PDA

View Full Version : Кой е вашият идол?



Lucksito
03-27-2007, 16:30
Ta koi e va6iqt idol mojete da slojite i negova snimka O:)

n1ght_shadow
03-27-2007, 16:42
http://img230.imageshack.us/img230/6623/wazaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqd5.jpg
ei tos :D
bazik e ddz nqqm idol :)

quench
03-27-2007, 16:43
http://avtora.com/uploads/uef08UWgOzmXRVtK5-96_g/9vF_IF41lxY4_n6X2Iz8vQ/bicheto01.jpg

Mooo6nooo
03-27-2007, 16:55
http://avtora.com/uploads/uef08UWgOzmXRVtK5-96_g/9vF_IF41lxY4_n6X2Iz8vQ/bicheto01.jpg
Какво стана с него? Направи 5 песни и зчезна някъде. Не съм чувал нищо за него от доста време.

Valar
03-27-2007, 17:00
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/AlexanderTheGreat_Bust.jpg/160px-AlexanderTheGreat_Bust.jpg
Нека говорим за истински идоли!!!
Александър III Македонски или Александър Велики,не не съм гей не мисля и да ставам!

teenkopele
03-27-2007, 17:01
Мартин Петров
http://www.goal.com/resultsimg/2830.jpg
http://www.teamtalk.com/Images/36607.jpg
http://images.sportsnetwork.com/soccer/getty/international/bulgaria/2004/petrov_martin.jpg

quench
03-27-2007, 17:04
http://avtora.com/uploads/uef08UWgOzmXRVtK5-96_g/9vF_IF41lxY4_n6X2Iz8vQ/bicheto01.jpg
Какво стана с него? Направи 5 песни и зчезна някъде. Не съм чувал нищо за него от доста време.

той го направи само за гаврата,доколкото знам няма да пее повече
само ще ходи да прави зулуми по кръчмите

Mooo6nooo
03-27-2007, 17:15
той го направи само за гаврата,доколкото знам няма да пее повече
само ще ходи да прави зулуми по кръчмите
Жалко. :( Исках още от "великите" му песни.

quench
03-27-2007, 17:16
ами запиши си и ти такава! изчакай само малко да ти мутира гласа и да се пропиеш като него и ще получиш необходимото вдъхновение!
няма метъл,който да не е алкохолик или да не е бил!

Mooo6nooo
03-27-2007, 17:22
няма метъл,който да не е алкохолик или да не е бил!
Аз не близвам алкохол (става дума и за бира). :-D

BastardOfChrist
03-27-2007, 21:26
Йосиф Джугашвили
Гай Юлий Октавий
и още няколко хора , на който се възхищявам , изключително много

magesniko
03-27-2007, 21:35
http://bgphoto.net/photos/21062/o633101882212308750.jpg

Chuck Shuldiner(1967-2001) RIP

Този отляво на снимката.

BastardOfChrist
03-27-2007, 21:43
Аджеба , обеснете ми с какво един музикант , допринася за развитието на човечеството?
Аргументирайте ми се и защо музинкантите са "велики хора" ! :-D

BastardOfChrist
03-27-2007, 21:49
Аджеба , обеснете ми с какво един музикант , допринася за развитието на човечеството?
Аргументирайте ми се и защо музинкантите са "велики хора" ! :-D

A с какво са велики хората, които са създали водродната бомба в профила ти? С какво са допринесли те за човечеството?
Те са допринесли за науката , науката допринася към човечеството. С развитието на по-модерни оръжия , опазването на "мирът" става по-лесно , по-бързо с по-малко жертви.

magesniko
03-27-2007, 21:52
да разбира се ,водородната бомба прави малко жертви,незначителни даже. :lol:

Dr. Kazimbutt
03-27-2007, 22:41
Аджеба , обеснете ми с какво един музикант , допринася за развитието на човечеството?
Аргументирайте ми се и защо музинкантите са "велики хора" ! :-D
Музикантите са велики хора, защото са творци. А самата музика е нещо, което може да докосне душата на човек. Тя е изкуство. А пък то е характерно само за човека. Неговото практикуване развива духовността на хората.

Иначе това е той, моят кумир:
http://www.simen.ru/biography/jimi_hendrix/Jimi%20Hendrix.jpg

Има още един човек, на който се възхищавам много:
http://www.simen.ru/biography/stevie_ray_vaughan/Stevie_Ray_Vaughan.jpg
Това е Стиви Рей Вон.

koalka
03-28-2007, 09:13
Нямам идоли.

_donna_
03-28-2007, 10:07
създаването на водородни бомби е готино,
защото са толкова ужасяващо разрушителни,че никой
не смее да ги използва.само си ги произвеждат и си ги трупат
и се заплашват едни други по телефона .. обаче някой ден
нещо ще даде на късо и ше стане лудницата,казвам ви.. = )

с какво музикантите са допринесли за развитието на човечеството?!
е,за да попиташ този въпрос трябва да си тотален малоумник.

браво,че знаеш думи като "аргументирам"!
музиката е запазвала култури и езици,била е източник
на желанието за борба за по-освободено съзнание,за повече мечти,
за осъществяването им.векове наред са вдъхновявали и подтиквали
хората да създават!така човешките същества изразяват чувства,
така се обединяват,така се чувстват добре,така се събират да пият,
така се чувстват братя .. от дълбока древност и не толкова умствено
развитите подобия на съвременния човек са се опитвали да създават
музика..тя е нужда,необходимост.още?! .. не мисля.
айде по живо,по здраво.

BastardOfChrist
03-28-2007, 10:15
създаването на водородни бомби е готино,
защото са толкова ужасяващо разрушителни,че никой
не смее да ги използва.само си ги произвеждат и си ги трупат
и се заплашват едни други по телефона .. обаче някой ден
нещо ще даде на късо и ше стане лудницата,казвам ви.. = )

с какво музикантите са допринесли за развитието на човечеството?!
е,за да попиташ този въпрос трябва да си тотален малоумник.

браво,че знаеш думи като "аргументирам"!
музиката е запазвала култури и езици,била е източник
на желанието за борба за по-освободено съзнание,за повече мечти,
за осъществяването им.векове наред са вдъхновявали и подтиквали
хората да създават!така човешките същества изразяват чувства,
така се обединяват,така се чувстват добре,така се събират да пият,
така се чувстват братя .. от дълбока древност и не толкова умствено
развитите подобия на съвременния човек са се опитвали да създават
музика..тя е нужда,необходимост.още?! .. не мисля.
айде по живо,по здраво.
Аха!
Браво , че говориш тотални "shitz".
Точно музиката е причината за "желанието за борба" , тя съхранява мечтите ! :lol:
Точно от музиката , хората са се вдъхновявали векове наред ! :lol:
Музиката не е нито нужда , нито необходимист , просто си внушаваш , че е нещо такова.
И да , мисля че създаването на водородната бомба , е по-голям напредък (много-много-много) за човечеството от музиката-на-която-и-да-е-хитова-група.
Този пост ми хареса , ще си го запазя в специалния 3mb-тов архив на "постове който са ме накрали да се смея".

_donna_
03-28-2007, 10:20
пич,ти можеш да осмиваш патетичността на поста ми колкото си искаш.
и да ми излагаш какви ли не супер-дупер-жестоко-яки теории
за преклонението пред водородната бомба.

НЕ МОЖЕ! така да се живее.
но ти можеш да мислиш каквото желаеш,естествено.
само ще ти напомня,че ако го нямаше българския език и в частност
народните песни може би сега нямаше да се наричаме българи.

песента е нещо много по-вечно от водородната бомба
и човечеството не винаги ще разрушава,аз вярвам в това.

писна ми от шибани европейци ей..

на мен е тоя с каската ми е идол:

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=575470&USER_ID=11614

BastardOfChrist
03-28-2007, 10:23
пич,ти можеш да осмиваш патетичността на поста ми колкото си искаш.
и да ми излагаш какви ли не супер-дупер-жестоко-яки теории
за преклонението пред водородната бомба.

НЕ МОЖЕ! така да се живее.
но ти можеш да мислиш каквото желаеш,естествено.
само ще ти напомня,че ако го нямаше българския език и в частност
народните песни може би сега нямаше да се наричаме българи.

песента е нещо много по-вечно от водородната бомба
и човечеството не винаги ще разрушава,аз вярвам в това.

писна ми от шибани европейци ей..
Аз "европеец"? Не :smt005
Естествено , че може да се живее без музика.
И не , аз не излагам теорий за преклоненито пред водородната бомба , просто нощния ездач, ме нападна и всички се хванахте затова , предполагам за други неможахте? :roll:
Малко се интересувам , какво е можело да стане , защото не е станало , миналото е минало , неможе да бъде променено ;--) каквото е станало , е станало. Малко се интересувам дали ще се наричам българин , китаец , канадец , австралиец и т.н. , защото мисленето ми не би се променило

_donna_
03-28-2007, 10:31
добре,добре ..

хубавото на това да споря с глупаци е,че в момента,в който
разбера,че са неграмотни престава да ми пука.

BastardOfChrist
03-28-2007, 10:33
добре,добре ..

хубавото на това да споря с глупаци е,че в момента,в който
разбера,че са неграмотни престава да ми пука.
Точно твоето мнение "СУПЕР МНОГО МЕ ИНТЕРЕСУВА".
Дали ще ме наречеш идиот , глупак , малоумник или както си желаеш , това няма да ме засегне , ама обсолютно ;--)
Наричай ме неграмотен , колкото си желаеш , това също не ме интересува ;--)
Я , ме понахрани малко , да ти е мирна главата! :smt005

_donna_
03-28-2007, 10:33
..

OtherDimension
03-28-2007, 11:02
Kill your idols

Dr. Kazimbutt
03-28-2007, 11:10
Естествено , че може да се живее без музика.

Без музика не може да се живее. Може просто да се съществува.

Това важи не само за поредицата от звуци, която ние наричаме музика, ами и за другите форми на изкуството. Хората пишат поезия, рисуват и измислят мелодии, защото имат нужда от това, колкото и странно да ти звучи. Изкуството е една свобода, която човек не може да получи по друг начин. То дава възможност на човешкото съзнание да сбъдне мечтите си, макар и в един друг свят.

Вместо да правим водородни бомби, за чието производство е необходимо време, аз предлагам направо да излизаме по улиците и да започваме да се трепем. Хем така човечеството ще прогресира, хем ще му илзлезе много по-евтино и бързо.

_donna_
03-28-2007, 11:27
кийп рокин :Р

_\,,/

Communist
03-28-2007, 11:51
Сталин - въпреки ужасните неща които е направил, по-велик човек от него едва ли има.

Mooo6nooo
03-28-2007, 11:53
Сталин - въпреки ужасните неща които е направил, по-велик човек от него едва ли има.
И какво му е великото? :lol:

Mimka_sweet
03-28-2007, 11:55
Ммм...аз пък си нямам идол,ддз мисля че е тъпо :smt012

_donna_
03-28-2007, 11:58
много е СЕКСИ и ОРИГИНАЛНО да обявявате
някакви си исторически личности,най-често свързвани с масови
убийства,за велики хора .. = )

Communist,искам да те чукам,бейби.
като приемеш за себе си,че не знаеш какво е комунизъм
можеш да попиташ някого..

03-28-2007, 12:20
Нямам идоли...
Но имам един приятел, който почти си го идеализирам :oops:

rosskata
03-28-2007, 15:19
Музиката не е нито нужда , нито необходимист , просто си внушаваш , че е нещо такова.
И да , мисля че създаването на водородната бомба , е по-голям напредък (много-много-много) за човечеството от музиката-на-която-и-да-е-хитова-група.


Аха... Музикатеа е нещо, без което съвсем спокойно ще живеем...
А еодородната бомба е нещо, без което човечеството не би оцеляло... :smt005
Все пак от самото възникване на човешката раса, кроманьонците в пещерите са си мечтали за мига, в която ще съдадат водородната бомба... С която ще спасят света... От себе си и всички живи организми... :smt005

Задавал ли си си въпроса какво различава човека от животните? Ако съществуваше животно със интелект, по- развит от нашия, можеше да създаде и 10 водородни бомби... Но чувствата, изкуствата, мечтите... Музиката, живописта, поезията, въображението, абстрактни понятия като любов, толерантност, състрадание... Това е което ни прави повече от просто една умна маймуна...

:shock: И аз като дона не мога да разбера какво им е страхотното на някакви изперкали масови убийци- тирани...

Иначе като се замисля, нямам идоли... Прекланям се пред много известни личности заради това,което са направили, но не ги идолизирам...

Всъщност като се замисля... Може би този... :lol:

http://images.bigoo.ws/content/gif/winnie_the_pooh/winnie_the_pooh_33.gif

InviSibLe`SuN`__
03-28-2007, 17:25
Нямам.Харесвам много хора,но чак идоли не.Аз съм си самата себе си и не искам да подражавам на никого,не мисля,че някоя певачка,актъор,актриса или политик е заслужил с нещо да му се кланяме,какво остава да ни е идол.

BastardOfChrist
03-28-2007, 17:48
Сталин - въпреки ужасните неща които е направил, по-велик човек от него едва ли има.
И какво му е великото? :lol:
Извел Русия от нищетата , до създаването на ядрено оръжие ?
Спечелил 2рата Световна ?
Развил ленинизма , до по вишо ниво , създавайки собствена идеология?
Човека , който е бил на път , да направи световна револуция , да владее още по-големи части от Азия и да направи Русия още по-голяма ( ест , умрял е малко преди това) ?
И още много други неща , с който сталин ще бъде запомнен.
Йосиф Джугашвили Сталин от селянин се е превърнал в Управник , на най-голямата страна в света? Това , само по-себе си е велик подвиг.
И да всички , ще ревнат "НО СТАЛИН Е УБИЛ МИЛИОНИ!" , "СТАЛИН Е ЧУДОВИЩЕ" , ест повлияни от Западната пропаганда , не виждащи и великите неща , който той е направил. Невярвам , повечето от хората , да са чели която и да е книга за Сталин и информацията , която имат предполагам е взета от прекрасните филми на Дискъвари.
А да , напоследък май стана още по-модерно , всички да имат за идоли музиканти? От цялата тема , 2ма сме казали за историческа личност , остналите за музиканти? :smt005
Въпроса , "Какво разаличата , човека от животните?" , Интелекта.
Тои не се изразява в "видовете изкуства , музика , живопис , пезия , абстрактни понятия като лИбоФ , толерантност , състрадание" , а в това да прогресираш напред , с цената на нужните жертви , естествено.
Изтълкувайте си какво значи думата , "тиран" тогава я ползвайте.
За всеки житова се изразява в ралично нещо , щом за вас това е да се радвате на музиката , i dont rly care.
Ведната всички се хващат за тази водородна бомба , от не умение да се захването за друго? 'tards

quench
03-28-2007, 17:56
Сталин - въпреки ужасните неща които е направил, по-велик човек от него едва ли има.
И какво му е великото? :lol:
Извел Русия от нищетата , до създаването на ядрено оръжие ?
Спечелил 2рата Световна ?
Развил ленинизма , до по вишо ниво , създавайки собствена идеология?
Човека , който е бил на път , да направи световна револуция , да владее още по-големи части от Азия и да направи Русия още по-голяма ( ест , умрял е малко преди това) ?
И още много други неща , с който сталин ще бъде запомнен.
Йосиф Джугашвили Сталин от селянин се е превърнал в Управник , на най-голямата страна в света? Това , само по-себе си е велик подвиг.
И да всички , ще ревнат "НО СТАЛИН Е УБИЛ МИЛИОНИ!" , "СТАЛИН Е ЧУДОВИЩЕ" , ест повлияни от Западната пропаганда , не виждащи и великите неща , който той е направил. Невярвам , повечето от хората , да са чели която и да е книга за Сталин и информацията , която имат предполагам е взета от прекрасните филми на Дискъвари.
А да , напоследък май стана още по-модерно , всички да имат за идоли музиканти? От цялата тема , 2ма сме казали за историческа личност , остналите за музиканти? :smt005
Въпроса , "Какво разаличата , човека от животните?" , Интелекта.
Тои не се изразява в "видовете изкуства , музика , живопис , пезия , абстрактни понятия като лИбоФ , толерантност , състрадание" , а в това да прогресираш напред , с цената на нужните жертви , естествено.
Изтълкувайте си какво значи думата , "тиран" тогава я ползвайте.
За всеки житова се изразява в ралично нещо , щом за вас това е да се радвате на музиката , i dont rly care.
Ведната всички се хващат за тази водородна бомба , от не умение да се захването за друго? 'tards

=D>

Mooo6nooo
03-28-2007, 18:22
музикантите ме карат да се чувствам добре, а Сталин... ето какъв цитат извадих за това колко е велик. Няма да отговарям повече на тема Сталин.


Този човек ще остане в историята като един от най-жестоките тирани-убийци, ако не и най-жестокият злодей за всички времена. Жертвите му се изчисляват на около 30 млн. души и макар че Хитлер е отговорен за смъртта на повече хора, Хитлеровият деспотичен режим е много по-краткотраен от този на Сталин. До този момент светът не е виждал толкова мащабна и устойчива тирания от нов тип, която става заплаха за целия световен ред и статукво.

quench
03-28-2007, 18:26
въпросът е дали си изграждаш лично мнение,основано на стабилна ценностна система и обща култура или заучаваш готови чужди фрази,заредени с чужд емоционален заряд?

Valar
03-28-2007, 18:41
Kакво си мислите,че като изпишете два милиарда страници ще откажете хората от идолите им! :roll:
Няма смисъл живеем в демокрация всеки си избира идол вас какво ви бърка много сте ми интерестни!Сталин, Сталин какво толква стана чудо чучо лято!?

juSTkiddy
03-28-2007, 19:22
Аврилл
http://img03.picoodle.com/img/img03/7/3/28/f_afrilllm_b6d15fc.png

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-28-2007, 20:32
idoli nqmam... tova e mn`glupavo spored men .. da podrajavash na nqkoi 4ovek 4e ne mojesh da budesh sebe si... #-o #-o #-o

SaYoNaRa
03-28-2007, 20:34
Еми като бях малък уж идол ми беше Джеки Чан :lol: ама тогава верно бях мн малък, а ся идол нямам

_donna_
03-28-2007, 20:39
BastardOfChrist,ти си болен бе пич.
мен хич не ме интересува колко хора е избил Сталин.
просто той не предизвиква нищо в мен.
нито му се възхищавам нито искам да съм като него,
нито да имам власт като неговата,нито да бъда велика ..

искам просто да ми е приятно и някой/нещо
да ме кара да се чувствам добре ..

а "идол" е глупава дума.

Сталин като ти е идол кво ше направиш а?!
идол може да не е определен човек.
идол може да ти е определен начин на живот или..пхаха
ебаси..Сталин та Сталин.знам,че е секси ама чак пък толкова ..

куенч,аре бе приятелю,ти беше здравомислещата клетка у тоя форум..

Muse_of_Madness
03-28-2007, 20:46
По темата... ще посоча един литературен герой, който ще си остане вовеки в сърцето ми... Феанор Братоубиецът, Феанаро(от "феа"-дух, "нар"-огън, притежателен падеж "о", тоест "Дух на огъня") е той, познавате ли го, обичате ли го? Дори да го познавате, него ли обичате или Феанор Твореца, Феанор Майстора? Има разлика.
Гледам BastardofChrist още не се е научил да према комплименти...

Muse_of_Madness
03-28-2007, 20:51
BastardOfChrist,ти си болен бе пич.
мен хич не ме интересува колко хора е избил Сталин.
просто той не предизвиква нищо в мен.
нито му се възхищавам нито искам да съм като него,
нито да имам власт като неговата,нито да бъда велика ..

искам просто да ми е приятно и някой/нещо
да ме кара да се чувствам добре ..

а "идол" е глупава дума.

Сталин като ти е идол кво ше направиш а?!
идол може да не е определен човек.
идол може да ти е определен начин на живот или..пхаха
ебаси..Сталин та Сталин.знам,че е секси ама чак пък толкова ..

куенч,аре бе приятелю,ти беше здравомислещата клетка у тоя форум..
Дона, хайде остави момчето, BastardofChrist не е тоя, с когото ще споделяш ценностите си. Ще ти се изсмее и може би с право, накрая ще си каже, че с тези разбирания е най-добре да си останеш...

_donna_
03-28-2007, 20:53
ще ми се изсмее може би с право така ли?!
хаха,я трай там да не те започвам и тебе. :twisted:

no_martyr
03-28-2007, 20:53
пикая на хората, които споделят принципа, че целта е по-важна от средствата и биха предали близки и приятели в името на успеха...

Да.
Не го казвам по повод Сталин - предпочитам да не го обсъждам сега.
Но - да.
"Идеалистите ще станат жертва на собствения си идеал. Идеалистите възприемат фактите през призмата на идеалите си; когато идеалите им бъдат разбити от обстоятелствата, те ще си изработят идеал от обстоятелствата."
Един много свободен цитат на Ницше.
Идол нямам. Има хора, на които се възхищавам за разни неща, било талант, позиция, упоритост, присъствие. Има идеи, които са ми интересни. Няма да отричам, че социализмът от много време също представлява интерес за мен. Наясно съм с това, че последното изречение ще накара много хора да скочат срещу изказването ми. Въпреки което съм на мнение, че огромната част от хората тук и не само тук не са достатъчно информирани за принципите на тази теория, не за фактическите последици от изкривеното й прилагане, а именно за принципите. Не че аз съм.

Communist
03-28-2007, 21:00
_donna_ доста си дразнеща... :smt012
Сталин...няма нужда да се коментира. Всичко е казано за него, всеки иска да бъде като генералисимуса. ТОЧКА!
Искам да споделя и други мои идоли - Че Гевара и Фидел Кастро :!: Единият борещ се за свобода революционер, надежда за милионите изстрадали по света. Другият, болен, но борещ се с всички сили да запази извоюваната свобода на великия остров, запазил принципите си, въпреки трудностите и натиска (не е продажник като китайците и виетнамците, макар че нямам нищо против тях де).
Да живее революцията! =D>

Ziezi
03-28-2007, 21:17
Пффф,мозъците пак заговориха!Човекът по нищо не се отличава от животните!Някой да е чувал за музиката на сините китове?Не,не общуването им,а музиката?Правени са проучвания и са засичани китове,които продължават песента си години след като са я прекъснали,и я продължават точно от същата нота!
Иначе,да музиката е велико нещо!Както и водородната бомба,както и Сталин,Ленин,Хитлер и тн.Не всички велики хора са от "добрите",правете разликата.
Аз идоли нямам...

_donna_
03-28-2007, 21:20
може би просто са засякли два кита с един и същи тембър на гласа. :smt005

BastardOfChrist
03-28-2007, 21:26
BastardOfChrist,ти си болен бе пич.
мен хич не ме интересува колко хора е избил Сталин.
просто той не предизвиква нищо в мен.
нито му се възхищавам нито искам да съм като него,
нито да имам власт като неговата,нито да бъда велика ..

искам просто да ми е приятно и някой/нещо
да ме кара да се чувствам добре ..

а "идол" е глупава дума.

Сталин като ти е идол кво ше направиш а?!
идол може да не е определен човек.
идол може да ти е определен начин на живот или..пхаха
ебаси..Сталин та Сталин.знам,че е секси ама чак пък толкова ..

куенч,аре бе приятелю,ти беше здравомислещата клетка у тоя форум..
Болен съм , да и к'во?
Поне не съм поредния човек , желаещ единствено "личното си спокойствие и желание да робувам на някой докато не умре".
А ти , както ще направиш като искаш само това да си добре и да ти е спокойно, ще се ожениш , ще работиш за някой, който не просто е желал спокойствие , ше' умреш , ще те помнят поколение-две , после ще изчезнеш. И кво става после ?Ти си просто един преходен материал , нищо повече, със всички останали желаещи само да имат "спокойствие" за всички за който "амбицията е мръсна дума"
Смешните сте ми , такива хора , овце , който имат един вътрешен "възпротивяващ се глас" , но се оставят да бъдат оправлявани от останалите , дори без да го признават...
Muse <3

_donna_
03-28-2007, 21:33
не,скъпи,хич не си познал. = )

аз не съм от ония дето можеш да им излизаш с "цял живот
ше бачкаш зад едно бюро,ше ядеш едно и също,ше родиш деца,
ше станеш дебела и грозна,ше переш чорапите на мъжа ти,
ша праиш салатка,ш'са разболееш от четири дискови хернии,
ше гледаш телевизия докато не изгниеш на дивана и ше бъдеш
затворник-данъкоплатец" ..

аз никога няма да бъда това и не се нуждая от амбиция,
за да го постигна.напротив-амбицираните хора обикновено си
докарват много пари,а оттам и много главоболия.а защо пък реши,
че се стремя към спокойствие?защото не се кланям на Сталин ли?!

не мисля,че има върху какво да спорим,
можеш да имаш каквито си пожелаеш идоли и разбирания
за света.ако ще и да сънуваш водородни бомби-през шнуро ми е.

само ще ти кажа,че с драскане по форуми няма да завладееш света. :Р

а това,че хората ще ме забравят..не е проблем за мен.
хората са родени,за да обичат и мечтаят..и толкоз.
не да помнят разни мъртъвци.

"сега ми се живее,а след мен потоп"
мъдра мисъл ей! = )

BastardOfChrist
03-28-2007, 21:40
не,скъпи,хич не си познал. = )

аз не съм от ония дето можеш да им излизаш с "цял живот
ше бачкаш зад едно бюро,ше ядеш едно и също,ше родиш деца,
ше станеш дебела и грозна,ше переш чорапите на мъжа ти,
ша праиш салатка,ш'са разболееш от четири дискови хернии,
ше гледаш телевизия докато не изгниеш на дивана и ше бъдеш
затворник-данъкоплатец" ..

аз никога няма да бъда това и не се нуждая от амбиция,
за да го постигна.напротив-амбицираните хора обикновено си
докарват много пари,а оттам и много главоболия.а защо пък реши,
че се стремя към спокойствие?защото не се кланям на Сталин ли?!

не мисля,че има върху какво да спорим,
можеш да имаш каквито си пожелаеш идоли и разбирания
за света.ако ще и да сънуваш водородни бомби-през шнуро ми е.

само ще ти кажа,че с драскане по форуми няма да завладееш света. :Р

а това,че хората ще ме забравят..не е проблем за мен.
хората са родени,за да обичат и мечтаят..и толкоз.
не да помнят разни мъртъвци.

"сега ми се живее,а след мен потоп"
мъдра мисъл ей! = )
Стига с тези "водородни бомби" идиоти сте , всички който се хващате за "водородните бомби"
Мне , точно това ще станеш.
И отното казваш , че искаш просто да си една от многото , живали и забравени .

_donna_
03-28-2007, 21:43
не е лошо да си един от многото.всеки се ражда и умира
и рано или късно бива забравен.важното е да обичаш света и живота,
да се развиваш и да създадеш нещо .. = )

добре.да оставим водородните бомби.ще перифразирам:
ако щеш сънувай гей порно с Хитлер и Сталин-'се ми е през шнуро.

колкото до това каква ще бъда-позволи аз да се заема
с това притеснение ..

айде със здраве!

rosskata
03-28-2007, 21:48
И отното казваш , че искаш просто да си една от многото , живали и забравени .

А ти какво... ще ставш новия Сталин? :smt005
Обади ми се да те похваля после.
Има велики хора, които всеки ще помни...Има и обикновени хора, които са щастливи.

Не ме интересува дали ще ме помнят всички. Аз знам, че близките ми няма да ме забравят докато са живи.
Приеми го, не всеки се стреми към величие, световно господство или вечна памет...
Повечето хора се стремят към щастие.

Мерт
04-03-2007, 11:27
@BastardOfChrist,
като на начетен човек,бих искала да споделя с теб две неща,които в момента ме вълнуват,като гледам тази оспорвана тема. : )

Марк Тулий Цицерон?Не,не ми е идол,но определено ме е впечатлил с мъдрата си теория за шестте грешки на човека.За една от тях той споменава:"Заблудата,че личният напредък се осъществява с потъпкването на другите.".Къде тогава остава положителното от създаването на ядреното оръжие,от идеята за осъществяването на световната революция,от сведенията за между 1,5 и 20 милиона души,загинали в лагерите или разстреляни?Какъв точно е смисъла,какво точно е удоволствието от желанието да завладееш още по-големи части от Русия и Азия?Да,постигат се политически напредък и развитие,но с цената на хора.А кой е тоя Сталин да определя кой да живее и кой не?Все едно при теб да дойде някой и да ти каже "Еди-кой-си ми нареди да те разстрелям,защото имаш сини,а не червени гащи.".Също толкова глупаво е.А и нали знаеш за властта.."Колкото повече,толкова повече.".Материализъм?

Другото,което искам да споделя в темата е,че една война НЕ се печели.Какво точно се печели според теб от една война?Слава,власт,пари,тери тории?
Войната не решава проблемите,тя само създава нови.Какво богатство,в такъв случай! :smt005

Още нещо..филмите на Дискавъри са прекрасни,но това не променя историята и фактите.И ако от животните ни различава разумът,както твърди друга велика историческа личност,то тогава музиката е едно от най-прекрасните изкуства.Защото по-прекрасно от това да живееш няма,а това значи не просто живот,а и много други неща,за които сигурно и сам се сещаш.Та какво казваше за водородната бомба?

А,да,само един тиран,СЕЛЯНИН,може да си мисли,че напредъкът за него е като този за бика-напред с рогата.Whatever,ако се чувстваш неповторим,като си единия от двамата,споменал исторически личности за идоли - не се занимавай да ми отговаряш. :smt004

KiLLeR_InSTiNkT
04-03-2007, 11:41
Няма такъв...

nikinkaaa
04-03-2007, 11:48
Азис! :lol: :lol: :lol:

tainstvenata
04-03-2007, 14:07
нямам

ErinEverly
04-03-2007, 15:19
Ммм... Абстрахираме се от музиканти, така ли? Ми тогава ще говоря само за исторически личности:

Като човек :arrow: Александър Първи - Руски император, който е искам световен мир. Борил се е за него на Виенския Конгрес, но все пак един човек не може да промени целия свят... Искал е простичките неща от живота - семейство, приятели, любов... Ненавиждал властта и искал даже да се откаже от нея. Говори се даже, че е изсценирал смъртта си и е доживял живота си като бедняк.

Като владетел :arrow: Александър Втори Освободител - Имал е много трягичен живот. Искал е мир, но заради народа си се хвърлил в Освободителната война. Премахнал крепостното право в Русия. Искал е конституция, но в деня, в който е направил първата крачка, е бил жестоко убит - взривили са краката му и той е умрял в агония половин час по-късно.

Българин :arrow: Васил Левски - няма смисъл дори да обяснявам, защо мисля така. Би трябвало всички да сте достатъчно усведомени по въпроса.

politu
04-03-2007, 16:23
Eminem :-D

BastardOfChrist
04-03-2007, 18:07
@BastardOfChrist,
като на начетен човек,бих искала да споделя с теб две неща,които в момента ме вълнуват,като гледам тази оспорвана тема. : )

Марк Тулий Цицерон?Не,не ми е идол,но определено ме е впечатлил с мъдрата си теория за шестте грешки на човека.За една от тях той споменава:"Заблудата,че личният напредък се осъществява с потъпкването на другите.".Къде тогава остава положителното от създаването на ядреното оръжие,от идеята за осъществяването на световната революция,от сведенията за между 1,5 и 20 милиона души,загинали в лагерите или разстреляни?Какъв точно е смисъла,какво точно е удоволствието от желанието да завладееш още по-големи части от Русия и Азия?Да,постигат се политически напредък и развитие,но с цената на хора.А кой е тоя Сталин да определя кой да живее и кой не?Все едно при теб да дойде някой и да ти каже "Еди-кой-си ми нареди да те разстрелям,защото имаш сини,а не червени гащи.".Също толкова глупаво е.А и нали знаеш за властта.."Колкото повече,толкова повече.".Материализъм?

Другото,което искам да споделя в темата е,че една война НЕ се печели.Какво точно се печели според теб от една война?Слава,власт,пари,тери тории?
Войната не решава проблемите,тя само създава нови.Какво богатство,в такъв случай! :smt005

Още нещо..филмите на Дискавъри са прекрасни,но това не променя историята и фактите.И ако от животните ни различава разумът,както твърди друга велика историческа личност,то тогава музиката е едно от най-прекрасните изкуства.Защото по-прекрасно от това да живееш няма,а това значи не просто живот,а и много други неща,за които сигурно и сам се сещаш.Та какво казваше за водородната бомба?

А,да,само един тиран,СЕЛЯНИН,може да си мисли,че напредъкът за него е като този за бика-напред с рогата.Whatever,ако се чувстваш неповторим,като си единия от двамата,споменал исторически личности за идоли - не се занимавай да ми отговаряш. :smt004
Какво са хората?
Важен въпрос , на който всеки трябва да си отговори.
"Заблудата,че личният напредък се осъществява с потъпкването на другите."
Кога се е постигал личен напредък , когато се съобразяваш с останалите и се опитваш да им помогнеш постояно? Не се постига , yes?
А нима , напредъка не е всичко , към което човек се стреми? Прогреса е това което кара хората да живеят и да вървят напред. Напредъка желае жертви , дали те ще са 10 човека или 10 милиона , всичко това зависи от големите на прогреса , но нека просто ги наречем "политически жертви" (м/у , за да не разртрелят/влезеш в ГУЛАГ , се е искало просто да си с тълпата , да си от масата. Нима същото не се изисква от организираната религия ? (било то християнство , милиулманство изброявайте си другите) Никаде не съм видял да казват , че вишите хора от тези организирани религия не са били наричани УБИЙЦИ , ЧУДОВИЩА и т.н. а , нима повечето от тях не са виновни за смърта на хиляди/милиони ? )
Айде сега , политически убиства са се правели и преди Сталин , правят се и след , и ще се правят и за напред.
Ae , оправайте се . Писна ми от псевдо моралисти , който защитават "великите" общо-приети морали и "teh greater good". Я вземете си направете песничка , как сте спорили една седмица с моя милост , без никакъв напредък в спора , тъпчейки на едно и също място. (О да , имаше напредък забравих! От измислените от някой си нападки за разни бомби , минахме през спора за Сталин и нещата около него)
[/list]

nencuHka
04-03-2007, 18:11
Моя идол е изпълнителя на " 6 кокошки съм заклала" :-D

Мерт
04-03-2007, 20:39
@BastardOfChrist,
Ако говориш за войната,относно мисълта на Цицерон,съм съгласна,че няма как да се постигне особен напредък.Но напредъкът си зависи от ценностите и възгледите,които човек има - защото помагайки на другите,помага и на себе си,по принцип.

Напредъкът е това,което постигаш.Когато имаш цели и ги осъществиш,тогава си ти напреднал в развитието си,когато си направил нещо възможно за себе си,тогава ти си го научил и съответно - напреднал.Не си спомням някъде да съм споменала нещо за религията,но така или иначе ми се струва,че е безсмислено да коментираме и този въпрос в темата.

И мисля,че има разлика между съобразяване и непотъпкване.

Целта не ми беше да ти насадя и наложа собственото ми мнение,просто се възползвах от пълното определение за думата "форум".Съжалявам,ако си го възприел като начин да ти пробутам собствената ми гледна точка,така или иначе,би било безуспешно.И вместо да ми търсиш трески за дялане,си оправи провописа,примерно.Лесно е,когато не познаваш човека срещу теб,да твърдиш нещо подобно или да му намираш кусури.Виж,по-трудничко би било да намериш положителното,да речем : )

Мисля,че поизчерпахме спора,който започнахме,пък и е излишен спам по темата.Не знам дали има някакъв смисъл да продължаваме,само се боксува на едно място.Доста различни понятия и теми започнахме да намесваме в едно,не мислиш ли?

фен
04-03-2007, 21:05
Ето това е моя човек :)

FZ
04-03-2007, 21:29
Моят идол е Wentworth Miller ..

_donna_
04-03-2007, 21:49
@BastardOfChrist,аз псевдоморалистка?!

мне,никога не съм харесвала морала.
обаждам се,защото се обърна в множествено число.
и да,не е необходимо да споря с теб,просто в първия момент
като ти видях тъпотиите и ми кипна.случва се понякога,все още ..

rosskata
04-03-2007, 22:04
Кога се е постигал личен напредък , когато се съобразяваш с останалите и се опитваш да им помогнеш постояно?

Приеми, че има хора, за които именно в това да помогнеш на някой се изразява личния напредък...
Дефинирай какво за теб означава "личен напредък"?
Това е различна категория за всеки отделен човек.
Аз го разбирам като нещо, което носи лично удовлетворение,.т.е нещо строго индивидуално...
За теб това да прегазиш останалите с оглед постигането на някаква твоя си цел, е личен напредък...За някой друг нещата може да стоят доста различно...

Valar
04-03-2007, 22:09
Изчакайте да си взема пуканките за да продължите с възпитанието и хващането за най-малкия израс на децата! :-D

CandyKiller
04-03-2007, 22:13
Jeordie White a.k.a Twiggy Ramirez

http://www.basetendencies.com/promopic/Tarot3.jpg
http://www.basetendencies.com/live1/Live97.jpg
http://www.basetendencies.com/blackpic/Black38.jpg
http://www.basetendencies.com/live4/Live401.jpg

айде стига толко...

_donna_
04-03-2007, 22:21
да,всъщност би трябвало да си доста жалък,за да не можеш
да изградиш личния си напредък без да ощетяваш другите ..

BastardOfChrist
04-03-2007, 23:14
Я ме нахранете още малко , та да ви е мирна главата и да изпитате душевен екстаз. Направете си организация , която е строго анти моя милост и направете Донка водач! После си пуснете нелегална радио-станция и пускайте анти-me пропаганда!
Проключил спор аз няма да продължавам , оправайте се вие и си спорете сами.

_donna_
04-03-2007, 23:26
пич,защо се отказваш от веселбата?!
тъкмо започвахме..

колкото до иронията ти,
нещо не върви,щот' ма съмняваш,че просто
не можеш да продължиш да спориш. :Р

BastardOfChrist
04-03-2007, 23:34
пич,защо се отказваш от веселбата?!
тъкмо започвахме..

колкото до иронията ти,
нещо не върви,щот' ма съмняваш,че просто
не можеш да продължиш да спориш. :Р
Да , спора ще продължи в същия затворен цикъл , както се върти от 2-3 странички.
Имам си по-важна работа (като да играя Gothic 2 ) отколкото да пиша едно и също хиляди пъти.
Я хвани и ме цитирай и пиши различни отговори , след някой мой пост. Харесай си някой , не са ми малко постовете в темата , тъкмо ще ми спестиш работа да се повторя отново , за кой ли пореден път...

_donna_
04-03-2007, 23:39
ако си мислиш,че ще ръся от оригиналщините ми с лека ръка
само заради твоите постове-лъжеш се. :Р

просто цялото ти виждане за света е неприемливо.
някой ден ще го разбереш,хаха.така е.

не знам какво представлява Готик 2,
дано ти е интересно и ти помага по пътя към
завладяването на една световна гробница!

ако мен питаш,тва което правим изобщо не е спор ..
тва е някво жалко подобие на кавга в селската кръчмица.

BastardOfChrist
04-03-2007, 23:42
ако си мислиш,че ще ръся от оригиналщините ми с лека ръка
само заради твоите постове-лъжеш се. :Р

просто цялото ти виждане за света е неприемливо.
някой ден ще го разбереш,хаха.така е.

не знам какво представлява Готик 2,
дано ти е интересно и ти помага по пътя към
завладяването на една световна гробница!

ако мен питаш,тва което правим изобщо не е спор ..
тва е някво жалко подобие на кавга в селската кръчмица.
Дефинирай : приемливо виждане за света?

Muse_of_Madness
04-04-2007, 08:38
http://forum.stih4e.com/Smileys/default/smeeh.gif
Само дето си нямам идея към кого да го насоча. Към бисерите на Дончето или към Bastard0fChrist...

да,всъщност би трябвало да си доста жалък,за да не можеш
да изградиш личния си напредък без да ощетяваш другите ..
Леле, на мен ми се догади от тези задълбочени разсъждения, за които сигурно са изгубени миниум два часа. Животът е борба, толкова ли е сложно? Ако ти получиш работното място, например, някой друг ще бъде лишен от него. И ето, ощетяваш другите. Но какво, да се откажеш от собствения си успех ли? Когото си заслужил с кървава пот? Пха, индивидът е длъжен да защитава собствената си гледна точка, ако не той, то кой друг? Homo homini lupus, турнах си го като подпис щото ми писна да го повтарям.
Разбира се, индивидът може да е част от масата. Тогава индивидуалността му се губи, следователно вече не е себе си, вече не би защитавал своята гледна точка, дори и да го твърди. Колкото до масата... Друга мъдра китайска мисъл- Всичко има своя естествена функция. Искаше ми се да поговорим за талусен и кормусен строеж, ама взех, че се отказах... Естествената функция на някои в този форум е да бъдат част от тълпата. Нищо лошо, без тълпа, сиреч общество, не може. Тълпата има един вид, аристократът има друг вид морал. И тук е времето да направя забележка на Bastard0fChrist-може да си аристократ по душа, но трябва да го докажеш преди да започнеш да се държиш като такъв-сиреч издигни се, после говори. Тук никой няма да те чуе.

_donna_
04-04-2007, 11:10
@Muse_of_Madness,скъпа,толкова грешиш колкото не можеш да си представиш.още поетите революционери са си го казали-масата е велика сила.само че нарицателното "маса" не я превръща автоматично в бездушна и неразсъждаваща тълпа,а в общност,в която всеки един от индивидите вярва поотделно в каузата,по свой собствен начин.

за това е казал Вапцаров "какво тук значи някаква си личност",
след като в цялото си творчество главна тема е индивидуализма и вярата на отделния човек.няма значение дали един човек умира щом има още като него,които да вярват в същото.но те ВЯРВАТ,а не просто се водят по другите.ако не харесваш Вапцаров преспокойно можеш да го обявиш за болен идеалист и комунист и да приложиш това което казах към свой собствен пример.

да,индивидът е длъжен да защитава гледната си точка
и тази защита все още не включва водородни бомби .. :?

Мерт
04-04-2007, 12:40
Искам да попитам нещо @Muse_Of_Madness,като мисля това да е и последен пост по темата,обсъждана относно Сталин,Цицерон и работни места.

В този случай,който ти посочи(цитирам) - "Ако ти получиш работното място, например, някой друг ще бъде лишен от него. И ето, ощетяваш другите. Но какво, да се откажеш от собствения си успех ли?",по-точно и коректно би било да кажем,че ситуацията се обуславя от една единствена думичка:конкуренция.Аз лично виждам мисълта на Цицерон като начин,по който да изложи позицията си относно това,че изтъквайки се,налагайки се пред останалите,човек не става повече от тях.И за ощетяване ще се брои онова,което е нечестна и необективна преценка на възможностите - ако говорим за работното място.Защото ако работодателят сметне,че си по-надежден и способен от някой друг кандидат,той би трябвало да избере теб.Но ако си дете на първия му братовчед,без особено впечатляващи възможности,да речем, и той те избере вместо този,когото поначало считаш за по-трудоспособен,тогава може да говорим за ощетяване.Конкуренцията иначе си движи света и е средство за подбор,както каза ти - "Всичко има своя естествена функция.".

Та така,този спор вече придоби други измерения и както казах,считам,че е безсмислено да продължавам да пиша в темата.

no_martyr
04-04-2007, 12:56
donna, поздрав за аватара :) Както и за примера с Вапцаров, въпреки че специално изречението "Какво тук значи някаква си личност?" го виждам по леко отместен от твоята интерпретация начин...но това си е моята гледна точка, не ми е целта да я натрапвам...
Сега тъкмо се занимавам с Гео Милев и поемата му "Септември"...и не мога да не се замисля за отношенията между маса и народ, индивидуалност спрямо масата...
Това понятие въобще ми звучи малко сбъркано, но както и да е...
На първо място изпитвам някакво огромно съжаление, че теорията не се покрива с практиката. Ако можеше масата да не е едно бездушно и статично...нещо, което стои като морален (или аморален) съдник на отделния човек...Винаги съм се дразнела от словосъчетанието "малък човек" - "обикновен човек"...
Само че не ми е ясно защо смяташ, че Muse of Madness греши. Нито си длъжна да ми обясняваш, нито изисквам някакъв отговор - всеки пише това, което реши. Просто това е нейното виждане, това е нейното разбиране - аз все още не мога да преценя дали смятам като нея, или смятам като теб. Пак поради онази причина, че има едно болезнено разминаване между идеал и действителност. "И хората ще се обичат като братя" - това, това...това е толкова красиво, по дяволите, въпреки че не обичам да използвам тази твърде захабена и изтъркана дума...но за мен наистина е! Къде виждаш онази тълпа, в която да можеш да потънеш, да се изгубиш, в която да чувстваш как пулсът на всички се изравнява в един общ пулс, тълпа, в която знаеш, че имаш точно свое място, маса - да, маса, - която върви дружно към някаква по-различна от моментното облагодетелстване цел? "Аз чукам на вашата съвест за нещо по-висше" - къде е това по-висше нещо в едно метафорично общество-тълпа, в което многото тела те задушават и този гигантски организъм е готов да те изплюе, когато вече няма за какво да те употреби, като мъртва клетка? Натиск, натиск и пак натиск - накрая или ти изскачат пружините и почваш да вървиш в ритъма на последния модел китайски менте-батерии, или се откъсваш, ставаш единак. Много опростено го казах...

quench
04-04-2007, 13:00
=D>
имате уважението ми

но какъв е проблемът с тъплата,с "общия пулс"?

вашият идол е бил нещастен,както и всеки човек е постояно,тъй като има на разположение,за своя най-голяма беда,ресурсите на абстрактното си мислене

дисциплината е начина на живот и на мислене може поне малко да смекчи болката от осъзнаването на собствената незначителност

&lt;black soul&gt;
04-04-2007, 13:24
Ta koi e va6iqt idol mojete da slojite i negova snimka O:)

ми...не ми се слага моя снимка сега.... :-D :wink: ..всъщност наистина моя идол..съм си аз! другите мои идоли са ... АЗИС, САШО РОМАН, БУШ, САДАМ ХЮСЕИН (сори ако не го пиша правилно) и ужасно умния и културен СТОИЧКОВ! :-D ::: ::: олеллее! избива ме на тъпотия! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

&lt;black soul&gt;
04-04-2007, 13:25
=D>
имате уважението ми

но какъв е проблемът с тъплата,с "общия пулс"?

вашият идол е бил нещастен,както и всеки човек е постояно,тъй като има на разположение,за своя най-голяма беда,ресурсите на абстрактното си мислене

дисциплината е начина на живот и на мислене може поне малко да смекчи болката от осъзнаването на собствената незначителност

:shock: :shock: :shock:
на български, ако обичаш!? :wink:

&lt;black soul&gt;
04-04-2007, 13:28
Леле, на мен ми се догади от тези задълбочени разсъждения, за които сигурно са изгубени миниум два часa.

:smt023

quench
04-04-2007, 13:30
интелектуалното мислене е свързано с анализ,оценка и подреждане на идеи,като изводите му са преки (Х + У = Z)

абстрактното мислене е свързано с мисловна рефлексия върху евентуалното,това,което ние наричаме въображение - цялата ни култура и цивилизация се гради на абстрактното мислене (X + Z = ?)

интелектуалното мислене прави човек разумен дотолкова,доколкото той да е перфектно присособен

абстрактното мислене е това,което прави човек способен да мисли над очевидното и да си задава въпроси,които са извън "дневния ред" - например,има ли Бог? - който въпрос не е свързан с твоите стремежи да се нахраниш и наспиш за деня,например

niGGa
04-04-2007, 13:37
Тупак

_donna_
04-04-2007, 13:40
Само че не ми е ясно защо смяташ, че Muse of Madness греши.


Разбира се, индивидът може да е част от масата. Тогава индивидуалността му се губи, следователно вече не е себе си, вече не би защитавал своята гледна точка, дори и да го твърди.

ето тук греши.
и греши най-много заради това,че и тя е част от масата,
нещо като това да е вътре в една система или матрица и дори
да не го осъзнава.тя,един обикновен чарк на съвременното общество
се осмелява да говори за индивидуализъм и да го определя като
невиреещ сред много хора-маса,тълпа ..не,един човек не губи
индивидуалността си,стига да е намерил правилната тълпа!

колкото до гениалното


на мен ми се догади от тези задълбочени разсъждения, за които сигурно са изгубени миниум два часа.

чието повторение беше нужно няколко пъти,
не смятам,че е лошо на хората да им прави удоволствие
да си разговарят и разсъждават.някои си правят нещата сложни
и така им е кеф.други на които им се гади-да се оправят.


дисциплината е начина на живот и на мислене може поне малко да смекчи болката от осъзнаването на собствената незначителност
дисциплината е бомба със закъснител. = )

quench
04-04-2007, 13:42
така е,ако има какво външно въздействие да руши тъй удобната за ума и духа дисциплина

_donna_
04-04-2007, 14:08
или вътрешно..

quench
04-04-2007, 14:12
човека е така устроен,че ако няма външен стимул,той влиза в един коловоз и няма да има нужда от промяна

вътрешната ти нужда от разрушаване на дисциплината идва отвън

_donna_
04-04-2007, 14:24
тц,точно отвътре си идва.
човек,който умишлено си налага дисциплина
без нещо външно да го задължава е достатъчно откачен,
за да не го интересува особено какво става около него.

дисциплината е по-скоро като лекарство за шизофренията
или бягство от разни неща,които мислиш или правиш,които не ти
харесват.защото знаеш,че външния свят не е виновен,повредата си е
у твоя монитор.и тва е даже още по-гадно,щото не можеш да обвиниш никого.блейм Кенада! :smt005

quench
04-04-2007, 14:27
не казвам,че можеш да си спреш мисловното кранче,освен ако не избереш да влезнеш в състояние на изкуствено създадена наркозна кома

което все още не гаранитра,че преставаш да мислиш :twisted:

no_martyr
04-04-2007, 14:29
и греши най-много заради това,че и тя е част от масата,
нещо като това да е вътре в една система или матрица и дори
да не го осъзнава.тя,един обикновен чарк на съвременното общество
се осмелява да говори за индивидуализъм и да го определя като
невиреещ сред много хора-маса,тълпа ..не,един човек не губи
индивидуалността си,стига да е намерил правилната тълпа!

За правилната тълпа съм съгласна. Но защо да не се осмелява? Ако тя - на теория - няма това право, тогава ние - ти, аз, quench и въобще всички, които пишат в тази тема и разсъждават тези въпроси - също нямаме това право. По тази логика - как ти се осмеляваш да я поучаваш, че споменава понятия като маса и индивидуализъм? Или може би как така аз се осмелявам да пиша това под твой цитат, след като и аз съм неделима част от обществото и всъщност не ми е позволено да го коментирам? Примерно :)
Друг е въпросът дали човек е съгласен с нейното мнение, или не...
Пак казвам - с това нямам намерение да влизам в спор с теб, тук обсъждаме разни по-абстрактни въпроси (мненията на quench много ми харесаха, между другото) и би било забавно, ако се окаже, че има определени стереотипи и основни правила и при тяхното разглеждане...то че има - има, и въпреки това не ми харесва хипотетичната ситуация да трябва да осиновявам нечии други опорни точки, различни от онези, които възприемам, с които съм съгласна.
Въобще - при такъв подход излиза, че всяка философия на обществения строй е невъзможна и ненужна, понеже философът също представлява част от тълпата, масата или каквото и там да го наречем. Такова схващане също има - и в него има резон, но не съм напълно съгласна с него. При такова абсолютно приемане на понятието за "обикновен" човек (мхм, пак този) се оказва, че мисленето трябва да го сведем до минимум, поне онова мислене, което е в разрез с общоприетото. Кои са еталоните за обикновеност? :)


колкото до гениалното


на мен ми се догади от тези задълбочени разсъждения, за които сигурно са изгубени миниум два часа.

чието повторение беше нужно няколко пъти,
не смятам,че е лошо на хората да им прави удоволствие
да си разговарят и разсъждават.някои си правят нещата сложни
и така им е кеф.други на които им се гади-да се оправят.

Да. Тука няма да разтягам дълги изречения :-D

Muse_of_Madness
04-04-2007, 14:31
Първо, че не ме разбра. С

на мен ми се догади от тези задълбочени разсъждения, за които сигурно са изгубени миниум два часа.
имах предвид

да,всъщност би трябвало да си доста жалък,за да не можеш
да изградиш личния си напредък без да ощетяваш другите ..
, обясних ти защо.
Поправи ме, ако този път аз не съм те разбрала. Да, част от масата съм, защото не съм успяла да стана нещо повече засега.
А за този изтъркан индивидуализъм... Вирее, навсякъде вирее, където има хора, ще има индивидуализъм. В масата пак го има, но той се опитва да се отрече и е успял в достатъчна степен, че да не се зачита. За гледната точка-ето ти един голям хубав пример, наречен Амайо, който здравата ме издразни в темата за чалгата и метъла с представите си за красота, които незнайно защо са съвсем като на приблизително 90% от населението на България и не само...

_donna_
04-04-2007, 15:00
Но защо да не се осмелява? Ако тя - на теория - няма това право, тогава ние - ти, аз, quench и въобще всички, които пишат в тази тема и разсъждават тези въпроси - също нямаме това право. По тази логика - как ти се осмеляваш да я поучаваш, че споменава понятия като маса и индивидуализъм?
това "осмелява" беше с ироничен отенък..
естествено,че всеки има право да разсъждава над каквото си желае.
просто едно такова крайно мнение винаги дразни.


Въобще - при такъв подход излиза, че всяка философия на обществения строй е невъзможна и ненужна, понеже философът също представлява част от тълпата, масата или каквото и там да го наречем.
философията никога не е била нужна.
тя най-често е плод на нещо лично и извратено.
например,моите философски разсъждения не интересуват никого.
не е и необходимо.


Кои са еталоните за обикновеност?
Миглена Ангелова е един такъв еталон. :Р


В масата пак го има, но той се опитва да се отрече и е успял в достатъчна степен, че да не се зачита.
дали се зачита или не и го има или не вече е въпрос на личен избор.
винаги можеш да накараш някого да ти обърне внимание.

no_martyr
04-04-2007, 15:29
Добре. Схванах :-D
Усетих желанието ти за ирония, просто реших да се заиграя с нея (иронията), понеже и твоето мнение беше малко крайно. За обикновения човек явно не мога да кажа много - познавам тъпи хора, некултурни хора, скучни хора, досадни хора, но за обикновени не се сещам.
Относно философията - щом я има, значи някога (сега) е била (е) нужна. И твърдението, че от философията няма нужда, също е философия.

_donna_
04-04-2007, 15:44
говорим за нужда да се прилага в реалността.
иначе,хората имаме абстрактната нужда от нея. = )

sexa_na_kompleksa
04-05-2007, 15:38
Нямам идол.

Valar
04-05-2007, 16:05
Нямам идол.
То оставаше и да кажеш,че имаш!
Нали няколко души тука ще ти изпиат кръвта! :-D

_donna_
04-05-2007, 20:23
ааааррггггхххх _\,,/

InitialD
04-06-2007, 02:57
Ето го и моят идол...Хорейшо Кейн (Дейвид Карузо)
http://img2.timeinc.net/ew/dynamic/imgs/060105/145213__csi_l.jpg

Shady Record
04-06-2007, 09:02
Eminem