PDA

View Full Version : Да се събуваме ли? :Р



_donna_
03-28-2007, 12:21
тема за много жесток размисъл ..
(заета от 10-ТЕ НАЙ;да бе,телевизия)

ограничено и просташко ли е
да караме гостите ни да се събуват?!

селско ли е да връчваме на чужденците по едни
терлички и да им казваме гордо "традиция,традиция" ..
/не че всеки ден ми идват на гости чужденци/

някакъв пичага се изказа,че ако му кажели да се събуе
директно си тръгвал без обяснения.

а някаква мацоранка се обясняваше,че не можело
хората дори да питат дали да се събуват след като и тя
чисти "тоя дом" ..

който е ходил по чужбината може
да сподели как е там ..

аз много се озадачих,за мен е съвсем
нормално да се събуеш като влизаш някъде
и не би трябвало да се възприема като недостатък или
тъмна,балканска байганьовщина .. напротив,признак
на някакво възпитание.

е,зависи,ако влизам в няква пълна кочина
не си и помислям да се събувам,защото не е необходимо ..

`Death`Whore`
03-28-2007, 12:23
Събуването се прави за хигиена!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Все ми е едно дали ще се разсърдят.

_donna_
03-28-2007, 12:26
аз повдигнах въпроса за националната черта,защото
така беше зададена темата в предаването:"10-те най вредни навика
на българина" .. като този да се оплаква винаги от всичко..

та така и с обувките..

да,ъъъ метълистите по-добре да влизат с кубинките. = )

pinki
03-28-2007, 12:27
Az puk ne go namiram za nedostauk :!: Tova si e li4en izbor ....ama si e mnogo gadno kogato nqkoi ti doide na gosti i ne se subye! :smt012

`Death`Whore`
03-28-2007, 12:34
Обаче навън има доста микроби и не е хубаво да се внасят и да се набиват в пода на дома.

_donna_
03-28-2007, 12:35
не,не говорим за скъпи килими и официални вечери..
или когато лазиш мъртво пиян към някой твой приятел,
за да си допиете или да се размажете..

става дума за съвсем нормална ситуация..
някой те кани у тях да .. играете карти примерно..знам ли. = )

да,зависи от това дали навън е кално
или дали вкъщи се гледат малки деца..зависи от много неща.
може би просто не трябва да се придава такава важност
и да определяме някого по това дали се е събул ..

и все пак всеки един българин би си помислил
"ебати простака,как не се сети да се събуе",а
не "ебах го в селянина,кво се събува да му мириша чорапите" ..

Valar
03-28-2007, 12:47
Въпрос на колтура и уважение е.

RoyTheReaper
03-28-2007, 13:03
Събуването варира от култура на култура. Примерно американците не се събуват, а японците и шведите се събуват. При нас събуването е прието за норма: много рядко са ми казвали да не се събувам. Предполагам, че защото тук има 2 сезона - кален и прашен. А примерно в америка е изключено да видиш кал по улиците, защото са оправени; сигурно затова не се събуват.

Аз лично държа когато идват у нас да се събуват, защото съм педантичен на тема чистота. Несъбуването тълкувам като неуважение и липса на възпитание. Когато отивам някъде се събувам без да питам и не го правя само ако изрично ми кажат да не се събувам.

mila_pila
03-28-2007, 13:13
аз не мисля, че това да не си събуеш обувките е признак на ниско възпитание или неуважение... но при мен си е като навик-винаги се събувам освен ако не ми кажат обратното, но когато някой ми е на гости не го карам да се събуе, защото и аз си ходя с обувки вкъщи.. зависи от домакина-ако той е по зарибен по чистенето и алабала ще приеме несъбуването за неуважение, но ако е някой като мен(по-разпилян и т.н.) няма да му направи лошо впечатление.

Mimka_sweet
03-28-2007, 13:13
Абе според мен това е тъпа тема за "размисъл".
Зависи си от гостите,от домакина.......................

ABSOLUTme
03-28-2007, 13:35
Не виждам защо събуването се приема за недостатък.За мен би било много по-нахално някой да ми влезе в къщата без да ме е питал дали може или не може да се събуе(във всички случаи ги карам :lol: ).Аз обичам да си ходя боса,за тая цел обичам вкъщи да ми е чисто :arrow: не давам да се влиза с обувки по-навътре от антрето.Никoй не е задължен като мен да ходи бос(въпреки,че вкъщи - и при родителите ми в БГ,и тук във France,се чисти ежедневно) и точно заради това си имаме пантофки за гости :roll: Нз,така съм свикнала,а и забелязвам тенденцията,че и в Germany и France е така - те даже по чорапи си ходят.Единственото,което ме ужаси при тях е,че нямат домашни дрехи..т.е. или си стоят(в повечето случаи) с дрехите за вънка,или взимат душ и си флякат пижамата,дори и да е 17h :shock: (това не важи естествено за чуждестранните студенти :lol: )

malka_sladuranka
03-28-2007, 14:00
Оо..на миналия ми РД казах на гостите да не се събуват. ОМГ. Каква кочина!? Каква кал?! Каква мърсотия?! Определено чистенето на следващия ден щеше да е по-леко ако се бяха събули.
Не може зимата да отида на гости и да нахлуя с цялата кал, киша и мърсотия. ](*,) Или пък хубаво да се разтъпча на някой скъп килим. :?

machoka
03-28-2007, 14:01
Според мен зависи на какво точно стъпваш, като идеш някъде. Примерно у нас, в/у мокет, отгоре на който има скъп и огромен килим е малко неуместно да се влиза с обувки. Но у приятели с плочки или балатум си влизаме с обувки, то някак самата настилка предразполага към едното или другото.
Е, ако при втората ситуация видя до входната врата наредени няколко чифта чехли, ще се сетя, че се ходи по тях и ще обуя тях, но при никой случай няма да настивам на студените плочки бос :)

rosskata
03-28-2007, 14:28
и АЗ ГЛЕДах "10те най" и доста се озадачих... Оня фръцлъо , който каза, че ако го накарат да се събуе, щял да си тръгне... Сигурно не е чистил през живота си...
А и както каза Lake_bodom , по улиците в България е доста мръсно... В някои държави хората и улиците си метат, няма кал и мръсотия, която да внесат с обувките си...
Вкъщи има теракот в повечето стаи, и пак всички се събуват... Имаме сума ти чехли за гостите...
Единствено съм правила компромис когато не стигат чехлите за гостите... Казвам да влизат с обувки, но не и в стаите с килим(т.е двете спални)...
При положение, че чистя вкъщи всеки ден пода, и на другата сутрин пак е кочина, не мога да си представя как ще се пази чисто ако всички се намъкват с обувки...Не че съм някаква маниачка на тема чистота, напротив... Просто не се кефя да имам кал в кухнята или спалнята...

Бунтар
03-28-2007, 16:43
Единственото,което ме ужаси при тях е,че нямат домашни дрехи..т.е. или си стоят(в повечето случаи) с дрехите за вънка,или взимат душ и си флякат пижамата,дори и да е 17h :shock:

Обикновено, когато има някакъв спор, се опитвам да се поставя на мястото на другия. Но въобще не очаквах за нещо толкова дребно въобще да не схвана какво ти е минало през главата, за да ти хрумне тва. :shock: :shock: :shock: "Домашни" дрехи? WTF?

Swinkenhoffer
03-28-2007, 16:59
дрехи, с които си стоиш у дома?? :shock:
и на мен не ми побира акъла как може някой да няма домашни дрехи.

у нас хората се събуват по желание... все ми е тая. но, като отида у някой приятел, винаги се събувам... някво гадно ми е да стоя с обуща по чуждите къщи, неудобно.

quench
03-28-2007, 17:18
Бате,аз имам супурнейсе стари тениски,анцузи и т.н.,чиято единствена цел е да ми служат като домашно облекло

а чехли имам още повече :)

събуваш се задължително,защото после аз ще чистя (по заповед на приятелката ми)

InviSibLe`SuN`__
03-28-2007, 17:30
Хахаухаха..какъв важен проблем! \:D/
Аз се събувам,все пак е неприятно с обувките,с които до преди малко си настъпвал дъвки и мръсотии отвън ,да влезеш в някаква чиста къща. :-D

Бунтар
03-28-2007, 17:41
Не виждам смисъл да се преобличаш, за да си стоиш вкъщи.

Ма как да е, аз съм мързел :lol:

quench
03-28-2007, 17:55
значи,бате,искаш да кажеш,че както си с мизерията от кръчмата край даскало,примерно,която мирише на цигари и е евентуално олята с бира или ракия,си се прибираш и сядаш на масата за обед?! :shock:

n1ght_shadow
03-28-2007, 17:56
men ne mi sa nravi ne6to da iam "doma6ni drehi"...prosto nqkoi dni sa slu4va dosta 4esto da izlizam za malko ot nas i ne ma marzi postoqnno da sa preobli4am... a ina4e kat otida na gosti vinagi sa sabuvam daje bez da se zamislqm...

quench
03-28-2007, 18:03
добре бе,аз като излизам от нас,например до магазина,да не мислите,че се преобличам? може да изглеждам като клошар (немит,небръснат,със свлечен анцуг без ластик и 2 номера по-голяма тениска на дупки),но съм горд със себе си!
освен това,едно скоростно навличане на дънки + произволно горнище отнема 1 минута....
баси,чак толкова да ви мързи
ти да не си фешън-мацка,която 2 часа да си слага грим?! :P

n1ght_shadow
03-28-2007, 18:06
e da ama as ne izlizam do magazina a po rabota :D
i ne ne sam fe6an :)

Бунтар
03-28-2007, 18:08
значи,бате,искаш да кажеш,че както си с мизерията от кръчмата край даскало,примерно,която мирише на цигари и е евентуално олята с бира или ракия,си се прибираш и сядаш на масата за обед?! :shock:

Аз по кръчми не ходя. Но да, с дрехите, с които съм се размотавал навън, си движа и в нас. И кво?

quench
03-28-2007, 18:18
мързелан :lol:

koalka
03-28-2007, 18:29
Майка ми ме е учила, че е неуважително хората да се събуват.Така и правя-не ги карам да се събуват.Просто им давам парцал да се избършат, докато не станат чисти обувките и тогава влизат навътре.А ако толкова държат те смите да го направят, им позволявам.

quench
03-28-2007, 18:32
that sounds weird to me

n1ght_shadow
03-28-2007, 18:35
that sounds weird to me
you are not alone!! :D

RoyTheReaper
03-28-2007, 18:39
Майка ми ме е учила, че е неуважително хората да се събуват.Така и правя-не ги карам да се събуват.Просто им давам парцал да се избършат, докато не станат чисти обувките и тогава влизат навътре.А ако толкова държат те смите да го направят, им позволявам.

Да ми връчат парцал да си чистя обувките - доста уважен ще се почувствам. :?

ABSOLUTme
03-28-2007, 18:57
Бунтар,Как може с дрехите,с които се въргаляш по някви мръсни пейки,седиш на седалките в градския транспорт,на които кой знае кой клошар е седял..как може с тези дрехи да си седнеш на леглото,в което спиш или да се разложиш на дивана пред ТВ-то? :shock: Ти колко пъти си карал хепатит Бе,момче?? :shock:
Аз не мога така..дори и да сляза долу до клек-шопа за да купя Кола,задължително си измивам ръцете след като се прибера вкъщи,дори и само дръжката на входната врата да съм пипнала.И не,не съм маниячка,просто съм чистоплътна! :-s #-o

Cheesy
03-28-2007, 19:20
Как няма да се събувам бре?Където съм ходила с мръсните обувки по кой знае кви мърсотии и после вкъщи...наистина въпрос на хигиена

alkobalko
03-28-2007, 19:42
Ходила съм в чужбина и там не се събуват. За мен лично това дали ще се събуе даден човек говори до голяма степен за възпитанието му. В къщи се събуваме, както ние, така и гостите ни. Има някои случаи, в които когато бързам за някъде "забравям" да се събуя и притичвам набързо. :lol:

03-28-2007, 19:44
Разбира се, че трябва да се събуеш. Като дойде приятел в нас го питам да давам ли чехли или не му е студено. Всички се събуват, пък и не познавам някой, който си ходи до кревата с обувки


_donna_, ти си пАРЦАЛ!

Jessika_MG
03-28-2007, 20:05
Не може да се сравняваме с това, което е в чужбина, поради простата причина, че там по тротоара няма вероятност да настъпеш някои кучешник, някоя тлъста мазна ...(сещате се). Много е гнусно да не се събуеш в нечии дом.
Да, нормално е да се уважава труда на този, който е чистил - особено, ако си бил в това положение.
Преди години бях чула изкaзването, че хората не се събували, защото много им миришели краката :-D

_donna_
03-28-2007, 20:50
мдаа,аз до магазина си ходя по пижама.
дори веднъж в супермаркета бях така..хаха,
и няква доста разпалено ми обясняваше за новата опаковка
на еди кое си прясно мляко..мм,както и да е.

домашни дрехи трябва да има,спор да няма.
особено аз както обичам да си сядам по земята ..
пък и не е толкова удобно с дрехите за навън.

баси бе,станахте много гъзари модерни нещо ..
сигурно не ядете зелен фасул и шкембе,
нямате чорапи на дупки и не пърдите ..

махахах,както и да е.
аз съм парцал. = )

WILD__BOY
03-28-2007, 21:35
мдаа,аз до магазина си ходя по пижама.
дори веднъж в супермаркета бях така..хаха,
и няква доста разпалено ми обясняваше за новата опаковка
на еди кое си прясно мляко..мм,както и да е.

домашни дрехи трябва да има,спор да няма.
особено аз както обичам да си сядам по земята ..
пък и не е толкова удобно с дрехите за навън.

баси бе,станахте много гъзари модерни нещо ..
сигурно не ядете зелен фасул и шкембе,
нямате чорапи на дупки и не пърдите ..

махахах,както и да е.
аз съм парцал. = )

Оо пърдим и скъсани дънки носим...
Ахахах ама си си парцал от където и да го погледнем AHahAHHAHAHaHaH

А и шкембе ям

_donna_
03-28-2007, 21:38
хаха,аз съм парцал.

е,чувстваш ли се по-пълноценен и удовлетворен?!
не ти вярвам,че ядеш шкембе.тия дето тачим шкембето
сме все народни хора,разбираме се..а ти си злобар. = )

`Death`Whore`
03-28-2007, 21:44
И какво толкова те псуват...не ми стана ясно...

_donna_
03-28-2007, 21:56
аз ли?! 8-[

`Death`Whore`
03-28-2007, 21:57
Май за теб ставаше въпрос...бях се натъкнала на лоши мнения :-k

_donna_
03-28-2007, 22:00
ама що не ме оставите на мира да си се закачам с децата .. = )

Momchence
03-28-2007, 23:42
Ееее това е яка тема...всеки има нещо различно за казване и всичко е по темата :lol:

И аз ще кажа това, което знам по въпроса :D
Като бях в Холандия и си канех гости ме попитаха на вратата дали да се събуват...като им казах, че е препоръчително малко се намусиха но се събуха всичките (бяха съученици на по 15-16)
Другото. което ми напраи впечателние е, че отваряха хладилника без да питат и си вадеха храна :lol: Даже едно момче ме попита "от къде съм купил тези вкусни бъркани яйца с лук и колбас да си вземел и той" и не ми повярва като му казах, че съм си ги направил сам :lol:
Иначе наистина каточели на запад е доста по-чисто по улиците и това има някакво значение...
Мисля че е индивидуално във всеки дом..независимо къде по света..

_donna_
03-29-2007, 06:36
Да ми връчат парцал да си чистя обувките - доста уважен ще се почувствам.
мхахахах,ееейй не неее..тва ме уби от смях.. :smt005

взимали си храна от хладилника?!
веднага тупаници,бре,момче!

шегата настрана ама тия западняци имам чувството че
ако им отнемат кафемашината примерно няма да знаят как да си
направят кафе .. :|

koalka
03-29-2007, 08:42
Майка ми ме е учила, че е неуважително хората да се събуват.Така и правя-не ги карам да се събуват.Просто им давам парцал да се избършат, докато не станат чисти обувките и тогава влизат навътре.А ако толкова държат те смите да го направят, им позволявам.

Да ми връчат парцал да си чистя обувките - доста уважен ще се почувствам. :?Не е точно така, както си го представяш.Просто се слага на земята и си почистваш леко обувките, какво толкова?Никой не ти казва да си го чистят сами, нито ще ти връчят някакъв парцал, нито сам да си ги чистиш!

XePouH`
03-29-2007, 08:55
дали пък ша пусна някой дет е ходил в кучешки лайна и сред боклуците да ми гази в апартамента =;

ErinEverly
03-29-2007, 12:11
Разбира се, че трябва да се събуват хората. Това е признак на елементарно възпитание. Дори не трябва да се налага някой да ти напомня да го направиш...

quench
03-29-2007, 12:14
"Хай съвуй са ва,фрустак! Шми умайш килимъ ва!"
нещо такова ли? :P :wink:

punisher
03-29-2007, 12:41
Аз попринцип се събувам...но имам познати ,които казват ''не не,не се събувай..влизай си'' В такъв случай не се събувам.
У нас не бих пуснала някой с обуща да ми крачи,защото ще стане голямо мазало...
А по въпроса за чужбина... живяла съм 2 години в Лондон и бих казала,че в повечето домове не се събуват... незнам как си седят с обувки у тях тия хора..къщите са им големи, просторни и си крачат с токчетата насам натам.. странна работа :-s поне аз не мога така да седя в нас.А и да чистиш след всеки влязъл... :?

Ellie
03-29-2007, 14:08
Ако кажат на баща ми, ще си тръгне.Аз се събувам, повечето баби на приятелките ми са по-големи маниаци от обикновеното.Разбирам, да, трябва да се събуват хората, но при тях се събувам от стълбите, веднага ще ми лепната етикет "нечистоплътна", ако стъпя на прага с обувките. #-o Майка ми също се събува.

Аз съм бе, народния
03-29-2007, 20:12
_donna_, шкембе си ям и ще си ям и ти не си народен човек! ти си злобар, а аз ям шкембе!

Ако не си ял шкембе при рибката не си ял никво щембее.. а също и при чучура в пловдив.
(там не те карат да се събуваш на входа :D :D )

наздраве

ABSOLUTme
03-29-2007, 20:28
Не може да се сравняваме с това, което е в чужбина, поради простата причина, че там по тротоара няма вероятност да настъпеш някои кучешник, някоя тлъста мазна ...(сещате се).
Иска ти се :lol:
Навсякъде,където има кучета има и кучешки лайна..въобще не си мисли,че като си в чужбина ходиш на метено..Може да няма толкова хартиени боклуци по земята,но акитата са си част от интериора :-D

_donna_
03-30-2007, 09:12
аз ям шкембе!

браво! =D>

fake
03-30-2007, 09:20
Не може да се сравняваме с това, което е в чужбина, поради простата причина, че там по тротоара няма вероятност да настъпеш някои кучешник, някоя тлъста мазна ...(сещате се).
Иска ти се :lol:
Навсякъде,където има кучета има и кучешки лайна..въобще не си мисли,че като си в чужбина ходиш на метено..Може да няма толкова хартиени боклуци по земята,но акитата са си част от интериора :-D
не знам къде в дебрите на големия свят си се забутала, но в повечето развити държави стопаните си носят специални пликчета, в случай, че кучето се из...ака на неподходящо място ;)

03-30-2007, 09:37
Аз пък ще ви кажа, че явно не сте имали гости с миризливи крака, та затова така говорите. Откакто имах едни гости, дето ми овоняха цялата къща, никой не карам да се събува. И не, не са мангали, роднини са ми и са съвсем нормални, но явно не си бяха сменяли чорапите след пътуването... Та понякога е по-добре да минеш с прахосмукачката, отколкото да смърди кошмарно докато вечеряш... Вярвайте, беше отврат, то ти се повръща, а сме на вечеря...не ща да си спомням. Събуване- само ако са чисти чорапите, егати. И мразя да се събувам у хора с плочки, без да ми дадат чехли. Не съм длъжна да мръзна зарад скъпоценните им плочки, кат са такива чистници да дават чехли. Тука е прието да се събуват хората, ама им даваме чехли. В нас /в майка и татко/ никога не караме хората да се събуват /освен родата, щот седят по цял ден и им даваме чехлички, ама някакви гости за един час- ако искат си стоят обути/

Shadow_Walker
03-30-2007, 09:45
Естествено, че като влезем в дома на някого или пък в нашия дом трябва да си събуем обувките.
Не вярвам някой да иска микробите и мръсотиите от улицата да се мотаят из хола му.
Освен това е доста по-удобно да се разхождаш у вас, ако си с чехли или просто по чорапи :)

03-30-2007, 18:06
аз ям шкембе!

браво! =D>

Благодаря :)
:smt006

ABSOLUTme
03-30-2007, 18:37
Не може да се сравняваме с това, което е в чужбина, поради простата причина, че там по тротоара няма вероятност да настъпеш някои кучешник, някоя тлъста мазна ...(сещате се).
Иска ти се :lol:
Навсякъде,където има кучета има и кучешки лайна..въобще не си мисли,че като си в чужбина ходиш на метено..Може да няма толкова хартиени боклуци по земята,но акитата са си част от интериора :-D
не знам къде в дебрите на големия свят си се забутала, но в повечето развити държави стопаните си носят специални пликчета, в случай, че кучето се из...ака на неподходящо място ;)

'Забутала' съм се,в така наречената Столица на Европа (демек Страсбург) :lol: .Ако ти кажа на колко много кучешки остатъци се натъквам,докато си правя разходки около Европейския парламент примерно,няма да ми повярваш.И не си мисли,че аз ги търся и ги броя - те просто са навсякъде. :-D
А колкото до стопаните - то си има специални места в градинките с песок,където да се изхождат кучетата,ама не всички го правят там.
Тъй че теорията ви пропада.Мога да потвърдя и със снимков материал,ама надали искате. :lol:

RoyTheReaper
03-30-2007, 18:40
В Страсбург може да е така, но другаде може да не е. Нали?

ABSOLUTme
03-30-2007, 18:50
В Страсбург може да е така, но другаде може да не е. Нали?
Кой ти е казал,че само там съм живяла и съм го видяла? :-s
Простаци има навсякъде,някои си носят пликче и събират след песа,някои не си носят.Точно както е у нас! :::

sherry
03-30-2007, 19:23
Не виждам смисъл да се преобличаш, за да си стоиш вкъщи.

Ма как да е, аз съм мързел :lol:Как да няма смисъл :shock: Аз примерно не мога да си представя да се излежавам на чистите чершафи(примерно) у дома с дънките, с които съм била на училище...Много рядко оставам така. Не мога да стоя у дома с дрехи, с които съм била навън! У дома си стоя с някакви по - спортни, стари дрехи и са ми чисти.

По темата - Не би ми било приятно да влиза някой у дома, без да се събуе, все пак по улиците в нашия град е голяма мизерия, не мога да си представя колко трудно бих изчистила всичко... Аз също не влизам с обувки в дома на някого, влизала съм така, само когато изрично ми кажат да влизам с обувки.

RoyTheReaper
03-30-2007, 21:38
В Страсбург може да е така, но другаде може да не е. Нали?
Кой ти е казал,че само там съм живяла и съм го видяла? :-s
Простаци има навсякъде,някои си носят пликче и събират след песа,някои не си носят.Точно както е у нас! :::

Добре, това че си живяла на няколко места какво доказва? Че няма места без кучешки лайна, защото ти не си ги посетила? Защото други хора казват, че в определени страни чистотата е безупречна. Простаци може да има навсякъде, но явно нещата не стоят така и с лайната.

ABSOLUTme
03-30-2007, 23:41
В Страсбург може да е така, но другаде може да не е. Нали?
Кой ти е казал,че само там съм живяла и съм го видяла? :-s
Простаци има навсякъде,някои си носят пликче и събират след песа,някои не си носят.Точно както е у нас! :::

Добре, това че си живяла на няколко места какво доказва? Че няма места без кучешки лайна, защото ти не си ги посетила? Защото други хора казват, че в определени страни чистотата е безупречна. Простаци може да има навсякъде, но явно нещата не стоят така и с лайната.

Предполагам,че в Swiss е много по-чисто от където и да е в Европа.Но е факт,че не навсякъде на запад (пък и в САЩ) чистят тротоарите с прахосмукачки..тва са глупости. :lol:

Alex___f
03-31-2007, 09:37
В чужбина наистина не се събуват, но да мислим реално те могат да си го позволят, пък и улиците им не са като наще...
В нас също не се събуваме (поне моите приятели) майка ми понякога се сърди като направят щрапки, но слабо ме вълнува ...
На мен лично ми е много по приятно да не се събувам... Хората си слагат кувертюри за това спокойно си лежат на леглата :wink:

sexa_na_kompleksa
03-31-2007, 09:41
Понеже аз чистя в нас,някой като влезе го карам да се събуе.И аз като ходя на гости ВИНАГИ се събувам перд вратата,дори да ми кажат,че не е нужно.

sexa_na_kompleksa
03-31-2007, 16:31
дори да ми кажат,че не е нужно.

Е аз чак толкова не се престаравам.Някак си не ме кефи останалите 5 човека да ходят с кални обувки,в къщата да е мазало по пода,а аз да си стъпвам с белите чорапки върху калта и боклуците...
Защото на мен "Не се събувай" ми говори...Не се събувай,пода е мръсен,няма смисъл. :smt017 :lol:

Е,не говоря за такава мизерия.Аз даже нямам познати,на които дома да им изглежда така