PDA

View Full Version : Шофьори - мъже или жени



fAsHi0nAbLe
03-30-2007, 21:56
От доста време споря с едно момче кои са по-добри шофьори и защо.
Каква е вашата гледна точка и защо. Обосновете се.
Дайте някакъв пример или случка, поради която сте на това мнение :roll:
Или каквото се сетите по темата :wink:

dete_na_prostora
03-30-2007, 22:08
ЖЕНИТЕ без причина, просто не приемам да ни дискриминират че сме калпави шофори... ::: Не зависи от пола [-X а от багажлъка койт носиш в мозъчната кутия :wink:

::: ::: :::

ErinEverly
03-30-2007, 22:12
Нито едните, нито другите. Качествата на един човек не зависят от неговия пол!
Ако говорим за ориентация вече е друго нещо...

babaVILI
03-30-2007, 22:16
Mnogo qsno 4e myjete sa po-dobri..mnogo po-spokoini sa..jenite karat bavno bavno i taka iznervqt drugite na pytq i e prepostavka za katastrofa.
Tva 4e nqkoi 6te kaje 4e jenite pravqt po-malko katastrofi nqma ni6to ob6to s vaprosa..koi sa po-dobri..myjete sa podobri i tova e..IMA LI JENA V FORMULA 1?NE:)i nqma da ima..i kato cqlo razlikata meju jenite i myjete e ogromna kato broika..ako ima 10 miliona myje to ima 2-3 miliona jeni..i normalno procenta na myjete da e po-golqm..

hamilcar
03-30-2007, 22:19
Не искам да обиждам нежния пол, но са много по-зле от мъжкия като цяло. Както е казал Боби Турбото - Жена шофьор и негър скиор няма (в рамките на шегата). Днес една жена се опитваше да паркира 10 минути, а имаше място, през това време пречеше на един трамвай да продължи. Не знам защо, но ми се струва, че са по-разсеяни.

ABSOLUTme
03-30-2007, 22:32
Айде,вече оплюх колко е мръсен града и как на всяка втора крачка - хоп,лайно..хахах сега и нещо хубаво да кажа..тука 70% от шофьорите са жени..и противно на очакваното има автомобилни катастрофи много рядко..не мисля,че това е полово определено,просто тук книжки не се раздават току така(около 2000Е струва курса и книжката,ясно защо),пък и хората си имат култура на пътя..според мен това е главната причина за малкия брой пътни инциденти:)
колкото до това как аз карам - когато съм с кола,никога не пия алкохол.ако случайно съм пила една-2 бири,не бих искала някои да се качва при мен - мисълта,че нося отговорност за чужд живот под (макар и малко) влияние на алкохол никак не е привлекателна..а за скоростта..обичам да карам бързо,но все пак разумно..на градско не надувам повече от 70-80,ама то и това си е множко..пък и навсякъде е пълно с глухи баби и разни цигани,мятащи се пред колите за да искат после обезщетение..non,merci beaucoup!
и все пак,много ценя способността си да запазвам самообладание - не веднъж и дваж съм се разминавала на косъм,точно защото не съм се панирала и не съм взела да въртя геврека как ми падне..и все пак - благодаря ти Боже,че съм наследила дарбата на баща си зад волана(майка ми е карала изпита 3 пъти) :lol:

fAsHi0nAbLe
03-30-2007, 22:36
Mnogo qsno 4e myjete sa po-dobri..mnogo po-spokoini sa..jenite karat bavno bavno i taka iznervqt drugite na pytq i e prepostavka za katastrofa.
Tva 4e nqkoi 6te kaje 4e jenite pravqt po-malko katastrofi nqma ni6to ob6to s vaprosa..koi sa po-dobri..myjete sa podobri i tova e..IMA LI JENA V FORMULA 1?NE:)i nqma da ima..i kato cqlo razlikata meju jenite i myjete e ogromna kato broika..ako ima 10 miliona myje to ima 2-3 miliona jeni..i normalno procenta na myjete da e po-golqm..

Аз пак започвам да споря ... в България може и да е така, но в Америка НЕ! В Америка броят на жените шофьори и мъжете е изравнен и по статистика пишеше, че катастрофите породени от мъже са над 40000, а от жена има точно 1! И това е факт!
А относно за България 90% (може би и повече) от катастрофите, са причинени от мъжете - шофьори! Може би 30-40% от жените наистина не са добри в управлението на автомобил, но останалите 60-70% могат да сложат мъжете в малкия си джоб! :-D

alkobalko
03-31-2007, 06:23
мъжете са по-рискови щофьори... по-самонадеяни, което е предпоставк за ПТП

жените имат проблем с ориентацията..

Напълно подкрепям.

koalka
03-31-2007, 06:39
мъжете са по-рискови щофьори... по-самонадеяни, което е предпоставк за ПТП

жените имат проблем с ориентацията..

Напълно подкрепям.И аз съм съгласна.Но определено не само мъжете псуват, като някой го засече и ей такива.Една жена пресичам и то на пешаходна пътека и там съм с предимство и почва да ме псува.Хаха, а беше някоя дребничка.Идваше ми да я извадя от колата....

evil_lady_in_black
03-31-2007, 06:47
Аз съм за мъжете , защото когато се возя в колата с майка ми ме е страх малко ама като съм с тати мога спокойно да се вея през прозореца :-D

Dr. Kazimbutt
03-31-2007, 07:08
Има неща, които си зависят от пола, колкото и това да не се харесва на някои индивиди. Шофирането е едно от тях. Мъжете със сигурност са много по-добри шофьори. Ясно е, че сред тях има такива, които не могат да карат нормално, както и сред жените има такива, които са много печени зад волана. Това са все изключения. Лошото е, че във втория случай те са много по-малко. Жените са много дезориентирани на пътя, затова по приницип не ги бива за шофьорки.

LunaTriCk
03-31-2007, 07:19
В 90% от абсурдните случки, които съм виждал на пътя жена е била зад волана. Просто оставете шофирането на мъжете !

sexa_na_kompleksa
03-31-2007, 09:04
Това дали си добър шофиор или не,зависи от умениятата ти,а не от пола ти!

mon4eto
03-31-2007, 14:32
Majete sa po-bezodgovorni na patq,a pak jenite sa po vnimatelni :arrow: koeto ozna4ava 4e jenite sa po-dobri 6ofiori :-D

Virt-Tuning
03-31-2007, 14:56
Жените са разсеяни невнимават и карат бавно САМО първите месеци откакто са взели книжка после си вярват какви са добри и карат бързо засичат всички и тогава идва ред на ПТП.Мъжете карат много по добре от жените,но всеки втори се вживява и си вярва,че е голям рейсър и пак става ПТП.

rosskata
03-31-2007, 15:26
На жените им е по- трудно зад волана, защото имат в общия случай по-слабо чувство за ориентация. Мъжете могат да карат по-добре, но са много по-невнимателни и много по-често нарушават правилата за движение...

Ако под "добри" шофьори разбираме оправни, това са мъжете. Но аКО под "добри" разбираме спазващи раавилата и не поемащи рискове, които могат да доведат до кофти последствия, това са жените.

SaYoNaRa
03-31-2007, 18:54
http://www.vbox7.com/play:153218f5
http://www.vbox7.com/play:234b2805
http://www.vbox7.com/play:313845f2

Клиповете говорят вместо мен

InitialD
03-31-2007, 19:04
Като шофьор ще кажа че зависи от хората..има тъпанари и сред мъжете и сред жените..но определено на двата пола им куцат и им се отдават различни неща..примерно:
На жените не им се отдава паркирането...но пък за сметка на това са по-толерантни в повечето случаи.
При мъжете е обратното..но все пак това е малък пример... \:D/

х
03-31-2007, 20:22
опазил ме господ от жени шофьори...аз самата съм жена, но съм силно дезориентирана и не си и представям да стана шофьор. :-k

Dissenter
03-31-2007, 20:50
Мъжете са по-добри,но от гледна точка на това,че не се паникьосват както жените.
Жените много обичат да карат по средата на пътя...ни в ляво,ни в дясно,застане на кръстовище и се оглежда като муха без глава. :-D