PDA

View Full Version : Дискусия:Има ли риск при виртуално обшуване?



Limbata
03-19-2007, 16:44
Има ли според Вас риск при виртуалното общуване?Тази тема предполагам вълнува повече родителите,но нека видим дали ще стигнем до някакъв извод.
Според мен има риск при виртуалното общуване-не знаеш дали отсрещният срещу теб на монитора не е по-голям,не е педофил или т.н.
Кажете мнението си.

Moderated by koalka
т.1 от Правилника!

Учителят случайно влязъл
03-19-2007, 16:49
Глупаво е да се вярва, че седейки зад екрана на монитора на домашния персонален компютър, има каква и да е опасност от общуване с други хора. Това е медиен фишек, който се разпространява от една - две години. Преди това хората общуваха свободно и нямаше никакви такива схващания, че има опасности. Опасността идва в последствие, а тя не е зад монитора, тя е на улицата, където може да те срещне в някой подлез народния представител Владимир Кузов и да ти предложи секс. Това е истината и няма какво да се заблуждаваме. В такава държава живеем, където само за един уикенд могат да убият 14 човека на пътя, могат да изнасилят 3 жени и да измамят хиляди на Битака, Илиянци, Пазара и други подобни места. Където могат да забранят торенти, свободен софтуер и др. Ето това са опасностите. А не общуването с когото и да е било, особено пък по Интернет!

Gangsta_zone
03-19-2007, 18:40
Ми има известен риск според мен но предполагам че един 30-годишен педофил няма да си търси жертвите по интернет а и дори някой да го прави според мен един 30 годишен човек не може да пише като 1 тинейджър. Майка ми има скайп в работата и понякога си пишеме е да ви кажа толкова по-различно пише от приятелите ми и изобщо от тези на моята възраст че винаги бих познал че е тя!!! Предполагам всеки от вас би познал ако пише с някой доста по възрастенот него!!! А в повечето случай като се запозная с някой си говориме по микрофона и за сега не сам си ореждал среща с някой с който само съм си писал!!!

ABSOLUTme
03-19-2007, 18:43
има естествено,но ако си с акъл на 10годишен - никога не знаеш кой стои срещу теб..и ако тръгнеш да му се водиш по акъла..и все пак,за мен нета е за разтоварване,а не да си търся дружки и т.н. :::

Iv4eTy
03-19-2007, 20:24
Има от една страна, защото незнаеш какъв е човека от другата страна, може да е на нашата възраст, но може и да не е! Има ги всякакви, и ако си толкова "умен" че да се връзваш на някой определено има опастност!

Mooo6nooo
03-19-2007, 20:33
Майка ми има скайп в работата и понякога си пишеме е да ви кажа толкова по-различно пише от приятелите ми и изобщо от тези на моята възраст че винаги бих познал че е тя!!!
Това е така, защото ти е майка. Ако си пишеше с теб като към друг мъж, а не като към собствен син можеше и да не усетиш, че е тя. Надявам се разбра какво имам впредвид.

Иначе опасност винаги съществува.

FikyScHetOo
03-19-2007, 21:10
Има опасност ако след репликата "хайде да се видим" добавята какво тяло имате и колко сте красив/а :smt017 Незнам...но внимавайте и не си изпращайте снимките наляво надясно, нито се срещайте с всеки срещнат във виртуалното пространство!!!

teenkopele
03-20-2007, 05:05
Реален риск има само ако се стигне до среща.

sharkybul
03-20-2007, 08:35
Реален риск има само ако се стигне до среща.
аха,или до сблъсък 1в1....там единият със сигурност изгаря :roll:

rosskata
03-20-2007, 08:38
Стига да не се обменят лични данни като телефони и адреси, и да не се уреждат срещи... Не мисля че е опасно.

mgxpower
03-20-2007, 11:18
Стига да не се обменят лични данни като телефони и адреси, и да не се уреждат срещи... Не мисля че е опасно.Напълно съм съгласен с теб такива неща си остават лични....

peps_from_mars
03-20-2007, 12:11
Реалната опасност идва при срещата(ако въобще има такава)Пъвро че човека от снимката ,може да се окаже съвсем друг..може и да не е онзи 'добричък и миличък" за който се представя...пък и ако си си дал лични данни (егн,телефони,адреси...)е тогава става наистина опасно....но така през монитора....няма никава опасност според мен...нищо неможе да ти направи,освен ако ти не му позволиш и си дадеш данните.. :-s :-s :-s

KiLLeR_InSTiNkT
03-20-2007, 16:11
Винаги трябва да си имаш едно наум и все пак да не си даваш личните данни, иначе за забавление става..

sherry
03-20-2007, 16:26
Дам, има си опасност... Аз лично преди време нямах комп у дома и чатих от зала.
Там ми се включваха някакви идиоти, които чатеха от същата зала. Мислеха, че не знам как да видя от кой комп ми пишат, но знаех. Лъжеха, че са на по 18 години, но като ги видех на другите компове, бяха винаги много по - дърти! :x Аз затова и не им отговарях...Всякакви идиоти има, трябва да сме много внимателни и да не се държим наивно.

03-22-2007, 10:47
Да, компютър - от 10 годишна възраст нагоре. Интернет - от по-късно. Въобще Интернет дава твърде много ненужна, депресираща информация.

03-22-2007, 10:54
има естествено,но ако си с акъл на 10годишен - никога не знаеш кой стои срещу теб..и ако тръгнеш да му се водиш по акъла..и все пак,за мен нета е за разтоварване,а не да си търся дружки и т.н. :::
Напротив, казва се с акъл на тинейджър. Те са. Тинейджърите са по-тъпи и податливи от децата. А възрастните няма опастност - те са умни.

Въобще teenagers suck. После не се учудвайте, че възрастните скърбят повече за децата и други възрастни, а за тинейджъри, с които се е случил инцидент не им пука много. Пример:
1. Дете, сгазено.
2. Тинейджър сгазен.
3. Възрастен сгазен

За 1, а и за 3 хората ще са много разтревожени от факта, а за 2 ще игнорират. Това съм го забелязвал. Много повече се коментира инцидент с дете или възрастен, но инцидентите с тинейджъри умишлено се крият.

Даже ето ви цитат от един друг хфорум по тази тема:

Дете - умно, чисто, добро, сърдечно, усмихнато, весело
Тинейджър - глупак, идиот, тъпанар, лош, нагъл, позьор
Възрастен - умен, улегнар, работен, усмихнат, весел

По темата - ами Интернет дава прекалено много информация и е важно човеск да има малко интернет присъствие.