PDA

View Full Version : Мога ли да се преместя



f3ioha
03-18-2007, 09:34
Значи чудя се дале евентуално е възможно да се преместя в някое даскало в друг град(напр. Сф) като се има предвид че съм сега 9 клас и съм от Благоевград?Чували ли сте за нещо такова и дали трябва да се държат някакви изпити ? Мерси предварително

ProstoAz
03-18-2007, 09:45
Зависи в какво училище искаш да се преместиш, дали има свободни места и т.н. В някои трябва да държиш и изпити, да... :)

f3ioha
03-18-2007, 10:00
Ми значи аз сега уча в математическа гимназия ама не ми се ходи пак в такава, може би няква езикова нз и аз точно иначе английски и немски език не са ми проблем както и изобщо другите предмети карам ги някак а как ще мога да разбера в кое даскало има свободни места ? Те нямат ли си нещо сайтове да питам там?

ProstoAz
03-18-2007, 10:13
За езиковите гимназии задължително ще държиш изпит по съответния език. В мойто даскало всяка година се появяват по няколко нови ученика. :)
Но честно казано не съм много запозната, за това първо трябва да си харесаш няколко училища и после да се свържеш (по телефона или на живо) с директорите, които ще ти обяснят всичко, което те интересува. :)

f3ioha
03-18-2007, 10:34
Изпита се някак ще го издържа ама нз как да си избера училище ти иначе къде учиш а и ако имаш скайп ако искаш дай го аз ще те намера за да не флоодим тука иначе мерси мн за инфото

tainstvenata
03-18-2007, 11:09
ми ако искаш в езикова ще имаш изравнителни испити и за вси4ки по елитни у4илища има :)

kati_0513
03-18-2007, 11:12
По прнцип в почти всяка а може би абсолютно всяка гимназия се държат изпити по всички предмети и не зависи толкова от свободните места, а от това което изкараш на изпитите... :)

ProstoAz
03-18-2007, 13:33
Изпита се някак ще го издържа ама нз как да си избера училище ти иначе къде учиш а и ако имаш скайп ако искаш дай го аз ще те намера за да не флоодим тука иначе мерси мн за инфото

Регистрирай се ако искаш и ми прати ЛС там ще ти дам скайпа ми. Иначе уча във 2АЕГ. :)
Има едни книжки (така ли да ги нарека?), които попринцип са за седмокласниците да се ориентират, в кое училище да кандидатстват, и можеш да си вземеш такава. Само че трябва да си намериш от миналогодишните, тъй като тази година още е рано и предполагам не са излезнали.
А колкото до изпитите...мда...с tainstvenata съм много съгласна, че за елитните училища/гимназии има задължителен приравнителен изпит. Ако искаш да учиш в някое квартално, силно казано - даскало, едва ли ще полагаш някакви изпити, но не вярвам ти да искаш да учиш в такова. :D