PDA

View Full Version : "Ще ходя ако мама и тати дадат парички"



bboy_bunker
03-24-2007, 18:48
Абе хора... аз ли мисля някак си по-различно или повечето тийнове са кожодери.... За всяко нещо мама и тати трябва да дават парички. Е.. вярно е, че джобни е нормално да се дават, но аз например се чувствам неудобно ако трябва да искам повечко пари от нашите.. в смисъл не, че няма да ми дадат, а самия факт, да искам пари не ми се нрави. Например когато искам да си купя някоя дреха най-често го правя със спестените ми пари.. Когато искам да отида някъде също ползвам това, което съм си спестил... Не казвам, че никога не съм искал повечко пари от родителите си за нещо, но това е в случай, че наистина се нуждая спешно от тях и са за нещо сериозно.. Постояннон слушам приятели как казват "еми сега трябва да навия тати да даде парички за дрехи; ще ходя ако нашите дадат пари" и т.н.

П.П. От отговори от сорта на "еми от къде иначе да взимам пари?не работя.." няма нужда.. Аз също не работя, но мога да не харча всеки ден по 2-3-5 лева, а да си ги пестя за нещо, което ще ми потрябва..

П.П.2 Понеже някой може да каже (има ги и такива), че сигурно се обличам като клошар, за да си купувам сам дрехи със спестявания - НЕ, обичам се съвсем нормално.. даже модерно.. Много хора не могат да си позволят дрехи, каквито нося аз..

Aileen
03-24-2007, 18:59
Не си по-различен. Знам за какво говориш и съм съгласна с теб. Около мен има доста такива примери. Наистина е тъпо за всяко нещо да врънкаш родителите си. Но съгласи се, че не винаги може да се кара и само на спестявания. Понякога те не стигат. При мен се случи точно това. Но това всеки уикенд да ходиш на "шопинг" също е тъпо. Просто приеми, че някои не оценяват това, което имат. И да не ти пука когато други казват "Ауу, баща ми не ми дава пари за едни дънки - та те са само 60лв! Какво толкова?!" :roll: Те просто не знаят цената на парите. Когато почнат да работят, ще се променят. (Надявам се)

Mooo6nooo
03-24-2007, 19:11
След като не работиш от кого ще искаш пари? :roll: Да си събираш от джобните е супер тъпо. По-правилно е да ти дадат всички пари за всичко (и дрехи и т.н.) и да ти кажат "Сам си се оправяй. Сам си разделяй парите.". В крайна сметка на джобните за какво им викат "джобни", ако не се употребяват с такав цел?

Не харча много пари. Много пари се харчат за мен, но аз не съм виновен за това.

malka_sladuranka
03-24-2007, 19:28
Ами, в тази възраст да се искат пари от родителите е нормално. :? Защото излизаме по кафета, пушиме(аз вече не де), от там пари за цигари, биричка, коктейлче, дъвка, сандвич, шоколадче, това онова, а момичетата - червилце, гримче и разни такива, трудно е да се спести. Аз съм на 19 и не разботя :? искам пари от родителите си за доста неща. Гадно е, ама.....като си харесам нещо и нямам пари, няма начим искам от тях. С повечето е така.
Да се похваля - Преди няколко дена си купих обувки и чантичка с мои пари(е мама ми даде част от тях де) :-D Ухх...не бяха евтини, в момента съм на червено заради тея обуща. :-s

michka20083
03-24-2007, 19:38
нека ти дават 3 лева на ден (и с тях да караш за училище,кафе,цигари,пътни и ядене)
пък да видим как ще спестиш :roll:

malka_sladuranka
03-24-2007, 19:44
нека ти дават 3 лева на ден (и с тях да караш за училище,кафе,цигари,пътни и ядене)
пък да видим как ще спестиш :roll: Така е. Имам връстници, на които им дават по 1-2 лева на ден. Родителите им нямат пари. Няма как да спестят.... :?

bboy_bunker
03-24-2007, 19:44
exploitedteen - ами явно става.. аз съм жив пример за това

МИЧКА - дават ми не по 3, а по 2лв на ден...

drawers
03-24-2007, 20:03
Ох... и от 2 лв на ден успяваш да събереш пари за скъпи дрехи, пари, за да излезеш някъде и от тях успяваш да си купиш нещо за деня? Е някакси не ми се връзва.
Аз харча по 1 лв на ден само и само, за да си спестя повече пари, като същевременно получвам някакви мижави пари като заплащане на лек умствен труд :lol: и странно защо не успявам без помощта на мама и тати.

OtherDimension
03-24-2007, 20:05
значи освен ,че си купуваш дрехи , ходиш и "някъде"

я ми обясни как става този номер , защото като пестиш по 1 лев на ден не знам как ще стане тоя номер :lol:

LunaTriCk
03-24-2007, 20:11
забравяте приходите от рождения ден и празници. :wink:

BornFromPain
03-24-2007, 20:25
Абе тва са ви вродените "чалга"(както аз им викам) разбирания.
К'во значи "да имаш пари да излезеш някъде"? Искат ти се пари на излизане от вратата у вас или какво?.. Понякога излизам от нас с 50 стотинки в джоба защото другите 1.50 - 2 кинта съм ги оставил у нас щото каширам за нещо, и с тия 50 стотинки си взимам цигари(3 броя) и пак съм навън. Или просто защото имам само 50 стотинки. И тва пречи ли ми да си изкарам яко? Не.
Спестявам от джобни само за концерти или за по-големи запивания, дрехи и разни други по-скъпи работи се купуват края на лятото като съм бачкал усърдно 2-3 месеца.
Не мога да разбера къв ви е проблема с спестяването щом даже аз се справям да имам всичко, което ми трябва. Ебати приятелите са ми безплатни, бирата и цигарите са сравнително евтини - к'во повече ви трябва?..

michka20083
03-24-2007, 20:27
е от мойте 3 лева понякога спетстявам по 50ст .. но в тази възраст е трудно да се пести,тъй като разходите на младия човек са доста големи .. ,а пари няма затова само гледаш ветрините.
Очи пълни,ръце празни ;9

quench
03-24-2007, 20:28
при мене делваерата беше такава - 1,50 на ден - комар и игра на вързано - в края на лош ден - 3-4 лева,в края на добър - 6-8 :)
обаче на другия ден ги изпивах :)
все пак,спестявал съм по 5 лева за ходене впровинцията на разни "на гости"

Mimka_sweet
03-24-2007, 20:31
Еми аз какво да кажа.....като имат ще дават,като не-не.Все пак напълно човешко е да ти се прииска нещо,а да нямаш достатъчно пари.Тогава мама и тати идват на помощ :-D . Аз лично не мога да разбера какво лошо има.

ABSOLUTme
03-24-2007, 20:35
Всяко нещо с мярка.Родителите ми почти никога не са ми отказвали пари(освен ако не е някаква върховна глупост),но и аз винаги съм се съобразявала.Не знам,така съм възпитана,отбирам и не искам всичко..може би защото имам сестра и съм се научила,че не всичко може да е мое.. :roll: Пък сега си работя и никви пари не им искам(освен за наема) :lol:

OtherDimension
03-24-2007, 20:38
състоянието на икономиката ни е такава , че майка ми никога не е имала пари ..
винаги , когато съм излизал навън съм си взимал от "кашето" , което е съставено от пари , пратени ми от роднините през годината
не че не мога да потърся на майка ми - просто знам ,че наистина няма и това ще я нарани много ,че не може 2 лева да не даде на сина си...
От дрга страна се чувствам най-добре като нямам грам лев - знам ,че нямам нищо и ми е спокойно - излизам навън просто за разходката или си седя мирен вкъщи ...

quench
03-24-2007, 20:48
днеска в Mall-a се бяха навъдили тумба хлапаци - 4-5 клас - гледали са филм - копеленцата отидоха и си взеха некви огромни поръчки от McDonald's - значи,като турим клаема,поне по 10 лева на хлапе,а?
аз до навършването на 18 години не съм виждал толкова пари наведнъж - освен на рождените си дни и то за малко - щтото ги давах на родителите ми

Mooo6nooo
03-24-2007, 20:55
аз до навършването на 18 години не съм виждал толкова пари наведнъж - освен на рождените си дни и то за малко - щтото ги давах на родителите ми
Ако родителите им имат пари не може да очакваш, че ще ги държат изкъсо, т.е. тяхното "изкъсо" може да е било твоето най-добро

n1ght_shadow
03-24-2007, 21:04
v takav slu4ai kat vidi6 nqkav piklio da vadi primerno nqkolko banknoti ot 10-20 lv 4e moje i nagore det primerno ba6ta mu e dalo za 3-4 dena kak da ne mu nabii6 i 6amar i da mu gi zemi6 :D

HopeLesss
03-24-2007, 21:11
нека ти дават 3 лева на ден (и с тях да караш за училище,кафе,цигари,пътни и ядене)
пък да видим как ще спестиш :roll:

Че кой те е карал да пушиш бе? Интересни хора сте... Като нямаш пари за такси, ще ходиш пеш. Като нямаш пари за цигари, няма да пушиш. Като нямаш пари за хамбургер, ще си направиш вкъщи и ще си го носиш... Винаги има начин, а родителите не са бездънна яма, пълна с пари.

Аз също разчитам само на нашите и единственото нещо, за което харча пари и адски много ме е яд, са такситата и за някое друго кафе. Не ме мързи да ходя пеш. През деня отивам и се връщам пеш от училище, но когато изляза с приятеля ми по центъра, няма как в 1 часа да се прибера сама по нощите, като пътя е 1 час минимум. Никога не са ми отказвали нищо, но пък не съм като някоя въшка само да смуча от тях и да им искам за щяло и нещяло. Друг е въпроса, че примерно баща ми не ми дава и стотинка от повече от 5 години и разчитам на майка ми и втория й мъж. Много неща съм си купувала с мои пари, а не със събрани пари от джобни, които пак са на нашите. Миналата година си взех телефон на изплащане и си го плащах от стипендията. Вместо да давам тия пари за гримчета, лакове и цигари, аз си изплащах телефона...

По принцип съм на мнение, че щом един човек създаде дете, той трябва да му осигурява поне минималните средства да живее, докато не си стъпи на краката (след 18-20 годишна възраст). Не оправдавам родители, които дават по 5 лв за цигари на ден, а на детето си му подхвърлят 1 лв за рейса и за баничка.

ninsy
03-24-2007, 21:57
днеска в Mall-a се бяха навъдили тумба хлапаци - 4-5 клас - гледали са филм - копеленцата отидоха и си взеха некви огромни поръчки от McDonald's - значи,като турим клаема,поне по 10 лева на хлапе,а?
аз до навършването на 18 години не съм виждал толкова пари наведнъж - освен на рождените си дни и то за малко - щтото ги давах на родителите ми

O и аз бях в мола и вги видях едни такива хлапаци :-D

А иначе ..тъй като вече ми е неудобно да искам пари от наще ся ще почвам работа:-) ,не че не ми дават..не се оплаквам на ден винаги ми оставят поне по 10 лева винаги гледам да похарча възможно най - малко и вечерта им връщам всичко.Сега понеже живея с приятеля си те ми внасят в картата за месеца и аз си разпределям разходите,но гледам да ми останат и за следващия..
Нормално е в този период да се искат пари от родителите ,но има и безкрайни лигли които не искат да си купят примерно дънки от 40-50 лева а трябва да са"маркови" от 100 -200

BornFromPain
03-24-2007, 22:14
Нормално е в този период да се искат пари от родителите ,но има и безкрайни лигли които не искат да си купят примерно дънки от 40-50 лева а трябва да са"маркови" от 100 -200

А, сега аз пък ще ти кажа "безкрайни лигли, които не искат да си купят от килата за 5-10 вместо за 40-50", следващия ще каже "безкрайни лигли, които си купуват дрехи вместо да си носят по един панталон докато се сцепи и тогава да вземат друг от майка си" и така нататък. Чаткаш? :wink:

malka_sladuranka
03-24-2007, 22:31
А, сега аз пък ще ти кажа "безкрайни лигли, които не искат да си купят от килата за 5-10 вместо за 40-50", следващия ще каже "безкрайни лигли, които си купуват дрехи вместо да си носят по един панталон докато се сцепи и тогава да вземат друг от майка си" и така нататък. Чаткаш? :wink: На мен това ми се вижда глупаво. :-s

Boot
03-24-2007, 22:31
Ми много ясно, че ще ходя, ако мама и тати снесат кинти. Никога не съм искала от нашите някакви безумни суми, които не могат да си позволят - съобразявала съм се с положението в дадения момент.
Миналата година като бачках кинти почти не съм им искала и си живеех горе-долу с каквото си изкарвах.
Тази година нямам време и нерви да бачкам, следователно и кинти нямам :smt005 Ако знам, че ми трябват пари за нещо, а наще няма да имат да ми дадат, си събирам колкото мога, ама ебаси кфо тъпо/лошо или не знам си кфо има в това да искам парите от мама, след като може да ми ги даде?

Таа... идеята ми беше, че като искам от наще, ако имат - дават. Ако нямат не дават и съответно и аз повече не мрънкам (всъщност обикновено имам идея как стоят нещата и ако знам че нямат направо не ги и питам).
така.

Blab
03-24-2007, 23:14
Че кой те е карал да пушиш бе? Интересни хора сте... Като нямаш пари за такси, ще ходиш пеш. Като нямаш пари за цигари, няма да пушиш. Като нямаш пари за хамбургер, ще си направиш вкъщи и ще си го носиш... Винаги има начин, а родителите не са бездънна яма, пълна с пари.

Дам, така си е, като са мн паричките от мама и тате се чудите какво да ги правите и брилянтните ви идеи са - цигари и алкохол... :smt011
На мен не ми дават джобни, всъщност май никога не са ми давали..., случва се от време на време мама да ми даде 5-10 лв(варират)..., всички ми се чудят(то си е за чудене), но винаги имам пари, нямам за цел да пестя, просто така се получава, че не изпразвам докрай джобовете си:)...сега ще кажете, че не ходя наляво-надясно и не си купувам парцалки..., точно обратното, всяка седмица си подарявам нещо и ходя на театър(не споменавам ежедневния престой в кафенетата, когато по-често бивам черпена:))...смятайте за какво става дума, работих през лятото и още не съм похарчила парите..., имам дарба:)

bulgarche
03-25-2007, 00:09
Наще сигурно ми дават по 10 лева на седмица...
Ако ходя някъде не им искам...дават ой така по 4-5 лева, но не ги карам. Напоследък бащата ми дава някви пари...преди време 100 лева, после 30..имам пари в мена а по магазини ако е с мен той плаща...
Искам им пати когато ходя до магазина :mrgreen:
Пък като нямате пари за цигари защо пушите?
И аз съм най-добре без пари. Като имам е тъпо, защото все за глупости отиват. Измислям си куп неща които да си купя, но ето в момента имма пари, а не ги барам. Преди бях с много решки пръсти...к'вото набатам всичко похарчвах, а ся...седят..и изведнъж ги няма..пук къде са...
КОгато живеех на квартира нащи си ме издържаха и с 20 лева на седмица хич не оцелявах. Гладната сряда вечер...
Имам едън съученик...майка му работи на пазара...продава плодове и зеленчуци...тоя отива и всеки пък по 20-30 лева изчезва...даже не обръща внимание какво му говори. Шматка по градовете...дискотечки, дрешки...отива за дрехи с 500-100 лева..някой от класа решава да иде с него и едвам скатава 100...а не знам
КОлкото по-малко имаш толкова по-добре. Аз съм свикнал като ходим някъде за 3-4 дена последните дни да трябва да вадя от запасите за другите, ама вече и там е празно :)...к'во се отплеснах с писането...

real-girl
03-25-2007, 00:53
Kakvo da se pravi,do edna opredelena v1zrast sme zavisimi finansovo i sqkak ot roditelite si,no ne go namiram za unizitelno ili ne6to takova. Te sa mi roditeli i se grijat za men i me osigurqvat. Tova 6te e taka,dokato ne stana na 18(t.e. o6te godina i polovina).

quench
03-25-2007, 08:03
абе номера не е в това дали трябва или не трябва да вземаш пари от родителите - обаче детето трябва не само да ги е заслужило,но и да се е помъчило и потрудило за тях; а не само да разчита на родителската привързаност

като станах на 14,баща ми каза "Искаш на море? Добре,аз пък смятам да вдигам нов гараж в двора..."
е,той,естествено,както сеполага на майстора,вършеше фината работа,а аз получих 3-4 мм мазоли от носене на тухли,цимент и пясък и от вдигането им със скрипеца
обаче после ми даде пари и големи джобни

затова в последствие,когато започнах да желая да пилея пари като безделник,не съм искал,както казах повече от 1,50-2 на ден

сега изобщо не искам,освен в месеци,в които издръжката на жилището се оказва по-скъпа и не можем да си я позволим с приятелката ми (трябва да се пести и по 1000 лева на шестмесечие за университета)

03-25-2007, 10:50
Пари няма. Мойте вече не дават. "Изгониха" ме от нас. Живея с моя човек у техните, наще казаха "Като сте решили да станете самостоятелни-оправяйте се, у нас няма да живеете", това нормално ли ви се струва? При положение че винаги съм била кротка и послушна, никъде не ходех, не пуша, не пия, не ходя по дискотеки, винаги правя каквото ми казват. Даваха ми по 1 лев за училище, който ми стигаше само за храна /учех от 8 до 17 часа и затова трябваше да кльопам на у-ще/, дрехи си купувам супер евтини- разпродажби и втора употреба /супер евтини значи не повече от 10 лв за дънки, а вие ми говорите за някакви 50 лв, луди ли сте/... За мен се е харчело за образованието ми и за храната ми. И сега да не искат с една стотинка да ми помогнат, като виждат че бачкам за 5 лева на ден и живея в чужди хора... Семейството на моя човек се грижи за мен по-добре от собствените ми родители, една лоша дума не са ми казали, на всичкото отгоре ми купуват и дрехи /а не са длъжни хората/ А наще не им пука, изгониха ме и това е. А пари имат, знам със сигурност, майка ми всяка седмица си купува я нови обувки, я нова чанта, я някоя поличка, сложиха нова дограма, баща ми е полудял- само по барчета ходи и си купува супер модерни дрехи... А родителите на моя са доста по-зле финансово, но ни взеха да живеем при тях, хранят ни... И двамата работим /не уча вече, завърших гимназията/, аз съм на заработка, но горе-долу връзвам минималната, той изкарва малко повече, даваме ги на техните за общите разходи... Абе мизерия пълна. Така че се радвайте, докато "зависите" от ваще и ви дават пари за всичко, щото като ви изритат от вас и ви кажат "Оправяй се" ще видите за какво става дума!

03-25-2007, 11:11
Аз пък ходя с левче в джоба от първи клас - стига ми за две банички и минерална вода, ако ми трябва още нещо да си купя - за какво са приятелите?

_donna_
03-25-2007, 11:14
Пич,ти друсаш ли се?!

03-25-2007, 11:21
Пич,ти друсаш ли се?!
Чети правилата, това не е чат, а форум. За чат има ЛС. Престани!

sherry
03-25-2007, 11:57
Няма смисъл да се оплакваме от джобните, които получаваме :roll: Родителите ни ги изкарват с голяма мъка тея пари, не трябва да ги пилеем ей така. А и те не са ни виновни, че пушим цигари примерно...
Аз гледам да не искам често пари от нашите, на ден ми дават само 1 лев за закуска, да си взема някой джоб...Пари за път не ми трябват, защото живея в малък град...Ако имам нужда от дрехи, купуват ми. Но не обичам да им нахалствам и да съм им в тежест. И аз си спестявам, главно си имам пари от стипендията...

JoeBanana
03-25-2007, 11:58
като ми дават - взимам, дори и да не ми трябват :mrgreen:

rosskata
03-25-2007, 15:18
От както станах на 16, искам пари от наште около 6 месеца в годината, през останалото време или бачкам, или карам със спестени пари. Сега съм на 20 и живея още с наще. Близо година не бях им искала нито една стотинка, но сега свърших парите, а няма как да бачкам защото трябва да завърша семестъра месец и нещо по- рано , и просто няма как... :?

Ужасно е. Отвикнала съм да искам пари... Не мога просто :oops:
Добре, че баща ми се сеща от време на време ( за щастие не сме закъсали вече с парите) и дава по някой лев.

Преди да почна да бачкам всяко лято, ми даваха по левче на ден, и то само в дните в които съм на даскало... Мизерия пълна. В края на седмицата събирахме пари трима човека да си купим една цигара...
И нямаше как да им искам пари, защото финансово бяхме адски зле... Дрехи- от разпродажби или от втора ръка... Тук-таме лукса дънки за 30ина лева...

Откакто изкарвам сама пари, съм адския прахосник... За половин година изпращях три бона , а си купих само едни дънки, две блузи и един мп3-плеър... :shock:

Ice_Queen
03-25-2007, 15:26
на мен винаги ми е гузно да искам от наще,дори да ми трябват.а за екскурзий и теб подобни подаръци ,най -мн да им подхвърля и ако дадат дадат,ако не от мойте си спестени (е за екскурзия забравям ) . много ми се иска да бачкам и не съм мързелива ,но просто така все пропадат нещата.а заради баба ми дето все си вре носа навсякъде не мога да бачкам като сервитиорка или нещо такова..било непристойно..мани бегай- нали са пари и аз съм си ги изкарала,но нямам нерви да се карам с нея.. :smt011
иначе не съм ощетена вс си имам.

ABSOLUTme
03-25-2007, 16:24
като ми дават - взимам, дори и да не ми трябват :mrgreen:
и аз така :lol:

fulldelight
03-25-2007, 16:54
хах....еми пич, кво да ти кажа - докато не навършиш някви години е нормално да искаш пари от родителите си. На мен също ми е малко неудобно кат им кажа "тате дай 100 лв за дрешки" ама саа.... :-D Един ден и ние ще станем родители и ще даваме на нашите деца...не виждам кое му е лошото

SlaVen4eEto`
03-25-2007, 18:21
am... az sy6to ne iskam za vsqko ne6to pari ot na6te.. vsmisyl kupuvat tam drehi i t.n no ako si spestq pari si kypyvam otdelno i to vinagi ima nqkakyv praznik i tam mi davat rodnite i ot tam pak si kupuvam po ne6to i ne se oplakam... 8-[

rosskata
03-25-2007, 20:04
като ми дават - взимам, дори и да не ми трябват :mrgreen:


Да не ми трябват пари??? Няма такова положение... :P

koalka
03-25-2007, 20:35
Научил си да спестяваш и по този начин облекчаваш вашите.Твоите приятели просто не са свикнали да го правят и за това искат пари от ваште.И на мен понякога ми е неудобно да им искам, когато знам, че са затруднени, иначе и аз пестя.

krem4et0
03-26-2007, 09:28
нека ти дават 3 лева на ден (и с тях да караш за училище,кафе,цигари,пътни и ядене)
пък да видим как ще спестиш :roll:
на мен ми дават 10 лева седмично. вярно живея при тях, но 10 лева за 7 дни не е много. и с тези пари трябва да ям понеже съм до късно на даскало, да пия кафе с гаджето или приятели, да купя нещо за купонче или просто да си взема джундурийка. И което е най-учудвщото-остават ми. От тези 10 лева преди за около 6 месеца бях спестила толкова пари,че си купих тоалет за 1 сватба, подарък за сватбата, подарък за бала на приятелката ми, почерпих за именния си ден и подарък за гаджето за РД купих. Дрехи, козметика и прочие си купувам почти самичка. Да, получавам 50 лв.стипендия, ама до сега за 2 години от нея съм изтеглила 10 лева. спестила съм си и пари на влог и на карта, а имам и не малко в брой. Това са пари давани от мама и тате или от стипендии. Единственото време,когато съм работила беше миналото лято, когато помагах на майка ми в счетоводната й фирма и тя пак ми даваше тези прословути 50 лева. И да кажа, че спестените ми пари до сега не са хич малко. просто трябва да си правиш сметката!

Swinkenhoffer
03-26-2007, 09:54
миналата година работих и ми беше много добре... някъде 10 месеца почти не исках пари на майка ми, ама всяко хубаво нещо си има край. :lol:
сега няма как да бачкам, щото има по-важни работи за правене. иначе ми дават парите за един месец наведнъж (принципно 30 лева, ама от тоя са 60 :) ) и се оправям както мога. добре че не давам за транспорт, цигари и не ям много често в училище, щот не знам къде щеше да му излезе края. взимам си някой парцал и ми остават 10 лв. за крайни случаи. не пестя, защото не мога. :lol: но не се оплаквам.

03-26-2007, 09:57
Аве селски!

Когато сам започнеш да си изкарваш парите тогава ми говори за тея неща

Чу ли бе чук :!:

ABSOLUTme
03-26-2007, 14:16
От депресиите спестявам пари :lol:
Като съм необщителна,агресивна или тъжна,като ме мързи да стана,като не ям нищо,като спя и се местя от диван на диван вкъщи спестявам много пари.
Единственото,което правя е да пуша и да се напушвам.Коза когато съм в депресия ми е безплатен,а цигарите са на мама.
След всяка депресия си купувам нещо скъпо :lol:
дете-мечта :lol: :lol:

punisher
03-26-2007, 14:47
ми общо взето съм съгласна с автора..
А и възраста има значение в цялата тая работа..
Повечето деца на моята възраст (14) вече са се научили само да пушат цигарки по кафетата и да ходят на детска дискотека да се правят на гъзета.. е тва са им ''ГОЛЕМИТЕ'' нужди.. [-(
Аз като излизам навън просто да се размотавам с приятели(което ми е много по-приятно отколкото да се завра в някво кафене) съм с по някоя друга стотинка или тука ако си намеря някъде останал по някой лев да си взема нещо за пиене или ядене ако искам.. и тва е...

Друго е ако тръгна да речем на кино да ходя или искам да си купя нещо..наще няма да ми откажат пари ,тъй като съм си преценила кога да искам и кога-не,обаче ако всеки ден искам по 10 лева ебати мн ясно,че някой ден няма и 1 стотинка да видя от тях... особено за някви глупости..

На по-големите естествено им трябват повече пари докато започнат да се издържат сами..а и имат повече нужди..
Но мисля,че темата се отнася повече до тези мои връсници ,които само знаят да искам още и още и още ... :smt017

Бунтар
03-26-2007, 16:05
На мен това ми се вижда глупаво. :-s

Което говори лошо за теб ;)

Иначе, аз джобни не получавам... Бия половин час път от вкъщи до даскало пеш. Излизам рядко, тогава родителското тяло ми дава по лев-два (ако е повече, тва става скришно от другия родител), които я похарча, я - не. И кво? Да ме виждате да съм умрял?

malka_sladuranka
03-26-2007, 16:49
[quote=malka_sladuranka]На мен това ми се вижда глупаво. :-s

[b]Което говори лошо за теб ;)
Обуснови се. :-s
Мм..като се има предвид, че говорех за цитата. :-k

Бунтар
03-26-2007, 17:57
Ти каза първа, ти кажи кво му е тъпото да се пестят материя, енергия и и информация (в случая пари).

Violenza
03-26-2007, 20:56
Да, за някой неща си прав, но на 14,15, че и 16-17 каква работа можеш да си хванеш?! :-s

_donna_
03-26-2007, 21:54
Пич,ти друсаш ли се?!
Чети правилата, това не е чат, а форум. За чат има ЛС. Престани!

аха.сигурно мнения от рода на "и аз така"
са много по-секси от моето ..

плюс това аз сериозно питам.
човек,който поставя на обсъждане такива теми се друса според мен.
и въпросът си ми беше много готин и зъл и съвсем на място.

а оня малоумник само ломоти простотии в началото.
така и не разбрах какво ТОЧНО иска да каже ..

и тва не е защото съм ограничена,вЕрвай ми. ; )

03-27-2007, 02:58
еми мама и тати може да не са мислили мн когато са ме правили но все пак са длъжни да ме издържат докато не започна работа..та било и с 3-4 лева на ден все пак си е нещо.ако сметна по колко харча на месец разбирам защо понякога не дават повече..просто мислят с перспектива за да имат да ми дадат и за следващия ден и за последващия и т.н.аз трудно спестявам с мойте прахоснически навици обаче...

I'm crazy
03-27-2007, 04:51
аз пък на скоро излизам с 1 ст. в джоба \:D/ Яко е 8-[

nans
03-27-2007, 15:36
Донякъде зависи от човека...смисъл,има такива,които харчат адски много,и такива,на които им се чудят как харчат по толко малко на ден.Аз,например,съм от вторите...Честно да ви кажа,нали,един път да поискам пари от наще,не ми е проблем,само че след 2 дена да поискам пак за некоя моя прищявка просто не мога,гузно ми е всеки ден да ги муфтя за пари...а имам приятели,на които изобщо не им дреме,казват 'мамо дай пари за тва'(и то говорим за нещо съществено..било то обувки,блузка си харесал,гащички :-D ) и след 2 дни пак,без изобщо да му мигне окото... А аз наистина не мога,гузно ми е,и точно заради това,не го и правя...честно казано,чудя си се от къде винаги имам пари за това,което ми се прииска,но ..просто явно съм адски пестелива...не обичам да се глезя с жилирани простотии,дъвки,сокченца... хората от обкръжението ми предимно за това си харчат парите........нещо си забравих мисълта,но обащо взето имам предвид,че си зависи от човека - някои си прахосват парите за щяло и нещяло,а други са мн пестеливи и винаги имат,когато им се наложи...друг е въпроса дали ще имаш смелост всеки ден да смучеш ваще за пари - ако от малък си свикнал да получаваш това,което искаш от тях и,с една дума,си глезено дете,няма да имаш проблем да си искаш,но ако ти се е угаждало в рамките на нормалното и т.н.,ще имаш чувство за отговорност,самостоятелно т и сам ше си знаеш границата... O:)

quench
03-27-2007, 15:44
добре,хайде да поставим нещата на друга плоскост:

ПО КОЛКО ПАРИ ХАРЧИТЕ НА СЕДМИЦА И КАК СЕ СДОБИВАТЕ С ТЯХ?

Бунтар
03-27-2007, 17:21
та било и с 3-4 лева на ден

Ти тва за малко ли го имаш, бе? #-o

Аз най-често харча по 20 ст. за кърпички. КОЖОДЕРИИИИ!!! ](*,)

_donna_
03-27-2007, 18:25
добре,хайде да поставим нещата на друга плоскост:

ПО КОЛКО ПАРИ ХАРЧИТЕ НА СЕДМИЦА И КАК СЕ СДОБИВАТЕ С ТЯХ?
ти да не си уше?!

bboy_bunker
03-27-2007, 20:21
добре,хайде да поставим нещата на друга плоскост:

ПО КОЛКО ПАРИ ХАРЧИТЕ НА СЕДМИЦА И КАК СЕ СДОБИВАТЕ С ТЯХ?
ти да не си уше?!а ти да не си тъпа?

Baby_b
03-27-2007, 21:10
И на мене ми е неудобно да им търся пари понякога и затва си събирам и са имам някаде 100 лева ::: е понякога ми се налага да им търся де :oops:

malka_sladuranka
03-27-2007, 21:19
И на мене ми е неудобно да им търся пари понякога и затва си събирам и са имам някаде 100 лева ::: е понякога ми се налага да им търся де :oops: Не се ли казва искам. :-s Не го казвам с лошо, но просто на някой изпит примерно, ще те скъсат за такова изказване.

krem4et0
03-28-2007, 07:32
добре,хайде да поставим нещата на друга плоскост:

ПО КОЛКО ПАРИ ХАРЧИТЕ НА СЕДМИЦА И КАК СЕ СДОБИВАТЕ С ТЯХ?
Като се има предвид, че вторник и сряда трябва да обядвам и да вечерям на училище, защото съм от рано до съкно-мога и с 4 лв. седмично да изкарам. това е минимума за обяд и вечеря на стола 2 пъти. Ако карам на закуски са 3 лв. Естествено съм жена и купувам разни джунджурийки, а пък напоследък от диетите дето пазя минавам само с 1 кубети взети от дова и 1 закуска. Мога да харча и повече. Ако съм ваканция обаче мога да не харча и стотинка, защото ряудко сядам с гадже на кафе, тогава каня приятелките си в къщи или им гостувам,а през останалото време рядко пазарувам. Средно е около 7-8лв. седмично, ако се поолея. разбира се не включвам дрехите за парцалки и обувки. в началото на сезона с наште правим така- преглежда се гардероба ми и се прави сметка от какво имам нужда. те ми купуват или ми дават пари за това, от което се нуждая според тях, а останалото си купувам аз от спестяванията ми. Общо взето сме се разбрали така- аз си купувам от мои пари и ако те преценят, че е нещо нужно или важно ми ги осребряват!

_donna_
03-28-2007, 10:13
добре,хайде да поставим нещата на друга плоскост:

ПО КОЛКО ПАРИ ХАРЧИТЕ НА СЕДМИЦА И КАК СЕ СДОБИВАТЕ С ТЯХ?
ти да не си уше?!а ти да не си тъпа?
:-s

с какво съм заслужила подобно отношение?! :(

03-28-2007, 11:47
seti se izrod

_donna_
03-28-2007, 11:55
аз проповядвам мир и любов! ..

_donna_
03-28-2007, 12:00
начина за какво?! ..
мисля,че тя е най-добрия начин да се разправям с простаци,
няма да си троша нервите я .. = )

ти как би реагирал ако някакъв пич
седне да ти обяснява на латиница колко си зле
с помощта на думи от рода на "изрод",хаха ..
толкова е нелепо,че дори се чувствам неудобно.

_donna_
03-28-2007, 12:07
защо приемаш насериозно думите ми
отправени към точно този труп,с когото се гавря? .. = )

BornFromPain
03-28-2007, 13:03
Я да си кажа как с 2.50 днеска се спестяват 2, без да съм се лишил от нищо..
Отивам към денонощното да си взема 3 цигари с въпросните 50 стотинки и засичам един приятел и вика "Айде че закъсняваме няма да си взимаш цигари аз ще ти там".. После в даскало ме черпиха 5-6 бири разни хора с пари в тях и сега се прибирам с 30 стотинки щото си взех 1 цигара на дребно. А цял ден не съм спрял да лумтя защото разни хора черпиха и цигари.
Та какъв е проблема с спестяването? Въпроса е да има хора биха те черпили като си безпаричен(при мен това е по-голямата част от времето) :)

ABSOLUTme
03-28-2007, 13:42
да,ама малко се едно го обръщаш на просия..въпреки,че ти не си им искал де..абе де да знам,аз не обичам особено мн да ме черпят.. :roll:

rosskata
03-28-2007, 14:37
ПО КОЛКО ПАРИ ХАРЧИТЕ НА СЕДМИЦА И КАК СЕ СДОБИВАТЕ С ТЯХ?

Отговорът ми е абсолютно точен...
Колкото имам.
КОгато работя или имам все още парти от работа... Мога да изхарча и 500 лева за една седмица, при това без да си купя нищо. Обичам да ходя насам- натам, да се глезя...Да черпя...
Сега като нямам никакви пари, една кутия цигари за 2,50 я пуша три дена, и повече пари не харча. КОгато нямам пари, не излизам почти никъде, пия кафе и ям вкъщи и давам пари само за цигари... Добре че имам приятели да черпят... 8)

В общи линии съм абсолютна прахосница... :oops:

ПО въпроса с черпенето- обичам да черпя и не се притеснявам да ме черпят, особено по- близки хора. няма нищо срамно в това да нямаш пари, а и приятелите ми знаят, че винаги ще почерпя и тях ако останат без финанси...