PDA

View Full Version : Абитуриентски трепети...



SuN_
03-18-2007, 12:12
Здравейте на всички!Тази година приятелят ми е абитуриент и ме покани да му бъда дама на бала.Можете да си представите как се вълнувам... Та я ми разкажете за всичко около бала... Особено тези,които са си водили дама или кавалер не от тяхното училище... За кувертите също... Аз трябва да съм у тях или той трябва да ме вземе от нас?!ахахах:) Малко на сватба заприлича,но наистина ме вълнува:)

03-18-2007, 13:21
Интересна тема!И аз бих искала да разбера отговорите на въпросите!Но какво те интересува за кувертите?Като цяло ще ти кажа,че ще си там,за да се усмихваш и да бъдеш красива!Ще си неговото Бижу!:)

SuN_
03-18-2007, 19:17
никой ли не може да отговори????

iiirish
03-18-2007, 19:21
ау аз подобни проблеми засега поне слава богу нямам. с приятеля ми сме в един клас така че нямам поводи за притеснение.
но на един съученик гаджето му ще идва на бала ни. трябва да знаеш, че по принцип външни хора се допускат след 12 часа по хотелите където се празнува. така че няма как той да те вземе и да идете заедно. поне при нас е така ;) куверта... не знам зависи къде ще се празнува

SwEeT_pAiN_F
03-18-2007, 19:33
В моя град, Велико Търново, пускаха придружителите на абитуриентите така че зависи от града и как даскалото го е организирало. Така че е хубаво да говорите с класната му или с този които отговаря за тва. Иначе за трепетите, в един от предните постинги четох че ти ще си бижуто на момчето си. Така е! :)

Kianna
03-18-2007, 19:38
Първо-приятеля ти трябва да ти вземе куверт задължително,в противен случай може да не те пуснат.Второ-той трябва да дойде да те вземе от вас и да те заведе у тях.Все пак ще си му дама.Предполагам всички баби и лели ще искат да ви видят заедно :P.Избери подходящ тоалет-например рокля,но във всички случаи да е по-семпла от тези на абитуриентките,иначе става натруфено.Можете да съчетаете с приятеля си-например тоалета ти да бъде в същия цвят като неговата риза.Става много сладко.Приятно изкарване :P .Тази година и на мен ми предстои бал. :P :P

SuN_
03-19-2007, 05:23
Благодаря за отговорите!:)

HopeLesss
03-19-2007, 07:01
По-тъпо нещо от това да отидеш на бала на приятеля ти няма!!!

1) На тебе ще ти е супер тъпо, защото всички ще са по-големи от теб, всички ще са абитуриенти и най-вероятно никой няма да познаваш!
2) Заради теб приятеля ти няма да може да обърне вниамние на своите съученици в последния момент, в който могат да са заедно.
3) Ти сигурно си по-малка и ще имаш своя бал. Защо искаш да изживееш чужди емоции и 'трепети'?

Съжалявам ама на мен ми се вижда супер гадно и аз никога не бих го направила. В нашия клас се разбрахме никой да не си води гаджета, приятели, баби, дядовци и т.н... В крайна сметка това е последната ученическа вечер...

`Death`Whore`
03-19-2007, 07:05
Балът е по-зле и от сватбата - уха-иха и смисълът е никакъв. Още от началото на учебната година се започва...даже момичетата говорят как ще плачат...на всички уж им е мъчно, обаче от клас над 20 човека съм се виждала само с един. Дават се луди пари за куверти, а не се яде почти нищо. Хората се обличат в бални рокли и елегантни костюми, отиват в елегантен ресторант или бална зала и цяла вечер танцуват кючеци. А ако като по чудо няма кючеци тогава, след 12 се отива на чалга дискотека с роклите и се мятат гюбеци...в най-добрия случай дрехите на младежите остават живи след това, но момичетата никога повече не обличат рокля, за която са дали най-малко 300 лева.

Реалността е такава.


Иначе наистина - няма да се посвети на забавленията като хората. Можеш да се присъединиш към него след 12 - тогава сигурно ще е и с приятелите си, които 100% познаваш. Ако обаче познаваш класа му и има взаимна симпатия, отиди и на самия бал. Но го юркай да се забавлява, не да ти обръща внимание - все ще намериш с кого да говориш.

helen4ee
03-19-2007, 07:29
Death`Whore Балът е по-зле и от сватбата - уха-иха и смисълът е никакъв. Още от началото на учебната година се започва...даже момичетата говорят как ще плачат...на всички уж им е мъчно, обаче от клас над 20 човека съм се виждала само с един. Дават се луди пари за куверти, а не се яде почти нищо. Хората се обличат в бални рокли и елегантни костюми, отиват в елегантен ресторант или бална зала и цяла вечер танцуват кючеци. А ако като по чудо няма кючеци тогава, след 12 се отива на чалга дискотека с роклите и се мятат гюбеци...в най-добрия случай дрехите на младежите остават живи след това, но момичетата никога повече не обличат рокля, за която са дали най-малко 300 лева

da i az sum na tova mnenie, samo za edno en sum suglsna za kiu4ecite i giubecite ...smisul ne e nujno tova daa se sllu6a ... kakto i da e po temata
I MOITO GADJE ZAVUR6VA TAQ GODINA I TOI MEN ME E POKANIL 6to s eotnasq az nqma da davam 100 kinta za kuvert, vse pak 1vo tova e negovata ve4er i 2ro nqmam tolko kinti(izli6ni) a zna45i ti otiva6 pri nego (a ne toi da te vzima ot vas tui kato ne si ti abitiurebntkata) nqma da e zle da mu kupi6 podaruk ;) A po princip az pri moq neznam kak 6te e no si mislq 4e 6te ima subirane nqkude predi bala po princip v tqh s priqtelite ama negovite priqteli sa ot klasa mu vsi4kite hahaha ... nz zaaaa ve4erta neznam eventualno na diskoteka 6te hodim v sin city kudeto e 30 kinta kuverta , az ne sum abitiurentka puk i nqmam 18 edva li 6te me pusnat ..... tui4e i diskoto se otmenq hahaha ama kato gi znam 6te im pisne burzo i ili 6te se priberat ili 6te hodqt drugude ;) vzemi se registrirai za pove4e inf (ako te interesuva) :)

meri88
03-19-2007, 11:55
По-тъпо нещо от това да отидеш на бала на приятеля ти няма!!!

1) На тебе ще ти е супер тъпо, защото всички ще са по-големи от теб, всички ще са абитуриенти и най-вероятно никой няма да познаваш!
2) Заради теб приятеля ти няма да може да обърне вниамние на своите съученици в последния момент, в който могат да са заедно.
3) Ти сигурно си по-малка и ще имаш своя бал. Защо искаш да изживееш чужди емоции и 'трепети'?

Съжалявам ама на мен ми се вижда супер гадно и аз никога не бих го направила. В нашия клас се разбрахме никой да не си води гаджета, приятели, баби, дядовци и т.н... В крайна сметка това е последната ученическа вечер...

i az sam na tova mnenie, men priqtelq mi me pokani da otida na negoviq bal , no est nqma da stane neka pone posledniq den da e s tqh...

Swinkenhoffer
03-19-2007, 12:48
и според мен е по-добре да му откажеш. аз усещам колко ще е тъп моят бал тая година, а си представям кво ще е, ако не познавам никого. ще е куцо някак... не знам.
баловете са гадно нещо така или иначе... не ти трябва да го изживяваш два пъти. :lol:

malkoto^f
03-19-2007, 15:14
i moq priqtel me pokani na bala si i az mnogo se razvalnuvah i edin fr sashto me beshe pokanil,no se okazva,che nqma da moga da otida,zashtoto shte mi trqbvat mnogo pari za rojdenniq mi den za ekskurziqta.. i tochno togava se sabirat mn neshta i neznam dali shte uspeq da otida .. stiskaite palci da uspeq,zashtoto mnogo mi se hodi [-o<

helen4ee
03-19-2007, 18:23
По-тъпо нещо от това да отидеш на бала на приятеля ти няма!!!

1) На тебе ще ти е супер тъпо, защото всички ще са по-големи от теб, всички ще са абитуриенти и най-вероятно никой няма да познаваш!
2) Заради теб приятеля ти няма да може да обърне вниамние на своите съученици в последния момент, в който могат да са заедно.
3) Ти сигурно си по-малка и ще имаш своя бал. Защо искаш да изживееш чужди емоции и 'трепети'?

Съжалявам ама на мен ми се вижда супер гадно и аз никога не бих го направила. В нашия клас се разбрахме никой да не си води гаджета, приятели, баби, дядовци и т.н... В крайна сметка това е последната ученическа вечер...

i az sam na tova mnenie, men priqtelq mi me pokani da otida na negoviq bal , no est nqma da stane neka pone posledniq den da e s tqh...


ne sum mnogo suglasna, estestveno tova e posledniq u4eni4eski den (az 6te karam 13ti kals ..) no to zatova se subirat predi bala vsi4ki poznati i ripqteli na abitiurenta izpra6tat go do daskaloto, toi otiva na restorant s sau4enicite si i posle na diskoteka na koqto i gadjeto moje da otide ( ako toi q pokani zna4i ima za6to .. !)Edva LI AKO PREZ VSI4KITE GODINI NE SA SI OBRU6TALI VNIMANIE sau4enicite ot saotvetniq klas to4no na abitiurentskiq bal 6te zaobra6tat..

SuN_
03-19-2007, 19:13
Аз ЩЕ отида на бала,защото той ме е поканил! Познавам класа му,и няма да е нужно цялата вечер да е като залепен за мен или аз за него!Ще отида не само,защото ще му е по-добре с мен,а и защото ще е ужасно,ако му откажа!Просто го познавам добре!;)Изтъкнах тези причини доста отдавна(за последния им ден заедно и така нататък),но той просто иска да съм там!Представя си бала си с дама.... и то точно с мен!Измислил е всичко и е страшно щастлив дори само от мисълта,че в този важен за него ден,ще бъда там,ще го подкрепям и ще преживеем всичко заедно!;)

sweety_catty
03-24-2007, 06:49
SuN_ и аз съм на твоето мнение.И аз имам тази година бал, и аз ще взема приятеля си с мен. На него не му пука кой знае много,че не познава останалите. Каза че иска да сме заедно и тва е най-важно. Много от приятелките ми ме разубеждават, ама аз си знам своето и не допускам някой да ми противоречи. И освен тва, смятаме да си вземем стая, нали смед диското. Едната ми приятелка, която май не ми е много приятелка ми каза,че тва било тъпо,ако съм си изоставила съучениците точно последната вечер. Ами добре ама мога ли да танцувам до 6 часа сутринта. Та искам да ти кажа, вземи го, защото сигурно ще си прекарате супер. Айде приятно искарване!!! :D

`Death`Whore`
03-24-2007, 06:51
Аз ЩЕ отида на бала,защото той ме е поканил! Познавам класа му,и няма да е нужно цялата вечер да е като залепен за мен или аз за него!Ще отида не само,защото ще му е по-добре с мен,а и защото ще е ужасно,ако му откажа!Просто го познавам добре!;)Изтъкнах тези причини доста отдавна(за последния им ден заедно и така нататък),но той просто иска да съм там!Представя си бала си с дама.... и то точно с мен!Измислил е всичко и е страшно щастлив дори само от мисълта,че в този важен за него ден,ще бъда там,ще го подкрепям и ще преживеем всичко заедно!;)
Значи приятно прекарване.

evil_lady_in_black
03-24-2007, 07:41
Аз не съм била дама на бал ... но съм ходила на баловете на много приятелки и кавалерите идват у тях да вземат момичето /въпреки че момичето завършва/ и после отиват в училището , да си вземат дипломите и после /зависи/ в ресторанта или хотела . Луд купон и после махмурлук :lol:

`Death`Whore`
03-24-2007, 07:42
Дипломата се взема около 30-ти юни, момиче.