PDA

View Full Version : !!Как да отслабнете за лятото!!



03-28-2007, 14:08
Може 1во да ви се стори много просто,но не е нужно да спазвате някакви строги диети,за да се понасяте лятото! ;)
Важното е да се спазва това което съм написла;)така....
1.Храната(ще кажете на даскало огладнявам или няма от къде да си взема плод-добре)-на училище(ако няма плодове наоколо) вземете си един bakerolls (не е калоричен-се пак са сухари)и една вода пийте и яжте по малко не наведнъж да се натъпчите!Ако огладнеете пак -вода и пак вода!Ако сте си вкъщи е добре да закусите-може да хапнете една препечена филийка с нещо(непрекаляваите с "нещото").На обяд си изяще "манджата" гледайте да не е пак тестено(трябва да има разнообразие) супата е добър вариант.НЕ СЕ ТЪПЧЕТЕ!Следобяд-изяще някакъв плод.Вечерта хапнете някаква салата (зелена-примерно).МНОГО ВАЖНО!:НЕ
-пийте газирано,в никакъв случаи!(имат страшно много захар и ти разяждат червата дори!)
-не яжте сладко,имайте воля!(може да си позволите един пат в седмицата нещо мъничко)
Да!
-слагайте подправки към това което ядете (те усилват вкуса и те засищат повече)
-пийте много вода поне по 3л на ден!(разгражда хранта и това което сте яли го изпикавате хах)
2.Движението.....само чрез движение не може да отслабнете много, трябва и 1то.Се пак вие горите храната която сте погълнали,но най-вече стягате мусколите.Когато не се ограничавате и сте си пални по принцип мускола поглъща мазнината и става стегнато но не слабо тяло(е рядко се стига до термина"стегнато" хах).Ако имате време се запишете на Таебо,Тенис на корт,Танци(народните действат страхотно,но в танците трябва да си постоянен),ходете на фитнес,или бягайте на стадиона или просто се разходете в парка с някои дружки!Ако намате време се някак ще отделите 15-20мин.:правете упражнения(това не е срамно или нещо такова) за корем-преси-странични и обикновенни(като сте свили крака-не цялостни те натоварват мн гръбнака),за "паласките"-странични преси,или лягайте странично кракта са ви свити/хоризонтални(пробвате и двете) и вдигате единия крак така че паласките да се свиват и напрягат.Когато сте изправени може да се накланяте на двте страни последователно това също много помага но трябва продължително.За краката и задните части- лягайте странично кракта са ви свити/хоризонтални(пробвате и двете) и вдигате единия крак,лягате и вдигате един по един а след това и двата крака едновременно,на карака и на ръце сте (4 крака хах) вдигате единия крак нагоре и след това и с другия.Упражненията ги правете най-малко всеки ден,бройте колко може да издържите и на следващия ден правите поне с 5 повече(дори да сте били толкова отпуснати,че да имете мускулна треска).Ходете на купони и танцувайте много-това е най-добрият спорт! O:)
Още....спете много!(доста помага-не ядете през това време;)хаха)Имайте воля с така всичко ще стане и то много бързо!Не се комплексиирайте,защото точно комплексите водят до страшните болести!Още съм малка,но съм минала през всичко това (правилно/неправилно хранене,тренировки,танци,у ражнения,комплекси,начало о на анорексия-която добре че я преодолях) та така дано това което съм казала да сте го спазили защото повярвайте ми-има ефект!

Ниго
03-28-2007, 14:45
няколко забалежки:
Bake rolls е препечен хляб с мазнини и сол. Пълен боклук с две думи. Нищо пакетирано в толкова лъскава опаковка не е хубаво, или полезно.

Повторенията до отказ са противопоказни за увеличавен и тонизиране на мускулите.

Май не си чувала, че белтъци трябва да се приемат на всяко хранене а? Вечеря само от салата не струва. Трябва да има месо или млячен продукт.


Когато не се ограничавате и сте си пални по принцип мускола поглъща мазнината и става стегнато но не слабо тялоС риск за пореден път да разбия нечии мечти:
Мускул не става на сланина. Сланината също не става на мускул.
От фитнес не се отслабва (освен, ако под фитнес не разбирате пътечка и велоергометър).

Малкото тежки повторения с правилна техника са много по-добри от многото леки.

Аз май ще спирам да пиша, не ме четат много.

03-28-2007, 15:46
Напротив Ниго четат си те хората включително и аз :D просто на някой не им угажда написаното

Lorraine
03-28-2007, 19:08
Мерси за съветчетата :)

Mimka_sweet
03-28-2007, 19:12
Почвам да слабея ! :-D

morgana
03-28-2007, 19:20
няколко забалежки:
Bake rolls е препечен хляб с мазнини и сол. Пълен боклук с две думи. Нищо пакетирано в толкова лъскава опаковка не е хубаво, или полезно.

Повторенията до отказ са противопоказни за увеличавен и тонизиране на мускулите.

Май не си чувала, че белтъци трябва да се приемат на всяко хранене а? Вечеря само от салата не струва. Трябва да има месо или млячен продукт.


Когато не се ограничавате и сте си пални по принцип мускола поглъща мазнината и става стегнато но не слабо тялоС риск за пореден път да разбия нечии мечти:
Мускул не става на сланина. Сланината също не става на мускул.
От фитнес не се отслабва (освен, ако под фитнес не разбирате пътечка и велоергометър).

Малкото тежки повторения с правилна техника са много по-добри от многото леки.

Аз май ще спирам да пиша, не ме четат много.




Неее спирай да пишеш! Никак неее е безполезно!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
6 точка от правилника! Разтягаш страницата!

BroKeN^DreAmZ`f
03-28-2007, 19:31
няколко забалежки:
Bake rolls е препечен хляб с мазнини и сол. Пълен боклук с две думи. Нищо пакетирано в толкова лъскава опаковка не е хубаво, или полезно.

Съгласна съм с тва.....ама в даскало наистина няма нио за ядене, което да е полезно, кът изключим варианта да си мъкнеш плодове :-k някви идеи?

Ниго
03-28-2007, 23:32
няколко забалежки:
Bake rolls е препечен хляб с мазнини и сол. Пълен боклук с две думи. Нищо пакетирано в толкова лъскава опаковка не е хубаво, или полезно.

Съгласна съм с тва.....ама в даскало наистина няма нио за ядене, което да е полезно, кът изключим варианта да си мъкнеш плодове :-k някви идеи?50 грама орехи и едно кисело мляко. в 100 грама орехи има около 600 калории. Преценете си дажбата.

Presley
04-04-2007, 17:37
Ами виждам ,че си положила усилие да ни иэложиш твоя ``план`` эа отслабване ,но эа съжаление малко ще го ``оплюя`` :D :D :D
Эначи:
1)Бейкролс...това е много калорична и неэдравословна храна!Все пак теэи кръгчета са направени от пържен хляб,а пърженото е ужасно калорично и освен това вредно!
2) НЕ е добре да се минава от едната крайност в другата..!Имам в предвид-сутрин Бейкролс,вечер эелена салатка...някакси не върви!!!
3)От една страна има и нещо положително-найстина по тоэи начин може да си отслабне,но эа много голям период...!Тоест трябва тоя режим да се спаэва дълго време..!А и единственият фактор,който ще повлияе благоприятно на понижаването на теглото е ИЭХВЪРЛЯНЕТО НА СЛАДКОТО И ГАЭИРАНОТО ....

Е както и да е,хубаво е че си се постарала!Пък всеки си решава дали да се въэполэва или не!Айде късмет на СЛАБЕЕЩИТЕ :smt016
:smt006

Drakthul
04-04-2007, 18:18
Това да не е копи/пейст от някой от тия сайтове тип 'женско списание'?? .. :lol: :lol: :lol:

^t_a_n_i_a^
04-05-2007, 09:31
Благодаря за съветите започвам да слабея

Sarabi
04-05-2007, 09:45
Може ли някой компетентен да каже какво може да ядем в училище (диетично и здравословно), когато нямаме възможност да си носим плодове, кисели млека и т.н. Вече е ясно, че БейкРолс-а не струва. Е, предложете нещо друго, моля :D .

strange__
04-05-2007, 09:52
Купувай си ябълка примерно :D

Sarabi
04-05-2007, 09:55
Е някой път се налага да преписвам, преснимам, обяснявам или просто ми се спи прекалено много за да ходя чак до пазарчето, та да си купя краставица или ябълка. Коя от пакетираните храни е годна за консумация без притеснения за тегло или здравословно състояние?

..:::Sweet_girl:::..
04-05-2007, 10:39
Много мерси за съветите !!!

sun4e
04-05-2007, 10:48
Е някой път се налага да преписвам, преснимам, обяснявам или просто ми се спи прекалено много за да ходя чак до пазарчето, та да си купя краставица или ябълка. Коя от пакетираните храни е годна за консумация без притеснения за тегло или здравословно състояние?
ммм...не се сещам за такава храна.То просто всичко чипсове,солети,кроасани,ва лички,бонбони... 8-[ .Май най-добре си е да си носим от вкъщи,макар,че до моето даскало има откъде да си купя някой плод,но е малко надалеч,а и понякога имам да си припомням за някое контролно.Абе просто е ужасно и като гледам някои как се тъпчат с тия закуски и кроасани, като обезумели.Сякаш не може да хапне малко у тях преди даксало и на даскало да си яде нещо здравословно... :roll:
Иначе мерси за съветите,които даде Гост .Съгласна съм с по-голямата част :roll:

cherinka
04-05-2007, 11:41
Видях в 2-3 поста, че било изключено да си носите плодове и кисели млека от вкъщи. Е ЗАЩО?! Срам ли ви е, какво?!?!?!?

04-10-2007, 20:21
abe hora kfo se 4udite kak se otslabva ami s volq !!! kombiniraite si neshtata uprajneniq i malko po skromno s hranata i gotovo
Az naprimer sam na 12(drugiq mesec stavam na 13) visoka sam 156 santa i teja 48 kilca tqloto mi e stegnato zashtoto sportuvam (KYOKUSHIN karate i fitnes4e ) a i ne se tap4a prosto si qm normalno ( ne zakusvam , samo obqdvam i ve4erqm , sledobednata zakuska sashto ne q za4itam ) pozvolqvam si i sladki neshta kogato mi se priqde ( nqma da pripadam q ) estestfeno s ograni4eniq . Nai dobre si iz4islete neobhodimata dnevna dajba ot kalorii i ako iskate da slabeete -okolo 300 ako iskate da zadarjite ve4e postignatoto to4no tolkova kolkoto sa vi nujni are tfa e i umnata
P.P. sorry za latinicata

KYOKUSHIN girl
04-10-2007, 20:23
sorry tfa bqh az po gore

04-10-2007, 21:39
abe hora kfo se 4udite kak se otslabva ami s volq !!! kombiniraite si neshtata uprajneniq i malko po skromno s hranata i gotovo
Az naprimer sam na 12(drugiq mesec stavam na 13) visoka sam 156 santa i teja 48 kilca tqloto mi e stegnato zashtoto sportuvam (KYOKUSHIN karate i fitnes4e ) a i ne se tap4a prosto si qm normalno ( ne zakusvam , samo obqdvam i ve4erqm , sledobednata zakuska sashto ne q za4itam ) pozvolqvam si i sladki neshta kogato mi se priqde ( nqma da pripadam q ) estestfeno s ograni4eniq . Nai dobre si iz4islete neobhodimata dnevna dajba ot kalorii i ako iskate da slabeete -okolo 300 ako iskate da zadarjite ve4e postignatoto to4no tolkova kolkoto sa vi nujni are tfa e i umnata
P.P. sorry za latinicata

1voto koeto e - che normalno hranene vkliuchva i zakuska po princip i e kazano che zakuskata e nai-vajnata chast ot hraneneto.

2roto - na 12 si , q vij kato stanesh na 15-16 dali nqma da kachish nqkoe kilce??

i 3toto - ti 300 kalorii na den znaesh li vyobshte kakvo e za edin chovek we?!

christina_aguilera
04-11-2007, 12:48
Е някой път се налага да преписвам, преснимам, обяснявам или просто ми се спи прекалено много за да ходя чак до пазарчето, та да си купя краставица или ябълка. Коя от пакетираните храни е годна за консумация без притеснения за тегло или здравословно състояние?
хахах ми май няма такива. Е нищо не пречи на човек да си взима в торбичката по някой банан(аз така права понякога), а и не е срамно :roll:
Инче съм съгласна с повечето от съветите :D

Adwokat
04-11-2007, 13:30
малее малее колко много си писала чак ме домързя да го прочета :-D :-D

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Като те мързи да четеш - няма и да пишеш! 10 точка от правилника!

koalka
04-11-2007, 15:45
Видях в 2-3 поста, че било изключено да си носите плодове и кисели млека от вкъщи. Е ЗАЩО?! Срам ли ви е, какво?!?!?!?И аз не мога да разбера, какво им пука?

Но определено темата е добра, въпреки че тези неща ги знам.

umrqlabubole4ka
04-11-2007, 16:31
Е някой път се налага да преписвам, преснимам, обяснявам или просто ми се спи прекалено много за да ходя чак до пазарчето, та да си купя краставица или ябълка. Коя от пакетираните храни е годна за консумация без притеснения за тегло или здравословно състояние?
ммм...не се сещам за такава храна.То просто всичко чипсове,солети,кроасани,ва лички,бонбони... 8-[ .Май най-добре си е да си носим от вкъщи,макар,че до моето даскало има откъде да си купя някой плод,но е малко надалеч,а и понякога имам да си припомням за някое контролно.Абе просто е ужасно и като гледам някои как се тъпчат с тия закуски и кроасани, като обезумели.Сякаш не може да хапне малко у тях преди даксало и на даскало да си яде нещо здравословно... :roll:
Иначе мерси за съветите,които даде Гост .Съгласна съм с по-голямата част :roll:

същото мисля :-k

04-11-2007, 17:29
bakerolls-a ne e kalori4en, pyk az sym kon! vie lapeta ne se nau4ihte!
eto q moqta dieta: bez sladko i testqno, sutrin samo plodove, qm 4ak sledobed:meso i salata, ve4erta kysno ne se qde, da znaete....otslabnah s 4 kila za sedmica, ama sportuvam super mn.

04-12-2007, 10:42
Анонимко написа:
abe hora kfo se 4udite kak se otslabva ami s volq !!! kombiniraite si neshtata uprajneniq i malko po skromno s hranata i gotovo
Az naprimer sam na 12(drugiq mesec stavam na 13) visoka sam 156 santa i teja 48 kilca tqloto mi e stegnato zashtoto sportuvam (KYOKUSHIN karate i fitnes4e ) a i ne se tap4a prosto si qm normalno ( ne zakusvam , samo obqdvam i ve4erqm , sledobednata zakuska sashto ne q za4itam ) pozvolqvam si i sladki neshta kogato mi se priqde ( nqma da pripadam q ) estestfeno s ograni4eniq . Nai dobre si iz4islete neobhodimata dnevna dajba ot kalorii i ako iskate da slabeete -okolo 300 ako iskate da zadarjite ve4e postignatoto to4no tolkova kolkoto sa vi nujni are tfa e i umnata
P.P. sorry za latinicata


1voto koeto e - che normalno hranene vkliuchva i zakuska po princip i e kazano che zakuskata e nai-vajnata chast ot hraneneto.

2roto - na 12 si , q vij kato stanesh na 15-16 dali nqma da kachish nqkoe kilce??

i 3toto - ti 300 kalorii na den znaesh li vyobshte kakvo e za edin chovek





tfa po gore trqbvashe da e citat ama karai (samo ako imash knijka estestfeno )
kolkoto do kritikite da saglasna sam 4e normalnoto hranene iska i zakuska ama az li4no q karam samo na obqd i ve4erq i sam si eXtra
I kat stana na 15-16 edva li she ka4a a ako ka4a she si svalq mn lesno
a otnosno tfa tretoto NE SI SHVANAL SMISELA ako primerno sa ti neobhodimi 1800 kalorii dnvno a iskash da otslabnesh izvashdash okolo 300 i kfo se polu4ava 1500 a za nqkoi na dieta tfa si e savsem normalno



sledvashtiqt pat kat komentirash ne4ie mnenie go razberi pravilno i 4ak togava se izkazvai ''kompetentno ''

04-12-2007, 12:49
ми на даскало може да ядете Активия И тия диетичните бисквити 'Hogarenas' , които всъщност са много вкусни и има различни видове :P

maroon
04-13-2007, 20:11
na daskalo moje da si qdete CORNY - okolo 200 kcal e sredno vseki vid; a ima edin zelen, koito e bez zahar - toi e po-'dietien i polezen', ako moje da se nare4e taka - samo 176 kcal

04-14-2007, 08:52
Почвам да слабея ! :-D
i az !!! :smt026

GaNGsTa`Gi®l
04-14-2007, 13:19
ми на даскало може да ядете Активия И тия диетичните бисквити 'Hogarenas' , които всъщност са много вкусни и има различни видове :P
И аз съм на Хогаренас от няколко дена има и гадни ама тея със зърнения микс и некфи със сусам имаше са яки.. :Р Иначе има некфи с плодове..блаа пълна боза :shock:

maroon
04-14-2007, 18:24
Е някой път се налага да преписвам, преснимам, обяснявам или просто ми се спи прекалено много за да ходя чак до пазарчето, та да си купя краставица или ябълка. Коя от пакетираните храни е годна за консумация без притеснения за тегло или здравословно състояние?
obezmasleno kiselo mlqko, naprimer, lele kolko pari im spestqvam za reklama samo kato si pomislq na kyde li ne go prepory4vam :D :-D :lol:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
6 точка от правилника!

ReNityYy
09-20-2010, 15:28
аз да ви кажа съм на следния режим (от утре) :)
Закуска вкъщи: 1 ябълка (около 50 ккал)
В училище: CORNY и Coca Cola Light (около 200 ккал в зависимост от това, какво е корнито)
Обяд: Някаква супа с филийка хляб (250-300 ккал)
или варен ориз със зеленчуци (200 ккал)
Следобедна закуска: не знам... по принцип тук прекалявам... но става някакъв плод или дори някое малко десертче (до 250 ккал макс)
Вечеря: яйца на очи (200-300 ккал, зависи колко големи са яйцата и с колко и каква мазнина са)

Всичко това е най-мн 1100 ккал, което е доста малко (поне за мен :) ) така че мога да си позволя някое изкушение, като пакет солети или 50 гр. ядки...

Това не го препоръчвам на никой :) защото си е лично за мен и аз знам какво обичам и без какво не бих искала да остана, просто искам да кажа, че с малко ограничения ще стане ;) (поне се надявам)

Само още нещо за тези които искат да отслабнат... Не пропускайте закуската, защото тя подсеща тялото ви да започнете да изгаряте калории.

MeLikesPie
09-20-2010, 16:31
Относно диетичните бисквитки и корнита...
НИЩО, КОЕТО ПИШЕ, ЧЕ Е ДИЕТИЧНО, НО ВСЕ ПАК Е СЛАДКО И ВКУСНО, НЕ Е ДИЕТИЧНО! КОГАТО Е БЕЗ ЗАХАР, Е СЪС ПОДСЛАДИТЕЛИ, КОИТО СА ОЩЕ ПО-ВРЕДНИ!!!

Майка ми има диабет и мога да разбера колко е тлъсто нещо когато тя го яде (диабетът е болест, при която кръвната захар е променлива и се увеличава в зависимост от това колко калорична е храната). Например, веднъж майка ми изпи една кока-кола лайт и й стана лошо (получи хипергликимия), така че колата, независимо дали е лайт, е калорична.

Отваряйте си повече очите. В днешно време на нито една реклама не може да се вярва. Всеки се опитва да ти пробута евтин боклук за сума ти пари, така че по-добре сами разбирайте до колко е диетично нещо, вместо да вярвате на маркетинговите глупости от телевизията.

PepSsSi
09-20-2010, 16:44
MeLikesPie, напълно си прав. Но независимо от това, пак ще има хиляди заблудени хорица, които отслабват с лайт газирано и подобни...вместо спорт и натурални храни :)