PDA

View Full Version : 4 тактов двигател



kalataboian
03-23-2007, 13:03
Хора можели да дадете не6та за съвременен 4 тактов двигател че незнам ни6о.Сичко квото дадете ще ми е от полза.

bulgarche
03-23-2007, 13:27
За къде ти трябва това? Представи си к'во става в един цилиндър и ето ти...по най-лесня и глупав начин

kalataboian
03-23-2007, 13:33
Требе ми за доклад по физика

PR0
03-23-2007, 16:18
Бензиновия е измислен е от Николаус Ото през 1876г. А дизеловия от Рудолф Дизел през 1886г.
Принципа на бензиновия е много прост. Карбуратора засмуква въздух, който е минал през филтъра смесва се с бензина, който засмуква бензиновата помпа и получените пари минават през всмукателен клапан в цилиндъра. И горенето се осъществява в 4 такта. Първия мисля че беше сгъстяване. През втория свеща подава искра и сместа избухва. През третия и четвъртия не знам как е точно, но знам че изгорелите газове излизат през ауспуха. А работата, която извършват цилиндрите се предава на коляновия вал.

Дано не съм объркал нещо, знам само толкова

А при дизела няма запалващи свещи. Дизела се самозапалва от налягането в цилиндъра. Има подгряващи свещи обаче. Заради голямото налягане в цилиндъра се правят по здрави и това оказва влияние на тежеста на двигателя. А забравих да кажа че при дизела сместа в цилиндрите се впръсква от дюза отгоре на самия цилиндър.

03-23-2007, 17:29
^
1ви такт - всмукване
2ри - сгъстяване
3ти - работен такт (когато свеща запалва готивната смес)
4ти - изпускане

При дизела горивото не се пали от самото налягане, а от температурата на въздуха. Първо се нагнетява въздуха (при повишаване на налягането температурата му се повишава) и на не помня колко градуса преди горна мъртва точка се впръсква на една или повече порций гориво от дюзата.

DetE-Idi0t
03-23-2007, 17:30
^
1ви такт - всмукване
2ри - сгъстяване
3ти - работен такт (когато свеща запалва готивната смес)
4ти - изпускане

При дизела горивото не се пали от самото налягане, а от температурата на въздуха. Първо се нагнетява въздуха (при повишаване на налягането температурата му се повишава) и на не помня колко градуса преди горна мъртва точка се впръсква на една или повече порций гориво от дюзата.

опа.. това бях аз 8-[

п.п. Подгряващите свещи не служат за запалване, а за допълнително затопляне на въздуха в цилиндъра. Ако температурата не е достатъчна финните "пари" впръскано гориво се отлагат по стените на цилиндара или ианче казано кондензират и се получава непълно изгаряне, което пък води до отделяне на сажди..

Ziezi
03-23-2007, 19:19
Хора можели да дадете не6та за съвременен 4 тактов двигател че незнам ни6о.Сичко квото дадете ще ми е от полза.
ъъ много ти е общ въпроса бе,пич.Вече има 60 вида двигатели...
Общо взето има два вида двигатели-бензинов и дизелов...При бензиновия се впръсква гориво-въздушна смес,а при другия само гориво в цилиндрите(деба се ги бъркам,но мисля,че беше само гориво).При бензиновия сместа се образува в карбуратора(ако е карбураторен,те са повечето са с инжекции).В цилиндъра,горе-долу се случват нещата,които обясниха по-горе..Буталото в цилиндъра е вързано с коляновия вал,от едната страна на който се крепи маховика(който служи за уравновесяване,и за който се зацепва бендикса на стартера при запалване.тоя характерен звук при палене на колата идва оттам) от другата-разпределителния вал(който контролира клапаните),има ремъци и към алтернатора(тва нещо,от което подава ток когато двигателя е в ход),който пък е свързан с акумулаторната батерия(за да я зарежда,когато двигателя е "пуснат")..Абе много неща са,за работата на двигателя може да се изпишат 10 учебника...