PDA

View Full Version : Униформи?



malka_sladuranka
03-26-2007, 09:25
Преди малко чух по новините за намерениято на едно училище да въведат униформи, след което други две мислели да последват примера. Идеята била на учениците от въпросното училище.
Интересно ми е да разбера какво е вашето мнение за тези училищни униформи.
Аз лично завърших, но бих била против докато ходех на училище някой да ми налага как да се обличам. Според мен по този начин се губи част от индивидуалността на човека. Всеки си има различен вкус за обличане, стил и така нататък. Едни харесват дънки, други полички, едни шарено, розово, черно, метълски дрешки и така нататък. :-k Мисля, че това е отживелица вече.
Ммм...аз си казах мнението си и както вече споменах, интересно ми е да чуя останалите какво мислите по този въпрос.

quench
03-26-2007, 09:29
добре бе,аз като ходя на работа с костюм,каква е разликата с училището?!!!!!

Mooo6nooo
03-26-2007, 09:31
добре бе,аз като ходя на работа с костюм,каква е разликата с училището?!!!!!
Предполагам, че сам можеш да си избереш костюма и хората имат различни костюми на работата ти. А пък на училище всички ще имат еднакви униформи там е разликата.

`Death`Whore`
03-26-2007, 09:36
Но ако отиде с розов костюм, ще му направят забалежка. Костюмите са доволно еднотипни.

Swinkenhoffer
03-26-2007, 09:37
аз не си се представям с униформа, пък да става каквото ще. не разбирам защо изобщо въвеждат такива неща... да не им се виждат циците и задниците на девйките. хах, все едно няма да спре е*ането в тоалетните. :lol:
да не се гъзарят по-заможните дечурлига, но пак ще си имат телефончетата, мп3ките, обувките и т.н.
мега глупаво... добре че завършвам тая година.

Sasha2k8
03-26-2007, 09:39
S risk vsi4ki da me napadnat i az 6te si kaja mnenieto. Spored men e hubavo da ima uniformi. Taka pone nikoi nqma da paradira s tova kolko pari imat roditelite mu. Az u4a v 4astno u4ili6te i dosta 4esto 4uvam kak nqkoi razkazva kolko e bogat, kakvo ima i t.n. A i ne mislq 4e ima ne6to lo6o v tova da ima uniformi, dori samite u4enici da si napravqt modelite taka 4e da im haresvat...A kolkoto do tova 4e vseki si ima individualen stil :arrow: toi pak 6te go ima izvun u4ili6te.. Tova e moeto mnenie :wink:

Mooo6nooo
03-26-2007, 09:45
Ако ги няма дрехите ще се показва чрез телефонитемпз-та, и-подове и всякакви джунджурийки, които тогава ще са още по-скъпи. А и поне аз не забелязвам точно по-друхите кой колко е богат (стига да не е с дрехи на някакъв клошар), момичетата се интересуват повече от облекло и може и да го забелязват, но аз не.

`Death`Whore` - костямите са еднотипни, но има все някакъв избор. Защо в никое училище не са въвели някакви костюми, от които всеки може да си купува от магазините всякакви. Защото тогаз тъпите директорки и класни няма да прибират процент от униформите, за това. За това и изобщо се въвеждат униформите, не за друго.

експлойтед...
03-26-2007, 09:50
Мошно- костюмите са много еднотипни и според професията си има правила за обличане..

такъв като мен може да носи само тъмно син, сив и тъмно кафяв костюм... ;)

HopeLesss
03-26-2007, 10:01
S risk vsi4ki da me napadnat i az 6te si kaja mnenieto. Spored men e hubavo da ima uniformi. Taka pone nikoi nqma da paradira s tova kolko pari imat roditelite mu. Az u4a v 4astno u4ili6te i dosta 4esto 4uvam kak nqkoi razkazva kolko e bogat, kakvo ima i t.n. A i ne mislq 4e ima ne6to lo6o v tova da ima uniformi, dori samite u4enici da si napravqt modelite taka 4e da im haresvat...A kolkoto do tova 4e vseki si ima individualen stil :arrow: toi pak 6te go ima izvun u4ili6te.. Tova e moeto mnenie :wink:

Моето мнение е същото. Аз тази година завършвам, но въпреки това нямам нищо против униформите. Пък и в крайна сметка не е концерт по желание. Училището е една инстанция, която вече никой не уважава и всеки казва: "Никой не може да ме накара да нося униформа, пък каквото ще да става"...

Sasha2k8
03-26-2007, 10:32
S risk vsi4ki da me napadnat i az 6te si kaja mnenieto. Spored men e hubavo da ima uniformi. Taka pone nikoi nqma da paradira s tova kolko pari imat roditelite mu. Az u4a v 4astno u4ili6te i dosta 4esto 4uvam kak nqkoi razkazva kolko e bogat, kakvo ima i t.n. A i ne mislq 4e ima ne6to lo6o v tova da ima uniformi, dori samite u4enici da si napravqt modelite taka 4e da im haresvat...A kolkoto do tova 4e vseki si ima individualen stil :arrow: toi pak 6te go ima izvun u4ili6te.. Tova e moeto mnenie :wink:

Моето мнение е същото. Аз тази година завършвам, но въпреки това нямам нищо против униформите. Пък и в крайна сметка не е концерт по желание. Училището е една инстанция, която вече никой не уважава и всеки казва: "Никой не може да ме накара да нося униформа, пък каквото ще да става"...

mersi za podkrepata CooL^GirL^^^ :wink:

n1ght_shadow
03-26-2007, 10:40
tova e nai golqmata glupost hodeneto na u4ili6te s uniformi...
vij sa za rabota razbiram nqma problemi ama mene nikoi ne moje da me nakara da hodq na u4ili6te s uniforma
ako se vavede slu4aino tova i v moeto daskalo as o6te sa6tiq den minavam na samostoqtelno obu4enie

HopeLesss
03-26-2007, 11:00
tova e nai golqmata glupost hodeneto na u4ili6te s uniformi...
vij sa za rabota razbiram nqma problemi ama mene nikoi ne moje da me nakara da hodq na u4ili6te s uniforma
ako se vavede slu4aino tova i v moeto daskalo as o6te sa6tiq den minavam na samostoqtelno obu4enie

Училището ти е един вид работа :wink:

n1ght_shadow
03-26-2007, 11:01
bih predpo4el da rabotq po 12 4asa v PC klub otkolkoto da hodq na u4ili6te s uniforma

HopeLesss
03-26-2007, 11:02
bih predpo4el da rabotq po 12 4asa v PC klub otkolkoto da hodq na u4ili6te s uniforma

Тогава го прави. Средното образование не е задължително :wink:

Sasha2k8
03-26-2007, 11:05
ama mene nikoi ne moje da me nakara da hodq na u4ili6te s uniforma
ako se vavede slu4aino tova i v moeto daskalo as o6te sa6tiq den minavam na samostoqtelno obu4enie

ne misli6 li 4e tova koeto kaza e malko presileno? #-o :-k

n1ght_shadow
03-26-2007, 11:16
bih predpo4el da rabotq po 12 4asa v PC klub otkolkoto da hodq na u4ili6te s uniforma

Тогава го прави. Средното образование не е задължително :wink:

e primerno kazvam sa :D ti si nqma6 na prestva prosto kakvo e da si 12 4asa na takava rabota i to seki den :D bih predpo4el da si zimam u4ebnici i t.n. za samostoqtelno obu4enie i to v to4no tezi nasoki koito vinagi sam iskal da izu4avam usardno



ama mene nikoi ne moje da me nakara da hodq na u4ili6te s uniforma
ako se vavede slu4aino tova i v moeto daskalo as o6te sa6tiq den minavam na samostoqtelno obu4enie

ne misli6 li 4e tova koeto kaza e malko presileno?

ne ne mislq[/quote]

ABSOLUTme
03-26-2007, 11:17
Аз също завърших,но бях за униформите.Както вече казаха,училището е институция,а не чалга-дискотека.Там ходите с определена цел,различна от модно ревю и реклама на новите технологии,а именно - за да учите,т.е. 'индивидуалността' си я проявявайте на друго място.

malka_sladuranka
03-26-2007, 11:18
ama mene nikoi ne moje da me nakara da hodq na u4ili6te s uniforma
ako se vavede slu4aino tova i v moeto daskalo as o6te sa6tiq den minavam na samostoqtelno obu4enie

ne misli6 li 4e tova koeto kaza e malko presileno? #-o :-k Дам, има хора които до такава степен не обичат да им се налага какво да правят, че биха направили дори и това. 8)

magesniko
03-26-2007, 11:31
Дреме ми,пак ше навлека рокерията и кубинките,нека ме спре някой. :lol:

екслплойтед...
03-26-2007, 11:35
Дреме ми,пак ше навлека рокерията и кубинките,нека ме спре някой. :lol:

винаги има начин да и с униформа и да си индивидуален... ;)

malka_sladuranka
03-26-2007, 11:37
Аз също завърших,но бях за униформите.Както вече казаха,училището е институция,а не чалга-дискотека.Там ходите с определена цел,различна от модно ревю и реклама на новите технологии,а именно - за да учите,т.е. 'индивидуалността' си я проявявайте на друго място. Стига бе кака, аз във въпросната институция се залюбих. :smt005 :smt005
Показах "индивидуалността си" и си хванах съпруг. :smt005 :smt005

drawers
03-26-2007, 12:00
Аз също завърших,но бях за униформите.Както вече казаха,училището е институция,а не чалга-дискотека.Там ходите с определена цел,различна от модно ревю и реклама на новите технологии,а именно - за да учите,т.е. 'индивидуалността' си я проявявайте на друго място.

Почти всички не ходят с никаква цел, а просто защото е задължително.

Ако въведат униформи - все си е двеста. Не ми е за няколко часа. Е, гадно е, защото доста от учениците не седят постоянно в сградата, а да вървиш по улиците с унифома е прецакано. Но наистина за мен няма значение. Не бих се правила на интересна.

ABSOLUTme
03-26-2007, 12:12
Аз също завърших,но бях за униформите.Както вече казаха,училището е институция,а не чалга-дискотека.Там ходите с определена цел,различна от модно ревю и реклама на новите технологии,а именно - за да учите,т.е. 'индивидуалността' си я проявявайте на друго място. Стига бе кака, аз във въпросната институция се залюбих. :smt005 :smt005
Показах "индивидуалността си" и си хванах съпруг. :smt005 :smt005
те пак могат да се залюбват бе..дигат полата,откопчават ризката..are da не давам идеи 8-[ :lol:

drawers,това,че повечето идиотчета не разбират за кво ходят,си е техен проблем.Задайте си поне веднъж въпроса 'Мога ли,аджеба,да бъда пълноценен гражданин и да си намеря хубава работа само със знанията,които съм получил/а в средното си образование?' Щото едно време не всички са ходили в унита,знаеш.Пък и като казвам униформи,нямам предвид да ви правят на чавдарчета и пионерчета..Никoй няма да ви кара да носите костюмите на ваште,може да се измисли нещо по-модерно и приемливо(без баретите примерно) :lol: :-D

05-08-2007, 14:44
drawers,това,че повечето идиотчета не разбират за кво ходят,си е техен проблем.Задайте си поне веднъж въпроса 'Мога ли,аджеба,да бъда пълноценен гражданин и да си намеря хубава работа само със знанията,които съм получил/а в средното си образование?' Щото едно време не всички са ходили в унита,знаеш.Пък и като казвам униформи,нямам предвид да ви правят на чавдарчета и пионерчета..Никoй няма да ви кара да носите костюмите на ваште,може да се измисли нещо по-модерно и приемливо(без баретите примерно) :lol: :-D

модерни..друг път.в наш`то училище вече имаме.....да не мислиш че някой ни е питал искаме ли,харесват ли ни и какъв модел искаме?НЕ!учителите решиха и са-вместо да сме модерни сме като некви дъртаци(поли/панталони в сиво, бяла риза, синьо сако и вратовръзка - червена със сини раета,но по светли от сакото).да не говорим че талиите на полите и панталоните могат да свършат работата на сутиена.... а сакото още малко като рокличка може да го носим.... вие искате униформи щото мислите че ще са като по американските филми.така и ние искахме - плисирани полички,къси сакенца и т.н - е да ама не :(:(

Reed
05-08-2007, 14:50
И аз съм "за".Мисля че бях казвала,че една ученичка трябва да се различава от някоя уличница.Съжалявам за острата дума,но си е така.И колкото й да не ви харесва ще трябва да го правите.Сега всеки ходи на у-ще да яде,да си покаже кво ново си е купил..с униформите няма да е кой знае колко по-различно,но все пак...Пък на който му не изнася..
П.П-все пак не искам да се правя на много примерна ученичка :lol:

Jamalska
05-08-2007, 15:23
Аз нямам нищо против да въведат униформи..стига да са приличен модел.Ще бъде странно,но позитивно мисля...а и те сички така или иначе са си ходят еднакво облечени..кфа е разликата хахах

Disorder
05-08-2007, 15:59
В крайна сметка, щом учениците сами не могат да определят кое е прилично и кое не, явно трябва да им бъде наложено. Много е пошло да видиш 13-18 годишни девойки с къси поли тип коланчета и изрязани потници. В крайна сметка на училище се ходи с цел учене и да не говорим, че не е приятно за един учител да гледа модни ревюта - достатъчно ги затормозяваме с безочливо държание.

Sexapilna_kukla
05-08-2007, 16:04
И аз бих била против униформите. Някакви си да ми налагат как да се обличам... е, ще ме извиняват [-( На който както му харесва, така да ходи.

OtherDimension
05-08-2007, 16:10
.а и те сички така или иначе са си ходят еднакво облечени..кфа е разликата хахах

!!!
много добре казано

Boot
05-08-2007, 16:14
като нямате достатъчно въображение, много ясно, че с униформи ще си губите индивидуалността. Има си начини за всичко. 8-)

И дамз, Джамаска добре го каза...

Ellie
05-08-2007, 17:47
.а и те сички така или иначе са си ходят еднакво облечени..кфа е разликата хахах

!!!
много добре казано

Плекалено добре казано!!! :-D


Не, не искам униформа.В училището е добре, защото всички са така, но навън с тъпата униформа... #-o

Хаха, самостоятелно обучение....И без друго някои ученици отиват там само за присъствие и обучението пак си е самостоятелно. :smt005

koalka
05-08-2007, 17:57
Аз не искам да въвеждат униформи, май в наш`то училище няма да го направят.

mon4eto
05-08-2007, 18:37
Ima ve4e dosta takiva temi i mi pisna da komentiram :x
V moito daskalo ima uniformi po4ti nikoi ne gi nosi i mnogo mrazq da gi nosq za6toto sa bokluci...ako bqha ne6to po normalno s udovolstvie,no...

sh3_1s_7h3_0n3
05-08-2007, 18:58
не е задължително да е цялостна униформа. може да е само значка, вратовръзка или нещо такова. каквото и да е ако ми се наложи (а то вече няма за кога 'щот и аз завърших) бих носила униформа... защото се гордея до известна степен с училището, в което уча... пък к'во толкова, че ще ти се изгуби индивидуалността и то в училище... ти не ходиш на там, за да си показваш дрехите, обувките. не си на моден подиум... ако искаш да направиш впечатление на някого или да изпъкнеш го направи по друг начин, който наистина ще представя какъв човек си всъщност.