PDA

View Full Version : kak se siidva?



Alex_f
03-27-2007, 19:17
molq nqkoi da mi kaje 4e mi e mnogo spe6no!!!!!!

RiseGirl
03-27-2007, 19:22
Какво е "сийд" и как се "сийдва"?

Основни дефиниции:
Download (лийч) - Сваляне на информация.
Upload (сийд) - Споделяне на вече свалена информация.

Всички торент клиенти са създадени за обмен на информация. Това означава, че програмата при запазени първоначални настройки има функциите автоматично да сийдва докато лийчвате, както и да подържа сийд след като съответна задача бъде свалена и клиента остане включен. Сийдът сам по себе си е процесът на споделяне от Ваша страна към останали потребители (пиъри). Когато споделяте вече свалената от вас информация, Вие повишавате вашият коефициент (рейтинг). Във Ваш интерес е да поддържате колкото се може по-дълго сийд към задачите си.

Когато сваляте даден торент (без значение дали го сийдвате в същия момент), Вие сте - лийчър.

Когато завършите дадена задача и оставите програмата да сийдва, Вие се превръщате в - сийдър.

Общото понятие и за двата вида личър/сийдър е - пиър.

Сийдът (споделянето) на информация е в основата на всички p2p системи. Колкото повече сийдъри има за дадена задача, толкова повече скорост ще има и за лийчърите към нея. Целият процес се нарича Peering (пиъринг), а самата система - p2p (Peer-to-peer) - Равен към равен.

За добрият сийд спомагат множество променливи фактори, което от своя страна го прави променлива величина.

На лице трябва да са достатъчно лийчъри (тоест да има потребление/търсене спрямо дадения материал)

IP адресът Ви да позволява добра видимост и комуникация с другите пиъри,

Да имате правилно конфигуриран торент клиент, порт за слушане, фаеруол и тн.

Вече знаем, че сийдът покачва вашият коефициент. Това пък е в основата на израстването на даден потребител в йерархията на торент тракера.

dano sam pomognala :wink:

Anf3tamin4o
03-27-2007, 19:25
с една дума продължаваш задачата като си я изтеглила :)

Alex_f
03-27-2007, 19:35
oth_fenka,mersi!no az iskam da razbera az kak da siidvam,za6toto do 3 dni 6te mi sprat dostapa do edin torent!ne6to specialno li trqbva da pravq ili to samo si siidva?

alex_ivanov92
03-28-2007, 05:52
vij ne znam za drugite browseri, no az polzvam opera. pri operata samo se siidva. a ti ako polzvash bit comet ili drugi programi za durpane na torent to samo si siidva zatova ne go butai i gledai da nqma pred zada4ata nikakvi strelki4ki. pri durpaneto e nadolu a pri siidvaneto e nagore(upload) ta siida po princip si stava samo a ne da mu zadvash ni6to. prosto ostavqsh browsera ili programata za torenti da si prai kvoto si znae. po princip uploada zapo4va avtomati4no sled kato downloada svurshi. otnema mnogo vreme no ne ti pre4i na skorosotta na download dokato se siidva. ta tova e nadqvam se da sam pomognal:)

Alex_f
03-28-2007, 07:51
mersi ada6! :smt006