъде се кръстих така заради него,но това е друга тема!
Погрижи се тя да гледа този филм на всяка цена!

03-25-2007, 15:59
:-k tipichna reakcia na momichence koeto nqma ponqtie ot chuvstva kamoli za vruzka da govorim sled 2 godini shte misli po-mnogo razlichen nachin i shte si misli kakva glupachka e bila za da se narani zaradi momche ...mujete sa prosto ustroeni tq shte go razbere

DevilWish
03-26-2007, 15:14
Ми и аз имах една такава 'приятелка' ,но сега не мога да я понасям и я подминавам.Пие ,пуши е*е се... :smt012

littlestar
03-26-2007, 15:32
Спокойно мила и аз имах една такава приятелка.Правеше същите неща като твоята приятелка.От уж скромно момиче тя се превърна в изстинска кучка без душа и без да й пука за никой.Според мен най-добре да кажеш на родителите й отколкото да мълчиш и приятелката ти да пропада все по-надолу и по-надолу :wink:

гост&&&&&
03-28-2007, 07:12
ако наистина искаш да й помогнеш, няма да мислиш дали да я портиш или не. всъщност се замисли за самата тебе - ти май нещо се ядосваш, че изпускаш френдката от собствения ти контрол, колкото че тя самата се съспива. изясни си твоите мотиви да се месиш в чуждия живот. няколко грешки, даже няколко години в грешки не значи, че някой пропада. Много от днешните примери за подражание, на които и ти се кефиш вероятно, да речем актьори и т.н. са били също на дъното в един определен момент. ако искаш да й помогнеш - не бъди истерична приятелка, а свидетел, готов да действа в нейна помощ по всяко време. когато чуеш как някой я описва като кифладжийка (за съжаление ти самата я описваш така) кажи му да си гледа работа, вместо да слухтиш за още гадни клюки. всеки има право на грешки, явно теб вкъщи яко са те ковнали да си перфектната - нея пък няма кой да я кове и си праи квото си иска. Да не би това да създава някакъв проблем у теб? Ако не-тогава ти си готина приятелка, която се е притеснила. Само не ставай предателка. Не се превръщай в наказателна акция, $б*** си.

<black soul>
03-28-2007, 16:45
:cry: ми значи...аз съм на 14 и най-добрият ми приятел е на 17! Миналата година аз бях на 13, а той на 16! Точно тогава почнах да пуша и да пия...ииии..той веднъж като ме видя с цигара в ръка щеше да ме убие, направо си изкара ъкъла, имах чувството че ще умре и спрях за малко и после пак почнах като му обясних че няма да прекалявам с нищо...и той малко по малко свикна с това и сега вече не му обръща много внимание...но се държи като мой родител иии...от една страна ме нерви като почне да ми мрънка, че пуша или пия много (за него много е 2 чаши бира и 2 цигари...била съм прекалено малка!!!) но пък от друга се радвам че поне е загрижен за мен.... :wink: Нооо...никога не съм изпадала в подобни ситуации, да се правя че искам да се самоубивам, да се напивам с водка...НИКОГА!!! Незнам как можеш да й помогнеш понеже то ние в такава възраст всички сме така, някои по-зле, други по-добре, но всички изпадаме в подобни ситуации, в които най-лесния начин е да се направиш на много важна и да си проваляш с всеки изминал ден все повече и повече живота....Ако й покажеш че си загрижена, че я обичаш, че се страхуваш нещо да не й се случи и че винаги ще се грижиш за нея щото ти е мн мн близка, може и малко по малко да разбере как те кара да се притесняваш! Как те наранява! покажи колко ти е тъжно, поплачи малко! :wink: Много мразя така да гледам как някой се съсипва заради "умния" си и много "съобразителен" приятел! :cry: Накарай я да се замисли че те наранява. Аз ако бях причинала това на най-добрия си приятел бих се скъсала от рев щото ще ми е много мъчно, че го карам да си къса нервите! Аз поне така ще се чувствам. Ако тя ти е приятелка сигурно и тя ще реагира така! :-k Успех, мила...нещата ще се оправят рано или късно! #-o
(съжалявам за праворисните грешки ако ива такива!)

MaXy_GiRL
03-28-2007, 18:01
Начи..първо тя трябва сама да има воля да се справи.Поговори с родителите й,а на нея й кажи да гледа Thirteen филма!Поучителен е и може малко да я стресне! :!:

Gospodi tozi film e ujasen!!!Az go gledah sno6ti!Kolko plakah za6toty s moqta priqtelka se slu4i sa6toto!S razlikata,4e tq stigna do danoto,nai dolu(kolko nai-nisko moje da padne edin 4ovek?!Nqkoi ima li si na predstava!?)Ujasno e!Az neznam prosto kakvo da te posavetvam...naistina neznaq....vapreki,4e sam go prejivqla sa6toto...moga samo da ti kaja 4e dokato sama ne si izpati nqma da slu6a nikoi!!!I na roditelite i da kaje6.....vqrvai mi nqma ni6to,ama naistia ni6to nqma da promeni6(ne i kam po dobro)!Bih kazala,4e 6te stane daje po zle za6toty te nqma da q razberat,a 6te q uprekvat i 6te q nakazvat,a taka ni6to nqma da opravqt!
Posledstviqta ot neinite deistviq moga da ti kaja,kakvi 6te sa,no ako iska6 da ti razkaja prosto mi pi6i.....moje bi ti 6te uspee6 da q spasi6 ako ve4e ne e kasno!!!

alexaaa
03-29-2007, 16:39
Оххх...еми..аз ли4но нз кфо да кажа
От една страна и аз бях така като бях на 13(ни6то 4е сега сам на по4ти 15 не бе6е мн отдавна :-D )правех съ6тите не6та...по4ти секи ден бях пияна пу6ех забиеах се сас секи сре6тнат в дискотеката.....
Сега се промених и осъзнавам 4е това си е било просто период :|
Може би трябва да остави6 малко( не казвам задължително )но гледай да не се излага много :D ....
Поговори с нея ма не покровителствено като възрастен и и кажи 4е изглежда спр глупаво и незряло...и ако има малко акъл след 1 година макс 6е отмине :wink: ...
Оба4е ако не отмине и не6татат зазлеят поговори по сериозно с нея ( но не казваи на родителите й..ако им каже6 уверявам те 6те бъде много разо4арована и убидена от теб)
Абе цялата работа е да я изманипулира6 ка4ествено :wink:

ThePowerOfLove
03-29-2007, 18:46
Наскоро се сблъсках с един такъв случай...на една моя позната...пропада и всички се отдръпват от нея,но това не е правилно.Дори на мен ми е забранено да контактувам с нея...

Ако е още в начална фаза може да се оправи с помощта на родителите...но ако става все по-зле...просто не знам какво..! По принцип такива хора си имат някои лични причини,които никой не знае...примерно комплекс за малоценност за да превличат внимание, за да се направят на "гъзари" пред гаджета...и такива, не знам. Много сложна ситуация,но мисля че поне един дълъг и хубав разговор с много близък приятел може да помогне.....нямам представа...

UnsTToPPaBBle
03-29-2007, 18:53
awe kazva6 na roditelite te ako ne napraqt ne6to izmislete ne6to s sestra i ako i tq ne naprai ni6to togava ne znam nqkak si se opitvai q vkara6 v praviq put ko 6te s ritnici brat mi kat razbra 4e pu6a na 11 i me narita nekolko puti i a pomiri6i cigara :-) :-) :-) :-)

MaXy_GiRL
03-30-2007, 21:17
Puk az moq ako go fana :evil: :smt075 :smt062 i nakraq :smt079 !!!!Jestoka sum znam...amaaa.....po dobre az otkolkoto na6ti... :roll: ... puk i 3-ti klas cigari da mi pu6i.....6i mu s4upq malkite prast4eta...

кметицата:)
04-21-2007, 18:58
отчаяна съм!
приятелката ми се съсипа напълно! в последните седмици просто ме е яд да мисля за нея, ама как като си ми е "сестричка" :smt010 :smt010 :smt010
в един момент тя престана да излиза с нас. събра се с две курви. не одобрявам момичетата, но никога не съм имала против да са приятелки и да излизат заедно. започна да ни подминава, да ни се цупи, когато я поздравяваме...
случайно видяхме наши приятели от съседно село, които мн често идват в нашия град и говорихме с тях. разправяха ни как предната вечер са пушили трева. казаха че и тя е била с тях. попитах "тя нали не е пушила?" а те само се изсмяха и казаха "да бе! тя се надънка повече от нас!"
много болно ми стана и едва скрих сълзите си, но реших да не правя нищо, защото се опитах да говоря веднъж с нея, но след като нищо не постигнах с този разговор реших да не са правя повече на свекърва. все пак тя претендира, че има глава на раменете!
няколко дни след това в училище един мой съученик (стабилно момче е) дойде при мен и с треперещ глас ми каза, че иска първо да му простя, пък после щял дами каже какво е станало. простих му нещото и той ми каза "снощи се бях напил много и е*ах твойта приятелка! много съм виновен... тя е малка..." започна да се разкайва! не й бил първия! :smt011 започнаха да се носят слухове, че и тя е станала курва покрай новите си дружки.
тогава тя се изпокара с нас, само и само да не излиза с нас! ние се опитахме да разберем, че тя не иска вече да излиза с нас и не я търсехме, защото явно не й бяхме приятни вече. според нас това бе достатъчно! все пак си бяхме запазили отношенията и най-малкото се поздравявахме. а тя окончателно прекъсна всяка връзка с нас! дори нарочно спретна адския скандал!
майка ми също я приемаше като дъщеря и когато разбра й стана много болно... ние много страдаме за нея (цялата компания), но нищо не можем да направим вече... тя си е с тях.
плаче ми се като си помисля, че тя се превърна в поредната курва! :smt010
ох не знам за какво го написах това, ама просто исках някой да ме чуе!

Presley
04-23-2007, 15:37
кажи на родителите й. може би отначало ще им е трудно да я превъзпитават наново и да се опитват да я вкарват в правия път, но това е единствения начин да й помогнеш. разбира се, тя през това време ще ти е сърдита, ще говори каква предателка си, но в името на една добра кауза можеш безпроблемно да преглътнеш това! някой ден със сигурност ще ти е благодарна, дори това да стане след 5 или 10 години!
Абсолютно съм съгласна! Кажи и 100% някога ще ти е блогодална!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: