PDA

View Full Version : Моето есе(за щастието и удоволствието). Одобрявате ли го? ;)



нинчиту
03-24-2007, 21:15
Иде ми нз какво,ама много ме ядоса тая даскалка по философия :smt013 писа ми 5 на това есе и то не заради др.,ами защото не съм била цитирала някакви реплики на известен философ,иначе по съдържание било идеално,ама как ще ми пише 5,бе :smt011 Както и да е,нали всичко др. ми е шестици,ми остави първия срок 6 и сега със сигурност ще имам,но не пиша за това темата си,а за да ви предложа моето есе и да изкажете и вие мнение.Мерси.
''Удоволствието е щастие за глупците. Щастието е удоволствие за мъдрите''

Всеки човек в своя живот има собствени цели,осмислящи всичко,към които да се стреми и възгледи,които да го насочват как точно да ги постигне. Едни разбират под щастие това да задоволяват капризите си,да си угаждат по всевъзможен начин-с други думи са търсители на удоволствието. По този начин те достигат до щастието. Други предпочитат да започнат именно от момента,в който осъзнават по какъв начин биха могли да достигнат до удоволствието-чрез щастието. Единсвената разлика между тези два типа хора е.че вторите избират по-трудния начин,но и по-смисления. Именно те са мъдри. Онези,които са шастливи,защото си доставят удоволствия,са временно шастливи. След време ще осъзнаят,че онова,което им трябва е много по-различно,а то се крие надълбоко в самите тях-способността да се радват на всичко от живота,да оценяват какво имат,да се чувстват удовлетворени и да търсят начини за развитиети си като личности.
Щастието е състояние на духа,то се постига чрез вътрешна мобилизация и усъвършенстване на възгледите. Всеки може да реши и да търси,и да намира удоволствие от живота,но далеч по-вълнуващо е да намери онова,което те кара да се усмихваш,което променя животът ти към добро и те води само напред-за мен силните личности избират именно щастието като път към удоволствието.
Щастие е да знаеш какво искаш,как да го постигнеш,да се стремиш да израстваш,да се бориш,да откриеш себе си. А всичко това нима не доставя удоволствие?


Това е,просто исках да го споделя с вас! :smt006

real-girl
03-24-2007, 23:46
Mi moeto mnenie e,4e leko b1rka6 udovolstvieto s udovletvorenieto,ama ina4e e dobro :roll: