PDA

View Full Version : Как се казва това за кръста, което го ползват кючекчийките?



miloto_girl_4e
03-29-2007, 14:11
Една приятелка си пада чалгарка и обича да върти на лютите кючеци :mrgreen: Скоро искам да и подаря такова за кръстта, което е с медни парички или и аз не знам какво точно, но нито му знам името, ниго къде се продава ..
Видях едно такова в подлеза на Васил Левски и Гурко, но там е 35 кинта, а мисля, че това е адски много за нещо такова ..
Та въпросите ми са как се казва това чудо, къде го има и на какви пари? :wink:

Mimka_sweet
03-29-2007, 14:16
Ами не знам точно как се казва ... аз съм виждала такива обикновени шалчета(да де за кръста),само че не бяха с парички,а с пайетки и са по 4-6 лева в някои магазини за дрехи 8-[ (виждала съм и в магазините за копчета ципове и такива)

miloto_girl_4e
03-29-2007, 14:31
Ами не знам точно как се казва ... аз съм виждала такива обикновени шалчета(да де за кръста),само че не бяха с парички,а с пайетки и са по 4-6 лева в някои магазини за дрехи 8-[ (виждала съм и в магазините за копчета ципове и такива)



Е за какво са ми с пайетки като те няма да дрънкат при "друсане"? :lol: :lol: То нали целта е да дрънка, да се мърда там, то това дето си виждала по-скоро е аксесоар.. :roll:

03-29-2007, 14:51
6al s pendarki

malka_sladuranka
03-29-2007, 15:31
Ауу сещам се за какво говориш. Много са готини тея. Лятото в Несебър ги виждах и горе-долу толкова им е цената. Е, потърси и на други места, може по-тънко да намериш, ама... :-k не мисля, на много малко места ги има.

ninsy
03-29-2007, 15:51
такива неща има в индийските магазини..Такива има на графа и .. на успоредната на пиротска има и още де но за тези се сещам.
около 20 лева са една приятелка си взе такъф мн яко дрънкат :)

miloto_girl_4e
03-29-2007, 19:43
такива неща има в индийските магазини..Такива има на графа и .. на успоредната на пиротска има и още де но за тези се сещам.
около 20 лева са една приятелка си взе такъф мн яко дрънкат :)



Еми аз проверих и в двата Индийски магазина на Графа, но не видях и понеже не знаех името не попитах, защото обяснението, което щях да дам е доста весело :-D Ама явно ще се наложи да питам вече де :wink: Дано го намеря, но 35 кинта за такова нещо си е повече от множко..

ninsy
03-30-2007, 16:25
такива неща има в индийските магазини..Такива има на графа и .. на успоредната на пиротска има и още де но за тези се сещам.
около 20 лева са една приятелка си взе такъф мн яко дрънкат :)



Еми аз проверих и в двата Индийски магазина на Графа, но не видях и понеже не знаех името не попитах, защото обяснението, което щях да дам е доста весело :-D Ама явно ще се наложи да питам вече де :wink: Дано го намеря, но 35 кинта за такова нещо си е повече от множко..

утре ще се разхождам по магазините ,ще погледна каде има такива неща и какви цени и ще ти кажа :wink:

evil_lady_in_black
03-30-2007, 16:50
Ами аз точно снощи гледах едно предаване в което имаше такива и им викаха колани :roll:

Bonbonenata
03-30-2007, 18:53
По принцип съм гледала, че по форумите за ориенталски танци и музика много реват, че няма такива неща в България и си поръчват от Турция. Но и тук можеш да намериш такива неща. На Илиянци съм виждала такива, в базара.

alkobalko
03-31-2007, 06:30
Сетих се за какво говориш. Точно име не знам, нещо като колан за ориенталски танци. На мен ми подариха такова при едно пътуване до Турция. Струваше около 20 евро. Виж в някой индийски магазин.

ninsy
03-31-2007, 20:30
Нали ти обещах да потърся :) и намерих има за 20 и 25 лева в магазина там срещу кравай "детелина" май се казваше магазинчето :wink:

GLeZoRanA
04-01-2007, 10:49
На Ботев има хубав индийски магазин както и на Екзарх Йосиф , когато ходих имаше такива , провери там

air_J
04-01-2007, 19:56
Както казва един небезизвестен субект от плажа в Обзор - завърти гюбека, изяж геврека (или обратното беше). :-({|=

excited!
04-02-2007, 06:14
Както казва един небезизвестен субект от плажа в Обзор - завърти гюбека, изяж геврека (или обратното беше). :-({|=
о нееееееее,знам го тоя
той се движеше и по приморско едно време.
земи геврека, завърти гюбека /като автоматична пералнА/ :shock:

nencuHka
04-02-2007, 17:18
Mili4ka,poneje sega sym v Gorna Orqhovica i syvsem sluchaino obikalqh magazinite i vidqh tova koeto tyrsish.I da ti kaja k1de beshe nqma da ti svyrshi rabota shtoto si ot Sf ,ama cenata im beshe 18 lv.

miloto_girl_4e
04-02-2007, 18:47
Mili4ka,poneje sega sym v Gorna Orqhovica i syvsem sluchaino obikalqh magazinite i vidqh tova koeto tyrsish.I da ti kaja k1de beshe nqma da ti svyrshi rabota shtoto si ot Sf ,ama cenata im beshe 18 lv.


Еми явно ще се бръкна с 20-25 кинта, само нека го намеря и в София, но вие ми казахте 2-3 ориентировачни места, такаче ще се оправя, мерси много :wink:

HollywoodBabe
06-16-2010, 20:53
е аз живея на 20 км от София (Елин Пелин) и пендарките при нас са за 10 лв най-много :lol: една приятелка си ги взе за 6 :)

alexandr0v
06-16-2010, 20:58
Това което търсиш (поне в нашия край) му викат джампара. ;)

amk933
06-16-2010, 21:04
Темата е стара? :shock: