PDA

View Full Version : След лошото идва добро!



Valar
03-20-2007, 12:50
Мислите, ли че в живота на всеки човек има редуванне на добро и лошо!?И има ли някаква равностоиност след многото добрия идеален живот идва Ад всичко се преобръща с главата на долу от раз.
Винаги когато правя равносметка на изминалите години се чудя над този въпрос!Ако пък преживея много разчерования(от всякаъв характер)започвам да си повтарям чакам си реванаша искам малко положителни емоци!В момента се чувствам така преживях страшно гаднички 3 месеца,какво ли не се случи около мен загуба на роднини какво ли не....Единствената положителна връзка в такива моменти, е че се чувстваш порастнал!Когато пък съм преживял сумати готини моменти и победи нещо от вътре започва да ме глождае абе какво става всичко е идеално даже се страхувам.Е вие чувствали ли сте се така някога!?
Благодаря,че не ви домързя да прочете един тон жйтеиски размисли и страсти! :-D Не съм объркал раздел надявам се.

sharkybul
03-20-2007, 12:53
Аз имам начин за понасяне на тежките моменти.....

Винаги си казвам,че колкото и много гадни неща да ми се случат все някога ще свърщат и ще дойде 2но по голямо щастие :wink:

Ice_Queen
03-20-2007, 13:17
При мен нон стоп е така..красив и спокоен рай,вс е перфектно..до определен момент,в който все се обръща на горе с краката и едвали не нищо не ми остава..и след време пак вс се оправя.С най-добрата ми приятелка се ебаваме че моментите между "бурите" е един вид затишие ;)
Мдааа....
Спокойно,аз преживях 1 кошмарен период от 8 месеца..и точно днес си мислех - да май успявам да се измъкна ,вече започва вс да си идва на мястото.Идеята е да си подготвен за този крах във развоя на нещата!
" и отново ще изгрее слънце" -все си го повтарям!!!!!!!!!

:)

peps_from_mars
03-20-2007, 13:21
В живота на всички хора е така....един безкраен кръговрат..... :wink:

Valar
03-20-2007, 13:28
В живота на всички хора е така....един безкраен кръговрат..... :wink:
Разбира се но главната, ми мисъл е че при някои като чели лошо не идва или обратното.

In4iTu_
03-20-2007, 13:47
Може би, но всичко си зависи от човека. Ако ти се случи нещо лошо и се затвориш в себе си, по някакъв начин спираш да водиш нормалния си начин на живот, няма как да ти се случат хубавите неща. Според мен всичко става така, както си го направиш.

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-20-2007, 13:53
4etoh edna statiq 4e kato se slu4i neshto dobro na 4ovek posle se slu4va neshto lo6o ili kogato ti se slu4i neshto lo6o posle se slu4va neshto dobro.. oshte ne sum go izpitala taka 4e nqmam mnenie po vuprosa :roll:

Manic_Panic
03-20-2007, 16:09
Пей си "Те са вкусни, те са свежи... твоя дъх ще освежат" ем не беше точно така ама нещо подобно :smt017 (тва е от Малкълм, който го е гледал ще се сети... :roll: )


Ако ми се е случило нещо гадно и после очаквам реванша и приятните моменти, то това значи, че когато преживявам нещо хубаво през това време трябва да мисля за лошите неща на които им е ред да последват... Ми аз не съм така, изживявам нещата без да си правя равносметка за бъдещето и предстоящите събития... не се утешавам напразно с несигурни неща.

MiRaCuLiXbb
03-20-2007, 16:16
Това са глупости, живота е какъвто си го направиш. Някои хора цял живот са нещастни, на други просто им върви. Баланс няма.

KiLLeR_InSTiNkT
03-20-2007, 16:17
Винаги в живота на хората се случват лоши неща, но тези, които са силни и са настроени позитивно ще ги сполети задължително нещо хубаво... Важното е човек да вярва и да не се оставя лошите неща да го пречупят. Всичко е един кръговрат от лоши и хубави неща...

IKisseDAGirL
03-20-2007, 16:20
На мен целият ми живот до сега е редуване на такива моменти - ту лоши, ту хубави. Важното е когато дойде ред на лошите, не да се хвърляш в отчаяние, а да си силен и да ги посрещаш спокойно :wink: С времето се научих да го правя и по този начин всичко е по-лесно и преудолимо :)

sherry
03-20-2007, 16:58
Мислите, ли че в живота на всеки човек има редуванне на добро и лошо!?Единствената положителна връзка в такива моменти, е че чувстваш порастнал!
Аз също съм на мнение, че животът е низ от красиви и лоши мигове, които се сменят. За щастието си човек трябва да плати с болката...Няма перфектни хора или неща, животът също не би могъл да бъде. Но ако всеки момент от дните ни беше изпълнен само от положителни чувства и преживявания, нямаше да оценяваме изобщо щастието, защото щяхме да го приемаме за даденост! Трудностите са, за да ни дават сила, за да ни носят болка, но и мъдрост. Именно духовното израстване на един човек се дължи на препятствията, които застават на пътя му.
Да, знам колко е гадно да изгубиш нещо или някого...Знам колко самотен можеш да се чувстваш, колко празен...Но такъв е живота, трябва да преодолеем всички болки и да продължаваме напред...Трудно ми е да го правя, но някак си все още намирам сила...Все тая надежда, че един ден ще бъда пак истински щастлива и пълна!

П.С - Казваш, че единственото хубаво на болките е, че ни карат да се чувстваме по - зрели...Аз не мисля така. Не ми харесва това, че губя детството си, че от безгрижен, животът ми става различен...Отговорности и проблеми носи възрастта... :roll:

MiRaCuLiXbb
03-20-2007, 17:01
Но ако всеки момент от дните ни беше изпълнен само от положителни чувства и преживявания, нямаше да оценяваме изобщо щастието, защото щяхме да го приемаме за даденост!
Че кво лошо има да е даденост. Пък ще си оценяваш щастието с хорското нещастие. :)

sherry
03-20-2007, 17:05
Но ако всеки момент от дните ни беше изпълнен само от положителни чувства и преживявания, нямаше да оценяваме изобщо щастието, защото щяхме да го приемаме за даденост!
Че кво лошо има да е даденост. Пък ще си оценяваш щастието с хорското нещастие. :)
Не, не е хубаво...Ако винаги бяхме щастливи, нямаше да се замисляме за това, което имаме. Човек оценява колко е важно нещо, едва когато го загуби(в повечето случаи)

MiRaCuLiXbb
03-20-2007, 17:09
Но ако всеки момент от дните ни беше изпълнен само от положителни чувства и преживявания, нямаше да оценяваме изобщо щастието, защото щяхме да го приемаме за даденост!
Че кво лошо има да е даденост. Пък ще си оценяваш щастието с хорското нещастие. :)
Не, не е хубаво...Ако винаги бяхме щастливи, нямаше да се замисляме за това, което имаме. Човек оценява колко е важно нещо, едва когато го загуби(в повечето случаи)
Не съм чувал син на милиардер да е особено нещастен в нещо. :wink:

sherry
03-20-2007, 17:20
Но ако всеки момент от дните ни беше изпълнен само от положителни чувства и преживявания, нямаше да оценяваме изобщо щастието, защото щяхме да го приемаме за даденост!
Че кво лошо има да е даденост. Пък ще си оценяваш щастието с хорското нещастие. :)
Не, не е хубаво...Ако винаги бяхме щастливи, нямаше да се замисляме за това, което имаме. Човек оценява колко е важно нещо, едва когато го загуби(в повечето случаи)
Не съм чувал син на милиардер да е особено нещастен в нещо. :wink:
И богатите си имат проблеми. Защо мислиш , че примерно Бритни Спиърс, която си има здрави дечица, много пари и е известна, се е превърнала едва ли не в развалина? Обръсна си главата, залива се а алкохол...И тя си има проблеми...

Нещастието далеч не е свързано само с материалните възможности. Въпросът е, че ние хората, имаме гадния навик да не оценяваме винаги малките неща от живота. Много малко от нас съумяват да показват чувствата си постоянно и да оценяват всеки сладък миг щастие, който ни е даден. Все искаме още и още, а когато загубим това, което сме имали, разбираме, че то ни е било достатъчно, за да сме щастливи..Късничко обаче...

Valar
03-20-2007, 17:32
Това са глупости, живота е какъвто си го направиш. Някои хора цял живот са нещастни, на други просто им върви. Баланс няма.
Груба грешка според мен ако нямаше баланс живота ти щеше да е еднообразно жесток или обратното! :roll:

Не съм чувал син на милиардер да е особено нещастен в нещо.
Знаеш ли имам един много добър такъв приятел(е не е милиардерски син но баща му е огромна клечка тук..)
Денят мо протича по жестоко еднообразно противен начин става сутрин без никакви стремежи за какво са му от пред го чака 2 годишния Миникупар живее в елитен кв в страхотен огромен апартамент!Ако иска нова кола трябва само да звънне един телефон,ако иска ново момиче трябва да направи същата процедура... никакви стремежи и абици по цял ден плуе пиян жалък е от страни личи, си че и тои се чувства жалък и смотан не всичко в живота е ПАРИ.Но това е друго....

П.С - Казваш, че единственото хубаво на болките е, че ни карат да се чувстваме по - зрели...Аз не мисля така. Не ми харесва това, че губя детството си, че от безгрижен, животът ми става различен...Отговорности и проблеми носи възрастта....
Ами да това е.... болката калява и те прави по зрял психически проастнал!А и аз не бързам да пораствам но е неизбежнно. :wink:

MiRaCuLiXbb
03-20-2007, 17:47
Това са глупости, живота е какъвто си го направиш. Някои хора цял живот са нещастни, на други просто им върви. Баланс няма.
Груба грешка според мен ако нямаше баланс живота ти щеше да е еднообразно жесток или обратното! :roll:

Не съм чувал син на милиардер да е особено нещастен в нещо.
Знаеш ли имам един много добър такъв приятел(е не е милиардерски син но баща му е огромна клечка тук..)
Денят мо протича по жестоко еднообразно противен начин става сутрин без никакви стремежи за какво са му от пред го чака 2 годишния Миникупар живее в елитен кв в страхотен огромен апартамент!Ако иска нова кола трябва само да звънне един телефон,ако иска ново момиче трябва да направи същата процедура... никакви стремежи и абици по цял ден плуе пиян жалък е от страни личи, си че и тои се чувства жалък и смотан не всичко в живота е ПАРИ.Но това е друго....

П.С - Казваш, че единственото хубаво на болките е, че ни карат да се чувстваме по - зрели...Аз не мисля така. Не ми харесва това, че губя детството си, че от безгрижен, животът ми става различен...Отговорности и проблеми носи възрастта....
Ами да това е.... болката калява и те прави по зрял психически проастнал!А и аз не бързам да пораствам но е неизбежнно. :wink:
Ааайде аайде. Не вникванте в думите и ги разглеждате прекалено едностранно. Груба грешка друг път. Живота на много хора е жесток от началото до самия му край. Баланс естествено няма, дали след нещо лошо ще ти се случи нещо хубаво или още по-лошо никой не може да каже. За жалост еднообразието е завладяло повечето хора и е трудно да се справиш с него. За живота в България по-специално много хора от сутрин до вечер се опитват да свържат двата края, докато други трупат все по-голямо и по-голямо богатсвто. Какъв баланс е това.
Твоя пример не е показателен, единици са такива утрепки и той не е щастлив не защото има много пари, а защото кофти са го научили. Бас държа че родителите му грам не му обръщат внимание освен когато ги врънка за пари. Аз не говоря за щастие единствено в материалната сфера, а и в духовната. Моят пример с милиардера също беше лош, просто адски ме мързи да задълбавам и пиша.
ПП Кво и е на Бритни, така повече ме кефи. :lol:

HopeLesss
03-20-2007, 18:23
Да, определено мисля, че живота е един голям баланс - щастие, нещастие, любов и омраза, издигане и падение...

Boot
03-20-2007, 18:34
Аз мисля, че след лошото идва по-лошо, а след по-лошото идва неделя. (възходяща градация!)

И все пак още съм си една малка пикла, която живее с идеята, че след много лошо ще настъпи ден, в който ще обявят неделята за изчезнала [-o<

koalka
03-20-2007, 18:36
Да ти кажа, и аз съм си правила равносметка и се оказва, че е така.Не мога да кажа, че съм имала изключително лоши моменти, но са се намирали, но пък след това винаги е идвало нещо хубаво...нещо малко, което да ме зарадва.Но не мисля,че има равнопоставеност м/у двете.

Manic_Panic
03-20-2007, 18:40
Не съм чувал син на милиардер да е особено нещастен в нещо.
Знаеш ли имам един много добър такъв приятел(е не е милиардерски син но баща му е огромна клечка тук..)
Денят мо протича по жестоко еднообразно противен начин става сутрин без никакви стремежи за какво са му от пред го чака 2 годишния Миникупар живее в елитен кв в страхотен огромен апартамент!Ако иска нова кола трябва само да звънне един телефон,ако иска ново момиче трябва да направи същата процедура... никакви стремежи и абици по цял ден плуе пиян жалък е от страни личи, си че и тои се чувства жалък и смотан не всичко в живота е ПАРИ.Но това е друго....
Ай стига ве! :lol:
Дай на мен тея пари да видим дали ще се наркоманизирам и пропия по цял ден.
И това допира до човека. От това да се стреми да задържи натрупаното от тези преди него... и дори да го доразвие, защото винаги може и по-добре.

И не смятам, че само амбиции ще свършат работа, трябва да имаш отправна точка от където да започнеш, а без връзки или пари в тези времена не може, защото всички са корумпирани и жадни за пари. Абсолютно всеки човек цели да си осигури своето бъдеще и това на децата и защо не на внуците си... и как става това... с париии. Каквото и да говориш парите представляват голямо... не, не-ОГРОМНО значение дори за душевното състояние на човека... че иначе тука хипита няма!

carevi4noto_momi4e
03-20-2007, 21:37
Аз имам начин за понасяне на тежките моменти.....

Винаги си казвам,че колкото и много гадни неща да ми се случат все някога ще свърщат и ще дойде 2но по голямо щастие :wink:i az to4no tui si go misla ama nz dali verno stava...

machoka
03-21-2007, 15:29
Страхувам се, когато всичко е идеално и нямам проблеми. Нещо ще се случи.. :roll: :?

SupremacyGirl
03-21-2007, 18:55
^мда ... И сякаш колкото по-идеално е всичко,толкова по-лошо нещо ще се случи.. /лични наблюдения/

Иначе абсолютно подкрепям мнението на валантайн_лов. Вярно, че се редуват, но номера е да не се отчайваме,когато дойде лошото, а да намираме сили да продължим напред.

teenkopele
03-22-2007, 07:54
Мислите, ли че в живота на всеки човек има редуванне на добро и лошо!?И има ли някаква равностоиност след многото добрия идеален живот идва Ад всичко се преобръща с главата на долу от раз....

От личен опит мога да кажа, че има някакъв баланс между двете. При едни хора едното е повече от другото и обратното.
В един момент всичко си върви по мед и масло, всичко е точно и в следващия....греда!

Undying
03-22-2007, 08:27
Да,и аз съм на мнение,че след лошото винаги идва добро.Убедила съм се и го вярвам. :-)

quench
03-22-2007, 10:10
The life is piece of shit
when you look at it

So always look
at the bright
side of life!

:D :P

Фешън момче
03-22-2007, 11:04
Ами веж сега, до 12 години включително ми беше супер, рай.
След това - о, ужас. Да има връзка с тинейджърството? Може би.
Започна малко след като навърших 13. Смених училището със скапан клас бях и ме обиждаха, после баба ми умря, след това кандидатствах и пак в гаден клас, но за 1 година и се преместих в съседния. Но не след дълго пак започнаха да се държат зле. И така от 2002 чак до 2006. От началото до 2001 беше супер, а от 2006-2007 нещо се пречупи в мен и пак започна да се променя към по-добре. Лошото е, че тези пет години са изгубени, пропилени, хубавото, че няма да се върнат никога, и че бурята в моя живот бавно, но сигурно отминава.

молец
03-24-2007, 09:16
Интересна тема.
С една приятелка доста често си говорим точно за това...и наистина е така,след гаден период идва хубав,след хубавия - пак гаден...
Логично е като се замисли човек

03-25-2007, 11:24
Интересна тема.
С една приятелка доста често си говорим точно за това...и наистина е така,след гаден период идва хубав,след хубавия - пак гаден...
Логично е като се замисли човек
Ох и аз имах такива приятели и аз бях такъв, но вече не говоря за тези неща. Живей си живота, не говори и не мисли за него. После да не се окаже, че повече си мислила за него от колкото да си го живяла.

sherry
03-25-2007, 11:52
Трябва да оценяваме всеки миг щастие, всяка секунда красота. Нищо не е вечно. Щастието идва за миг, кацва като птичка на рамото ни, а после заминава при някой друг :) Това не значи, че няма отново да дойде при нас! Просто не и сега...В този момент настъпва мрак за нас, липса ни песента, която сме чували, липсва ни сладостта на живота. Но след всичко хубаво, идва и тоя период. След мъката, птичето на щастието пак кацва на нашето рамо, за да ни стопли душата...Било то и за миг. Ние трябва да се научим да ценим тази песен, да ценим тази светлина, преди да ни бъде отнета. Животът е кръговрат. Ако нямаше страдание, нямаше да има и истинско щастие. :)

bbbvgz
03-25-2007, 11:54
Трябва да оценяваме всеки миг щастие, всяка секунда красота. Нищо не е вечно. Щастието идва за миг, кацва като птичка на рамото ни, а после заминава при някой друг :) Това не значи, че няма отново да дойде при нас! Просто не и сега...В този момент настъпва мрак за нас, липса ни песента, която сме чували, липсва ни сладостта на живота. Но след всичко хубаво, идва и тоя период. След мъката, птичето на щастието пак кацва на нашето рамо, за да ни стопли душата...Било то и за миг. Ние трябва да се научим да ценим тази песен, да ценим тази светлина, преди да ни бъде отнета. Животът е кръговрат. Ако нямаше страдание, нямаше да има и истинско щастие. :)
kolko filosofsko i kolko vqrno sa6tevremenno

Valar
03-25-2007, 12:35
Трябва да оценяваме всеки миг щастие, всяка секунда красота. Нищо не е вечно. Щастието идва за миг, кацва като птичка на рамото ни, а после заминава при някой друг :) Това не значи, че няма отново да дойде при нас! Просто не и сега...В този момент настъпва мрак за нас, липса ни песента, която сме чували, липсва ни сладостта на живота. Но след всичко хубаво, идва и тоя период. След мъката, птичето на щастието пак кацва на нашето рамо, за да ни стопли душата...Било то и за миг. Ние трябва да се научим да ценим тази песен, да ценим тази светлина, преди да ни бъде отнета. Животът е кръговрат. Ако нямаше страдание, нямаше да има и истинско щастие. :)
kolko filosofsko i kolko vqrno sa6tevremenno
Напълно очарован съм :D
Лошото се помни доста дълго а доброто почти се забравя,във всичките му аспекти!!!

sherry
03-25-2007, 12:50
Да, не забелязваме хубавото, докато не го загубим. Най - голямата ни грешка...Аз също съм я допускала, но смятам вече да не го правя. Животът е кратък и ценен, не трябва да пренебрегваме и кратките моменти на щастие, защото само те могат да притъпят болката.