PDA

View Full Version : е това е нещо дето измътих за госпожата



L30N
03-27-2007, 17:03
С текста по долу не искам да убидя нито един учител.Текста е с цел да разсмее някой проблема, е че е голяма доза истина!Доста е голям но всеки, който го е прчел и даде мнение ще му бъда благодарен.



Новата класна


Така цялата работа става по тоя начин. идва току-що завършил кандитат учител с детската си мечта да дарява с ум и разум 25 ангелчета,който с отворени усти сочещи интерес го слушат в захлас,училтеля се старае да напъти децата в вярната посока да им покаже всички врати към света,да ги научи на всички познати добродетели и един ден като се видът след 60 години съвестният ученик с умиление да си спомни за ония приказни години през който е добивал знания,който сега са от особена важност в живота му.Но реалноста естествено е коренно различна млада бивша студентка с с няколко висши образования и по-горните сремежи влиза с пълна еуфория в класната стая, и с надежда бързо да се запознае с въпросните ангелчета и т.н т.н както вече споменах, но на какво се натъква по средата на стаята две приличащи на мечка и сериен убиец едновременно момчета, хванали се за гушите в центъра на кръг от чинове (очевидно ринг) си раздават юмруци и ритници,а загрижените съученици отстрани разделени на агитки припомнят имената майките им като не пропускат да поздравят и всяка една роднина от женски пол до седмо коляно.на послядният чин други четирима ентусиасти разцъкват ужесточено белот,две от момичетата седнали на прозореца до учителската катедра запалили цигара,обсъждат последните забивки и как може едно момче да ти казва, да ти казва че те обича а всъшност да дава само по 20 лева на ден за теб.След първоначалният шок,първото което идва на ум на преподавателаката, е че за всяко нещо си има обяснение и наистина е така въпреки факта, че общият коефициент на класа е (-12) всеки един от "учениците" до такава степен е изпипал умението убеждаване и лъжене,че само психолог с 30-40 годишен опит би имал възможност да се усъмни в изречените думи.Отново страсната от репликата на единият от учениците, седящ на чина до вратата и надул уокмен с сила на слушалките достатъчна да озвучи коцнцерт на rammstein
- а бегий мауку у леву ма пача, че 'не моа да гледъм как се малтат гошо и петър.
засегнатата преподавателка срещнала се за първи път с свирепата реалност грозеща да я преследва до края на кариерата и , веднага решава да пусне в сила наученото до момента, първата и забелешка е отностно речника на ученика, което му докарва физиономия на "теле в железница" (госпожата употребява думи отдавна изчезнали от речника на българската младеж) след това учителката обърнала внимание на некравилното зговаряне на думите макар и да били възможно най-съкратени и лишени от всякаква интунация, това вече предизвикало бурен истеричен смях от страна на ученика, което в последствие предизвикало малко внимание.След 2-3 минутният смях, погледът на ученикът бил привлечен от дневнкът в ръцете на жента стояща пред него и някаде в съзнанието му изплувала много стара информация с дата миналият петък съобщена му от един съученик :
-оная квачка ... ъъъ .... дуректорката каза ъъъъ... ъъъ... че ше имаме нова класна щот ъъ..ъъъъ.ъъъ абе май оная дъртата е умрела или .... е отишла в друга държава ... абе еба ли го се в гъз !
и от тук на там се почва с хилядите обяснения как той всъшност е искал да каже добър ден мили учителю и как тъкмо се бил качил на чина за да може да каже на въпросните момчета пешо и гошо да прекарят викторината, която били започнали началото на междучасието ( релано момчетата от страни са задава ли въпроси от сорта как се казва майката на пешо ? и след съответният отговор те от любезност пращали много поздрави и пожелания на майка му. а кръвта по тях е защото, когато не познаели се удрали САМИ ! ) момичетата на прозореца не пушели а показвали на трето-класниците играещи на народна топка точно под джама как да НЕ пушат а лисчетата и столовете около тях не са били за замерване а просто за да могът да си починат, четиримата на последният чин не играли белот , това били изтегелините билети с въпроси от викторината с тях те тренирали за да могът да се изправят срещу срещу победитя от предишният кръг.И така в дълги и широки обяснения учителката стигнала до извода,че в следствие на стреса е видяла нещата под друг ъгъл.Чиновете били наредени и всеки бил заел мястото си тихо и примерно ( това нещо се казва затишие пред буря) така запознаването започнало по номера първи номер зправи се и кажи как се казваш?
- сашо
-добре сашо,това е много хубаво име дошло от братята ни руснаци (пуснала от ново знанията си госпожата)
-ЪЪъъ не ма..., упс госпожо аз съм от люлин
така следващият - втори номер, кой е ?
-ъъъ аз съм "ежанката две " ъхъ ъхъ ъхъ (смях)
-учудена госпожата пита:
-как така лежнката две? (пита госпожата с изявена интунация,която причинява шептене от рода тая е педал!)
-емиии лежнката две щото Лили е лежнката едно а тя се пада курва аз аз съм щангист!
решила,че очевидно всички днес са леко напрегнати и следователно са допостими грешки госпожата продължава напред с номерата....
след последният номер решава да се престави"
- Здравейте аз съм Маргарита Гюзелева (максимум до утре ще и бъде начислен преякор) на 26 години съм, родом от село Герман.
В това време най-интилигентният от класа дига ръка.
- Да кажи, ти как се казваше майче беше Трайчо нали ?
- еее май да, имам въпрос е що не ни преподавате немски като сте от германия?
-Не отговаря г-жа Гюзелева герман не е германия .... -чули бе идот Герман е в Индия -отговаря сашо - не и ти грешиш герман е в .......
След дълги обяснения и няколко заплахи г-жата се примири,че герман е в индия и при това е столица.
Госпожа Гюзелева започва с свойте изисквания ( и следователно допусна най-големите си грешки) :
-На първо място искам да ви кажа, че аз забележки и отсъствия не пиша (първата)
-второ не държа на красиво писане, стига само да можете да си разчитате (как пъ не, единственият, който може да пише е явор но то е само с спрей,маска и върху стената на некой паметник или сграда)
-трето ще правя родителски срещи всеки месец за да мог да обсъдя с родителите ви вашето развитие ( в този момент всеки започва да вади "родителски бележки" с извинение на тях как въпросният родител не може да присъства на нито една родителска среща поради еди какви си причини.интересото беше,че бележките бяха с единакъв почерк,текст и подпис)
Така 2 дена след първата среща децата набират сила и се връщат в предишната си форма, в края на първият срок госпожата започва да си мисли, че проблемът е в нея,съответно учениците и помогата да го усъзнае напълно следкато това стане се праща писмено заявление до директора,че въпросният учител е невменяем взима наркотици,пие и бие редовмно веднага се появяват потърпевши и свидетели.На края на годината учителят е дисциплинарно увлнен и пратен да се лекува психически в някое лицензирано заведение с съответната терапия и лекарства.А целият клас се оттегля в двумесечна почивка за да набира сили за следващата жертва.

L30N
03-27-2007, 17:07
пропуснах всяка връзка с лица и предмети е случайна! Всичко в текста е плод на болният ми мозък.

kPuCkA
03-27-2007, 18:20
Е,браво браво! Мн яко е написано,кефи на макс.... до някъде е истина,но примерно в моето даскало не можеш да видиш нищо такова... всичко е адски стриктно :( Даже,сега заради нещо съвсем малко наказаха класа ми...ще боядисваме оградата на даскалото!Как ви се струва :)

crazy_mouse
03-27-2007, 18:55
При нас не могат да се видят такива неща.Смисъл няма чак такива крайни сцени

SaSeTo
03-28-2007, 11:51
Х3Х3 много е весоло това,много добре си го написал [е разбира се като изключим правописните грешки =P]

IKisseDAGirL
03-28-2007, 16:15
Не е весело изобщо, може да е написано с хумор, но всъщност...:roll: Все пак малко си пооправи пунктоацията, главните букви и правописа, че ако смяташ в такъв вид да го представяш - няма да е удачно :-k

<black soul>
03-28-2007, 16:18
мн мн радва! ама в нашия клас освен потрушената от нас класна стая няма никакви подобни сцени! всичко е стриктно, особено стриктно бягаме от часовете, но това е друг въпрос! виждам че си се постарал/а и си писала мнооого...само се чудя...защо??? :roll: :?

L30N
03-28-2007, 18:27
мн мн радва! ама в нашия клас освен потрушената от нас класна стая няма никакви подобни сцени! всичко е стриктно, особено стриктно бягаме от часовете, но това е друг въпрос! виждам че си се постарал/а и си писала мнооого...само се чудя...защо??? :roll: :?

така 1во извинявам се за грешките. 2ро писах го за да има всеки някаква пресстава на какво ниво е българското училище.Много от нещата са взети от моя клас,други от разкази на приятели, а останалото е плод на болният ми мозък просто съм съчетал всичко в едно.

PaSsioN_GiRL
03-28-2007, 20:37
Xaaxaxa Т'ва се едно е писано за моя клас =D> Абсолютни диваци сме :twisted: Кефиш =D> =D> :twisted: :lol: