PDA

View Full Version : Когато от любов боли...



03-20-2007, 17:51
Да ви кажа честно не знам защо пиша тук... може би имам нужда от подкрепа... а може би искам да знам какво мислите и вие...за да имам сила да постъпя правилно. Та значи с гаджето ми сме заедно от 8 месеца... Преди това аз дълго време го харесвах а той не ме забелязваше но това не е от особено значение. Както и да е... Още в началото на връзката ни (първите дни) когато по цял ден бяхме заедно и всичко беше розово... ни се случи първия скандал.. да случи се и беше ужасно... ... той си позволи да ме унижи пред всичките ми приятели крещейки неудържимо а когато аз се опитах да се разберем само двамата даже ме удари. Тогава реших че аз съм виновна...и че сам го предизвикала по някакъв начин. Много исках да дам шанс на връзката ни... чуствах се невероятно само затова че ми е обърнал внимание. Но това беше само началото... Скандалите ставаха все по чести и по жестоки. Той не се интересуваше че често има много свидетели на грубостите му... крещеше ми... понякога ме удряше. И не знам как но успяваше да ме убеди че всичко е предизвикано от моите постъпки. Но пък когато нещата бяха нормални... всичко беше съвършенно...той беше мил и грижовен...и се държеше с мен като принцеса...и така до другия скандал. Постепенно започна да се държи като че ли съм негова собственост...караше ме да се отдръпна от приятелите си...от съучениците си...забраняваше ми абсурдни неща като например да излизам с други хора... Най после аз успях да прогледна осъзнах че се въртя в омагйиосан кръг...че вече не съм човека който бях и съм направила неша които са в пълен разрез с разбиранията ми за живота...и сега се опитвам да сложа край на този кошмар... Но е много трудно...когато му казах че искам всичко да свърши той се разплака...извини се...повтаряше че ме обича и ме убеди да му дан още 1 шанс.....Но аз знам че не го заслужава... не знам как точно да приключа връзката ни....защото той е прекалено агресивен... Моля ви...ако сте имали подобни проблеми... кажете ми как да постъпя?

koalka
03-20-2007, 18:20
Не бих била с такова момче никога, колкото и да го обичам.Да ме наранява и фичически, и психически, да ме унижава.Това не е любов, остави го колкото се може по-скоро!

nasty_f
03-20-2007, 18:20
Това ми е много познато.Сестра ми беше така с бившето си гадже.Той заплашваше,че ще се самоубие и такива глупости,но колкото и да беше ненормален не го направи,а тя го заряза и сега е нов човек.Направи същото и ти.После не я остави на мира 2 месеца,говореше глупости за нея пред наще и те и се караха,но всичко отмина :)

maybelline
03-20-2007, 18:25
Първо,надявам се,че не сте в един клас с него...ще имаш за какво да мислиш,ако сте в един клас(както с моето бивше гадже ;) ).Един начин да скъсаш с него,и най-подходящият според мен,е да отидеш при него и да кажеш "Искам да скъсаме"(правила съм го),но трябва да си абсолютно сигурна,че го искаш и че за теб ще е по-добре.Аз бях сигурна,знаех,че ще ме боли,но също знаех,че така е по-добре за мен.И моят приятел беше много добър и също искаше да сме заедно...поне до края на миналата година :roll: ...както и да е,моят бивш никога не ме е удрял и ако го беше направил дори веднъж просто незнам дали сега щях да му говоря,да не говорим че щях да го презирам и да сложа край на връзката на момента.Не си позволявай да те удря - в никакъв случай!Ако ще да крещи и да се ядосва,но ти поставяш границите на допустимото поведение.Ако границата ти е крещене и обиждане,ОК,но стигне ли се до удряне,трябва да му покажеш много хубаво че е пристъпил границата и че това няма да се допуска в бъдеще отново.Ако границата ти е нервнечене,но без обиди и крясъци(както беше при мен,все пак ако се ядоса има право да е нервен и да си изкаже позицията,но не и да обижда или да крещи - това просто...абсурд,а камо ли да ме удари...вече го обсъдихме),тогава при първата обида,при първоя крясък и първото унижение,трябва да му покажеш че отново е преминал границата и че това няма да става толкова често колкото той си мисли(т.е. има максимум 1-2 шанса и след тях вече ти решаваш дали да продължите връзката ви,но той трябва да знае че при първото пристъпване на допустимите граници,ще се замислиш сериозно за по-нататъшно продължаване на отношенията ви).А между другото удрянето, публичното унижение и крещенето,не би трябвало да ги допускаш от КОГОТО И ДА Е,най-малко пък от гаджето си.Че това са човешки отношения - хора не се удрят,не се обиждат и не им се крещи.Това че в някой общности това е 'леко забравено' на моменти поради занемарено възпитание,за което са отговорни родителите,не значи абсолютно нищо - в едно нормално общество,а повярвай - повечето общества са нормални,тези 'отношения' са абсолютно недопустими.Замисли се сериозно за себе си - ти не живееш заради този човек(поне искрено се надявам,че не е така) и да допускаш някой да ти трови нервите редовно е проява на безотговорност и лекомислие от твоя страна(отосно тебе самата,ако така ти е добре,твоя си е работа :) ).Ако някой хора те обичат колкото твърдят,няма да получат трайни увреждания в опита си да се държат добре с теб(ако разбираш какво намеквам ;) ).
И така като обобщение на всичко дотук - ти определяш какво ще става и в зависимост от решението,което вземеш,нещата се променят по един или друг начин.Всичко зависи само и единствено от теб!Късмет!

stasituuu
03-20-2007, 18:35
to e o4evidno kak 6te postapi6.vednaga kasai s nego.kak taka 6te iska tozi 2 6ans vee.pri polojenie 4e te e tormozil i udrql.tva za mene edno mom4e da udari edno momi4e e nai dolnoto ne6tu.kak si go traela neznam.nadqvam se po skoro da se otarve6 ot nego :smt016

03-20-2007, 18:36
eй хора мерси :) хубаво е да знам че и други хора са го преживели :) И аз нз защо го търпях толкова време... вече знамче няма как да го променя... остава ми варианта да приключим :)

alkobalko
03-20-2007, 18:42
Не се занимавай нито миг повече с него. Зарежи го и никога не си помисляй да се върнеш. Човек, който те обижда и удря, не може да твърди, че те обича. Никой човек не наранява този, който обича. Кажи му го кратко и ясно:"Край, всичко свърши, повече не искам да съм с теб". Може би ще ти е трудно в началото, може би ще страдаш, но със сигурност не толкова, колкото те наранява сега.

[Fr33land3R]
03-20-2007, 18:45
Да ви кажа честно не знам защо пиша тук... може би имам нужда от подкрепа... а може би искам да знам какво мислите и вие...за да имам сила да постъпя правилно. Та значи с гаджето ми сме заедно от 8 месеца... Преди това аз дълго време го харесвах а той не ме забелязваше но това не е от особено значение. Както и да е... Още в началото на връзката ни (първите дни) когато по цял ден бяхме заедно и всичко беше розово... ни се случи първия скандал.. да случи се и беше ужасно... ... той си позволи да ме унижи пред всичките ми приятели крещейки неудържимо а когато аз се опитах да се разберем само двамата даже ме удари.
Надолу не съм чел темата няма и да я порочета. Само щи кажа,че гаджето ти е мизерник!

Iv4eTy
03-20-2007, 20:40
Според мен не заслужава шанс, щом толкова пъти те е унижавал... а да не говорим за удрянето е такъв не бих търпяла и ден! Най-добре скъсай с него!

MoHuTo
03-20-2007, 20:47
Не разбирам как си го търпяла цели 8 месеца :shock: Зарязвай го колкото се може по-скоро!Този човек не те заслужава и не вярвай на глупостите му, че ще се самоубие..това е поредната му простотия [-X

bqsna_teenagerka
03-20-2007, 21:07
:evil: кккаааакккквоо???? той те е ударил...и ти още си с него?
:x :shock: малее не мога да повярвам мен ако ме удари само 1 път ко ще после да ми се извинява..и то да ме удари докато сме гаджета пред вси4ки ей така..!!! МААЛЕЕЕ ЩЕ ГО СМА4КАМ! И ГО РЯЗВАМ НА СЕКУНДаТАА!!! така ясно е 4е трябва да се разделиш с него..ако те е старх да не те удари събери вси4ките ти приятели помоли ги зпомощ и ако тръгне да те удря пак да те защитят...оба4е наистина трябва да се разделиш с него!!!! ОХ ПОЖЕЛАВАМ ТИ МНОГО КЪСМЕТ

П.П. не мога да повярвам 4е има такива хора да удариш гадежто си о гоподи и още по странно да те е ударил и ти да го траеш още...нямам думи

Kianna
03-20-2007, 21:10
Тоя ще продължи да те тормози,бъди сигурна.Но го зарежи!Във всички случаи!