PDA

View Full Version : astma



03-18-2007, 12:01
zdr az imam astma ot 3,4 god vuzrast sega sum na 16 no poslednite 2 god sum nqmala nikakvi problemi a horata nali kazvat 4e moje da otzvu4i v puberteta i zapo4vam da mislq 4e naistina moje da mi mine :roll: ta da pitam nqkoi da e imal astma i da e otzvu4ala i nqkvi medikamenti koito sa spomognali za tova :?: blagodarq predvaritelno O:) :P

DjBaloon
03-18-2007, 12:06
zdr az imam astma ot 3,4 god vuzrast sega sum na 16 no poslednite 2 god sum nqmala nikakvi problemi a horata nali kazvat 4e moje da otzvu4i v puberteta i zapo4vam da mislq 4e naistina moje da mi mine :roll: ta da pitam nqkoi da e imal astma i da e otzvu4ala i nqkvi medikamenti koito sa spomognali za tova :?: blagodarq predvaritelno O:) :P
Shtom si nqmal problemi nachi ti e otminala,radvai se :lol: ,no vse pak si se pazi:)

kati_0513
03-18-2007, 12:12
На 3- 4 годишна възраст съм имала астматични пристъпи ( не е било чиста астма ), биели са ми някакви лекарства във вените мисля... сега нямам нищо, но трябва да се пазя от цигарен дим, силни аромати на парфиуми, боя, аромати на горива и други миризми, които могат отново да предизвикат пристъпите. Ако имаш приятели, които пушат не е проблем само дима да не идва в теб, аз лично имам много познати пушачи и винаги, когато вятърът понесе дима към мен кашлям и се задъхвам понякога.

Но да ти кажа чстно, по- добре се обърни към специалисти, те ще ти кажат всичко подробно... :)

`Death`Whore`
03-18-2007, 12:13
Бившият ми е астматик...и за година и кусур имаше само един астматичен пристъп в мое присъствие.

DjBaloon
03-18-2007, 12:17
Бившият ми е астматик...и за година и кусур имаше само един астматичен пристъп в мое присъствие.
predstavisi kak deistvash na momchetata :lol:

`Death`Whore`
03-18-2007, 12:19
Това как да го разбирам? :shock:

03-18-2007, 12:19
poprincip az sum se pointeresuvala za dosta ne6ta svurzani s astmata i znam tam za dima i ostrite mirizmi no poneje az ne sum ot tejkite asmatici tezi ne6ta po4ti da ne kaja izo6to ne mi vliqqt.ina4e sum 4uvala za hora na koito im minava sled puberteta i za tva se nadqvam i pri men da e taka :) blagodarq za mneniqta :)

HopeLesss
03-18-2007, 12:19
kati_0513, приятеля ми е астматик. На 18 години е и има астма от бебе. От 2 години не беше получавал пристъп, а от 6 години пушеше редовно. Понеже аз не пуша, реши заради мен да ги спре и един месец след това получи два пристъпа в рамките на 2 дни. Мисля, че именно цигарите са били причината да няма простъпи. Той ми го обясни, струваше ми се нереално, но понеже неговата астма е по-странна, може и да има нещо вярно...

Моя съвет е да не разчиташ на това, че не си имала пристъпи 2 години, защото нищо не се знае. Просто се пази.

DjBaloon
03-18-2007, 12:27
Това как да го разбирам? :shock:
V hubaviq smisul,tolkova si go izkefila che cham se e zaduhal :lol:

kati_0513
03-18-2007, 12:28
CooL^GirL^^^, възможно е цигарите да са притъпявали астмата, но при тяхното спиране никотина в дробовете се е, как да го кажа- "разтворил" и се е разнесъл в белите му дробове и от там е получил пристъпите, според това, което съм чела и което са ми казвали лекарите е имало и случаи на смърт при пристъпи, страшно е... астмата е много сериозно заболяване с различни разновидности, при всеки се проявява различно и са необходими различни лекарства.



Моя съвет е да не разчиташ на това, че не си имала пристъпи 2 години, защото нищо не се знае. Просто се пази.
аз също казвам това...

hahavteen
03-19-2007, 19:01
I az imam astma ot mn malka no ne vzimam nikakvi medikamenti(ve4e) i si imam samo edin inhalator za spe6ni sly4ai.Poprincip poly4avam pristupi kato ti4am,pri smiana na klimata i ako miastoto kudeto sum e mn zadimeno.. :::

vLaDi_:)
03-21-2007, 17:34
zdr az imam astma ot 3,4 god vuzrast sega sum na 16 no poslednite 2 god sum nqmala nikakvi problemi a horata nali kazvat 4e moje da otzvu4i v puberteta i zapo4vam da mislq 4e naistina moje da mi mine :roll: ta da pitam nqkoi da e imal astma i da e otzvu4ala i nqkvi medikamenti koito sa spomognali za tova :?: blagodarq predvaritelno O:) :P


az sa6to sam s sa6toto ot 2 god. vr i sea sam na 15 i nemam nikakvi problemi :) taka4e spoks.

HopeLesss
03-21-2007, 21:03
според това, което съм чела и което са ми казвали лекарите е имало и случаи на смърт при пристъпи, страшно е...

Да, дядото на моя приятел е починал именно от това :|

hahavteen
03-22-2007, 04:06
според това, което съм чела и което са ми казвали лекарите е имало и случаи на смърт при пристъпи, страшно е...

Да, дядото на моя приятел е починал именно от това :|

Mi to i az vednuj za malko da si otida taka kato biah na 8. Pomnia kak po4nah da se zady6avam,ka4iha me v kolata i sled tova vsi4ko se zamugli i se subydih v bolnicata na sistemi i s koslorodna maska... :roll:

05-18-2007, 23:17
zdr az imam astma ot 3,4 god vuzrast sega sum na 16 no poslednite 2 god sum nqmala nikakvi problemi a horata nali kazvat 4e moje da otzvu4i v puberteta i zapo4vam da mislq 4e naistina moje da mi mine :roll: ta da pitam nqkoi da e imal astma i da e otzvu4ala i nqkvi medikamenti koito sa spomognali za tova :?: blagodarq predvaritelno O:) :P

Ei az sam na 20 i moita astma be6e ot6umqla i kto stanah na 17 pak se proqvi nai vajnoto e zdravoslovno hranene i nikakvi cigai!AMA NIKAKVI CIGARI!MARIHUANA MOJE NO OT VREME NA VREME ,NE 4ESTO!MEJDU DRUGOTO MARIHUANATA POMAGA ZA ASTMA.ZNAM OT LI4EN OPIT