PDA

View Full Version : спорт...



03-27-2007, 17:02
плс кажете ми един спорт или нещо там квото и да е защото съм на 14 и раста и трябва да се движа но се чудя какво да спортувам за колкото може по малко верме да отслабна като изкл фитнеса моля ви кажете ми [-o<

Lorraine
03-27-2007, 17:18
Танците са добър вариант :wink:

$tedinka$^^^26@05!!!!!
03-27-2007, 18:05
Да може да танцуваш наистина увас или с приятели не е задължително да се записваш на снещо или пък да играеш волейбол е също добра идея тъй като гледам напоследък много момичета са се запалили по този спорт...

kPuCkA
03-27-2007, 18:11
ммм...аз ти препоръчвам плуването,супер яко е за развитието на тялото и самия спорт е мн готин...най-голямото предимство е : не се потиш :P :mrgreen:

Allthatshewant
03-27-2007, 18:27
аз също препоръчвам плуването това е най-полезния спорт стягаш всеки мускул по тялото си :wink:

mesmer
03-27-2007, 19:08
Баскетболче

mesmer

christina_aguilera
03-27-2007, 20:09
Плуването е спортът, който развива всички части от тялото и според мен това е най-полезния спорт, особено за твоята възраст :D

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-27-2007, 20:12
az sum na 15 i trugnah na tae bo to4no zaradi tova.. da otslabna no imai predvid 4e e strashno izmoritelno i 4e prosto purvata trenirovka shte ti se stori mn`izmoritelna ako ne spresh da pravish tova koeto ti kazvat... est`s po4ivki vseki moje ;)

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-27-2007, 20:13
Плуването е спортът, който развива всички части от тялото и според мен това е най-полезния спорт, особено за твоята възраст :D

taka e no pravi golemi ramene ;)

Pink`4e
03-27-2007, 20:56
Наистина танцуването много помага ;) А също можеш да правиш коремни преси всяка вечер и всяка сутрин.Или излизай вънка да разходиш ;)

GLeZoRanA
03-27-2007, 21:55
Баскетболче

mesmer Съгласна! :)

iLoveChocolate
03-28-2007, 07:47
ВОЛЕЙБОЛ :wink:

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-28-2007, 11:38
ВОЛЕЙБОЛ :wink:

momi4eto iska da otslabbva be :shock: ot voleibola se pravqt golemi kraka :?

white_chik
03-28-2007, 16:28
Аз вече един месец ходя сериозно,два пъти в седмицата на тае бо.Наистина е изморително първите няколко пъти,но след това свикваш и на мен лично ми доставя голямо удоволствие.Плуването много ми допада като спорт обаче първо прави големи рамена,второ е малко кофти,ако нямаш хубав плувен басейн близо до вкъщи и пътуваш с мокра коса.А басейните,които са при разни училища,са адски мръсни,така хванах кониктивит.Танците са много готина идея.Примерно можеш да се запишеш на некви ориенталски,казвали са ми,че много се отслабва.

Ниго
03-28-2007, 16:44
[B]a[N]D[i]T[k]a говориш глупости. Я виж волейболистите какви крака имат. При това те са професионалисти. Да не ти казвам професионалните плувкини колко химия взимат. Големи крака/ръце/рамене не се правят от любителски спорт. Питай някой бодибилдър колко мъка е всяко сантиметърче над 40. БТВ от амлко по-широки рамене се получава излюзия за тясна талия.

morgana
03-28-2007, 19:59
[B]a[N]D[i]T[k]a говориш глупости. Я виж волейболистите какви крака имат. При това те са професионалисти. Да не ти казвам професионалните плувкини колко химия взимат. Големи крака/ръце/рамене не се правят от любителски спорт. Питай някой бодибилдър колко мъка е всяко сантиметърче над 40. БТВ от амлко по-широки рамене се получава излюзия за тясна талия.


ПЛУВАНЕ! Ниго, искам да те помоля много да ми дадеш съвет!(извинявам се че флудя темата) Моля те , ти разбираш от тези неща, помогни ми да оформя хубава талия и да си стегна коремчето! Щях да ти пратя ЛС , но нали си гост!

ThePainIsReaL
03-28-2007, 20:36
Нещо, което ти доставя удоволствие - при мен са хандбалът и плуването. O:)
А за оформяне на хубаво тяло ти препоръчвам пилатес , йога или тае-бо.

Ниго
03-28-2007, 23:36
ПЛУВАНЕ! Ниго, искам да те помоля много да ми дадеш съвет!(извинявам се че флудя темата) Моля те , ти разбираш от тези неща, помогни ми да оформя хубава талия и да си стегна коремчето! Щях да ти пратя ЛС , но нали си гост! За да се прибере корема едно от най-прсотите неща е скачането на въженце. Другото, което много прибира корема са вакуумки (stomach vacuum). Обикновените коремни преси не помагат много. Нискоинтензивни са. Особено както ги правят момичетата с ръца на гърдите, или до тялото и много бавно - смисъл голям няма. За въртенето на обръч не мога да кажа много. Има едно уредче evil wheel стара руска работа. Прилича на едно колелце с дръжки. Е с него се натоварва много добре корема. М

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-29-2007, 13:03
[B]a[N]D[i]T[k]a говориш глупости. Я виж волейболистите какви крака имат. При това те са професионалисти. Да не ти казвам професионалните плувкини колко химия взимат. Големи крака/ръце/рамене не се правят от любителски спорт. Питай някой бодибилдър колко мъка е всяко сантиметърче над 40. БТВ от амлко по-широки рамене се получава излюзия за тясна талия.

pluvaneto e hubav sport ;) prosto kazah 4e se pravqt shiroki ramene tva e...

Loshotia
03-29-2007, 13:17
Аз пък ще препоръчам аеробика. Подрепям идеите за танци също. Още идеи- бандминтон, фитнес-аеробните уреди и много тичане. Това е най- готиното. А пък ако можеш всичките най- добре

morgana
03-29-2007, 13:27
ПЛУВАНЕ! Ниго, искам да те помоля много да ми дадеш съвет!(извинявам се че флудя темата) Моля те , ти разбираш от тези неща, помогни ми да оформя хубава талия и да си стегна коремчето! Щях да ти пратя ЛС , но нали си гост! За да се прибере корема едно от най-прсотите неща е скачането на въженце. Другото, което много прибира корема са вакуумки (stomach vacuum). Обикновените коремни преси не помагат много. Нискоинтензивни са. Особено както ги правят момичетата с ръца на гърдите, или до тялото и много бавно - смисъл голям няма. За въртенето на обръч не мога да кажа много. Има едно уредче evil wheel стара руска работа. Прилича на едно колелце с дръжки. Е с него се натоварва много добре корема. М

Ниго много благодаря - с въженцето още сега се захващам и ще скачам до откат и още малко :D Ами можеш ли да ми кажеш какви са точно тези вакуумки, откъде да си ги набавя, колко струват горе-долу, как да ги използвам и въобше всичко за тях. А относно това уредче evil wheel аз имам едно като кръгче на което стъпваш и започваш да се въртиш наляво-надясно, все едно танцуваш туист. То пак е руско и много било полезно за намаляването на паласките. Дали не е това, за което ти казваш? Много ти благодаря за помощта, готова съм наистина на всичко, за да махна коремчето и да оформя талията си, без тези ужасни тлъстини отстрани. Благодаря ти пак.

P.S. Извинявам се пак, че флуудя малко темата - няма да продължи много. Благодаря за разбирането.

Ниго
03-29-2007, 13:51
Вакуумките не се купуват.

Това е едно доста лесно и много добро упражнение за стягане на корема. Правете го по колкото пъти на ден искате, където искате в серии до 5 повторения. Застанете прави и си поемете доста въздух. Бутайки напред и надолу с ръцете и стягайки абсолютно цялото ви тяло издишайте бавно и много силно. Концентрирайте вниманието си да стегнете максимум дупето и корема, може и ръцете в юмрук. Може да съскате или там какъвто звук ви е най-подръка. Представете си, че надувате балон. След като сте издишали целия въздух и тялото ви е стегнато като скала и коремните ви мускули крещят от болка без да вдишвате разширете гръдния кош колкото може повече. Това ще измуче като вакуум корема ви навътре. Виждал съм пичове на снимки да им се вижда гръбнака отпред, толкова яко засмукват корема навътре. Задръжте така няколко секунди и след това релаксирайте преди следващото повторение. Упражнението стяга мускулите, които повдигат гръдния ви кош. Когато те са добре стегнати, повдигайки гръдния ви кош намаляват талията ви без да сте свалили грам мазнина Smile Ако пък страдате от запек(доста често срещан проблем при жените) това упражнение може да помогне.

Evil wheel е нещо съвсем друго. Предсатви си дъмбел, на който тежестите са му една до друга в средата. Отстрани са дръжките. Аз го правя с дъмбел. Хващам си го от страни с две дискчета само, колкото да се търкаля. Напиши в гоогле evil wheel.

morgana
03-29-2007, 13:58
"Бутайки напред и надолу с ръцете" Останалото долу-горе го разбрах, само това не можах да схвана. А иначе и аз съм чувала за тези упражнения, но незнам защо в главата ми изскочи някакъв уред! Посрамих се направо! :-) TNX пак!

Ниго
03-29-2007, 14:06
Все едно искаш да се покатериш на стена. Поставила си дланите на нея и буташ, за да повдингеш останалата част от тялото.

morgana
03-29-2007, 15:52
аааа, ясно да.Вече го пробвах и е много яко - наистина се получава нещо като вакуум. Ако занаеш още хитринки или упражнения или всичко, което може да ми помогне - моля те сподели го с мен.TNX AGAIN!