PDA

View Full Version : Как да се преборя?



cherinka
03-30-2007, 08:11
Значи проблема ми е следния:
Ако ще и да изям едно кило ябълки, 10 кофички кисело мляко, 5 варени картофа, две чиний зелена салата и тем подобни и все имам чувството, че не съм заситена.
А ако изям една мазна пилешка или сфинска пържола с хляб и имам чувството, че съм напълно наядена.
Как да свикна, че като се храня здравословно, съм си заситена.. ква ми е тая мания с тия пържоли и меса.. една приятелка ми каза, че съм си мръвкарче по рождение......
пък оня ден изядох ябълка, банан, мандарина, пържола (само че от бялото месо на пиле), две чаши чай, малко сирене с краставица и половин варен картоф с малко магданоз и отгоре леко така със зехтин и едва се сдържах да не си начукам една сфинска пържола.. и на следващия ден взех, че повърнах всичко дето ядох предния ден и явно организма ми не е свикнал да поема полезни храни... хахх:0 оф ирония.......
къв да го дървя ся?!

morgana
03-31-2007, 20:58
ОООООООООООО, щом налиташ на мазно, с федербал нищо няма да стане! Мила и аз съм така - колкото и салати да бухам все съм гладна. Може да си повръщала, защото си яла много различни неща. А и да смесваш така никак не е здравословно. Но с глада се свиква де. Въпреки че е много зле да се гладува(нездравословно е). Ти на колко години си, мила? Имам тука една таблица...

sh3_1s_7h3_0n3
04-01-2007, 07:41
всичко е на психическа основа... аз примерно едно време без месо на масата не сядах...то т'ва си беше наказание.. к'вото и да ядях все се чувствах гладна, а да не говорим, че с мазната пържола нагъвах и най-малко 2 сочни филии хляб... и както до едно време си бях слаба изведнъж се превърнах в плондер.... и реших, че ще спра да се тъпча така... и ще 'почна да се храня нормално... 1та седмица ми беше адски трудно, но имах волята и успях...
идеята е... ядеш няк'ви плодове или нещо...ти се чувстваш гладна, но не ядеш повече... ефекта се постига, когато спреш да ядеш, когато ти е най-сладко... (бях се превърнала в лакомница и т'ва ми беше най-най-трудното нещо)... ако ядеш 2 филии хляб на ядене... намали я до една, а после и до половин... (става постепенно)...
а майка ми веднъж ми беше купила от любимите кифли на Браво... пък аз намалявах хляба.. и ограничавах лакомството... тя реши, че ще ги сложи в средата на масата... и всеки път като посягах към тях ме удряше през ръцете и ми казваше: "Опитай с по-силна воля!"... и в крайна сметка успях... 8)

[Lucifer]
04-01-2007, 08:02
az qm na 3 4asa :) po kolusalni koliestva hrana ;) i pak rqdko se 4yvstvan sit..... bal mu maikata .... btw nikoga ne tr da qde6 za da se naqde6

ProstoAz
04-01-2007, 09:20
А защо реши, че месото не е полезно и здравословно? :shock:

bqsna_teenagerka
04-01-2007, 10:41
оххх....знам за какво говориш само дето аз се нахвърлям на шоколада :-D ужасно е!!! ами просто ти трябва някакво внушение...може би като посегнеш към нещо калори4но си помисли как лятото "вси4ки те ти приятелки са слаби и секси само ти си дебела"
лааа това е ужасно

So4ka
04-01-2007, 17:29
ам наблягайте на пойче вода... като се наядеш пък още се чувстваш ненаситен пййте една чаша вода... по принцип водата пълни стомаха и притъпява чувството на глад... е ся да не се набухата да ви се издуй стомаха от вода...

Ниго
04-01-2007, 18:07
За 8857698758965436593 път казвам, че мазното не е вредно, не вдига холестерола И ОТ МАЗНО НЕ СЕ ПЪЛНЕЕ! Аз ям сланина, яйца и масло всеки ден. 60-70% от калориите са ми мазнини и свалям мазно от корем, от крака и тн. А дори не съм на отрицалтени калории. Храня се много стабилно. затва яко свинско със зеле, пък тея на ябълки и ксело мляко да му мислят!

koalka
04-01-2007, 18:28
А аз да те питам, защо непременно искаш да изключиш месото от менюто си.Не си ли чувала, че пилешките пържоли се препоръчват да диетите?Ако искаш да изключиш напълно месото от диетата ще ти е трудно, а и освен това не е полезно.Да подчертая, че говоря да пилешкото и рибата, телешкото и свинското са вредни, а и освен това са мазнички.А и тялото се нуждае от месо.Хляба също е полезен като храна, но друг е въпроса, че за диетите се изключва.

Ниго
04-01-2007, 18:43
А аз да те питам, защо непременно искаш да изключиш месото от менюто си.Не си ли чувала, че пилешките пържоли се препоръчват да диетите?Ако искаш да изключиш напълно месото от диетата ще ти е трудно, а и освен това не е полезно.Да подчертая, че говоря да пилешкото и рибата, телешкото и свинското са вредни, а и освен това са мазнички.А и тялото се нуждае от месо.Хляба също е полезен като храна, но друг е въпроса, че за диетите се изключва.Що да са вредни??? Ако има луда крава не яжте телешко. Ама иначе са си много полезни. И какво от това, че са мазни? мазното е полезно!!!!

баси модератори съсипват здравето на потербителите цу цу цу (това е въкане с език)

My_Infernal_Majesty
04-01-2007, 18:53
И какво от това, че са мазни? мазното е полезно!!!!


Полезно е?!! верно ли!?
:shock: :shock:
леле браво- от къде го измисли пък тва?! Биология не учите ли бре деца!???

IdiOtKa
04-02-2007, 06:15
1 ден просто не яж ...надявам се че не етолкова трудно ..и на следвашия дне и 1 салата ще те нахрани ...

Ниго
04-02-2007, 07:21
И какво от това, че са мазни? мазното е полезно!!!!


Полезно е?!! верно ли!?
:shock: :shock:
леле браво- от къде го измисли пък тва?! Биология не учите ли бре деца!???
Не, деца, ние в университета нямаме такива работи. Лекциите по биохимия ги посещавбах един семестър по собствено желание. Другото е четено из медицински журнали. Не съм го измислил аз, просто съобщавам крайно логични изводи. ДОКАЗАНО Е,ЧЕ
наситените мазнини не влияят на нивото на холестерола, дори смъкват ницото на "лошия" холестерол, като същевременно увеличават обема на молекулите му и е по-малко вероятно той да окисли и да запуши кръвоносен съд.

Това в учебник по биология няма да го срещнеш. Метаболизма не се иучава в гимназия, освен, ако не си няккава супер профилирана паралелка.

мазнините са източник на енергия, при това предпочитания източник на енергия (все пак при излишък тялото складира мазнини, а не въглехидрати).

My_Infernal_Majesty, ще се радвам да ми цитираш с какво точно са вредни мазнините!

cherinka
04-02-2007, 08:27
Ти на колко години си, мила? Имам тука една таблица...

На цели шестнадесет. :)
Гледам тука спорите за мазнини... нямах предвид, че хептен няма да си поемам мазнини нали, обаче ще гледам да не са във много голямо количество, защото, попринцип, си обичам тлъстичко и мазничко, и лека полека ще го намаля.
Някъде бях чела, че тялото ако не се снабдява с мазнини, то тогава няма да може да се раздели със своите.
Та така.. няма да ям прекалено много, нито пък изобщо няма да ям.. не бързам да отслабна.. но трябва да си наложа някаква норма с тия мръвки.

michka20083
04-02-2007, 08:32
мазнините са източник на енергия, при това предпочитания източник на енергия (все пак при излишък тялото складира мазнини, а не въглехидрати).


правилно ..тва и аз съм го учила :wink:

<black soul>
04-02-2007, 09:12
А защо реши, че месото не е полезно и здравословно? :shock:

и аз така мисля! за кво трябва да се опитваш да си откажеш от месото? :shock: :shock: :-k :-k една голяма салата изяждаш и после една пържола от бяло месо без хляб и ето ти отслябване! хах...всичко е полезно, за кво трябва да се отказваш от месото!?!? и всички тука умници дето дават много добри идеи първо да помислят и тогава да дават ъкъл! :-s

cherinka
04-02-2007, 09:30
А защо реши, че месото не е полезно и здравословно? :shock:

и аз така мисля! за кво трябва да се опитваш да си откажеш от месото? :shock: :shock: :-k :-k една голяма салата изяждаш и после една пържола от бяло месо без хляб и ето ти отслябване! хах...всичко е полезно, за кво трябва да се отказваш от месото!?!? и всички тука умници дето дават много добри идеи първо да помислят и тогава да дават ъкъл! :-s

Ама имах предвид, че ще отказвам тлъстите пържоли.. иначе паржолките от бяло месо са изключително вкусни, така, че няма се отказвам от тях :-D

Arista
04-02-2007, 10:10
Еми и аз имах съ6тия проблем...оба4е намерих ре6ение :wink:
Яж си пържоли и там каквото иска6 мазно ама махни хляба :wink:
Да, аз много трудно се оту4их да ям хляб, оба4е повярвай ми веднъж свикне6 ли ве4е няма д ати се яде :)
У нас се купува смао хляб Бонус и то за6тото само ба6та ми го яде...ние с майка ми не го барваме не за6тото сме на диета а просто ве4е се оту4ихме
И както ве4е казаха мазното не е толкова вредно колкото си мисли6 :wink: