PDA

View Full Version : Есе по География



BaiRon
03-26-2007, 15:00
Здравейте! :)

Трябва ми есе на тема "Националното чувство на българина в процеса на евроинтеграция" или "Какво си струва да съхраним у себе си като българи в процеса на евроинтеграция?" . Есето трябва да бъде с географска насоченост. За ваше улеснение можете да се водите по следните опорни точки :

1.Географско положение и граници на България - предимства и перспективи.
2.Природната среда на България - разнообразие,богатство и грижи.Природата и качеството на живота ни.
3.Население и селища на България - състояние и проблеми.Самочувствието ни като българи.
4.България по пътя на гражданското общество - задачи, трудности. Ние като граждани.
5.България в европейското икономическо пространство - изисквания, постижения, проблеми. Възможностите ни да работим в България.
6.Географските региони - значение, специализация на различно ниво. Родният край - възможности за подобряване на качеството на живота ни.
/География и икономика - 10 клас,изд.И.Богоров,стр.145/

Достатъчно е само да развиете есето по тези 6 точки (и да има все пак някаква смислова цялост и завършеност ;) ). Наистина много ми е необходимо до Неделя (01.04.2007), тъй като от това ми зависи оценката :) Есето обхваща прекалено много материал и това ме затруднява, защото аз няма да кандидатствам с География и не съм учил така съвестно през цялата година ... И все пак - боря се за 6 :)

Много ще сам ви признателен ако ударите едно рамо :)

Поздрави :smt006

П.С. 12ти клас съм :lol: