PDA

View Full Version : за пореден път все същото.



някаква си
03-31-2007, 16:35
Знам, че на всички ви е писнало да го чувате. Защото сте големи и велики...и защото винаги знаете кое е най-добре за вас, а и за околните...
Писна ми от 13 годишни деца, обесняващи как не могат да откажат цигарите...било им навик. Отвращавам се от малки момиченца, гримирани, смачкващи всичко естествено и детско в себе си. Отвращавам се идеалите им. От идеалите НИ. Единици са тези, които ще ме подкрепят...знам, че ще отнеса аадски много критики и на никой няма да му запука.
Защо никой вече не оценява истинските неща? Защо вече истинското приятелство го няма? Всеки гледа да прецака някой, да се присмее, да вземе всичко възмойно от другия, да е с него докато има полза. Защо това да си красив например се смята за порок. Ако си красив, то непременно си курва или педал, и задължително глупав и самовлюбен. Не, не си мислете, че съм красавица. Съвсем обикновена съм. Всичко, което казвам, е плод на ежедневния ми опит в течение на години. Защо ако си умен, то задължително те смятат за човек, лишен от чувство за хумор, за загубеняк, за зубър и т.н. Защо това да се напиваш с ЛИТРИ алкохол е издигнато в култ? Защо да се друсаш е някакво геройство? Защо хората не виждат истината...сякаш имат завеса пред очите...Виждат само на повърхността....Виждат само онова, което искат да видят....повече и не им трябва...
Извинете, че не се напивам всеки ден, защото не мога да давам ежедневно 3-4лв само за това. И че не пуша по същата причина. Съжалявам, че не мога да си сменям джиесема на всеки 6 месеца...
Чета общо взето какво съм написала...Мдаа...всички ще си кажат каква задръстенячка...какви ги говори. Ами такива. Представете си познавам много хора. Била съм в различни обкръжения по една или друга причина. И аз съм била от тези, от които в момента се възмущавам. Но аз някак се запазих. Как...не знам. А другите не. Винаги съм усещала...че това не съм аз....че това което върша....не искам....но едно нещо вътре в мен ме тласкаше по-навътре и по-надолу. Но успях. Не...може би пораснах.
Офф написах глупости май. Както и да е. Айде четете и ме плюйте сега.
Извинявам се за хилядите правописни грешки, които сигурно съм допуснала. Написах го в момент на вдъхновение и изобщо не съм мислила хахах.
\/

iMillie
03-31-2007, 16:43
Е тфа е !!! Браво!!! Съгласна съм с АБСОЛЮТНО всичко и те подкрепям тотално! Тфа сичкото и аз съм си го мислила но не ми е стискало да го кажа. БРАВО!!!

_donna_
03-31-2007, 16:44
извинявай,на колко години си,защото аз такива глупости пишех по форумите като бях на 14.хората и светът си съществуват такива каквито са и да,права си, на никого не му пука ама еей толкова какво мислиш ти и как се чувстваш.единствения изход от тия терзания е да се надсмееш над всичко,което не ти харесва.

TuHku`yuHku`f,ти мълчи там,че и ти си в кюпа. :Р

03-31-2007, 16:46
Naistina Evala 4e Misli6 taka i bravo 4e si se promenila kam podobro za spored teb .syglasen sam sas ne6tata koito kaza . taka trqbva no PRosto vseki jivee taka kakto toi samiq iska i nikoi nqma pravo da mu kazva ili obejdava v protivnoto .

03-31-2007, 16:55
Дона, от доста време те наблюдавам във форума. На 17 съм. И знаеш ли-на никой не му пука и за теб. Аз се надсмивам над всичко това. Даже съм спряла и да го виждам почти. Моля те, недей да се смяташ за невероятно оригинална бунтарка с мненията си :) Почти 100% съм уверена, че ти също не си на повече от 17, нали? Не постигаш нищо с това, усещаш ли. Знам, че са ти интересни реакциите хората, но не всеки път ти се получава.

Violenza
03-31-2007, 17:08
За жалост останахме много малко хора, които да мислим така.

Познавам няколко момичета... все едно тях си описала в началото...
Мислят си, че като пушат и пият са 'ебаси яките пички'
Не че ме интересува за тях де...
Живеят в лъжа.
Както едната каза 'аз живея ден за ден'
И к'во ...?! Много яко - тя живее ден за ден!
Това са абсолютни глупоси!
Човек, който няма амбиции е естествено да стане такъв.
Нали знаете - 'Човек е толкова голям колкото големи са мечтите му'

Аз също не пуша, нито пия.
Не е защото не мога да си го позволя, напротив мога, но не искам.
Цигарите и алкохола няма да ме променят.
Приятелите ми са също като мен.
Сигурно има и такива, които ни мислят за 'задръстени', но не ми пука.
Важното е как живея и се чувствам аз.


Все пак... така няма да им налеем мозък...
Рано или късно ще разберат колко са били глупави и ще съжаляват...
Да се оправят сами, нали са силните и лоши 'мацки' :wink:

sherry
03-31-2007, 17:23
И на мен ми е писнало от такива хора, но гледам да не им обръщам внимание. Всеки сам избира какъв да бъде... :roll: Е, аз за себе си знам, че няма да стана такава, каквото и да стане.

Има много повърхностни хора, но има и истински, стойностни личности. Дано срещна повече такива, че ми омръзна от глупост и фалш.

no_martyr
03-31-2007, 18:02
С няколко думи - Проклятието на модерния живот... :)
И на всеки живот, на всяка епоха и така нататък... :)
До авторката на темата - не си мисли, че няма хора, които да разсъждават като теб. Има.
Само че - какво като има? Оставаме си с увереността, че по някои параграфи се различаваме от така често оплюваната тълпа. И дотам.
Човек е една нота в октавата на своето съвремие и на него е предоставен един избор - дали да прозвучи фалшиво, или не.
Знам, че последното звучи, все едно е взето от цитати.бг и сега искам да изпъкна с остроумната забележка на някой анонимен автор, хаха...
То е почти същото, всъщност - написах го на една олимпиада по литература :-D
Идеята ми е, че няма как да променим множеството хора, които вършат нещата на инерция. Сега сме твърдо убедени в правотата на мислите си - а дали е така? Дали пък животът "ден за ден", животът без цел и посока не е много по-здравословен, по-близък до естественото ни състояние? Като че ли можем да правим обобщения от позицията си на почти пълнолетни момиченца и момченца...(Аз съм на 18 и съм с предимство :-D )
Без цел и посока...като че ли желанието да станем еди-какво си, да работим това или онова - са някаква цел, все едно ни дават посока...по тази причина вярващите, фанатиците, членовете на секти, идеалистите имат много по-гладък живот. Отправна точка ----> цел...ако има пречка - борба до дупка за отстраняване на пречката...
А ние стоим и си задаваме въпроси. Стоим и се чудим, разсъждаваме, разчовъркваме се, анализираме се, разчленяваме се.
Защо гледаш с пренебрежение на мнението на donna? Аз съм на мнение, че смехът и хуморът са това, което може да ни издърпа от състоянието на "Аз що съм на земята, що съм такъв и такъв и дали това има някакъв висш смисъл?"...ако човек няма чувство за хумор, може да се побърка и ЩЕ СЕ побърка, при положение, че притежава склонността да чопли такива теми. Остави ги тези въпроси, те все пак са преодолими...какво правим с милионите болни? Милионите гладни? Самотни, избивани във война, умопобъркани? Нали се сещаш какво би станало, ако - на теория - на човека му беше дадена възможността да усети цялата тази гадост едновременно, сам, на собствения си гръб?
Приказките и "революционните" постинги в разни форуми като този са продукт на моментна слава, нещо, върху които ще помислят само онези, които, така или иначе, са наясно с поставяните проблеми, другите или ще кажат:"Уфф, ма то по-дълго от книга", или ще закимат умно с глава, за да си уредят още една цифра в полето за постинги и на другия ден ще си продължат по старому.
С това не казвам да се предаваш. Всъщност - може би цялата тази тирада можеше да бъде събрана в още един остроумен цитат.
"Мисли глобално, действай локално."

03-31-2007, 18:38
Въпрос на възпитание и маталитет.
Аз пък съм си и умен и забавен. И си имам приятели. Малко са, но пък не ми и трябват много. Не пия, защото не ми трябва, за да се забавлявам, а когато пия, пия с удоволствие, а не за напиването. Пия по бира с приятели и си лафим и се смеем, пия мерло с гаджето ми, защото обичам виното, особено в комбинация с нея ;).

Едно от решенията, които виждам е децата да се ангажират повече със спорт и от малки да си изградят мечти, които да постигнат в бъдеше, независимо дали ще искат да станат космонавти и след време да станат генерали, или да искат да обиколят света, то ще има положителен ефект.

Чалгата и алкохола не са виновни. Те просто са израза на една душевна простота, на липсата какво друго да се прави.
Хората слушат чалга, защото няма друга българска музика, която да им прави шоуто. Нямаме истински поп звезди, не може една година да караш на една, две песни на Графа. За това масата се забавлява с чалга.

03-31-2007, 18:42
_donna_, стани журналист, хората ще те мразят, няма да имаш работа и ще лепиш плакати със статиите си. Ще просиш по Славейков и ще миришеш, ама хората ще те знаят.
Айде сега обратно в кофата.

_donna_
03-31-2007, 18:50
Дона, от доста време те наблюдавам във форума.
ти друсаш ли се?!
ходи да се поотпуснеш,стига наблюдавала хората.


_donna_, стани журналист
..хора,които се изразяват само посредством изрази
чути от телевизията притежават въображение представляващо
полумъртво джудже живеещо на кредит.

Dissenter
03-31-2007, 20:37
Абсолютно вярно е всичко,което си написала и те подкрепям.Тези неща много пъти са ми минавали през главата и съм се чудел защо е така.
Относно цигарите,алкохола и наркотиците...повечето си мислят,че като се насвяткат като казаци в някоя дупка,или се напушат здраво,това е най-голямото геройство.В случайте е важно единствено якото изживяеане и адския кеф.Но не е така,защото някой ден като се обърнат назад и ще видят едно НИЩО.Ще видят единствено алкохола и наркотиците,както и "яките моменти" на екстаз.
За жалост това е реалността-дребосъци,който вчера са чули за цигари и утре вече не могат да ги откажат.Но нали е "на мода",как да се пропусне.Това е-живееш за мига,който обаче не се равнява на цял един живот...

sabrina :)
03-31-2007, 20:59
no_martyr, съгласна съм и с теб, и с авторката. Казваш, че тя засяга едва ли не маловажен проблем...да, войните и гладът са пъти по-важни, но поради тази причина ли трябва да си затваряме очите? Ами нали един ден тези деца ще работят, ще са 'действащото' общество (тъпо определение, но това се сетих). Именно там е проблема...че всички мислят, че е временно, че ще се оправи-'нека живеят-млади са още!', 'ще им дойде акъла в главата' и т.н...Но как като те не са свикнали нито на труд, нито на нищо. Не говорим за труд на полето, естествено...говорим за най-простото-навика да се развиваш като личност. било то чрез книга, било то чрез научаване на уроците....дори по интернет.
И ако всеки живее ден за ден докъде би стигнало човечеството? Да да...неща твърде далечни от повечето, което е и нормално де...Ако човека живееше отпуснато...спокойно...
Както и да е. Няма да променим нищо наистина...или поне не тук...не в този форум...не пред компютъра :)

rosskata
03-31-2007, 21:45
Само искам да отбележа- светът не се е променил. [-X Не се променя в този аспект, който авторката има предвид...
Просто когато човек почне да пораства, се научава да го вижда от друг ъгъл Разделя се с детинските си илюзии. Научава, че не всичко е цветя и рози... :roll:

Но това не означава, че светът отива по дяволите, напротив. Той си е такъв и винаги е бил.


Защо никой вече не оценява истинските неща? Защо вече истинското приятелство го няма? Всеки гледа да прецака някой, да се присмее, да вземе всичко възмойно от другия, да е с него докато има полза. Защо това да си красив например се смята за порок. Ако си красив, то непременно си курва или педал, и задължително глупав и самовлюбен.

Не мога да се съглася, че имаш достатъчно жизнен опит да правиш сравнения и да казваш "вече". :smt018 Никой не е казал, че всички трябва да оценяват "истинските" неща. Те са различни за различните хора...

Къде е истинското приятелство ли? Точно някъде пред теб... :) Не мога да се съглася, че такова няма, защото знам от личен опит, че го има. Това, че не си го намерил/а не значи, че не съшествува.

Това, че всеки гледа да прецака някой... :-$ Първо, не е всеки. И второ, винаги си е било така. И затова човек трябва да има едно наум, а не да изпада в депресия и пак да се доверява на първия срещнат.

Това за красивите хора... Нарича се "стереотип" и го има откакто свят светува. Чалгарите са тъпи, Гейовете са ненормални, Тези, които поддържат външния си вид, са надути... Хората с високи чела са умни, а с чипи носове са мили... Стереотипи, стереотипи, стереотипи... ](*,) Съществуват във всеки поне по малко. Е, в някои вече положението е трагично... Но за сметка на това има хора, които не се влияят толкова от тях. :?

Имаш две възможности - да си блъскаш главата с несправедливото устройство на света, да изпаднеш в мирова скръб и пишеш депресиращи стихове, и накрая си теглиш куршума...
Или просто да пренебрегваш лошите неща, да им се присмиваш ако щеш, и да обръщаш по- голямо внимание на позитивните... На приятелството любовта, семейството... Да търсиш и намериш тези хора, които няма да ти забият нож в гърба, и които не съдят за човека по обвивката му... Да намериш тези истински приятели, които ще те подкрепят и разбират винаги. :-D

Защото тези хора ги има...
Но няма как да ги открием ако си заравяме главата в пясъка и се отдаваме на депресии, защото светът не е такъв, какъвто сме очаквали да бъде. :roll:

techCandy
03-31-2007, 23:07
Само искам да отбележа- светът не се е променил. [-X Не се променя в този аспект, който авторката има предвид...
Просто когато човек почне да пораства, се научава да го вижда от друг ъгъл Разделя се с детинските си илюзии. Научава, че не всичко е цветя и рози... :roll:

Но това не означава, че светът отива по дяволите, напротив. Той си е такъв и винаги е бил.


Защо никой вече не оценява истинските неща? Защо вече истинското приятелство го няма? Всеки гледа да прецака някой, да се присмее, да вземе всичко възмойно от другия, да е с него докато има полза. Защо това да си красив например се смята за порок. Ако си красив, то непременно си курва или педал, и задължително глупав и самовлюбен.

Не мога да се съглася, че имаш достатъчно жизнен опит да правиш сравнения и да казваш "вече". :smt018 Никой не е казал, че всички трябва да оценяват "истинските" неща. Те са различни за различните хора...

Къде е истинското приятелство ли? Точно някъде пред теб... :) Не мога да се съглася, че такова няма, защото знам от личен опит, че го има. Това, че не си го намерил/а не значи, че не съшествува.

Това, че всеки гледа да прецака някой... :-$ Първо, не е всеки. И второ, винаги си е било така. И затова човек трябва да има едно наум, а не да изпада в депресия и пак да се доверява на първия срещнат.

Това за красивите хора... Нарича се "стереотип" и го има откакто свят светува. Чалгарите са тъпи, Гейовете са ненормални, Тези, които поддържат външния си вид, са надути... Хората с високи чела са умни, а с чипи носове са мили... Стереотипи, стереотипи, стереотипи... ](*,) Съществуват във всеки поне по малко. Е, в някои вече положението е трагично... Но за сметка на това има хора, които не се влияят толкова от тях. :?

Имаш две възможности - да си блъскаш главата с несправедливото устройство на света, да изпаднеш в мирова скръб и пишеш депресиращи стихове, и накрая си теглиш куршума...
Или просто да пренебрегваш лошите неща, да им се присмиваш ако щеш, и да обръщаш по- голямо внимание на позитивните... На приятелството любовта, семейството... Да търсиш и намериш тези хора, които няма да ти забият нож в гърба, и които не съдят за човека по обвивката му... Да намериш тези истински приятели, които ще те подкрепят и разбират винаги. :-D

Защото тези хора ги има...
Но няма как да ги открием ако си заравяме главата в пясъка и се отдаваме на депресии, защото светът не е такъв, какъвто сме очаквали да бъде. :roll:
Роске, ти си моя идол :-D Написа го много точно, мноол ми хареса, че е
някво оптимистично, чак се усмихнах. Ааа да, това е малко офтопик. Само да добавя, че въпреки, че осъзнавам, че това е цлята истина, за мене чалгарите ще си останат неграмотно и тъпо племе и комунистите и всички "подотрасли" са гадни, точка. Е кво, поне виждам каква е истината, въпреки предрасъдъците ми...

авторката
04-01-2007, 07:30
Роске, не знам защо реши, че не вярвам в истинското приятелство. Доста си се объркала. Имам приятелството на човек, когото обичам повече от всичко. Имам и още някои хора, които бих могла да нарека приятели, които също значат страшно много за мен. Въпроса беше друг. каза, че никой не е казал, че истинските неща трябва да се оценяват, и че за всеки са различни. Да, така е...но просто за някои истински неща не съществуват. Самите те просто съществуват.
И не разбрах защо всички решихте, че едва ли не не мога да си намеря място от мъка и едва ли не съм изпаднала в депресия от някакви предателства и какво ли не. Не, изобщо :D
Но май няма какво повече да обяснявам.

04-01-2007, 07:49
Дона, от доста време те наблюдавам във форума.
ти друсаш ли се?!
ходи да се поотпуснеш,стига наблюдавала хората.


_donna_, стани журналист
..хора,които се изразяват само посредством изрази
чути от телевизията притежават въображение представляващо
полумъртво джудже живеещо на кредит.

Някой се прави на остроумен :-$ Недей да се излагаш.

JoeBanana
04-01-2007, 08:25
Аз пък съм си и умен и забавен. И си имам приятели. Малко са, но пък не ми и трябват много. Не пия, защото не ми трябва, за да се забавлявам, а когато пия, пия с удоволствие, а не за напиването. Пия по бира с приятели и си лафим и се смеем.
ето това е :mrgreen: същият случай
тая песен "курви, чалга, ебане и драйфам докат` не остане" вече стана стара градска :mrgreen: хич не искам да я слушам :mrgreen: тъпаците седят далече от мен и аз седя далече от тях :mrgreen: ако действията им започнат да се отразяват в/у живота ми, тогава ще мисля друга стратегия :mrgreen:

_donna_
04-01-2007, 09:52
Недей да се излагаш.
благодаря за съвета. = )