PDA

View Full Version : Суровата истина



mgxpower
03-18-2007, 22:25
От началото на този месец статистиката сочи, че са станали 341 катастрофи, с 31 смъртни случая и още 419 пострадали.

От началото на годината са регистрирани 1409 произшествия. Смъртта си по пътищата на страната са намерили 177 души, а 1671 са ранени.

DetE-Idi0t
03-18-2007, 22:27
така ще е докато се подаряват и купуват книжки... непълнолетни, а и пълнолетни състезатели се правят на мъже

mgxpower
03-18-2007, 22:30
Не са само такива...всеки е убиец щом не внимава....трябва да има по-строги мерки към шофьорите...писна ми да загиват хора по пътищата...пияни шофьори момчета на по 19 години........ :x :x :x

DetE-Idi0t
03-18-2007, 22:36
А кои са убийците? Хора на по 30+ години.. някой с по 2 деца? 90% са заради състезателчета и пияни шофьори. Статистиката за причинителите се върти най-много в интервала 19-27.. защо ли?

mgxpower
03-18-2007, 22:38
Много често съм казвал ,че колата служи да те превози от точка А до точка Б ако искаш да въртиш гуми да усетиш мощността на колата си ,да се почувстваш "краля на пътя" си има специални места гонки там е мястото на дупетата ,които се правят на пичове...само един съвет...нека бъдем внимателни във всеки един момент защото тия трагедии стават именно за стотни от секундата

DetE-Idi0t
03-18-2007, 22:42
точно това имах предвид
мястото на псевдо състезателчетата е на пистата, а не на пътя където може да са псевдо състезателчета, но са истински убийци

mgxpower
03-18-2007, 22:44
точно това имах предвид
мястото на псевдо състезателчетата е на пистата, а не на пътя където може да са псевдо състезателчета, но са истински убийциЕ нали трябва да се правят на гъзари вижте ме кой съм аз....

teenkopele
03-19-2007, 03:37
така ще е докато се подаряват и купуват книжки... непълнолетни, а и пълнолетни състезатели се правят на мъже

:wink:

koalka
03-19-2007, 07:54
Все пак се надявам нещата да се оправят, но това не зависи само от нас.Зависи и от шофьорите, които не могат да карат, карат пияни.И ние трябва да внимаваме, да се оглеждаме повече.

In4iTu_
03-19-2007, 08:19
Ами така е, като карат пияни. Не казвам да не пият по купони, но после спокойно могат да си вземат такси вместо да се прибират с колите си..

HopeLesss
03-19-2007, 08:20
аз обвинявам не само келешите, които си мислят, че като са си купили голф или астра на 15 години и вече са велики, но и тъпите катаджии, които взимат "бакшиши" от дупенцата и си затварят очите за келешлъците им...



+ родителите, които гледат все да угодят на децата си. Мога да дам пример с много мои връстници, които още на 15-16 караха джиповете на татко и се правеха на големите шофьори... а мацките им се връзват и търчат подир гъзовете им, за да могат да ги разкарват по кафенцата.

Не мисля, че катастрофите са причинени само от келеши на по 18-19 години. Има много случаи и на пияни щофьори на по над 30-40 години... но за жалост не умират пияниците, а невинни хора. Просто човек трябва много да внимава в чия кола сяда. Защото когато се возиш с над 150 в една раздрънкана Голф 2-ка с някой луд рейсър зад волана, само Бог може да ти помогне... 2-ма мои приятеля умряха в катастрофи.. и двамата бяха абитуриенти, а не успяха да завършат. 2 години по-късно, най-добрият приятел на едното момче прави същите глупости, които вкараха приятеля му в гроба... 2 години по-късно никой не си е взел поука... 2 години по-късно продължавам да слушам приятелите ми да се хвалят кой карал със 170, кой с 200 :smt011

XePouH`
03-19-2007, 08:58
това е заради смотаните пияни шофьори трябва да им земат книжките са по години да се научат също така хора без книжки са праят на гъзари и карат с по 100 по градовете и убиват хора #-o

positive
03-19-2007, 11:10
egati ve4e me e strah da karam napravo,to ti i da vnimava6 drugite ne vnimavat tctctc

KiLLeR_InSTiNkT
03-19-2007, 11:11
Мразя ги тея хора, които карат или пияни или се павят на голямата работа... Един мой приятел загина заради някакъв шофьор на камион, който го бил засякъл на някакъв си второкласен път. И се е установило, че този шофьор на камион е предизвикал катастрофата. Да ама на него нищо му е нямало и се е измъкнал точно като някакъв тъп бъзлив дришльо/като видял какво е направил си дигнал чукалата и даже не спрял да види как са тези хора в колата/, докато двете момчета са загивали... :smt013

psycho_girl
03-19-2007, 19:57
да, мн лошо, сутринта казаха, че за една година по родните пътища са загинали толкова хора, колкото във войната в Ирак

отговорността при шофиране е голяма и това трябва да се осъзнае от потенциалните шофьори

Iv4eTy
03-19-2007, 21:18
Ето до какво води безотговорността! Трябва да спрат да се купуват книжки, защото дефакто така все едно купуваш живота на някой невинен.
Аз имах позната, която почина в катастрофа, и защо защото шофьора бил пиян..и е се е отървал със счупена ръка. Но какво да се прави то като няма закони в тая държава така ще е!