PDA

View Full Version : Изключване от училище на 18 год



shadow4e
03-16-2007, 19:57
Ако имам 400 извинени/ и среден успех за първи срок 2, 40,годишен подобен/ при което се предвижда повтаряне на годината, но примерно бих могла да се измъкна и да ме изключат просто. Какво би станало при положеине, че съм на 18. Казаха ми, че на 18 като станеш вече не те преместват в друго училище, а си те оставят сам да се оправяш. Но в такъв случай трябва да има изпити по моята логика. Вярно ли е това, че не те местят, а те изключват?

iiirish
03-16-2007, 20:01
по принцип новата поликитка е, че като имаш определен процент неприсъствие в часовете на даден учител той има право да те остави на изпит. а ако са повече се свиква учителският съвет и решават дали да те оставят направо да повтаряш или да се вземе някоя друга мярка

shadow4e
03-16-2007, 20:13
Да, но това не е ли за 150, а при 250 се счита, че се повтаря по болест, защото 250 са половината срок? А и 400 наистина са много т.е. от началото на годината ходене за по 1-2 часа седмично.

В момента не ми се смята точно каква част са 400 от изминалата част от учебната година, но важното е, чее голяма.

Но на мен въпросът ми е, ако настъпи изключване и ученикът е на 18 какво става точно?

cherinka
03-16-2007, 20:13
Изключен, преместен.. ако те преместят - демек те ти избират в кое даскало да идеш, а ако те изключат.. сам се записваш където искаш.

shadow4e
03-16-2007, 20:26
Това е ясно.Точно затова са ми въпросите;

1. На 18 задължително ли те изключват или може и да бъдеш преместен?

2. Ако те изключат, полагат ли се изпити задължително, за да влезнеш в друго училище или можеш направо да се запишеш някъде.

cherinka
03-17-2007, 08:06
1. На 18 задължително ли те изключват или може и да бъдеш преместен? Годините нямат значение, но наистина като си на 18 може да те изключат. От директорката, зам.директорката и секретарката в даскалото си зависи дали ще пожелаят да те преместят. Но и проблема, да те изключат, е малък.

2. Ако те изключат, полагат ли се изпити задължително, за да влезнеш в друго училище или можеш направо да се запишеш някъде. Ако е по време на учебната година, не се полагат изпити. Но ако са те оставили без оценка по някой предмет за първия срок, а в другото уилище се изисква такава оценка, тогава вече ще положиш изпит.

Обаче щом имаш 18, и ако се опиташ да влезеш в друго училище, спокойно могат да не те приемат. То по-точно след навършени 16г. става това. Тъй, че някъде може да удариш на камък.

Ами това е, което знам. Ако имаш още въпроси.. питай :)

IdiOtKa
03-17-2007, 08:59
дуре е маина 400 отсъствия и 2.40 успех .... тв дори и аз не го правя ... а аз наистина не уча и не барвам нищо ... :-k :-k тва е странно ... предполагам че няма да т изклучат ...щото ти ще завършваш ...и по нататака няма да учиш предполагам затва сигурно ще те оставят да завършиш ...аи ти просто можеш да спреш да учиш

shadow4e
03-17-2007, 13:46
Не става въпрос за мен. Средният ми успех е 5,90.
Просто братът на приятеля ми е в това положеине, защото работи и съответно не ходи на у-ще и му пишат служебни двойки дори и по физическо. Видял е, че животът му е по-лесен така като си изкарва пари и може да си прави много повече неща и не осъзнава, че трябва да се потруди и за да получи поне средно образование, а не после да е точно на нивото на циганите. Знам, че вече е голям и може да си носи последствията, но все пак и иве не бихте оставили примерно някой ваш роднина да не завърши дори 12-ти клас.