PDA

View Full Version : Вентилатора..



03-30-2007, 16:40
Значи проблемът е следния: Включвам си компа и след като зареди Windows вентилатора на процесора почва да бръмчи много странно и силно.Тва ми се е случвало и преди, но след като изгася компа и го включа пак се оправя.Някой може ли да ми каже какъв е проблемът?

03-30-2007, 16:47
smazka..

03-30-2007, 16:55
Може да са се наебали лагерите
на колко часа горе долу е?

unknown_user
03-30-2007, 16:55
Сигурен/а ли си, че е на процесора?Щото много по-вероятно е белята да идва от вентилатора на захранвощото или видео картата.Както ти казаха смазка е решението ако има някъв живот още в него иначе направо нов.

Forslor
03-30-2007, 17:01
Почисти си вентилаторчетата на охлаждането на процесора, на захранването и особено ако видео картата ти е NVIDIA и нейното. Направи го изключително внимателно потърси в нета как става ако незнаеш , също така преди да се занимаеш с почистването на охлаждането на процесора си вземи термопаста иначе изобщо не бутай там :lol:

03-30-2007, 17:04
Почисти си вентилаторчетата на охлаждането на процесора, на захранването и особено ако видео картата ти е NVIDIA и нейното. Направи го изключително внимателно потърси в нета как става ако незнаеш , също така преди да се занимаеш с почистването на охлаждането на процесора си вземи термопаста иначе изобщо не бутай там :lol:

аве що на NVIDIA-та винаги се задръстват вентилаторите?

unknown_user
03-30-2007, 17:08
Що пък да внимава, нищо няа му стане на компа.Вземи една по тънка четка за рисуване и подхващай вентилаторите един по един макар, че много ми се вярва видеото да прай проблема.А и още нещо не играй 3D игри докато не си сигурен кой е цакания вентилатор, щото да не останеш и без видео карта.

Forslor
03-30-2007, 17:18
Що пък да внимава, нищо няа му стане на компа.Вземи една по тънка четка за рисуване и подхващай вентилаторите един по един макар, че много ми се вярва видеото да прай проблема.А и още нещо не играй 3D игри докато не си сигурен кой е цакания вентилатор, щото да не останеш и без видео карта.
:smt005 ти с четка за рисуване и чук ли си почистваш компютъра. Отварящ кутията ..лангърррррр...ламаринта...п рассс с четката ооо ръгнах един кондензатор...карай на дънната платка има още 43626288 ....тряссс ооо тва пък к'во беше!?!? ... нищо за*би го.
Сега сериозно : След като почистиш с четка за рисуване прахта, тя къде пада ? Изобщо имали смисъл това почистване ,тогава кагато прахта ще полепне отново я по вентилатора ,я по останалите компоненти в с-мата.
Сега за вентилатора на видео картата... да не си мислиш, че само при игрането на игри си се върти с бясна скорост ... може да си изпуши по всяко едно време.
Относно въпроса ,защо при видеокартите на нивидия блокират по често вентилаторите, това не е общо за цялата марка . Например серията GF FX 5200/5500 ... особено 5200 при тях се наблюдава много по-често.

unknown_user
03-30-2007, 17:28
Сега за вентилатора на видео картата да не си мислиш, че само при игрането на игри си се върти с бясна скорост ...
Брато, то ако се въртеше с бясна скорост по време на игра харно ама е точно обратното, сеш се.Всичките тези боклуци по вентилатора, разбитите лагери и прочие го карат да се върти по-бавно, съответно да охлажда по-малко, особено в натоварвания в режим на реалистични 3D игри изискващи повече системни ресурси от графичния процесор, съответно водещи до бързото и прекомерното му нагряване.:>Тва отгоре не съм напляскал ей тъй просто, случвало ми се е по време на игра да спре вентилатора на видеото без да разбера докато не ми угасна монитора и видекартата замалко да са запои за дъното.Просто казвам на човека какво най-ефективно може да направи с подръчни средства

Forslor
03-30-2007, 18:08
Както и да е, с човека постнал над мен говорим на различни езици :lol:

Вариантите са 2 :
1. Даваш пари за нов вентилатор (от 2.50-4.00 лв.)
2. Почистваш/продухваш много внимателно от прахта.

Втория вариант е по приемлив на този етап ,защото явно от както си закупил компютърната система не си я отварял за почистване.
Внимавай ако компютъра ти е още във гаранция ... забрави да го отваряш. Тичаш в магазина и им казваш проблема ... ако са по съвестни могат и да ти го почистят. :lol:

PaRkInSoN
03-30-2007, 18:28
Ако не си си чистил скоро компа го направи!
Най добре е с някаква четка за боядисване по-малка!
Смажиго и виж дали си затегнаъл отзаде котията!
Или откачи вентилатора и с една прахосмукачка се оправи работата!

03-30-2007, 20:54
Комп с лепенка никога!

Видеото не знам колко се натоварва при 3д игра, ама като почна д аобработвам и рендирам 5000х8500 пиксела изображение с над 30 леъра си ебава майката

WILD__BOY
03-31-2007, 05:16
Комп с лепенка никога!

Видеото не знам колко се натоварва при 3д игра, ама като почна д аобработвам и рендирам 5000х8500 пиксела изображение с над 30 леъра си ебава майката :shock: Ти да не рендърваш снимки от Хъбъл бе? :lol:

неее
правя си детайлни рисунки :) 8)