PDA

View Full Version : Сериозен проблем с мен - може би



Small_elf
03-20-2007, 18:55
Аз съм на 14 години и това ме притеснява много.Не не се притеснявам че съм на 14 - по-сериозно е.
Преди около 3 месеца през януари забелязах че в областта най-долу на тялото до ... (няма да го напиша,но се сещате) започна да се образува и втвърдява една малка бучка (много малка е наистина - колкото бобено зърно).Забелязах също, че след две седмици отгоре на кожата леко посивя.Обаче аз го оставих на мира и не му обръщах внимание два месеца, но не се махаше.Преди два дни го погледнах отново и видях, че не се е махнало и на три-четири милиметра от него се е появило още едно такова, но поне пет пъти по-малко.Майка ми по принцип е с медицинско образование и ако я питам ще ми каже сигурно какво е, но е на много гадно място, а и не желая да я притеснявам ненужно.Затова питам вас - сериозно ли е и трябва ли да й кажа и да я питам?Интерено е също, че като го натисна даже леко ме боли ама някак специфично.Основно ме притеснява че от два - даже три месеца си просто си стои и не се маха или пък да се променя.

Благодаря предварително.

sladoled
03-20-2007, 19:02
Най-вероятно да са увеличени лимфни възли. Като не искаш да се показваш на майка си, отиди в училищния здравен кабинет. Там ще ти кажат къде да отидеш на лекар и ще отговорят на въпросите ти. Няма смисъл да се питесняваш и да не търсиш компетентно мнение.

03-20-2007, 19:10
abe mila ae zamisli se-hodi se pregledai be momi4e! ne stoi taka,kak moje tolkova vreme da 4aka6-kazvam ti moje da ne e eni6to,no hodi se pregledai,tva zdraveto ne e 6ega rabota,pogriji se za sebe si!!! dano me poslu6a6

сладко цвете
03-20-2007, 21:09
Мила здравей.Сега няма да те обвинявам затова че чакаш толкова дълго време без да потърсеш помощ от специалист.Дано сама усъзнаваш че се нуждаеш от преглед.До сега не съм чувала за подобен случай а ако пък бях на твое място щях да се побъркам от притеснение.Още повече защо не споделеш с майка си.Това че тя има опит в медицината е в твой плюс.Глупаво е оправданието че не искаш да я тревожиш излишно.Твоите проблеми не са маловажни за нея още повече що се отнася до здравето ти.Нито аз нито някай друг от този форум може да ти даде желаният отговор.Единственото което мога да те посъветвам е незабавно да потърсиш помощ.Като толкова се срамуваш от майка ти което донякъде е нормално отиди на преглед при специалис като преди това се консултирай с личния лекар който най-вероятно ще ти даде направление.Не очаквай обаче че нещата ще се оправят така.Непозволявай на проявеното от теб безхаберие да доведе до бъдещи здравслодни проблеми.Айде сега не се обиждай замисли се малко над думите ми и се надявам да усънаеш че грешиш като се срамуваш да потърсиш съвет и най-малкото което е да споделиш със своятя майка.Айде стискам палци да не е нещо много сериозно.

batkodoki
03-21-2007, 01:52
Аз съм на 14 години и това ме притеснява много.Не не се притеснявам че съм на 14 - по-сериозно е.
Преди около 3 месеца през януари забелязах че в областта най-долу на тялото до ... (няма да го напиша,но се сещате) започна да се образува и втвърдява една малка бучка (много малка е наистина - колкото бобено зърно).Забелязах също, че след две седмици отгоре на кожата леко посивя.Обаче аз го оставих на мира и не му обръщах внимание два месеца, но не се махаше.Преди два дни го погледнах отново и видях, че не се е махнало и на три-четири милиметра от него се е появило още едно такова, но поне пет пъти по-малко.Майка ми по принцип е с медицинско образование и ако я питам ще ми каже сигурно какво е, но е на много гадно място, а и не желая да я притеснявам ненужно.Затова питам вас - сериозно ли е и трябва ли да й кажа и да я питам?Интерено е също, че като го натисна даже леко ме боли ама някак специфично.Основно ме притеснява че от два - даже три месеца си просто си стои и не се маха или пък да се променя.

Благодаря предварително.

няма за какво да благодарите след като от горе написаното нищо НЕ е ясно. дори пола ви. да не говорим за ясна клинична картина. вс отговори, които ще получите ще са със същата степен на полезност т.е - никаква.

Small_elf
03-22-2007, 15:22
Аз съм момче просто копирах темата от дин друг форум и затова не съобразих.Питах майка ми и тя каза, че не е сериозно.Нещо за косми или луковици на косми.После ще я питам пак и ще й дам да го види.Между другото вече не ме боли изобщо, а онова до него беше пъпка.Питахте ме засорт - чувствам си се прекрасно и даже последния месец почти не му клинична картина или нещо от тоя обръщах внимание.