PDA

View Full Version : Почти...



Barbie
03-24-2007, 23:40
Така де, xixi подложи на безмилостна критика ритъма ми, та реших да споделя и с вас любовните си излеяния :-D


Почти величествено...

Почти си принц, а аз почти принцеса,
почти те имам и съвсем съм твоя,
почти съм се превърнала във песен,
а тебе съм направила герой,
достоен за целувки сто години,
без даже да си сборил някой змей,
без девет планини да си преминал.
И слънцето навярно ще изгрее
без твойте устни да са разтопили
налюбеното тяло на нощта ми,
но утрото ми скърца във безсилие,
не пръсне ли коси на твойто рамо,
не вдиша ли от бялата ти длан
задрямалата миризма на нежност,
която е…почти е обещание.
И знаеш ли, почти е неизбежно,
защото е премного обичта ми,
която ще тежи като доспехи
и като съвест, щом пристъпя в храм,
притихнал в белота и във утеха.
Почти е щастие, почти е съвършенство,
почти съм цяла и почти завършена,
почти си бог, почти си влюбен в мен,
почти величествено е...преди да свърши.

crazy_mouse
03-25-2007, 13:24
честно казано почти никъде не мога да видя някакъв ритъм.Прочети си го сама на глас и ще разбереш

Barbie
03-25-2007, 14:02
Мога да те помоля за градивна критика. Защото навсякъде съм спазила съвсем прост двустъпен ритъм неударена-ударена сричка. Дефиницията на ритъм в поезията е "регламентирано" редуване на ударена и неударена сричка (като тактуване) и ако погледнеш, ще видиш, че всеки стих следва стъпката, която посочих по-горе. Тъй че, ако ти виждаш проблем с ритъма, моля, уточни какъв точно, дай пример и тн.

Мерси все пак за коментара. :wink:

sherry
03-25-2007, 15:14
Барби, аз самата още трудно се справям с ритъма, римата ми е по - лесна, но това, което искам да кажа е, че много хубаво пишеш...Малко неща в този форум са ми правили впечатление. Твоя стил ми харесва много.

crazy_mouse
03-25-2007, 16:29
Първо не съм експерт,но като четеш стихотворенито на места се губи ритъма и не се чете изцяло гладко,това имам предвид.Иначе като идея е добро особено накрая

Disorder
03-26-2007, 14:56
честно казано почти никъде не мога да видя някакъв ритъм.Прочети си го сама на глас и ще разбереш
Ритъмът в нейното стихотворение се личи изключително добре и се чете много гладко за разлика от много други неща поствани в този форум. Може би имаме някакви различия в определението за ритъм или по-скоро това стихотворение не се вписва във стандартните текстове на чалга песен и за това не ти харесва.
Поздрав на автора за хубавия стих.

crazy_mouse
03-26-2007, 18:20
честно казано почти никъде не мога да видя някакъв ритъм.Прочети си го сама на глас и ще разбереш
Ритъмът в нейното стихотворение се личи изключително добре и се чете много гладко за разлика от много други неща поствани в този форум. Може би имаме някакви различия в определението за ритъм или по-скоро това стихотворение не се вписва във стандартните текстове на чалга песен и за това не ти харесва.
Поздрав на автора за хубавия стих.

Какви ти стандартни текстове за чалга песен??? :smt005 :shock: :shock: То така излиза,че слушам чалгаа :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 Предпочитам да копая тунел пред възможността да слушам чалга.По темата - просто на мен ми се губи ритъма като тръгна да го чета на глас се запирам на места.Не знам ти как го разбираш,но това си е моето мнение :wink:

_[LiFe-StiLe]_F
03-26-2007, 22:25
може и ритъм и всичко да му е перфектно, но аз лично не намирам нещо кой знае колко хубаво. въпроса не е толкова в това да редуваш ударени и неударени срички, а в това да грабнеш от първия прочит вниманието и интереса на читателя. незнам за другите, но ти определено не насочи моето внимание към стихотворението ти. хареса ми единствено края, който признавам, наистина е силен

teenkopele
03-27-2007, 06:49
Не ми харесва.

П.П. Опитай се да напишеш нещо, което не е свързано с любовта. :)

Disorder
03-27-2007, 10:22
Ами имах предвид, че не се вписва в стандартните пумии изливани в този форум: "обичам те, ще се самоубия и т.н." а дори да беше с подобен смисъл пак щеше да е хубаво заради прекрасния й стил на писане. Това не е стих за масите и ако аз съм на мястото на Барби бих се радвала, че получавам негативна оценка от хора, които пишат на всяко нещо, че е невероятно и уникално. И никак не е чудно защо тийнеиджърите не могат да възприемат стила й - просто не са дорасли.

Barbie
03-28-2007, 19:37
Мерси за коментарите :wink: На Disorder се радвам, че се е харесало :-)

А, Brumze, за какво да пиша, ве, душко :-) На 19 съм, влюбена съм до глупост...сега ми е времето да разсъждавам над любовни трепети, не над екзистенциални проблеми. След 50 години, побеляла и помъдряла (евентуално :-D ) може и да съм достатъчно компетентна да изливам в рима проницателните си изводи за смисъла на живота, за проблемите на обществото и тн.... :roll:

gost4e
03-30-2007, 13:38
po4ti....ne mi haresa