PDA

View Full Version : Не мога да реша къде да уча



sexy_anji_
03-30-2007, 20:53
Имам един проблем, който е по скоро чудене.
Уча в Италия от 7 месеца и първо се записах в едно училище с икономика, от което се излиза с нещо като средно специално... Проблема е, че за една година нищо не научих, повтаряме стар материал, тъпчем едно и също 2-3 седмици, класа е малоумен в буквалния смисъл и нищо не схващат. Иначе като за начало беше добре, защото влаченето в програмата ми даде възможност да вляза в ритъм с нещата докато науча малко италиянския. Не че искам да се хваля нещо тук, но с ръка на сърцето ще кажа (напиша) , че аз не научавам нищо тук и все едно си губя времето. Та... притесняваме това, че нищо няма да науча, а и с тези същества около мен - непоправимо глупави - не знам до къде ще се стигне. Така де. Госпожата ми по математика беше казала, че ако искам мога да сменя училището следващата година и да отида в друг тип училище, където не излизаш с диплома, но за сметка на това се учи по засилено. То беше преди 1-2 месеца и първо отказах. В сряда една друга госпожа ми го предложи и се замислих. Училището за което става въпрос е нещо като... гимназия където се учат повече математика, химия, физика и латински. Нямам проблеми аз, но не съм учила латински, а те през тази една година не са си чесали носовете. Остава този проблем, които мисля че през лятото мога да си дам газ и да ходя на уроци и да наваксам някак си. Имам друг проблем, който е с италиянския. Имайки предвид, че съм от 7 месеца тук, по другите материи се оправям, защото правим само тестове, но по италиянски където се пишат съчинения, граматики и т.н. не се виждам да изкарам. Тук, госпожата, пише добри оценки на съчинения от горе до долу целите червени, но не искам да остана да повтарям в другото училище заради това. Бих ходила на уроци по италиянски, но моя град в България е малък и няма такъв човек който да ми преподава.
Сега не мога да реша дали да се преместя или не, обаче съм сигурна че ако останат тук ще затъпея ужасно много, от друга страна пък ме е страх да не повтарям заради един италиянски...

Fucking_Bitch
03-30-2007, 21:13
Доста сложна ситуация.Моят съвет е да рискуваш и да се преместиш,мисля,че ще се справиш с италянския,не си глупаво момиче гледам,едва ли ше ти се опре някакъв език.Само,че здраво ще трябва да залягаш,иначе няма начин.Пък и целта нали е да научиш нещо?Тъка можеш да научиш и езика и останалите неща,които изброи.Успех! :wink: :smt006