PDA

View Full Version : Moderated: Искам да спре да ме лъже...



Мой си дяволе!
03-23-2007, 07:07
Ситуация - Д. е момче на 16 години.С приятелката му Н.(в един клас са) са имали едногодишна връзка и преди два месеца са скъсали по взаимно съгласие(по-скоро Д. скъсал с Н.).Оттогава той непрекъснато лъже Н. че ходи по дискотеки,прави секс с непознати момичета,целуват се,свалят се и т.н. Н. е достатъчно умна да разбере че това са пълни глупости и наскоро съумява да накара Д. да признае част от лъжите,като същевременно той й пробутва още лъжи.Засега идеята е,че се целува с момичета и ги използва и ходи по дискотеки.
Въпрос - какво би накарало Д. да спре да лъже Н.(в случай че тя се отнася с него с достойнство и уважение и му дава да разбере че не вярва на нито една от лъжите и сменя темата всеки път когато чуе лъжа)?Д. се прави на приятел на Н. но я лъже.Какво ще му помогне да се справи с това и да престане да се държи като 6-годишен?

точка 7 (mod by WIM)

koalka
03-23-2007, 07:45
Може би той още има чувства към нея и за това говори така, за да я накара да ревнува.Просто нека да поговорят двамата насаме и да се изяснят.Явно и тя има чувства, защото ако нямаще въобще нямаше да й пука дали лъже или не и дори нямаше да има тая тема :-) Ако имат чувства по-добре да са заедно.Нека поговорят и тя да признае чувствата си и да му каже, че тези лъжи, които говори са чиста измислица.

Мой си дяволе!
03-23-2007, 08:41
Може би той още има чувства към нея и за това говори така, за да я накара да ревнува.Просто нека да поговорят двамата насаме и да се изяснят.Явно и тя има чувства, защото ако нямаще въобще нямаше да й пука дали лъже или не и дори нямаше да има тая тема :-) Ако имат чувства по-добре да са заедно.Нека поговорят и тя да признае чувствата си и да му каже, че тези лъжи, които говори са чиста измислица.

Благодаря ти много. Н. поговори с него и му обясни,че няма смисъл да я лъже,защото не му вярва,но той продължи да настоява,че поне някои от нещата са истина. Н. няма чувства към него,но след цяла една година не е безразлична.А той проявява интерес към нея,но Н. не знае какви са му чувствата.Мерси все пак:)

_[LiFe-StiLe]_F
03-23-2007, 09:22
просто Н. трябва да спре да му обръща внимание. колкото повече тя си го слага навътре, толкова повече Д. ще разбира че я дразни и ще продължава с лъжите. безразличието е най-силното оръжие ;)

03-23-2007, 09:46
А Н. какво я ебе, 4е той я лъже като не са заедно?

4epHo0KaTa_Lady
03-23-2007, 11:18
Emi tq trqq da pre da mu obrushta vnimanie..sle dkato veche ne sa zaedno.. :}

nasty_f
03-23-2007, 11:38
Боже,Боже...Тоя човек не е добре с главния мозък.Защо лъже,след като вижда,че тя не му вярва.Кажи на Н. да му каже да отиде на психиатър да се прегледа,че от млад да е толкова зле.. ](*,) .
Еми,нека му каже също да се махне от нея,да не я закача,да му каже,че не я интересува,каквото иска това да си прави....Абе направо така "Ти не разбра ли,че не ме вълнуваш????????" или да му прати следния смс:
Защо със мен избиваш своите комплекси,като дори от ненадървен хуй по-мек си?!Да беше смешен,че да ми повдигаш настроението,а ти си тъп и не искам да ти слушам мнението!Гася те като свещ и лягам...Всеки спор с тебе в левия си джоб слагам!
Може да подейства,да пробва :roll: :wink:

aniezina
03-23-2007, 15:07
Спорет мен Д. все още много обича Н. и се опитва да я нарани като и показва че е продължил и я е забравил така бързо, но и Н. явно не е безразлична ( а и няма как да не е) към Д, след като толкова на вътре взема нещата.За мен решението не е в разговор между двамата а между Н. и самата Н. Тя трябва да си даде сметка дали иска да е с него и ако е така да продължава да дерзае, и да се опитва да му помогне, а накрая и отново да се съберът, защото и двамата изпитват нещо.
Втория вариант е тя да сметне че вече зпитва нещо към него само заради тази 1 година, тогава тя наистина трябва да му тегли майните и да продължи напред! Този вариант за мен е по одачен, защото от майка ми съм научила 2 неща:
1:Никога ни се връщай да лижеш кал, там където веднъж си пил вода...
и 2:От приятелство любов може да стане, но от любов приятелство, никога!
Аз така мисля, и тъй като преживях същата ситуация с момче с което бяхме ходили 3 години, от опит казвам, че втория вариант е най-одачен. :wink:

Мой си дяволе!
03-24-2007, 05:38
Спорет мен Д. все още много обича Н. и се опитва да я нарани като и показва че е продължил и я е забравил така бързо, но и Н. явно не е безразлична ( а и няма как да не е) към Д, след като толкова на вътре взема нещата.За мен решението не е в разговор между двамата а между Н. и самата Н. Тя трябва да си даде сметка дали иска да е с него и ако е така да продължава да дерзае, и да се опитва да му помогне, а накрая и отново да се съберът, защото и двамата изпитват нещо.
Втория вариант е тя да сметне че вече зпитва нещо към него само заради тази 1 година, тогава тя наистина трябва да му тегли майните и да продължи напред! Този вариант за мен е по одачен, защото от майка ми съм научила 2 неща:
1:Никога ни се връщай да лижеш кал, там където веднъж си пил вода...
и 2:От приятелство любов може да стане, но от любов приятелство, никога!
Аз така мисля, и тъй като преживях същата ситуация с момче с което бяхме ходили 3 години, от опит казвам, че втория вариант е най-одачен. :wink:

Така е,Н. не е съвсем безразлична,а и тя също предполага,че Д. още има чувства към нея,но той по никакъв начин не го показва(освен че от време на време я заговаря и на живо и по скайпа и или започва да лъже или я пита за други момчета дали има около нея). Н. е решила повече да не ходи с Д.,но й е неприятно от тези лъжи и трябва да измисли нещо,за да ги спре - все пак ако Д. лъж,значи още не е преодолял краят на връзката им(нищо че минаха вече 2 месеца.

KisskilleRcHe
03-24-2007, 06:12
Човека просто си има чувства към и това е начина, за да я спечели и да я накара да се съберът отново.

Iv4eTy
03-24-2007, 11:08
Ами да спре да му обръща внимание. Когато я лъже тя да не му казва нищо. Просто да го остави, той сам ще разбере, щото колкото му обръща внимание толкова той ще я лъже за да ревнува тя.

MoHuTo
03-24-2007, 11:32
Ами да спре да му обръща внимание. Когато я лъже тя да не му казва нищо. Просто да го остави, той сам ще разбере, щото колкото му обръща внимание толкова той ще я лъже за да ревнува тя.

MoHuTo
03-24-2007, 11:34
Ами да спре да му обръща внимание. Когато я лъже тя да не му казва нищо. Просто да го остави, той сам ще разбере, щото колкото му обръща внимание толкова той ще я лъже за да ревнува тя.

03-24-2007, 11:47
Боже,Боже...Тоя човек не е добре с главния мозък.Защо лъже,след като вижда,че тя не му вярва.Кажи на Н. да му каже да отиде на психиатър да се прегледа,че от млад да е толкова зле.. ](*,) .
Еми,нека му каже също да се махне от нея,да не я закача,да му каже,че не я интересува,каквото иска това да си прави....Абе направо така "Ти не разбра ли,че не ме вълнуваш????????" или да му прати следния смс:
Защо със мен избиваш своите комплекси,като дори от ненадървен "мъжки полов орган" по-мек си?!Да беше смешен,че да ми повдигаш настроението,а ти си тъп и не искам да ти слушам мнението!Гася те като свещ и лягам...Всеки спор с тебе в левия си джоб слагам!
Може да подейства,да пробва :roll: :wink:
И аз мисля така.

AnIcHkAtA
03-24-2007, 11:49
Боже,Боже...Тоя човек не е добре с главния мозък.Защо лъже,след като вижда,че тя не му вярва.Кажи на Н. да му каже да отиде на психиатър да се прегледа,че от млад да е толкова зле.. ](*,) .
Еми,нека му каже също да се махне от нея,да не я закача,да му каже,че не я интересува,каквото иска това да си прави....Абе направо така "Ти не разбра ли,че не ме вълнуваш????????" или да му прати следния смс:
Защо със мен избиваш своите комплекси,като дори от ненадървен "мъжки полов орган" по-мек си?!Да беше смешен,че да ми повдигаш настроението,а ти си тъп и не искам да ти слушам мнението!Гася те като свещ и лягам...Всеки спор с тебе в левия си джоб слагам!
Може да подейства,да пробва :roll: :wink:
И аз мисля така.
Това бях аз.

BuBi008
03-24-2007, 13:14
Emi shtom veche nqkolko pyti si mu kazala che te lyje i ne mu vqrvash zashto prosto ne opitash i ti negoviqt metod. Zapochni i ti da go lujesh za da vidim negovata reakciq moje da se useti za nameka i da spre. Ili moje pak da se suberete no ti kazvash che ne jelaesh ami togava zashto si tolkova mila s nego ... budi veche priqtelkata ... ako nqkoq priqtelka taka te lyje tochno tolkova milo li shte si pogovorite az lichno bih se qdosala i nai mnogo da i se razvikam za kakvo me lyje.

Мой си дяволе!
03-25-2007, 06:01
А има ли някакъв начин Д. да спре да лъже,какъвто и да е начинът,защото изглежда игнорирането(без да са "скарани") няма особен ефект

vvs_go
03-25-2007, 06:47
po temata moga da kaja samo edno D.T.B.V.G.Z

PoisoNGirL
03-25-2007, 07:12
emi logichno e,che i probutva tiq luji za da vidi tq kak shte reagira i dali ima chuvstva kum nego.Puk i shtom i momicheto se drazni situaciqta e qsna...
kak da spre?emi otiva pri nego i mu kazva v prav teskt..taka i taka e zakvo me lujesh..da me draznish ili shtoto oshte imash neshto kum men?..100% toi shte e tush ot vsqkude i nqma da znae kvo da kaje v purviq moment,no ima shans da si priznae i da spre da luje.

maybelline
03-29-2007, 08:16
Най-добре е Н. да спре да се занимава с Д. и да хо забрави.Изглежда Д. е комплексар,а такива често се срещат на тази възраст - лично аз познавам 2-3...Изобщо,нека Н. остави Д. да порасне,защото явно Д. е малко разглезено хлапе.А той да се сваля там с който иска,изобщо Н. да го забрави и точка.

bqsna_teenagerka
03-29-2007, 08:38
:-k хммм май Д. още харесва Н. и иска само тя да ревнува...защо не знам...а приятелката ти още ли го харесва?