PDA

View Full Version : METADON!!!!



mad_doggy
03-18-2007, 01:27
Koito polzva ii iska da se zapoznae s drugi takiva da pishe ili ako prosto iskash da kajesh neshto po taq tema davai



NO NOOBS PLS!!!

hamilcar
03-18-2007, 07:07
kvo e metadon? :-s

http://www.top.bg/news/?cat=134&id=231828

Накратко служи за лекуване на наркомани.

Не мога да разбера как може да има някой толкова тъп, че да се друса с метадон.

helen4ee
03-18-2007, 13:54
da i e narkotik koito ti razru6ava organizma ...kakto vsi4ki drugi

mad_doggy
03-18-2007, 22:52
O NERAZUMNII IURODE

03-21-2007, 07:49
метадона е синтети4ен опиоид.
(действа на същите рецептори в мозъка, на които действат и опиатите)
използва се за ЗАМЕСТИТЕЛНА ТЕРАПИЯ(а не за 'ле4ение) при хероинова зависимост.

Разликите между метадона и хероина се изразяват в това, 4е действието на метадона настъпва по- плавно, действа по- дълго и отшумява по- бавно от действието на хероина.
Това дава възможност на зависимите само с един прием на ден да си "оправят" абстиненциите и да са само "леко надрусани" през целия ден, което да не им пре4и на ежедневния живот.
Дотук с хубавите неща за метадона.
Добре е да се знае, 4е метадона се отказва ПО-ТРУДНО от херингата,
защото
а) се впива в мозъ4ните рецептори за по продължително време
б)това води до 30-дневна абстиненция ако някой тръгне да се отказва(за сравнение абстиненцията от хероин трае от 5 до 7 дни)
Това прави метадона средство, 44рез което ФАРМАЦЕВТИ4НИТЕ КОМПАННИ ЗАРИБЯВАТ ЗАВИСИМИТЕ при това така, 4е шанса да се отка4ат намалява многократно.

shivacheva
03-24-2007, 21:09
Abe ostavete go da se spasqva,ne se zanimavaite we! :wink:

04-02-2007, 10:08
:) normalno taka stava seki put sled seki opit se pove4e i pove4e ne ti puka i az sum bil sushtiq znam ot kade minavash i znam 4ee tva det kazvam ti se struva nqkva tupotiq det seki ti kazva ma edin den kato stanesh dostatu4no silna she vidish za kvo stava vupros puk ot drugata strana nali znaesh ishodite sa dva ili pod zemqta ili v zatvora a puk udovolstvietoo pfff po dobro e ot sexa bes da se zamislqm go kazvam noo ne si zaslujava za tva sprqh po to4no spiram ma ve4e nqmam takiva neshta kato abstinentciq ponee ne fizi4eska ina4e s psihikata dosta 4esto mi se nalaga da se borq ma kakto ida e nea te zanimavam qvnoo seki trea da si mine o toq put sam za da osuznae nekoi neshta uspeh

Браво пич, да поискаш да спреш е първата стъпка към спасението от гадния хероин. Само че не мисли че нататък ще е бързо и лесно, бързо и лесно става зарибяването, обратния процес е много по труден и дълъг. Закачаш се за няколко месеца, после ти трябват години за да се измъкнеш от ада в който сам си се набутал. Остави негативните мнения на хора които четат жълта преса и са с капаци на очите, те не знаят за кво става дума, знаят само да плюят. Чудно ми е дали се сещат че след години самите те ще имат деца, тези деца застраховани ли ще бъдат срещу проблема с хероина? Ако техните деца стигнат до там - ще ги загърбят ли или ще дадат всичко от себе си за да ги спасят? Това е нож с две остриета така че не избързвайте с подобни изказвания, живота много обича да предизвиква тези най самоуверените и да им показва че не са прави.
Успех в борбата, не знам до колко ще ти помогна, но аз те разбирам щото от 1999-2001 и аз бях там на дъното.
Пийс !

Coki
06-18-2007, 11:06
НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ НАРКОТИЦИ НИКОГА!!!

12 точка от правилника!