PDA

View Full Version : За храната в даскало и неразбиранията на учениците!!!



cherinka
03-29-2007, 14:24
Седя и си мисля защо когато някой яде пица, тостер, баничка, мит с кремвирш, милинка, сиренка, фавла, чипс, снакс, кроки, айрян, и т.н, никой не му обръща внимание. А веднага когато някой изкара я ябълка, банан, круша, краставица, домат, пресен лук, салата в кутийка, мандарина, портокал, кайсия и всички започват "оле глей го тоя кво носи".. дрън дрън.. супер тъпо е, според мен.
Е, напоследък, реших, вместо да се тъпча с нездравословни храни от лафката и околните магазинчета около даскало, да си нося някакви плодове и зеленчуци от вкъщи и да си ги ям в даскало, също така не пропускам да си взема шишето-литър и половина-минерална вода и отпрашвам към даскало. И като си извадя, примерно ябълката, и всички ме гледат супер странно и се смеят някви.. то по-скоро аз би трябвало да им се смея, щот те се тъпчат със супер малоумни закуски и т.н.
Добре, защо се получава така?! Защо вместо около даскало да продават здравсловно ядене, те продават разни тестени буклуци с мръвка?!?!?! И защо е възприето в даскало да се тъпчиш с такива работи?!?!?!??!?!??!?!?!

shadow4e
03-29-2007, 14:33
Странно. В нашия клас е напълно нормално да си носиш плод. До нас е пазарчето и редовно момичетата си купуват плодче. Виж зеленчуци никой не си е носил и нз как биха реагирали.

mila_pila
03-29-2007, 14:35
пропаганда........ :lol: може и налудничаво да звучи обаче тези храни, които ти споменаваш май са по-скъпи и за тва ги продават масово... нз с кво друго да си го обясня......
аз например си нося ябълки редовно на училище и никой не ме гледа странно, нито ми се смеят хората. зависи къде си попаднала и от възрастта на съучениците ти също зависи, щото като са някви малки още си нямат и идея що е то здравословна храна и въобще не се замислят с какво се тъпчат.

MACKA prez no6ta
03-29-2007, 14:36
Moje bi ti se presmivat za6toto nqmat dostata4no informaciq za hraneneto i tova ,4e ti qde6 ne6to razli4no im se vijda strano.Bravo tova 4e si re6il da qde6 zdravoslovno e mnogo hubavo.Az si kupuvam tova koeto mi se qde na momenta.

cherinka
03-29-2007, 14:38
зависи къде си попаднала и от възрастта на съучениците ти също зависи,

Ами да, аз съм 8ми клас, но съм с две години по-голяма от тях, обаче и познатите ми от 10ти-11ти клас също много ме ебават хахаха :-D
е кво да се прай, важното е, че съм си добре, пък който иска, нека се тъпче с другите "вкусотий"

Mimka_sweet
03-29-2007, 14:40
Аз си нося чесън :-D

shadow4e
03-29-2007, 14:41
Не са по-евтини. При нас един банан е към 50-стотинки, което е пакетче и половина солети, а със солетите се наяждам поне аз повече:) Или един кроасан и съответно са равни.
Цените са горе-долу равни.

Manic_Panic
03-29-2007, 14:55
Аз лично посмъртно не мога да се наям с някакъв плод или солети... джоб с шницел рулзззз :-D

ПП. от нашия клас повечето си носят плодове и това не прави особено впечатление на някой... ниокй на никого не се подиграва =;

`Death`Whore`
03-29-2007, 14:57
Колко ми се смяха, когато в автобуса на една екскурзия си заръфах моркови...ама по-добре моркови, отколкото чипсове...

Cheesy
03-29-2007, 15:12
Ахахах баси смотаняците..в нашия клас едно момиче е на диета и всеки ден си носи ябълки,портокали...Че и тиквеник :-D Но просто ние си е знаем че е такава и ще е ненормално да я видим със сандвич :-D Кво лошо има да ядеш ябълка напр.?Или тия от твоя клас не са смъртни и за тях тва е селска храна?... :smt012

03-29-2007, 16:33
axaxax PRosto e kato nepisan zakon . taka si mislq az

malka_sladuranka
03-29-2007, 16:39
Нося си банан, ябълка, кислеми млека и каквото се сетите, ям си ги в кафето и не ми пука. От класа ми са свиклали и нищо не казват защото знаят, че имам проблеми с коремчето, а останалите...някви пикли малко странно ме гледат, ама не ми пречат. Както казва авторката, те ядат боклуците, аз трябва да им се смея. Когато някой е решил или му се налага да се храни здравословно, няма нищо лошо, дори обратното хубаво е(е хубаво е, ако не е защото ти се налага заради здравословни проблеми де).
Сега като се замисля от доста време не съм си носила такива храни от вкъщи... :-k Все си закусвам в нас и после хапвам някое шоколадче там или нещо такова. :-k

Cheesy
03-29-2007, 16:52
Че то ние по едно време и лъжици си носехме :smt005

machoka
03-29-2007, 16:58
Всичко е плод на обкръжението. Защо за мен не е ненормално да ям ябълки и портокали и ако ме видят така в Консерваторията, никой нищо няма да ми каже и да ми се 'изсмее'?!
Такава ти е средата - ограничена 8)

Като не ти харесва - събирай се с по-улегнали личности :)

koalka
03-29-2007, 17:44
Въобще да не ти пука и да не ти прави впечетление.Те после ще затлъстеят от тези толкова вредни храни, не ти. :wink:

malka_sladuranka
03-29-2007, 19:12
Всичко е плод на обкръжението. Защо за мен не е ненормално да ям ябълки и портокали и ако ме видят така в Консерваторията, никой нищо няма да ми каже и да ми се 'изсмее'?!
Такава ти е средата - ограничена 8)

Като не ти харесва - събирай се с по-улегнали личности :) В училището няма как да си избира класа, който я заобикаля. :-s

Lorraine
03-29-2007, 19:29
Ми и при нас е същото..за тфа не посмявам да си зема нито плод нито нещо друго..

Mooo6nooo
03-29-2007, 19:35
На ния, на които са им се смяли като са яли банани/моркови и други предмети с подобна форма да не се чудят защо им са се смяли. :lol:
Не е заради това, че е плод (зеленчук).

FireAndIce
03-29-2007, 19:51
хах една от класа 1 път си донесе шунка :lol: ама шунка,не на филия а така взета от магазина :smt016 Банани много хора си купуват ,на мен не ми е мн приятно да гледам как се храносмила :oops: особено една дето се влачи с нас тя първо огризва най-горния...слой :lol: и после остави банана без обелка и кльопа :smt104 като прасе :smt104 А вече не съм виждала някой да си носи пресен лук или чесън,ся може мн да го е обичал ама ше потърпи там половин ден без да хапне

malka_sladuranka
03-29-2007, 20:05
На ния, на които са им се смяли като са яли банани/моркови и други предмети с подобна форма да не се чудят защо им са се смяли. :lol:
Не е заради това, че е плод (зеленчук). Е, не е толкова смешна пък формата. Това са нормални неща, а тея които се смеят са инфантили. :-k Не намирам за смешно да се яде банан, краставица или друго продълговато нещо... :-s

SaYoNaRa
03-29-2007, 20:11
Аз нямам проблем ако някой хора си напрайм партия: зимаме половин хляб, майонеза и кренвирши...Другите само гледат и им се прияжда :D

ABSOLUTme
03-29-2007, 20:36
ооо,аз като ходих на училище редовно или си носих от вкъщи някакъв плод или зарзават :-D или си купувах от Плод и зеленчука до даскало.никoй не ме е гледал странно,а и много момичета го правеха - я някоя на диета,я някоя,на която и е втръснало от въпросните сандвичи и банички с косъм от продавачката с мустака :lol: ..не виждам защо при теб го намират за странно :roll:

sexy_anji_
03-29-2007, 21:34
Всичко е според зависи хората и средата.
В бившото ми училище в павильончетата продаваха и банани, ябълки, кисело мляко, хляб, кремвирши :lol: . Като се замисля никога не е било смешно или пък подигравателно някой да си вземе въпросните неща. Дори в сегашното ми училище всеки ден си нося плодчета и първия ден ме изгледаха странно и вече свикнаха. Важно е ти да не се притесняваш, както някой каза преди теб че не яде плодове на училище заради простаците... Все пак те са в загуба, а не ти. Не се притеснявай и като ядеш плод/зеленчук не се оглеждай като все едно си откраднала нещо или правиш нещо което не трябва, дръж се нормално.
П.П. За продълговатите плодове/зеленчуци си зависи по начина по който подхожда момичето към тях :lol:

Momchence
03-29-2007, 23:22
Ох! Аз се усещам, че нещо много често почнах да започвам темите с "когато бях в Холандия" но доста неща видях и научих там та...
Когато бях в Холандия :lol: и ходех съответно на даскало това беше едно от първите ми огромни впечателния...абсолютно обратното на тук. През междучасието всеки си вади от чантичката домашно направени двойни сандвичи в пликче или спецална кутия за сандвичи и почват да си кусат :lol: Както може вече и сами да се досетите не се ограничаваха само до това...почти винаги сандвичите бяха съпроводени с плод и някфо сокче купено предварително на едро :lol:
От своя страна гледаха адски странно и даже завиждаха, когато някой си купуваше нещо от съответната лафка. Но това вече е по други причини а именно, че беше доста скъпо и едва ли не само гъзарите и паралиите консумираха неща от там...
Некфи невероятни разлики в това отношение...

evil_lady_in_black
03-30-2007, 07:30
Така се получава защото си различна .. в нащо даскало не е така ... там ако един си купи нещо ае половината класове вече го ядат :? тъпо да... В гимназията попринцип не се уважават различните , което е глупаво но факт :wink:

fake
03-30-2007, 09:24
ахаха, следващия път им предложи да си хапнат...може да ти завиждат, шот нямат смелост и да те си донесат нещо:)
в наш'та лавка продават ябълки и банани на космически цени...и изобщо не се наяждам, затова нагъвам хамбургери, то си и личи де :-$

KoRn
03-30-2007, 14:09
v moito daskalo nqma stol hlebarkite go qzqdoha

ProstoAz
03-30-2007, 14:48
Правят се на интересни ми се струва на мен. Съучениците ти, за да реагират по такъв начин, за такова нещо, аз лично смятам, че това говори достатъчно за интелектуалните им качества, както и за годините им ...
Ние до даскалото си имаме CBA, така че ... ябълки, банани, круши, моркови, кисело мляко, супичка Маги в чашка с хлебче, водка със шпеков салам ... абе, какво ли не съм виждала и до сега не съм забелязала някой да гледа странно на това кой какво си хапва през голямото междучасие. :-k

RoseOfFire
03-30-2007, 15:18
Абе сигурно им се е дояло и на тях, та се чудят от де си си го купила :wink: в нащо даскало е нормално всеки да яде каквото си поиска.Да не ти пука.Ще видиш след време като някой от тях си донесе нещо такова, еми гледай го и ти така. :smt119

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-31-2007, 00:10
v moq klas ne e taka ;) po princip ot vreme na vreme si nosq plodove ii nikoi nishto ne mi kazva zashtoto ne sum edinstvena :P oshte 3 4 momi4eta ot klasa sushto si nosqt :P nikoi i ne povdiga vuprosa 4e qdem neshto koeto si nosim ot vkushti ili 4e ne qdem rabotite ot lafkata (koqto mejdu drugoto mai nikoi ot klasa mi ne polzva za qdene :lol: :lol: ne sum sig) ta moje bi e tam problema samo ti qdesh plodove i na vsi4ki ostanali im e stranno... ](*,) ](*,) ](*,) noo tova e golqma tupotiq spored men qj si kakvoto ti se qde a ne tva det drugite ti kazvat.. #-o

teenkopele
03-31-2007, 02:52
...Защо вместо около даскало да продават здравсловно ядене, те продават разни тестени буклуци с мръвка?!?!?! И защо е възприето в даскало да се тъпчиш с такива работи?!?!?!??!?!??!?!?!

Не съм ти чел целия пост.

:arrow: Защо е така...може би защото това се предпочита и това се продава най-много :wink: . Да, може повечето неща да не са кой знае колко здравословни, но мислиш ли, че има много хора, на които им пука какво набаждат? Да е вкусно, да не е скъпо- това са критериите.
Аз лично не си купувам храна в даскалото, а си нося сандвичи и някви боклуци от нас. :mrgreen:

sexa_na_kompleksa
03-31-2007, 10:12
Абе cherinka изобщо да не ти пука за другите.Аз също понякога си купувам к.мляко или някаъв плод и си го носа на даскало,и си го ям.Отначло мн ясно сички ме гледаха мн тъпо,ама после свикнаха и не ми обръщат внимание вече.Наща лавка е ужасна!Има само мазни банички и сандвичи!Никво разнообразие няма!Ама на никой не му пука кво ядеме!За тва всяко голямо всички отиват и си купуват ядене от околните магазинчета.Имахме преди време анкета за тва кво мислиме за лавката и закуските тама и целия клас написахме ужасни неща(че има косми по яденето,храните са гадни и скъпи,което всъщност си е истина!) , но резултат разбира се НЯМА!И аз нз къв беше смисъла от тая тъпа анкета,след акто не се взеха никви мерки.За тва докато продават боклуци ще си нося ядене от вкъщи и хич ме не боли уя за другите!

white_chik
03-31-2007, 10:57
При мен е точно обратното,когато си нося ябълка в училище всички се присещат,че и на тях им се яде,и търсят да си купят.

sherry
03-31-2007, 11:01
Ми явно тея от твоя клас са много зле...
Аз също съм си носила сандвичи от дома, понякога ябълки или банани. Една моя приятелка си е на диета и си носи само ябълки да яде, засега никой не е реагирал странно като я види. Явно има някакви комплексари, които им се струва смешно, мислят си, че примерно си носиш, за да не харчиш пари. Ама и така да е, аз не виждам нищо смешно :roll: Аз предпочитам да си нося сандвич от дома, в който съм си сложила квото ми се яде, хем ще ми е вкусно, хем ще спестя пари от закуската, хем ще спестя време, доста време се чака по тъпите лафки!

rubi
03-31-2007, 19:39
Странно. В нашия клас е напълно нормално да си носиш плод. До нас е пазарчето и редовно момичетата си купуват плодче. Виж зеленчуци никой не си е носил и нз как биха реагирали.
Дам и при нас е така,само че не е пзарче а магазинче плод-зелечук,където преобладават плодовете!Според мен няма нищо лошо да си носиш плодове!За зеленчуци поотделно не но пчти всички си носят салатки в кутия!Спокс! :D :D

InitialD
03-31-2007, 19:58
Мани ги тия..банда хейтъри..кво знаят те???Здравословното ядене рулираааа!!!

michka20083
04-01-2007, 22:43
:arrow: откакто в 8ми клас си носех един банан в раницата и стана сандвич с бележника .. не нося ако имам време купувам си от някаде
:arrow: хах пак в 8ми клас ..нали заек ,не се познаваме още класа и на 2рия-3тия ден пристигам аз с една супена лъжица и си купих две плодови млека и си ги изпапках.. повечето бяха :smt119 ама аз им викам :"Искате ли?!/!?!" и клепа с онова плодово кисело млекце наляво-надясно и голямата супена лъжица..
:arrow: наще закуски в стола ги правят наши ученици .... носят се митове и легенди ,че плюят в тях .. ама не е така- имам достоверни източници ... А пък може някой ден да нацела някоя закуска,дето я правил моя възлюбен хихи :smt043 :smt043 :smt054
:arrow: близо до училище има 2 хранителни магазини с готова храна .. така че ходим и си зимаме я салатка,я картофено кюфтенце,1-2 кила ябълки,зеле,моркови .. на кой квот му са яде .. и в стаята като разпънем едни суфри ..пада меле

[Lucifer]
04-02-2007, 14:36
dam i az tva vikam kato si izvadih za pruv put kutiika s oriz i pajolki :)

maldini
04-02-2007, 23:44
Аз в училище не ям почти нищо,не че не ми дават пари,ами просто като видя лафката и се отегчавам от живота... :roll: супер смешни неща се продават,все едни и същи,понякога си купувам някви дъфки и това е.

Не си и нося никакви неща приготвени от нас,защото нали преди да отида на училище се нахранвам достатъчно и не е нужно да си мъкна хладилника в училището и без това рядко ми се дояжда нещо там.

Повечето приятели ядат чипсове ,но пък има и такива ,които си хапват ябълки и няма нищо смешно в това...най-малкото гледаме кой какво яде.
Та явно твоя клас е супер ограничен,че да се смее на ябълки,банани или ,каквото и да е било друго. :shock:

Sarabi
04-03-2007, 07:53
Хах, в моя клас не е така. Като се вземе предвид, че е клас от 24 момичета и едно момче- няма проблеми да си набиваме плодове и зеленчуци, когато сме на диета. То ние диетите ги правим групово, та да се подкрепяме :lol: Това е доста яка оферта ... аз дори съм яла репички :lol: А до нас има адски богат пазар плод- зеленчук и можем да си ядем каквото ни душа поиска.

sun4e
04-03-2007, 08:16
оф ми то и при нас е така ама зеха вече да свикват :roll: щото и аз така си нося или си купувам някой плод ,винаги си нося вода ама то започнаха някои други от моя клас така да правят и вече не прави чак такова впечатление

OtherDimension
04-03-2007, 10:19
да ти имам тревогите на тебе